Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) [CsuCsu]


[CsuCsu]
őstag

Azt leirhatta volna a cikk, hogy mi az az Eagle Tree. Rakeresve kiderul, hogy egy private equity ceg.

(#2) #41133696


#41133696
törölt tag

Remélem ha fel is vásárolják, nem mennek el rossz irányba.

(#3) #65675776 válasza #41133696 (#2) üzenetére


#65675776
törölt tag

Már rég elmentek.

(#4) zzola válasza #65675776 (#3) üzenetére


zzola
félisten

+1! Corsair már nem az, mint ami akár pár évvel ezelőtt is volt...

(#5) Graphics válasza #65675776 (#3) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Attól függ melyik szekciót nézzük.

Nem ennyire fekete és fehér szerintem a dolog.

Persze van, aminek a minősége nem tőlük függ. Az tény, hogy erősen brand jellegű a dolog sok esetben

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#6) Fred23


Fred23
nagyúr

Én sajnálnám. Remélem, nem veszik meg őket!

(#7) #52588800 válasza Graphics (#5) üzenetére


#52588800
törölt tag

A házakon kívül melyik jó még?

(#8) #41133696 válasza #52588800 (#7) üzenetére


#41133696
törölt tag

Tápegység, RAM
Corsair RM550x moduláris tápegységem van, itt a PH! - n is ott van az ajánlottak között.
RAM: Corsair 4x8GB DDR4 3200MHz Vengeance LPX Black CMK16GX4M2B3200C16 memóriákat szintén az ajánló alapján vásároltam tavaly.

(#9) haxiboy válasza #52588800 (#7) üzenetére


haxiboy
veterán

Tápjaik nagyon jó minőségűek, RAM-ok szintén. Billentyűzeteik az ajánlónkba is bekerültek, ventillátoraik, hűtőik is viszonylag jó ár/érték arányúak. :K

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#10) #52588800 válasza #41133696 (#8) üzenetére


#52588800
törölt tag

Tápegység nekem nagyon nem vált be tőlük (GS700). Vengeance memóriám is van, működik kategória.

[ Szerkesztve ]

(#11) #65675776 válasza haxiboy (#9) üzenetére


#65675776
törölt tag

Tápok csak középkategóriától felfelé jók. A CX széria kb a nevével van eladva, egyébként semmi extrát nem ad, csak túl van árazva. RAM-jaikkal meg több kompatibilitási probléma van, mint szinte bármely másik gyártóéval. Régen pedig pont a mindennel kompatibilis állítás volt igaz rájuk. Már olyan mennyiségű verzió van mindegyikből, hogy szerintem ők maguk sem tudják követni.

Ventilátoraik max a jó iparosmunka kategóriát ütik meg.

[ Szerkesztve ]

(#12) dqdb válasza haxiboy (#9) üzenetére


dqdb
nagyúr

A ventilátoraik nagy általánosságban a határozottan nem ajánlott kategóriába tartoznak.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#13) #41133696 válasza #65675776 (#11) üzenetére


#41133696
törölt tag

Pedig a RAM lényegében SAMSUNG:

(#14) #74018560 válasza [CsuCsu] (#1) üzenetére


#74018560
törölt tag

Akkor sok változás nem lesz, marad a Corsair logo :)
Nem láttam a könyvelésüket, de látatlanban többet ér a cég mint 500M USD.

(#15) hemaka


hemaka
nagyúr

Sosem hallottam errol a bizonyos EagleTree-rol. :U

(#16) #74018560 válasza hemaka (#15) üzenetére


#74018560
törölt tag

Mert nem tech cég? :F

(#17) Graphics válasza #65675776 (#11) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Új CX450M is teljesen rendben van. :) 16-17ezer forintért félmoduláris és a belső is jó. Ára is.
Hol a gond ? :) Ugyanezt a belsőt máshol sem kapod meg olcsóbban.

Vagy igen?

A VS az ami olcsó.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#18) CsonkaImo válasza haxiboy (#9) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Talán a kompakt vízhűtésekkel van a legtöbb gond a Corsair-nél, semmiképp nem nevezném jó ár-érték arányúnak. Viszont a garanciális ügyintézésen nem ülnek sokat, egyből küldik a csereterméket ha jogos az igény.

(#19) #41133696 válasza #74018560 (#14) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ja az árat én is keveslem.

