Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ΞΔGLΞ


ΞΔGLΞ
nagyúr

Szép jószágok!
Főleg az elit.

[ Szerkesztve ]

(#2) Magnum_


Magnum_
nagyúr

1000$-os kezdőér nem rossz, de úgyse annyi lesz -itt :B

I humbly and respectfully decline™

(#3) koshmar


koshmar
őstag

Nekem most a Probook 4525s van.

De máris tetszik a 4530s. :DD

Főleg a G62-re hajazó csuklótámasz, és a zsanér.
USB 3.0, ujjlenyomat-azonosító, második generációs Core i3, i5, i7 processzor család.
Nyam-nyam. :)

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#4) plus44


plus44
veterán

Kifejezetten nem tetszik. Az előző széria sokkal jobban bejön kinézetre, szerintem ez hatalmas Macbook koppintás lett, de mind1. Én imádom a HP-t, hátha lentebb megy a mostani Elitebook-ok ára, az újak miatt.

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#5) szilagyiv válasza plus44 (#4) üzenetére


szilagyiv
senior tag

Egyetértek!
Az Apple-n kívül nem sikerül senkinek sem "szép" aluvázas notikat összehozni.
Természetesen nem azt mondom, hogy nem férne el a polcon egy ilyen Elitbook :)

A Sonyi is elkockult az új sorozatával - ez dizájnban sztem erős visszalépés.

(#6) zz top


zz top
tag

Fém notebook, fém telefon, nem, köszi.

[ Szerkesztve ]

(#7) audi100td válasza plus44 (#4) üzenetére


audi100td
nagyúr

Eleg gaz az uj EliteBook, tenyleg MacBook-osra "sikeredett", pontosabban nem lenne rossz, ha nem üzleti gepnek szannak. Szanalom ez a billentyüzet, nagyon remelem, hogy a kijelzö illetve annak kerete nem fenyes. Aki igazi biznisz notit akar, annak mar "csak" a ThinkPad maradt.

De legalabb a karacsonyfa LED-ekröl leszoktak...

[ Szerkesztve ]

(#8) Oxi


Oxi
aktív tag

De, de az Elitebook bejövős Macbook koppintás. :C

Mínusz egy ok a kötekedésre.

(#9) nemcso válasza zz top (#6) üzenetére


nemcso
senior tag

A fémház előnyös dolog, de kb. 100.000-rel növeli az árat, úgyhogy erősen meggondolandó.
A külalakja nekem tetszik, a belbecs pedíg majd kiderül.

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#10) ΞΔGLΞ válasza Oxi (#8) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ha rajtad múlna, Te milyen színben nyomnád ki, ami még tetszetős? :)
Ilyenkor derül ki, hogy amit Apple csinál, az igényes és tetszik az embereknek.

Bár szerintem az én ASUS laposomtól a mac elég messze van, főleg ami hw-t illeti, de minőségben is már felette van.

[ Szerkesztve ]

(#11) plus44 válasza szilagyiv (#5) üzenetére


plus44
veterán

Jelen pillanatban nálam helyet cserélt a két gyártó és inkább most a Sony Vaio S a bejövősebb, mint ez a Mac-elitbook...

audi100td: Remélhetőleg a következő széria visszatér a régi, jól megszokott HP stílushoz. Egyszerűen fel sem tudom fogni, miért kellett lecserélni azt a baltával faragott, fém-alumínium vázas külsőt, erre a koppintásra. (a billentyűzetről nem is beszélve) Ez nem üzleti noti lett, hanem vmi stílusosnak látszani akaró, multimédiára kihegyezett gép. Ennyi.

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#12) z0d1AK


z0d1AK
veterán

Jó lesz. Már csak az a baj, hogy nem mostanában lesznek itthon ilyenek. :(

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#13) audi100td válasza plus44 (#11) üzenetére


audi100td
nagyúr

De ha legalabb tenyleg tudna valamit felmutatni multimediaban, ilyen teren epp olyan visszamaradott mint a többi üzleti noti. Nem ertem miert kellett ezt :(

(#14) DMG


DMG
senior tag

Nekem ennyi pénzér az a GPU kevésnek tűnik, bár nekem inkább a belbecs számít.

