Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Armagedown


Armagedown
őstag

Hatalmas akku, ekkor kapacitásút még egy gyártó sem szerelt a mobiljaiba :N

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#2) Plazmacucci válasza Armagedown (#1) üzenetére


Plazmacucci
félisten

:DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#3) atike


atike
nagyúr

Ez kolosszális...

:P ;]

(#4) Csabis


Csabis
aktív tag

És még a S Galaxy osztályt temették fél éve kb .. De Pletyka igazolódik .. Csak Felnő a Note Mérethez És lehet pálcikát kap .
:)

(#5) #30610944


#30610944
törölt tag

Aztán mikor jönnek már nem lítiumos aksik amik majd napokig bírják? Már több mint egy éve harangozták be az új technológiát és még sehol sincsenek. :(

(#6) cheftitkar-


cheftitkar-
újonc

Hiába a nagyobb telep, ha a One UI éss az exynos chip hulladék. Legalábbis az S10 energiatakarékos módban is szánalmasan gyorsan merült. A Bixby gomb körüli erős melegedésről nem beszélve. A 855-ös verzió lehet, hogy jobb.

Mindezt a P30 Pro-hoz viszonyítom. Energiatakarékos mód nélkül, 6 óra képernyőidő után (~75%-os fényerőn) 57%-on van az akku. :R

[ Szerkesztve ]

(#7) #65577472 válasza cheftitkar- (#6) üzenetére


#65577472
törölt tag

A One minden, csak nem hulladék. Experience óta semmi gond a UI-val.

(#8) Juhaszatti válasza cheftitkar- (#6) üzenetére


Juhaszatti
addikt

A sima S10 jelenleg, fél évesen, a 10-es droiddal, nem energiatakarékos módban, automata fényerő mellett, körülbelül 5 óra kijelzőidőt hoz. Egyáltalán nem kiemelkedő, de olyan nagyon rossznak sem mondanám. Az S10+ nyilván jobb.

Nekem már az Experience UI-al sem volt gondom, de a One-t semmi esetre sem cserélném el Emuira. 1 Huawei és 3 Honor volt eddig a családban, szóval van viszonyítási alap.

(#9) doooo válasza cheftitkar- (#6) üzenetére


doooo
veterán

"Energiatakarékos mód nélkül, 6 óra képernyőidő után (~75%-os fényerőn) 57%-on van az akku."
Készíts már egy screenshot-ot erről vagy valami, mert ez már abnormálisan magas számnak tűnik... :U

(#10) Rinocerosz válasza doooo (#9) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Minimum fényerő és a képernyő időkorlátja "soha" határ a csillagos ég :)) .

(#11) Angel


Angel
újonc

Ez már döfi...

(#12) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Fénylő üstökösként száguldott a note7 akksi hír...

Valahogy tartani kell az akksiidő szintet a 4000mAh csájnafónokkal szemben... Bár talán a nem mókolt exynos nem lesz akkora égés...

#7: Nem hulladék, csak biztos az amcsi+ázsiai (snapi) modellekre optimalizálták :P

#8: Ez ugye attól is függ erősen, hogy pincében vagy a napozóágyon vagy többet... 2016 óta nyüstölöm az s7edge-et, semmilyen extra optimalizáció nincs rajta, de a 6 órát ma is hozza. Fiatalabb korában wifi-only módban rémlik 8 feletti érték is, ha nem használtam napon (full fényerőn).

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#13) Juhaszatti válasza t72killer (#12) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Vegyesen. Napi szinten tömegközlekedem, szóval elég sokat vagyok a szabad ég alatt, ahol az esetek elég nagy részében, a manuális maximum fölé tolja. Június óta van meg, szóval nyáron pláne.

Én S7 Edgeről váltottam erre a 10-esre. Júniusig volt nálam, utána adtam tovább öcsémnek, mert a mai napig jól használható. De az akksija ugyanilyen felhasználás mellett, nem nagyon bírt már akkor sem 3,5-4 óránál többet.
Sajnos ilyen téren elég nagy a szórás a készülékek között, még adott típuson belül is.

[ Szerkesztve ]

(#14) psajti


psajti
aktív tag

Csak ezt az Exynos procit ne erőltetnék annyira :( Snapdragonnal simán bevállalnék egy Samsungot is.

(#15) t72killer válasza Juhaszatti (#13) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az enyém mondjuk azért is bírja jól, mert extra kevés ciklus van benne, max 300.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#16) cheftitkar- válasza doooo (#9) üzenetére


cheftitkar-
újonc

Már töltőn van a telefon, szóval várnod kell holnap délutánig. :P

(#17) cheftitkar- válasza doooo (#9) üzenetére


cheftitkar-
újonc

Egyenlőre itt hagyok ennyit, kb ezen is látszik a lényeg.
Chrome, 9gag, Motorsport Manager 3, YouTube adta a szoftveres fogyasztás nagy részét, a SoC-nak azért nem kellett vért izzadnia.

