Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kalandor


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

UP

(#2) Graphics


Graphics
Jómunkásember

De aki szakértő volt , de pl nem kotodott bizonyos topichoz?

Az kap egy ilyen rangot es Amen?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#3) Kalandor válasza Graphics (#2) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Minden Szakértőnek kiment egy privát pár napja, nekik leírtam,hogy milyen lehetőségeik vannak, ha szeretnének Topikgazdák lenni :R

(#4) kelzsoca válasza Graphics (#2) üzenetére


kelzsoca
félisten

Nincs automatikusan topicgazda rangra áttérés, azt kérvényezni kell.

Látod, én is jómunkásember lettem. :D

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#5) Lauda


Lauda
félisten

a Topikgazdák önszabályozása is remélhetőleg jó irányba halad.

Kb vak vezet vilagtalant... Amugy a topikgazda otlet onmagaban nem rossz. Sajnos ami lett belole, az egyszeruen nevetseges. Egy reszuk a topikhoz, a temahoz fogalmatlan, masik oldal a segites helyett a hibat keresi, harmadik folyamatosan torolgetne, negyedik nem tud emberekkel banni, es ezek mindenfele kombinacioban.

Szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#6) Kalandor válasza Lauda (#5) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Folyamatosan rostálódnak ki azok, akik nem megfelelőek.

(#7) Lauda válasza Kalandor (#6) üzenetére


Lauda
félisten

Ez jol hangzik. :)

(#8) kentucky


kentucky
őstag

Negyedik típusa pedig úgy viselkedik, mint egy robot.

(#9) gbors válasza Lauda (#5) üzenetére


gbors
nagyúr

Biztos vannak ilyen példák is, de a nagy átlagra egyáltalán nem ezt látom jellemzőnek - egy csomó helyen teljesen jól működik a rendszer. A by default flame-es topikokban pedig nehéz okosnak lenni.

A cikkhez: jó ötlet a TG rendszer, szerintem jó irányba is fejlődik. A Szakértői rang megszüntetését én nem látom az új rendszer szükségszerű következményeként, de gondolom, megvannak rá az okok.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#10) Jeanne d'Arc válasza kentucky (#8) üzenetére

Van ilyen is, de szerintem azert a legtobben normalisak akik topicgazdak.

[ Szerkesztve ]

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#11) Vladi


Vladi
nagyúr

Akkor végre megtudom, hogy xy miben volt szakértő? ;]

(#5) Lauda:

Vagy eleve olyan nyugis környezetben ténykedik, hogy csak apróbb takarításokat kellett eddig cisnálnia. :))
Én az utóbbi időkben kimaradtam az ilyen nevetséges dolog lett belőle témából.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#12) C4mp3r válasza Lauda (#5) üzenetére


C4mp3r
addikt

en jokat szoktam mulatni a kis topicjukon az interaktivban, olyan mint egy lokalos jatszoter :)) csak nehogy ezt is elrejtsek mint a modkert meg a jogos modot. szerencsere nem vagyok olyan aktiv, igy meg senkibe nem futottam bele.

p.s.: topikgazda latja a user adatlapjan a modos bejegyzeseket?

(#13) kali válasza C4mp3r (#12) üzenetére


kali
legenda

nem látja.

Vladi; így már inkább megtudhatod, bár attól még lehet az átlagnál jobban érteni valamihez, hogy adott tag abban a témában épp nem topikgazda, mert nem kérték fel, vagy igen, de nem vállalta el.
igaz, ez a mostani a jobb arányú, mert a szakértő rang minden témában megjelent, hiába csak néhányban számít annak az illető.

[ Szerkesztve ]

(#14) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Minden topic rendelkezhet amúgy topicgazdával? :F

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#15) Lauda válasza C4mp3r (#12) üzenetére


Lauda
félisten

Katasztrofa az egesz, nem is irok mar semmit. Tolem el is tuntethetik, egy ideig meg erdekes volt a topik, aztan atment szanalomba.