Amit ma megtehetsz, azt tegnap kellett volna.

(#15) Sza_Sa


Sza_Sa
senior tag

Ejj, pont a névnapomon kezdik forgalmazni, milyen figyelmes ez a HP. Az elit széria nagyon bejövős, nekem egy alap szürke kabátos core2-es volt a melóhelyemen, és nagyon szerettem.

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#16) _csocso_


_csocso_
senior tag

Valóban nem sok ez a videokártya benne, a 8510p - ben is 120sp-s video volt, persze aki jobbat akar vegyen envyt.

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#17) DMG válasza _csocso_ (#16) üzenetére


DMG
senior tag

Hát ideje lenne megvennem azt a jó kis Acert HD5650-el mert megy fel az ára. :Y viszint ennél a notinál még mindig olcsóbb. :)

Amit ma megtehetsz, azt tegnap kellett volna.

(#18) audi100td válasza DMG (#17) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nem veletlenül olcsobb... ;)

(#19) DMG válasza audi100td (#18) üzenetére


DMG
senior tag

Ha már ilyen státusz szimbólumot csinálunk a márkából, akkor van HP is 5650-el szintén olcsóbban. ;)

Nekem most MSI-m van nyúzom már egy ideje, de semmi baja, illetve egy, amikor vettem nem figyeltem a GPU-ra akkor nem volt olyan fontos, szóval kinőttem, de egyébként kutya baja. :C

Amit ma megtehetsz, azt tegnap kellett volna.

(#20) imibogyo


imibogyo
veterán

Nekem bejövős a fém borítás. Csak ne lenne ennyivel drágább.

Nemcso:
Ne mond már, hogy pár préselt lemez plusz 100k-val növeli egy laptop árát.

Anno amikor voltam gyárlátogatáson az Audinál, akkor mondta a kalauzunk, hogy a teljes A6 alumínium kasztni formázva összehegesztve, olyan 4-500k az igazi értéket az összes többi dolog adja. Szóval nem hiszem, hogy egy 1 kg-os préselt valami ilyen sokba kerülne. :N

Ez innentől kezdve már csak az, hogy ha ilyen laptop kell fizesd meg.

[ Szerkesztve ]

(#21) utomi


utomi
senior tag

Gyerekek nem értem a fanyalgást ha hozza ugyanazt a minőségi színvonalat mint az előző Elitebook-ok akkor mi a probléma. Kit érdekel, hogy szigetese a billentyűzet vagy, hogy hajaz a Macbook Pro-ra. És? Kb. annyiban, hogy ez is fém meg az is. Itt véget is értek a hasonlóságok. Élőben kell ezt megnézni.De szerintem a Hp-ben most se fogok csalódni.

(#22) utomi válasza imibogyo (#20) üzenetére


utomi
senior tag

Nem nem csak az növeli az árat. Ez itt nem egy MBP vagy egy Envy ez itt egy Elitebook ami egy üzleti szériás laptop. Itt a stabilitást és az összeszerelés minőségét fizeted meg. Meg a support-ot.

(#23) DMG válasza imibogyo (#20) üzenetére


DMG
senior tag

Viszont a design-t meg kell fizetni. Szóval hiába nem kerül annyival többe, ha van képük fölárazni a fém borítás miatt.

Amit ma megtehetsz, azt tegnap kellett volna.

(#24) audi100td válasza DMG (#19) üzenetére


audi100td
nagyúr

Lol, ennek köze nincs a markahoz, ez egy üzleti gep (volna), nem valami gamer szutyok, nem veletlenül nincs benne erös vga.

(#25) Hatvan9 válasza plus44 (#4) üzenetére


Hatvan9
senior tag

Szerintem is, nem kéne koppintani elrontják a hp összképet. :(
Anno a dv5 széria volt a legszebb azóta csak csúnyulnak.

(#26) nemcso válasza imibogyo (#20) üzenetére


nemcso
senior tag

Cégemnél HP és Dell notik vannak (nem 5-10, hanem kb. 300-350 db).
A Dell notiknál kb. 100.000 forinttal lett volna drágább a fémházas változat...