(#20) Graphics válasza CsonkaImo (#18) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az attól függ ki az OEM partnere, mert ugye több gyártóval is dolgozik

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#21) #65675776 válasza #41133696 (#13) üzenetére


#65675776
törölt tag

Samsung chipek vannak rajta. Vagy nem. Az SPD-be eleve azt ír a gyártó, amit akar. Az meg, hogy milyen chip van egy modulon önmagában semmit sem jelent. A legjobb chipre is lehet trágya modult építeni, volt is már rá példa a történelemben, nem is egy.

Duliee: A teljesen rendben van és a kiemelkedő minőség, ahogy a CX széria is meg lett alapozva nem egészen ugyanaz. A teljesen rendben van annyit jelent, hogy hozza, amit elvár az ember egy táptól.

(#22) mekker válasza #65675776 (#21) üzenetére


mekker
őstag

"A teljesen rendben van annyit jelent, hogy hozza, amit elvár az ember egy táptól."

Kiemelkedő, mert a konkurencia nem mindig hozza azt, ami elvárható egy táptól. Plusz moduláris.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#23) haxiboy válasza CsonkaImo (#18) üzenetére


haxiboy
veterán

Lehet hogy sok a gond, nekem is volt gondom zajos H100-al. Lejárt gari idő után írtam nekik mit lehet tenni, kaptam egy ajándék H100i-t és a H100-at is vissza küldték.

Tény hogy a ventillátoraik minőségben nem a legjobbak, de akinek kell a csilivili szikron RGB annak nemigen van jobb választás.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#24) Chp


Chp
őstag

Ez valami olyasmi mint ahogy a Zenimax az id Software-t?

(#25) dangerzone válasza #41133696 (#8) üzenetére


dangerzone
addikt

Hát... nekem 2x volt Corsair ramom életemben, ráadásul a premium Dominator DDR2 szériából, mindegyik kitem hibás lett pár hónap után, illetbe tuningolni sem lehetett őket. A gyári 1066-os órajelről 1080-ig mentek... :DDD . Nekem elég volt ez tapasztalatnak belőlük.

Mondjuk a TX650W-os tápom legalább bírta rendesen azt az évet, mikor nálam volt. :)

(#26) Tomassy00


Tomassy00
senior tag

A Corsair venik tényleg hulladékok, kb cooler master szinten vannak, amik szint úgy hulladék kategória :K
Nálam venti csakis Noctua jöhet szóba, a gépbe nekem már ilyenek vannak, bár épp most halt be az NH-D14 egyik 14centis ventije jó három év után még egy három évet bírhatott volna de ez van. Minőségben, és zajszitben nem nagyon akad konkurenciája igaz árban sem :D

[ Szerkesztve ]

(#27) Vole


Vole
tag

Az elozo gepembol Corsair:
Haz ( 850D )
Tap ( HX850 ha jol emlekszem )
Proci hutes ( H70 talan, Noctua ventikkel )
SSD ( valami 240GB koruli cucc )
Memoria ( XMS3 )

Ezek kozul egyedul az SSD -vel volt problema, de gariban kaptam masikat. 2010 kornyeken meg nem voltak tul megbizhatoak.

Mostani gepben:

Haz ( 750D )
Tap ( HX850i )
Proci hutes ( H110i GT )

A hutoben elszallt a pumpa 1 ev utan ( 24/7 megy a gep ), szo nelkul csereltek a H110i GT -t az ujabb H110i -re, azota is mukodik.

Nemsokara kell egy ceges gep, a haz+tap+hutes trio biztosan Corsair lesz.

(#28) arn válasza dangerzone (#25) üzenetére


arn
félisten

A ddr2 ramokkal sok gond volt, foleg, amikor megjelent a core2 - buveszkedni kellett a timingokkal es a feszultsegekkel.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#29) Graphics válasza #65675776 (#21) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

De én azt kérdeztem, hogy ezen az ársávon van-e nála jobb pl?

Esetleg az EVGA 450 B3 Super Flower belsővel, és félpasszív móddal :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#30) scope2007


scope2007
addikt

Nekem H110 van, szépen halkan üzemel
Ventik tényleg jók, de csak hangkeltőknek xD szóval nem
Ramból Vengeance DDR4, teszik a dolgukat

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#31) Cathulhu válasza Tomassy00 (#26) üzenetére


Cathulhu
addikt

2ből 2 noctuát kellett RMAztatnom most, de tény, hogy a support korrekt, mindenesetre én fenntartásokkal kezelem a márkát. Ventiből csak bq-t vagy ek-t veszek

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#32) #44630784


#44630784
törölt tag

Csak a corsair link updatekkel ne álljanak le (2db. H110i figyel a gépemben), a többit túlélem.