(#16) Kalandor válasza C4mp3r (#12) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem rejtjük el azt a topikot, mert jó, ha rálátnak a júzerek a ténykedésükre.

topikgazda latja a user adatlapjan a modos bejegyzeseket?
A Topikgazda nem moderátor, nincs semmilyen plusz jogosultsága ezeken kívül. Nem is lesz.

(#17) macilaci78 válasza Mister_X (#14) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én nem látom akadályát, de melyik topikra gondolsz?

Vladi: csak akkor, ha valamely szaktopikban lesz gazda, és akkor is csak következtetést vonhatsz le.

kali: természetesen egy szakértő sem érthet mindenhez, de bízom benne, hogy ismeri a korlátait és azokon túl nem okoskodik. :U Ha mégis, akkor érzésem szerint nem kap egyéni rangot. :DDD

Kalandor: harcművész rang mikor kerül átvariálásra? Már ha még létezik. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#18) kali válasza macilaci78 (#17) üzenetére


kali
legenda

nem erre az oldalára gondoltam, hanem a másikra; mindenhol annak nézték, mert minden témában megjelent a szakértő titulus a neve alatt, aztán ha csak mellékesen hozzászólt valamihez, ami nem a szakterülete, akkor is ostorozták ott is, hogy miért segít, hiszen szakértő, aztán lehetett magyarázkodni, hogy nem mindenben, amit az ellenoldal nem mindig akart megérteni/elfogadni.

(#19) Kalandor válasza kali (#18) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Hát igen :(

(#20) radi8tor válasza Mister_X (#14) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Elméletileg igen.

⭐ Stella

(#21) energy4ever válasza kali (#18) üzenetére


energy4ever
addikt

Ezen kivul volt az egesszel egy olyan gond, amit a mostani dolog sem fog feltetlen megoldani!
Nem tudom ki az aki eddig megmondta ki lehet szakerto, es ki nem, de hogy nem nezzett be az osszes topikba az biztos.
Vannak itt olyanok akik segitokeszek, komolyan ertik a dolgukat, emberileg is korrektek, megse voltak eddigse szakertok.

En szemely szerint betudnek vallalni olyan topikot, amihez ertek is /mint topikgazda/. De nem hiszem, hogy befogok kerulni barmelyik topikba is a fentebb emlitett dolog miatt.

Erre a problemara biszont kellene valami rendszer ami megoldja!
Rajtam kivul is biztos akad itt olyan aki erti a dolgat, es betudna vallalni. :K

(#22) kali válasza Kalandor (#19) üzenetére


kali
legenda

közben nézem, hogy kihagytam a lényegi szót, így akartam írni; ...hogy miért nem segít..., de így is csak értettétek a lényeget.

energy4ever; összetett dolog ez, ráadásul ezen részére csak az illetékesek látnak rá, hogy milyen alapon történik a javaslás, a tag milyenségének a megvitatása, aztán elutasítás vagy a felkérés, de még utána is kérdéses, hogy a jelölt miként dönt, elfogadja a felkérést, vagy sem.

(#23) Mister_X válasza macilaci78 (#17) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Anime topicra. Alapjában véve csendes, de szezonkezdetekkor szokott fejetlenség lenni, néha elég érdekes dolgokra megy el a spoiler funkció, máskor meg valaki egy 300+ epizódos sorozatból spoilerez akkorát, hogy kb. 100 epizódnyi meglepetést vág haza.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#24) kali válasza Lauda (#5) üzenetére