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#27) DMG válasza audi100td (#24) üzenetére


DMG
senior tag

Értem én, de ennyi pénzért azért tehettek volna bele erősebbet, az üzleti notikba is kell. Vagy mitől üzleti, attól, hogy szépen mutat a tárgyaló asztalon?

Mindegy, csak megjegyeztem, hogy nekem kevésnek tűnik, ennyi. Attól még lehet jó a cucc.

MOD:

(#26) nemcso:

Hát a véges flotta árazásról inkább ne is beszéljünk. Ami egy cégnek akciósan 100 az egy sarki boltban 50.

[ Szerkesztve ]

Amit ma megtehetsz, azt tegnap kellett volna.

(#28) Z86


Z86
őstag

Kíváncsi leszek hogy fognak mutatni élőben.
Az biztos, hogy a billentyűzetet és a stílust elk***ák.
Az előző szériánál végre minden csatlakozót a jó oldalra pakoltak, erre most megint megkavarták őket megfejelve azzal, hogy a hűtést a jobb oldalra tették.
Teljesen nyilvánvaló, hogy aki ezt a gépet tervezte sürgősen kezeltetni kell :DDD

(#27) DMG:
Az erősebb GPU miatt ne aggódj. A w végződésű verziókban ezekhez hasonlók lesznek

[ Szerkesztve ]

(#29) ROBOTER


ROBOTER
addikt

A fém borításnak van egy hátránya is: ha meg akarod őrizni az esztétikáját, úgy kell rá vigyázni, mint egy hímestojásra.

(#30) stifi


stifi
senior tag

nekem tetszik az elitebook, a probook továbbra sem...

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#31) utax


utax
aktív tag

Nna, úgy látom van akinek már minden Apple koppintás, ha IKEA széklábat lát, azt is tőlük vették. Ezek a gépek nem hasonlítanak semmihez csak az előző HP gépekhez, aki meg üzleti gépben erős vga-t keres az olvassa el újra a "hogyan válasszunk notebookot, kezdőknek" leírást.

Use the force, Dude !

(#32) Z86 válasza ROBOTER (#29) üzenetére


Z86
őstag

Nem kell rá jobban vigyázni, mint bármelyik másik igényes kialakítású burkolatra.

(#31) utax:
Ezek a gépek csak nevükben hasonlítanak a korábbi Elitebokokra.

[ Szerkesztve ]

(#33) utax válasza ROBOTER (#29) üzenetére


utax
aktív tag

Csak ha Apple-ről koppintanak :) Az én 2540p-m még mindig makulátlan pedig hozom-viszem.

Use the force, Dude !

(#34) DMG válasza Z86 (#28) üzenetére


DMG
senior tag

Ez már finomabban hangzik. Felteszem az ára is hatványozódik. :DDD

(#31) utax:

Ezt nem értem, miért ne kereshetne valaki erős VGA-t üzleti notebook-ban. Nem csak a játékok területén fejelsztenek 3D-ben és egy 3D-s fejelsztés prezentálásához nem állíthat oda az ember az ügyfélhez egy "komolytalan" gamer notival. Otthoni használatra nyílván nem ilyet vesz az ember játszani.

[ Szerkesztve ]

Amit ma megtehetsz, azt tegnap kellett volna.

(#35) LGLuke válasza DMG (#27) üzenetére


LGLuke
őstag

Attól üzleti, hogy nem esik szét a váza 1 év múlva, mint az Acer, Asus, MSI hulladékoknak.
Strapabíró kialakítás hosszútávú üzemeltetésre. Nem reped meg a monitor panele, mint számos MSI és többi műanyag szutyoknál, ami a konzumőr kategóriában van, és így nincs rákényszerítve a vevő, hogy 2 évente cseréljen notebookot.

Ergonómiában is sokkalta jobb, mint a sima gépek.
Ezek bizony nem olyan régen 3-400 ezer Ft körül mozogtak.

Asszonynak és húgomnak is 4320s van és nagyon elégedettek vele.

