Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) TeeJay


TeeJay
félisten

És a neve legyen USB 3.3 gen 4 csak hogy jól megkavarjon mindenkit

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#2) Ribi válasza TeeJay (#1) üzenetére


Ribi
nagyúr

Beleintegrálják a TB vezérlőt, csak hogy még több sérülékenység legyen benne ;]

(#3) alevan


alevan
őstag

A lépést jónak találom, PCI-e vonalon megmarad a jövőtállóság.

Viszont az USB egy nagy katyvasz kezd lenni. az Univerzális szó kezd lassan kikopni belőle ezzel a sok verzióval, ami talán kompatibilis, de gyakorlatilag a vezérlőknek köszönhetően nem azok.

Ám a neve lehetett volna USB 4x4/4 is.

[ Szerkesztve ]

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#4) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Kíváncsi vagyok hogy ez milyen mutáns csatlakozó lesz :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#5) Ribi válasza Graphics (#4) üzenetére


Ribi
nagyúr

Szerintem ugyan az az USB-c mint most. Remélem.

(#6) Graphics válasza Ribi (#5) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Jó, csak itt írták, hogy visszafelé is kompatibilis lesz, akkor gondolom marad az adapterezés.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#7) Dare2Live válasza alevan (#3) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Ez lenne kb a legfontosabb USB4nél.

Kényszeríteni elérni hogy mindenki tartsa magát a szabványhoz. Azért szabvány bazz. Mint kábel, mind vezérlő szempontjából. Ja és min 2.0 kompatibilitás megmaradjon, sok minden még 2.0ás.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#8) Cs1csó válasza Dare2Live (#7) üzenetére


Cs1csó
félisten

Semekkora gyorsulás nem ér annyit, hogy sérüljön a kompatibilitás.

(#9) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Az a 40Gbps nagyon jól hangzik. :)

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#10) TeeJay válasza Cs1csó (#8) üzenetére


TeeJay
félisten

külső SSD-n kívül max ilyen monitorok meg egy két terméknek jön jól ez
a többi periféria cucc mai napig elvan USB2.0-n
a pendrive-ok alig karcolják az USB3.0-t
a HDD-k meg még jóideig nem fogják elérni

inkább az lenne már a frankó ha minden cuccon lenne legalább egy gen1 usb fenetudja 3.1 vagy 3.2-már
5Gbps sebességű na
csomó TV-n még most sincs az
notebook-ok nagy részén is csak 1 vagy 2 darab van lehetne legalább 4

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#11) M@cika válasza GodGamer5 (#9) üzenetére


M@cika
őstag

Jól hangzik, de amíg a piac el van árasztva a 10/5 MByte/s usb 2.0 pendrivokkal addig ne nagyon várjunk előrelépést. Meg sajnos ugye nagy divat manapság a pendrive hamisítás, leginkább a rendelős szférában. A laikus meg bedől és rendeli az 1 TB-osnak hirdetett cuccokat, amiről kiderül, hogy valójában a legsilányabb 8 gigás.

Én elégedett lennék egy stabil 100/50-nel is. a 40 Gbps már a SATA 3 SSD szintjét közelíti. Ha ez megvalósul, akkor ez sajnos magával hozza további méretnövekedést, szóval ha ilyen gyors, akkor úgyis pikk-pakk átmásolódik néhány terabyte :-)

Igazat adok azoknak, akik felvetették, hogy túl sokféle a szabvány, jobban kötelezni kéne a gyártókat az egységesség betartására.

Nasit a kis fehér medvének!

(#12) tibaimp


tibaimp
nagyúr

"Az időzítés egyébként azért is érdekes, mert a 10 nm-es Ice Lake processzorokat már beépített Thunderbolt 3-as vezérlővel látja el az Intel, így a velük felszerelt platformoknál már nem lesz szükség külön külső vezérlő használatára." -- ez mondjuk jó hír.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#13) Ribi válasza TeeJay (#10) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ez nem csak pendrive meg ilyeneknek jó, ezen már tényleg normális tápot is lehet szolgáltatni, sorba lehet kötni eszközöket, ne kelljen 5 féle káblet cipelni, hanem szépen mindenre kell 1 csatlakozó és csak rákötöd a sor végére a köv eszközt és annyi. Mindenbe ezt dugod, nem az van, hogy a gép hátán van 8 féle csatlakozó, hanem 1 féle és az mindennel megy. Ez az aminek az USBnek kellene lennie már nagyon régóta.
Monitorba is dughatsz 4 féle kábelt. Aztán egyikkel ez a baj, másikkal az stb stb.
Inkább dobják ki az összeset ha tényleg kihoznának valamit amivel minden megy.
Csak attól félek jön majd a TB4, meg a TB 4.1 meg a ...