(#33) Tomassy00 válasza Cathulhu (#31) üzenetére


Tomassy00
senior tag

Bq-t már egyszer kétszer majdnem vettem, de aztán mégse, ( ek-az nem tudom hogy minek a rövidítése :F ) mert féltem a hangjától, hogy nem e kerreg-berreg meg mennyire fog nekem itt vibrálódzani stb :D Mindig arra jutottam végül hogy áh inkább maradok a jól bevált márkánál ezt már legalább tudom hogy számomra megfelelő. Majdnem 6 éve vettem az első 5drb noctua ventimet amik azóta is szolgálnak mind. Nálam eddig csak ez az egy 14 centis adta be a derekát, összesen 24 noctua ventit vettem már, jelenleg 9 van még a tulajdonomban... Nagyon sokáig vásároltam más márkák olcsóbb darabjait mert bizony sajnáltam a noctuára a lét :W Amint össze raktam az első olyan configot amiben csak noctua ventik voltak, azóta szerelmes lettem a márkába :B :DDD

(#34) Normi™ válasza Tomassy00 (#26) üzenetére


Normi™
őstag

Mert még nem próbáltál NoiseBlocker-t,na ahhoz képest a Noctua egy Corsair/Cooler Master.Volt sok Noctua-m,sok hibás is volt közötte és olyan motorhangja van az Nb-hez képest,hogy csak pislogsz.

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#35) Tomassy00 válasza Normi™ (#34) üzenetére


Tomassy00
senior tag

Nem tudom nem volt még noise ventim, lehet hogy halkabb de ahogy látom összehasonlítva egy 14 centis noise és noctua venti paramétereit, a noctua azons fordulaton több levegő mennyiséget mozgat meg, nem is kevéssel, és nagyobb nyomást is generál mint egy noise blocker, de lehet tévedek.

(#36) Normi™ válasza Tomassy00 (#35) üzenetére


Normi™
őstag

Nem tudom mit néztél de 14cm-esek esetén 1200-as fordulaton mindenhol veri légszállításban a Noctua-kat az Nb(eloop),nem is kevéssel.De 1500-on sem hozza közel sem azt a Noctua amit az Nb 1400-on.

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#37) Cathulhu válasza Tomassy00 (#35) üzenetére


Cathulhu
addikt

Rettenetesen szetoffoljuk a topicot, de ilyeneket erdemes nezegetni, nem (csak) a gyartoi adatokat

[ Szerkesztve ]

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#38) Tomassy00 válasza Normi™ (#36) üzenetére


Tomassy00
senior tag

Igen ez a típus valóban jobb14cm 1200rpm változatban, de gyártói oldalakat nézve csak ez az egy és ennek az ára 24-27 euro közt van, ennyiből meg veszek inkább kettő ilyet: NOCTUA NF-P14s redux 1500 PWM :)
látom hat év garancia van mellé, lehet azért annyi az ára, de eloop tényleg jónak néz ki, csak kelle akkor 7darab 5 a házba +2meg a NH-D14 re az alsó hangon máris 175euro 25eur/darab áron...7 drb noctua 1500rpm meg 98... Na lehet majd egyszer... :D

(#39) CsonkaImo válasza Normi™ (#36) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Tényleg nagyon jók a Noiseblocker ventilátorai, de nálam a Noctua csendesebb volt. Nem mondom, hogy annyival jobb a Noctua mint amivel drágább, de nálam az vált be. Corsairnél fényévekkel jobb mindegyik.

(#40) Normi™ válasza CsonkaImo (#39) üzenetére


Normi™
őstag

Nekem volt olyan 120-as három tűs,hogy ötből négy cicergett a Noctua-ból elég hangosan,ment vissza gariba és a csere is olyan volt,akkor döntöttem el,hogy váltok.A motorzaja lényegesen erősebb volt szinte az összesnek mint az Nb-knek.A rögzítése,kábelezése,maga a körítés az Nb-nek lényegesen magasabb minőséget képvisel,a garanciáról ne is beszéljünk.Nem offolok tovább....elnézést a modiktól meg azoktól akiket zavart. :R

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#41) Cyberboy42


Cyberboy42
senior tag

van 4 darab hibázó corsair ddr2-es ramom(2x2 gia es 2x1).... szerintem tobbet corsairt nem veszek...

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#42) #65675776 válasza Cyberboy42 (#41) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ha megvan a csomagolása, akkor próbálkozz meg egy RMA-val.

(#43) haxiboy válasza Cyberboy42 (#41) üzenetére


haxiboy
veterán

élettartam garisok, legarizzák simán, de lehet hogy azt mondják bocsi már régi, nem gyártjuk és adnak helyette ddr4-et ;)

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.