Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Na ez a Desire 500 érdekes.
Mondjuk ez a 65k kártyás ár megint picit magad, de 50 körül talán. Snapi 200 ide vagy oda.

All→M8

(#2) kcsa válasza callmeakos (#1) üzenetére


kcsa
veterán

Schnappi das kleine Krokodil

(#3) hülyegyerek


hülyegyerek
addikt

Szerintem az evolúció akart lenni. Vagy reveláció :DDD

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#4) IkszIpszilon


IkszIpszilon
aktív tag

Nevetséges ország,nevetséges szolgáltatójának,nevetséges árképzése.

X.Y.

(#5) Oppenheimer


Oppenheimer
veterán

925 egész baráti áron van.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#6) Coq


Coq
aktív tag

Vajon mi értelme van BlackBerryt kártyás csomagban adni ?... BIS nem rendelhető hozzá és függetlenül is kb. ennyibe kerül... :U

(#7) dreamdancer válasza Oppenheimer (#5) üzenetére


dreamdancer
őstag

Viccelsz? Kb. 15K plusszért HTC One-t vagy SGS4-et kapsz (szintén Vodás árak), miközben ez a telefon a tavalyi csúcsmodellekkel van egy szinten, amelyek viszont 40-50K-val olcsóbbak. (Tudom, WP alá nem kell erőgép, de ne is kérjenek érte annyit, mintha az lenne benne).

Nem a lényeg a fontos.

(#8) lorinser válasza dreamdancer (#7) üzenetére


lorinser
senior tag

És mivel tud többet a HTC One mint a 925, hogy megérje a felárat (a négy magnak nem sok értelme van, az Fhd kijelzőnek ebben a méretben még talán).

Poco F5, Philips 55PUS8303, Philips 58PUS8535

(#9) Oppenheimer válasza lorinser (#8) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Igazából sokkal többet tud, mert a WP-nek kismillió apró hiányossága van. Igaza van mert megéri a felárat, de a 925 akkor is jó áron kezd a Vodafonnál.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#10) mukibuci


mukibuci
MODERÁTOR

az feltünt valakinek, hogy az s3 mini olcsóbb vitamax kártyával, mint mátrix 1 csomagban? :D

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#11) benczeb


benczeb
aktív tag

Azt esetleg tudja valaki, h mi lesz a Lumia-k terméktámogatásával, frissítéseivel, stb... a jövőben? MSFT-vel vajon folytatják a támogatást? Fogják fejleszteni?

(#12) Steve1207 válasza callmeakos (#1) üzenetére


Steve1207
veterán

Kicsit utána néztem gyorsba, mert így nem vágtam melyik is ez. A DesireX-hez hasonlítanám, de annak jóval nagyobb volt a nyitóára és eléggé low kategória volt ahhoz képest...

A proci elmegy ebben a kategóriában, van 1GB RAM, a kamera jó, villanó is stb, a hangminőséget jónak írják. Inkább a kijelzőre mondanám, hogy a 480x800 kevéske, bár 4,3-nál még elviselhető.

Ha magához a HTC-hez viszonyítjuk elég jól eltalálták több ponton, szolgáltatós ár se vészes, elvégre nyitóár. Többiekhez, meg kínaikhoz viszonyítva viszont már más a helyzet :)

.

(#13) mukibuci válasza benczeb (#11) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

bezúzzák az összeset... nah vajon mi lenne velük :F

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#14) Tomcat válasza Coq (#6) üzenetére


Tomcat
őstag

Nagyjából semmi. Függetlenül talán jobb választás.

Tomcat

(#15) HawerKing


HawerKing
őstag

Vennek egy 925 ost de ez meg mindig rohadt draga :(

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#16) dreamdancer válasza lorinser (#8) üzenetére


dreamdancer
őstag

Az oprendszereket hagyjuk figyelmen kívül, az ízlés dolga.