Nem lefikázni akartam a Samsungot. A kijelzője elképesztő. Az enyém fehér színű volt, a hátlapján szerettem legeltetni a szemeim. :R

Lehet, hogy nem teljesen hibátlan telefont fogtam ki, a melegedés (csak a Bixby gomb körül kb 4 cm2-en) nem tűnt normálisnak.

De, az nekem akkor is vállalhatatlan, hogy hordozható vagy hálózati töltővel kell járnom, mert nem bírja végig a napot egy töltéssel.

[kép]

[ Szerkesztve ]

(#18) Juhaszatti válasza cheftitkar- (#17) üzenetére


Juhaszatti
addikt

"De, az nekem akkor is vállalhatatlan, hogy hordozható vagy hálózati töltővel kell járnom, mert nem bírja végig a napot egy töltéssel."

Az számomra is vállalhatatlan lenne, de szerencsére 5 óra kijelzőidő, plusz tizen X óra készenléti idő, nekem elegendő 1 napra a sima S10-el. Ha otthon vagyok persze előfordulhat akár ennél több használat is, de még olyan nem volt soha a fél év alatt mióta nálam van, hogy egy munkanapot ne bírt volna ki 1 töltéssel.
Ezzel nem mondom hogy ne lehetne jobb, nyilván a Huawei ilyen téren jobb is. De elég erősen felhasználófüggő a dolog.

(#19) jacis


jacis
nagyúr

Várom hogy megjelenjenek. Kiváncsi leszek a 120Hz-es kijelzőre. Biztos nagyon kellemes élmény lesz 👍

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#20) t72killer válasza jacis (#19) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hja, arra készítik az akksit...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#21) Rinocerosz válasza jacis (#19) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Én is kíváncsi vagyok már erre a kijelzőre :)

Ez a s11 széria marha brutálnak tűnik :K
Kamerában szerintem verhetetlen lesz, kijelzőben szokás szerint a legjobb, akkumulátor is szuper.. már az is szép, hogy ennyi + dolog mellé még 5000mAh kerül.

(#22) elfelejtette válasza #30610944 (#5) üzenetére


elfelejtette
veterán

Nem, a nem lítiumos aksikkal át tudnak térni a telefonoknál a mostani 7.5mm körüli vastagságról a 6mm-re ugyanolyan kapacitású (~4000mAh) aksikkal. :(((
(Legfeljebb majd még jobban ki fog állni a kamera.)

[ Szerkesztve ]

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#23) arn válasza cheftitkar- (#6) üzenetére


arn
félisten

a one ui szvsz jo... a kepernyoido olyan 4-5 ora mindenfele csoda dolog nelkul nalam. ez ket napra kb eleg esetemben.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#24) bigmasterg


bigmasterg
addikt

Ráférne.
S8nál és S10nél is az akksival volt/van bajom. S8 két év után fél napos telefon lett nálam, az S10 még épp kibír egy napot.

(#25) t72killer válasza elfelejtette (#22) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Fantasztikus. Az gondolom fel sem merül, hogy legyen akkor 8mm(!) de egy törésállóbb ház. Esetleg a megfogomatelefont indulféltucatszarságkéretlenül/esik30centitkeresztbereped edge kijelzőt is hagyhatnák.

Persze ezzel meg is vágnák a következő generáció eladásait.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#26) elfelejtette válasza t72killer (#25) üzenetére


elfelejtette
veterán

Sajnos a mentalitással van a fő gond. Samsungban ott a sík kijelzős, használható méretű S10e, de nem az a legkelendőbb modell, mert #anagyobbjobb, #menőbbvagyok, #nemszámíthaneméremátegykézzel, stb.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#27) t72killer válasza elfelejtette (#26) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha csúcs hardvert akarsz bármilyen gyártótól, csak egyetlen dizájn létezik. Elképesztő, hogy véletlen sincs pl strapatelefon normális belsővel/supporttal.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#28) Dare2Live válasza arn (#23) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

hat az eleg gyenge.
poco f1 7-8h sot.
snapi 845 + 4000 aksi.

szerk ennek nagyja bongeszes navi es jatek.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#29) Dare2Live válasza cheftitkar- (#6) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

ugy nez ki mar samsung is belatta hogy a 20-25-30% al többet fogyaszt exynost csak azoknak lehet eladni akik nem ertenek hozza. meg a fanoknak.

gosip szerint iden annyira rosszul sikeredett hogy egyetlen regiot kiveve mindenhol snapi lesz. meg koreaban is.
[link]
na es kit nez madarnak samsung?
Bingoooo :U :W

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#30) Dare2Live válasza t72killer (#27) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

vannak kevesbe es nagyon brutal strapatokok.

nem rossz workaround

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#31) Schuler888 válasza Rinocerosz (#21) üzenetére


Schuler888
senior tag

Hasonloan erzek... de van egy belso fogadalmam, hogy amig nem lesz grafen akksi addig marad az s10+...