(#11) M@cika: A sata3 szint az 6Gbps, kicsit kevesebb mint a 40Gbps.

Persze ez is kevés lesz, mert HDMI2.1 talán 48Gbps-ot tud?
Akkor tolni kell majd a TB-t is felfele.

[ Szerkesztve ]

(#14) huskydog17 válasza M@cika (#11) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

"a 40 Gbps már a SATA 3 SSD szintjét közelíti."

Ke???

SATA3 = 6 Gbps
Azaz az USB4, illetve Thunderbolt 3 majdnem 7× gyorsabb, mint a SATA3.

Szerintem te keverted az USB 3.0-val, aminek ugye 5 Gbps a max sávszélessége, az tudja megközelíteni a SATA3-at. Az újabbak pedig lényegesen nagyobb sávszélt adnak.

Szerk.: Megelőztek.

[ Szerkesztve ]

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#15) Pioneer válasza M@cika (#11) üzenetére


Pioneer
senior tag

"a 40 Gbps már a SATA 3 SSD szintjét közelíti"

Ezen jót röhögtem! :DD :C Végül is csak több mint 6X gyorsabb a SATA III SSD szintjétől...

40 Gbps 40 Gbps = 5000 MB/s

SATA III = 6Gb/s

A SATA 3 (SATA II) = 3Gb/s

Szerk.: megelőztek :D

[ Szerkesztve ]

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#16) bteebi


bteebi
veterán

USB4? WTF??? Miért nem USB 3.2.1 Gen0, vagy valami ilyesmi? :U Már-már zavarni fog az új elnevezés. :P

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#17) M@cika


M@cika
őstag

pioneer, huskydog: Ja, egy nulla valahol elsikkadt, valóban 6-8-x gyorsabb lenne az új szabvány. Viszont akkot meg mi tudná kihasználni? Az alaplapokra illetve procikba is be kellene építeni az új vezérlőt, hogy egyáltalán legyen értelme külső eszközt - pendriveot. SSD-t - kiadni hozzá.
De a fejlődés jó, csak kanyarodjunk vissza amit az elején írtam: amíg eladható a 10/5 MB addig gondok lesznek.

Nasit a kis fehér medvének!

(#18) Ribi


Ribi
nagyúr

Mondjuk a cikket elolvasva nem is teljesen értem az USB4-et. Ez tulajdonképp Thunderbolt 3 úgy ahogy van.
Már most is ugyan az a csati, ugyan az a sávszél, miben lesz egyáltalán más?
Ugyan az lesz csak 2 névvel?
Esetleg a a sok évi semmit tevés után be tudják mutatni, hogy mi mindent fejlesztettek? Ja mégsem...

[ Szerkesztve ]

(#19) bteebi válasza M@cika (#17) üzenetére


bteebi
veterán

Kezdetnek elég lenne az, ha nem gyártanának olyan pen drive-okat, amiknek 16 GB-nál kisebb a kapacitása és nem bírnak legalább 50 MB/s-es folyamatos írási és olvasási tempót...

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#20) User64476 válasza Ribi (#5) üzenetére


User64476
őstag

Az marhajo lenne, leglabb meg egy esetben kellene talalgatni, hogy OK OK a csatlakozo USB C de milyen szabvanyu, mit tudok vele csinalni?

(#21) Pioneer válasza M@cika (#17) üzenetére


Pioneer
senior tag

Pl. Külső NVMe PCIe Gen3 x4 alapú M.2 SSD-k hez tökéletes lesz, mert most le van korlátozva USB 3.1 Gen2 sávszéleségre 10Gbps, így csak a harmadát, negyedét lehet kihasználni, mint amire valójában képesek ezek az SSD-k...

Maximális SSD olvasási sebesség 3500 MB/s
Maximális SSD írási sebesség 3300 MB/s
[link]

[ Szerkesztve ]

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#22) Ribi válasza User64476 (#20) üzenetére


Ribi
nagyúr

Kb bármire.
Monitort köthetsz rá, külső video karit, NAS, pendive. Kb egy kivezetett PCI-e csatlakozó.