- 4 magos proci: van értelme, a GDR3 után WP-n is lesz, a 4 magos WP-sek bizony gyorsabbak lesznek a 2 magosoknál. (Nem a kezelőfelület, hanem az appok egy része.)
- 2 GB RAM: igen, a WP-nek bőven elég az 1 GB is. Most. De a multitaskingnak tuti jót tenne a 2 GB.
- Kijelző. Igen, van, akinek nem kell az 5" és az FHD, de azért ismerjük már el, hogy az azért többet ad.
- hangszóró - a One előlapi sztereó hangszórója igen szépen szól.
- fém ház, nem csak a keret.
- nagyobb az akku
- kamera - na ebben valóban a Lumia sokkal jobb

De mondom, a fő bajom az, hogy ha csak a hardvert nézzük (cpu, ram, kijelző, akku mérete, anyaghasználat), az egy középkategóriás androidosnak felel meg, ami megkapható 100K környékén, szóval rohadt drágának találom a WP felárát, annak ellenére, magam is azt preferálom.

Nem a lényeg a fontos.

(#17) Vassili_Zait válasza benczeb (#11) üzenetére


Vassili_Zait
senior tag

Hát... mivel a WP-t a Microsoft csinálja... elég valószínű, hogy nem azért vette meg hogy leépítse... azt nyilatkozták: most hogy a szoftver és a hardver egy kézbe jerült, gyorsann ütemben érkeznek a fejlesztések...

(#18) Vassili_Zait válasza dreamdancer (#16) üzenetére


Vassili_Zait
senior tag

WP-n nincs valós multitasking... nem kell a 2 giga ram, csak a 41mpx-es kamerához, képfeldolgozás miatt... 4 magot nem fogja kihasználni még egyik app sem... így sem akad rajta semmi... a htc-nek botrányosak az illesztései... nokia sokkal igényesebb ebből a szempontból... Ettől függetlenül 100 körüli árat tartanék reálisnak... de azért ne hasoníltgassuk középkategóriás droidokhoz...

(#19) dreamdancer válasza Vassili_Zait (#18) üzenetére


dreamdancer
őstag

Mutass már rá, hardveresen miben mutat túl pl. egy SGS II-on vagy egy HTC One X-en, pls! (A kamerán kívül.) Mert szerintem semmiben. De csak magamat ismétlem, ha nincs benne 4 magos proci meg 2 GB RAM (oké, nem is kell bele), akkor miért is kérnek érte annyit, mintha az lenne benne?

Nem a lényeg a fontos.

(#20) Vassili_Zait válasza dreamdancer (#19) üzenetére


Vassili_Zait
senior tag

Itt nem procit meg ramokat kell vásárolni... Hanem komplett telefont... Egy ilyen telefonnak az összeszerelése 50-60ezer huf... A többi haszon, egy nokia ne adja már olcsóbban a csúcsmodelljét mint egy koszos HTC...

Amúgymeg ennyi erővel a nokiában drágább a kamera, és kapsz hozzá ingyen offline navit is... Aztán már meg is van az árkülönbözet...

(#21) lorinser válasza dreamdancer (#16) üzenetére


lorinser
senior tag

Hát akkor a WP nem a Te rendszered. Nem akarok vitát gerjeszteni, ne is kezdjük el de nekem többet ér az, hogy fagyást vagy lassulást nem tapasztalok WP-n. A metrón éppen tegnap sikerült megfigyelnem egy lefagyó SIII tulajt, amint az akkut próbálta észrevétlenül kipiszkálni, hogy újra életet leheljen a telefonba. Az újraindulás is borzalmasan sok időbe telt. Több ismerősőmnél is nem 1x láttam már ilyet és panaszkodnak. A droid nem atomstabil. Na köszönöm, ez nekem nem hiányzik és ezért nem érne meg nekem +15e a One.

Egy vérbeli user persze fel tudna sorolni WP hiányosságokat (a legfőbb ellenérv a bővíthetőség hiánya a WP8-al eltűnt) de ha valaki csak normál módon használni akarja (net, játék, faceb., skype stb.) és azt szeretné, hogy megbízható, gyors telefonja legyen amin a fent említett plusz dolgok ne jelentkezzenek akkor a WP-nél jobbat nem láttam eddig. Mondom, vannak furcsa dolgai, még azt is mondanám, hogy egy-két hiányossága, de a "kismillió" erős túlzás.