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#32) Rinocerosz válasza Schuler888 (#31) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Nekem az az érzésem most, hogy ez a s11 nagyon jól fog sikerülni, már túl jól. Viszont az s12-t is el kell addni és szerintem most, hogy a kamera, kijelző jóformán a legjobb. Az akkumulátor lehetne a következő lépés. Nem merném az s11-t megvenni, de majd kiderül izgalmas dolog ez a geafén akkumulátor :)

(#33) Schuler888 válasza Rinocerosz (#32) üzenetére


Schuler888
senior tag

Igen, az biztos hogy az s10 rekord eladasait az s11 megjobban felulmulja, nade a note11nel is kell a tollon kivul valamit mutatniuk..

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#34) kekedi válasza cheftitkar- (#17) üzenetére


kekedi
senior tag

Ebből semmi nem látszik, csak annyi hogy reggel levetted a töltőről és este rá raktad.
De én is várom a napi 12órás SOT-od (ha már 6 órát sikerült csinálnod 57%-ig).

(#35) David75 válasza kekedi (#34) üzenetére


David75
őstag

Amúgy pont ez az esti kínos szertartást próbáljuk egyre többen elkerülni. Nem kell a telefont vinnem lefekvéshez, ahol hagyom este ott marad, aztán majd reggel töltöm fél órát gyorstöltővel vagy már csak a munkahelyen wireless.

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#36) jacis válasza Rinocerosz (#32) üzenetére


jacis
nagyúr

Általában a páratlan sorszámú szériák mindig jobban sikerülnek. Kiforrottabbak mint az előd.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#37) doooo válasza jacis (#36) üzenetére


doooo
veterán

Így van, egyedül S2 volt kivétel talán, mert akkor még nagyon nagy fejlődések voltak a felhasznált technológiákban 1 év alatt...

(#38) joey04


joey04
titán

[link]

Mi továbbra is a gyengébb verziót kapjuk.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#39) jacis válasza joey04 (#38) üzenetére


jacis
nagyúr

Nem sok érezhető hatása lesz mint ahogy most sincs. Az S12 szerintem már sanpival jön majd.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#40) Rinocerosz válasza jacis (#39) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Érezhető hatása valóban nem lesz. Viszont aki megveszi az s11-t azt jóformán pofán röhögte a samsung. Ez kicsit így meredek azért... főleg akkor ha azt is hozzá vesszük, hogy több a hálózati probléma és még az üzemidőben is tetemes különbség van ( s10 exynos vs snapi között 1 óra).
Én potenciális vásárló lettem volna reménykedtem is a snapdragonba... így viszont vagy oneplus vagy iPhone-t fogok venni.

(#41) Dare2Live válasza jacis (#39) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

S9 9810ota nagyon is érezhető exynos lemaradasa. +1-2h sot nagyon sokat számít.

[link]

es amig egy architekturaval mindig le vannak maradva ez nem is fog valtozni.

nem véletlenül fejezik be a sajat core fejlesztest es megy iden kb mindenhova snapi. pedig ugye forditva terveztek anno...

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#42) Juhaszatti válasza Dare2Live (#41) üzenetére


Juhaszatti
addikt

1-2 óra SOT különbség nincs közöttük. Készenlétben fogyaszt többet inkább az Exynos, nem használat közben.

Ha már Anandtech link, ugyanez az S10-nél így alakul:

(#43) Dare2Live válasza Juhaszatti (#42) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

uolyan felhasznalas mellett poco f1 siman hozza nekem a +2h sotot.
először azt hittem rosszul meri de masnak uez.

nekem nagyon sokat szamit. nem kell power bankot + kabelt cipelnem.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#44) Rinocerosz válasza Juhaszatti (#42) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

[link]
Elég brutál a készenléti idő... és ezt jóval kisebb teljesítmény mellett :)
Sajnos a samsung ezt nagyon benézte. Az AnandTech tesztekben is az exynos még a tavalyi snapdragont se nagyon tudja megverni. A snapdragonos s10 ezzel szemben a csúcson van.
[link]

(#45) Ricardo válasza Juhaszatti (#42) üzenetére


Ricardo
félisten

Kár, hogy a Pocophone nincs benne. megnéztem volna hol áll a listán.

(#46) joey04 válasza jacis (#39) üzenetére


joey04
titán

Azért van. :) Nem csak nyers erőben van különbség.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#47) Meizu80


Meizu80
junior tag

Az A50-em üzemideje az előző feltöltéssel (nem energiatakarékos módban kb. 50%-os fényerőn, nagyrészt bekapcsolt 4g mellett). Mi ezzel a probléma? És ez nem is számít kiemelkedőnek, volt már ennél több is, bár tegyük hozzá, hogy még viszonylag új a telefon (2 hónapos)!

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A50 - Nr. 1. Smartphone in Europe 2019

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.