(#36) Z86 válasza DMG (#34) üzenetére


Z86
őstag

Hát igen. Durva pénzeket képesek elkérni értük :DDD

(#37) audi100td válasza DMG (#27) üzenetére


audi100td
nagyúr

Olvasd el ezt a cikket, abbol meg tudod miert üzleti egy noti: [link]

Nem veletlenül nincs benne nagyobb vga, munkara terveztek, nem jaccani, fontosabb az alacsony fogyasztas.

(#38) DMG válasza LGLuke (#35) üzenetére


DMG
senior tag

MSI hulladékot nyúzom 3 éve és nem esett szét a váza. Sőt elfilozofálhatnánk azon is, hogy egy üzeltember úgyis audival megy tárgyalni, nem a hátán cipeli végig az 1-es villamoson a notit, hanem elszédfeleg a kocsiban az anyós ülésen, ergó kevésbé van kitéve a szétesésnek. De nem is megyek ebbe bele, egy üzleti noti igen is nézzen ki úgy mint ezek, nincs is azzal baj.

Amit ma megtehetsz, azt tegnap kellett volna.

(#39) audi100td válasza DMG (#38) üzenetére


audi100td
nagyúr

"De nem is megyek ebbe bele"

Azt jol teszed, foglalmad nincs az egeszröl...

(#40) blueMerle


blueMerle
veterán

Én tegnap vettem egy Pavilion DV6-3120 -ast, alumínium borítással, ezekután pedig már biztos vagyok benne hogy sosem veszek müanyag notit :) Elképesztően más érzés egy ilyet használni, mint az eddigi müanyag notebookokat.

Logout teszt hamarosan :)

(#41) DMG válasza audi100td (#39) üzenetére


DMG
senior tag

Hú már ilyen jól ismerjük egymást? :C

[ Szerkesztve ]

Amit ma megtehetsz, azt tegnap kellett volna.

(#42) Kroni1


Kroni1
veterán

Biztos jó anyagminőség stb, de kinézetre nekem sem jön be.. Egy VAIO valahogy sokkal jobban kéne.

(#43) dqdb válasza DMG (#38) üzenetére


dqdb
nagyúr

Sőt elfilozofálhatnánk azon is, hogy egy üzeltember úgyis audival megy tárgyalni, nem a hátán cipeli végig az 1-es villamoson a notit, hanem elszédfeleg a kocsiban az anyós ülésen, ergó kevésbé van kitéve a szétesésnek.
üzleti != üzletemberi

Egy közel 2 éves 6930p tulajdonosaként azt mondom, hogy a fémborítás egyáltalán nem kényes, jól bírja a strapát, karcolásnak, horpadásnak nyoma sincsen. Az előző - consumer kategóriás - laptopomon a napi hordozásnak és rendszeres használatnak hála már fél éves korában erőteljes amortizáció jeleit lehetett észrevenni, kopott, zörgött, repedt, míg végül 2 éves korában elbúcsúzott tőlem.

Ez az új sorozat nekem sem tetszik, a baltával faragott design miatt tetszettek a HP-k nagyon.

blueMerle: ismerem azt a sorozatot, nagyon szépre és minőségire sikeredett. Az EliteBookok érzetre efölött vannak, jó reggelente a hideg fémet megfogni.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#44) ROBOTER válasza utax (#33) üzenetére


ROBOTER
addikt

A hozom-viszem, meg az oda-oda ütöm néha valamihez között van különbség. A műanyagon meg sem látszik, a fémen pedig úgyis észre lehet venni.

Használok Dell és Apple notit. A Dellnek csak a billentyűzet körüli része fém a sarkokig, de azon is meglátszik minden, pedig tokja van. Az MBP-ról még nem tudok nyilatkozni, mert egyelőre nagyon vigyázok rá. Az iPad éleire viszont oda kell figyelni agyon

(#45) LGLuke válasza DMG (#38) üzenetére


LGLuke
őstag

A másik, amit elfelejtenek sokan, hogy már csak az üzleti notik kiváltsága a matt kijelző, ami szintén nem elhanyagolható.