(#23) Patice


Patice
nagyúr

Én ilyen sebesség láttán már nem csak adathordozóra gondoltam, hanem ez a sebesség már elég lesz egy 4K-s kijelző meghajtásához is. Amihez akkor nem kell külön kábel, hogy USB-hub is lehessen rajta, vagy egy extra vezetékes hálózati adapter.

Azaz így egy kábellel lehetséges lesz egy mobil eszkozt (laptop, tablet, mobil) rákötni egy kijelzőre, vagy külső dobozra, dokkolóra, ami az extra portokat adja.

Jó lesz ez, ha nem cseszik el. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#24) User64476 válasza Ribi (#22) üzenetére


User64476
őstag

Ugy ertettem, hogy OK ez egy USB-C csati, de mi hajtja? USB3? 3.1? Gen ilyen gen olyan? Thunderbolt?

(#25) Ribi válasza User64476 (#24) üzenetére


Ribi
nagyúr

Hát ha 2 thunder eszközt kötsz össze akkor gondolom a thunder alapján megy. Ha kisebbet, akkor visszakompatibilitás miatt amilyen USB-re szüksége van. Gondolom én.

(#26) King Unique válasza Pioneer (#21) üzenetére


King Unique
titán

Neked pont van is ilyened, az SSD topikban tesztet is mutattál róla. Ehhez valóban kevés az USB 3.1 Gen 2 (10 Gpbs), de még az USB 3.2 (20 Gbps) is. A NVMe PCIe SSD-hez itt már Thunderbolt 3, vagy ez az USB 4.0 kell (40 Gbps) majd, azokkal lehet teljesen kihajtani.

(#27) atok666 válasza Patice (#23) üzenetére


atok666
őstag

Sot, tobb 4k kijelzot is meg lehetne hajtani egy ilyen csatin keresztul.

Atok

(#28) pepeno1


pepeno1
tag

Talán majd így nagyobb létjogosultsága lesz az EVGA-nak.
Nem kell majd külön TB3-as csati a laptopon, elég lesz "csak" egy USB4.0-ás. ;)

[ Szerkesztve ]

Azért mert a kacsa nem tud úszni, még nem a víz a hülye.

(#29) Partz válasza atok666 (#27) üzenetére


Partz
senior tag

Igazából ez erről is szól.

(#30) arnyekxxx válasza bteebi (#19) üzenetére


arnyekxxx
veterán

pénisz pedig ne lehessen 20 centinél kisebb

(#31) bteebi válasza arnyekxxx (#30) üzenetére


bteebi
veterán

A kapacitást csak azért írtam, mert nyilván tetszőlegesen kis tárterületből nem lehet kihozni értelmezhető sebességet. Persze nem is mindenhol kell. Van több 1-2 gigás repi pen drive-om, pár megás dokumentumok mozgatásához pont elég. Másra persze már nem jók, de nem is a céljuk.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#32) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Inkább feltalálhatnák - újra - az akárhogy csatlakoztathatóságot.

[link]

(#33) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Persze ebből is majd az USB 3.0 sebességgel futó "gen 1"-et teszik majd a hardverekre.:U

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#34) Malák


Malák
aktív tag

ezekkel az új elnevezésekkel már megint baromi sok kavarodás lesz :W

(#35) M@cika válasza Pioneer (#21) üzenetére


M@cika
őstag

Szóval akkor értelmet nyer a Windows to Go, vagyis egy ilyen NVME 1.4-es SSD-re szépen felrakom a rendszeremet és bárhová vihetem, ahol van USB 4.0. Vagyis valóban mindig a "saját gépem" elé ülhetek le szoftveresen legalábbis.
Ja, ezt már a PCI-e 4.0 kapcsán is kérdeztem, hogy vajon mikor lesz NVME PCi-E 4.0 (x4? ami x8 v 3.0-nak számítana) SSD. :-)

arnyekXXX: És vastagságra sem vékonyabb, mint 5 cm átmérő :-)))

[ Szerkesztve ]

Nasit a kis fehér medvének!

(#36) Patice válasza M@cika (#35) üzenetére


Patice
nagyúr

És akkor így új értelmet nyer a "Bring Your Own Device" is. :D

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.