Poco F5, Philips 55PUS8303, Philips 58PUS8535

(#22) AMD Power


AMD Power
titán

Kicsit sok a kezdő ár.... Jó 925 de ennyiért sok.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#23) margithid válasza lorinser (#21) üzenetére


margithid
veterán

Nem volt még a kezemben S3, de sokszor a lefagyást droidon user error is okozhatja...
Nekem pl nexus s-em van, régi hardver, gyári rendszerrel semmi problémám nincs, max akadás.
Amúgy a HTC 500 nagyon jó árban van kártyásan!

(#24) lorinser válasza margithid (#23) üzenetére


lorinser
senior tag

Okozhatja user error is természetesen, de egy játék indítása szerintem nem ebbe a kategóriába esik.

Poco F5, Philips 55PUS8303, Philips 58PUS8535

(#25) zed juron válasza lorinser (#21) üzenetére


zed juron
aktív tag

Az S3 szerintem nagyon jól sikerült darab, nekem még nem kellett szétszednem, mert befagyott, pedig majdnem egy éve vagyok boldog S3 tulaj.

De.

Van itthon a páromnak Lumia900, ami ugye WP7.8 nem pedig WP8. Egymagos, de annyira olajzott gyorsasággal hasít hogy az szinte meglepő.

Az Explorernek mint böngészőnek van egy komoly hátránya. Nincs rá flash. És "nagyjából" ki is merült mi az amiben a böngésző tekintetében elmarad a WP. Az egymagos vas gyengesége pluszban annyiban jön ki hogy az S3-hoz képest lassabban tölti be a weblapot. Nodehát ez meg fizika illetve matek.

A WP8-at meg Lumia920 és hasonló komoly vason nem is próbáltam. Ráadásul ott megy a fejlesztés, biztos hogy jobb mint a WP7.8, ergo szerintem egyenértékű versenytársa bármelyik droid oprendszernek. Már a 7.8-nak is csak kevés hülyesége van, ami ugyanígy van a droidon is. Van amiben az egyik van amiben a másik a jobb.

A párom szerint - mert néha szoktunk telót cserélni - az S3 neki annyiban tetszik jobban, hogy jobb a prediktív szövegbevitel. És habár a WP-s Facebook alkalmazás amit használ a legszebb amit látott, de vannak benne bugok amit nem akarnak vmiért kijavítani (lehet hogy WP8-on már nincsenek ilyen hibák) így a droidos abban is letisztultabb.

Mondtam neki hogy eladjuk a Lumia900-at és veszünk helyette S3-at, mert most már egész jó ára van, de nem akar. Előtte Xperis X10-e volt, azon annyira megutálta a droidot hogy többet nem akar droidos telefont.

Persze mondhatjátok hogy nő, és a nők másképp vesznek telefont, nem mindig racionális érvek alapján. :)

Én spec. Symbianról tértem át droidra, nem mondom hogy maradéktalanul elégedett vagyok, de azért ELÉGEDETT vagyok. :) De az amiatt van hogy az akkori csúcstelót azaz egy Samsung S3-at vettem. Ha HTC OneX-et vettem volna vagy még rosszabb telefont, akkor már lennének gondjaim...

Ha most kéne telefont vennem hát fogalmam sincs. A Lumia 925 elég komoly jelölt darab, de megint nem adnék ki 120.000 Ft. körüli összeget. A 920 már szimpatikus árban, csakhát én eldöntöttem hogy kizárólag amoledes telefont fogok használni, mert az IPS nekem nem jön be. Egyébként engem nem zavarna a súlya, a Lumia 900-at is szeretem a súlyával együtt. :)

Droidban meg most szerintem pont az az időszak van, amikor az S4-et és hasonló társait überelendő most jönnek ki a jobbnál jobb vasak. Tehát itt most a kivárás a lényeg.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.