Hatalmas tévedésben vagy. Nem azt jelenti, hogy csak üzletemberek vesznek ilyet.
Hanem mondjuk a nagy vállalatok több ezer db-os megrendelést adnak le ilyenekre a dolgozóikra. Lehet, hogy terepen fogják használni mérések elvégzéséhez.

Sokkal komolyabb teszteknek vetik alá gyártás során az ilyen készülékeket. Mind hőmérséklet, hűtés, esés...

Nem feltétlen Audis menedzser használja, lehet, hogy éppen a Nokia egyik programozója kap egy Elitebookot.

(#46) Cs_Laci válasza DMG (#34) üzenetére


Cs_Laci
senior tag

Dokkolás, terméktámogatás, minőségi összeszerelés, support!!!
Ezek egyike sincs jelen egy konzumer hulladékban. Pontosan 2x annyiba kerül egy thinkpad mint egy azonos konfigurációval szerelt belépő szintű ACER.
Csak az egyiket ha napi 10-14 órán át nyüstölöd és cipeled a zsanérnál fogva, akkor sem esik szét 5 éven belül, mig a másik saját súlya alatt összetörik... Dokkolható, modulárisan felépített, kényelmes pöcökegér, rezgésbiztosított vinyó, vízállóság, hosszú távon is kényelmes billentyűzet, tetszőlegesen pótolható alkatrészek. Thinkpadnél az utolsó csavar is FRU alapján beszerezhető ha mégis valami szétmenne benne. Próbáld meg egszer egy Acer bal hátsó gumitalpát utánrendelni....

(#47) utomi válasza Kroni1 (#42) üzenetére


utomi
senior tag

Az lehet de egy VAIO csoda olyan messze áll ettől a géptől mint ide Mekka. Tudom mert sajnos volt VAIO-m is.

(#48) Magnum_ válasza DMG (#17) üzenetére


Magnum_
nagyúr

nincs kérdésem :DDD

I humbly and respectfully decline™

(#49) DMG válasza dqdb (#43) üzenetére


DMG
senior tag

Akkor összeszedem a gondolataimat, mert szokásom elkalandozni marhaságok irányába.

Tudom én, hogy mi a különbség a consumer meg az üzleti notik között. Nekem is van ez is az is. Nyílván nem véletlen lett az üzleti noti üzletinek elnevezve, szóval java részt üzletemberek használják. Ok az is hogy a kevesebb fogyasztás miatt gyengébb a VGA benne, de előfordulhat, hogy ez kevés bizonyos helyzetekben, és ha valaki üzleti notit akar venni, akkor miért kéne kompromisszumot kötni. Mint kiderült nem is kell mert lehet majd ezeket erőssebb VGA-val is kapni, nyílván annak a terhére, hogy többet fog fogyasztani. Vagy ettől az egy paramétertől ki is esék az üzleti halmazból, amikor minden egyéb más terén megfelel neki? Szóval nem kell ezt úgy felfújni, bocs hogy ilyen témát kerekítettem egy észrevétel köré.

Amit ma megtehetsz, azt tegnap kellett volna.

(#50) blueMerle válasza Cs_Laci (#46) üzenetére


blueMerle
veterán

mig a másik saját súlya alatt összetörik...

SŐŐŐT!!!! Nemhogy összetörik, egyenesen összeroppan, széthullik apró kicsi darabokra amik maguktól felgyulladnak és elpusztítják a Földet.... :U :U

Azért ám a ló túloldalára sem kell átesni. Tény hogy nem olyan strapabíró egy olcsó consumer noti de a ki mond nagyobbat versenyt itt szerintem fejezzük is be mielőtt elkezdődne. Amit eladtam 4,5 éve egy Acer consumer notit a tulaja a mai napig használja, a burkolat sem esett szét, nem is nyikorog, pedig cipeli rendesen. Hidd el egy EliteBook is ugyanúgy szét tud esni ha hanyagul bánnak vele, ez userfüggő maradjunk ennyiben. Amit írtál pedig körülbel akkora hülyeség, mint amit az én továbbvitt gondolatmenetem az idézett hozzászolásod alatt.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.