kali
legenda

általánosságban nevetséges, illetve csak az általad írt negatívumú topikgazdák léteznek?
köze nincs a véleményednek ahhoz, hogy nem olyan régen összeugrottál valamin egy topikgazdával?
az esetet nem minősítem, mert nem követtem minden kapcsolódó témában a vitátokat, azt viszont állíthatom, hogy ha valaki, akkor az érintett illetékes nagyon is alkalmas a feladat ellátására, legalábbis szerintem - nem védeni szándékozom mert nem szorul rá.
vannak olyan témák, ahol bármennyire is jó minden szempontból egy topikgazda, néhány szélsőséges/problémás tag miatt szinte elkerülhetetlen néha a konfliktus, de aki vállalta a tisztséget, az ezzel is számol, ahogy teszik azt a nagybetűsök is, mert olyan döntés nem mindig lehet hozni egy inkriminált esetben, ami kivétel nélkül mindenkinek megfelelő.
más kérdés, hogy valóban sok elvárásnak kell megfelelni, ha kap/kér valaki egy szakmai témát, pláne ahol problémás tagok is vannak, mert akkor nem feltétlenül elég csak a szakmai részhez érteni, viszonylag sok szabadidőt feláldozva segítséget nyújtani, mellette kellően türelmesnek is lenni, hanem némi emberismeret sem árt, tudni kell bánni a tagokkal, helyén kell kezelni a dolgokat, időben és a megfelelő módon kell elfojtani a vitát...stb.
nem minden topikgazda teljesen felkészülten, mindenre kiterjedő gyakorlattal és tapasztalattal vág bele, de azért sokan beletanulhatnak időközben, tehát nem kell mindenkit leírni, meg aztán nem is csak az ő feladatuk a téma mederben tartása és a problémák kezelése, hanem a komolyabb szituációkhoz adottak a jobban képzett és kellő gyakorlattal rendelkező moderátorok, illetve bizonyos házigazdák.

[ Szerkesztve ]

(#25) Kékes525


Kékes525
félisten

"Olvastad már, amihez hozzászólsz?" Ez a változtatás is nagyon jó ötlet!

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#26) Mister_X válasza Kékes525 (#25) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Nekem kevésbé tetszik, mivel én nem a fórumon cikázok "na vajon hol van pörgés ahol kommentelhetek én is", hanem cikkek után fáradok a topicokba. Lehetne valami preferencia, egyéni beállítás, hogy ki mit akar a helyén látni, mondjuk kapcsolódó cikkek: ha én vagyok mondjuk egy Prohardveres! TV tesztben, akkor a fórumban egy másik TV tesztjének a linkjét kapnám.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#27) Kékes525 válasza Mister_X (#26) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem csak a cikázóknak jó. Amikor elolvastam a cikket, utána írok egy kommentet és ha ismét visszatérek, hogy megnézzem az ujabb válaszokat már nem biztos hogy emlékszem a cikk minden apró részletre. Eddig mindig a Google-on kerestem meg, most ezt megspórolhatom. Ezért jó ötlet.
Az egyéni beállítás ötlet is jó. Azonban az a néhány sor nem hiszem, hogy olyan sokat zavar.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#28) Mister_X válasza Kékes525 (#27) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Eddig volt egy, most van kettő :U

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#29) Mercutio_ válasza kali (#22) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ott látom a problémák egyik okát, hogy a topicgazdik egy része maga jelentkezett mert odavan egy kis hatalomért (vagy szimpla rangkórság)

Nyilván más a szitu, ha a topic közösség javasol jelölteket, vagy dönthet, hogy akarja-e az illetőt és más, ha egyszer csak megjelenik 1-2 arc a jobb sarokban.

De az említett tg topicba is tanulságos beleolvasni...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#30) Kékes525 válasza Mister_X (#28) üzenetére


Kékes525
félisten

A jobb felső sarok az ott volt? :F Én nem láttam. Persze attól lehet... Ha igen, akkor tényleg felesleges a kettő.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#31) Kalandor válasza Mercutio_ (#29) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ott látom a problémák egyik okát, hogy a topicgazdik egy része maga jelentkezett mert odavan egy kis hatalomért (vagy szimpla rangkórság)
Nagyon szép eszmefuttatás, csak az a baj vele, hogy hamis. A Topikgazdákat a moderátorok kérték fel, csak a Szakértők jelentkezhettek rá (átkonvertáltuk a rangjukat erre).

Nyilván más a szitu, ha a topic közösség javasol jelölteket, vagy dönthet,
Javasolni nemsokára lehet, még jelentkezni is, dönteni így tisztán nem, de azért hülyék mi sem vagyunk, hogy tájidegen elemeket ültessünk mindenhova, mert abból csak a feszkó lesz. Egyébként volt ilyen, amikor mellényúltunk: ahelyett a topik helyett kapott máshol rangot és kész, semmi nem történt. A Topikgazdaság nem egy hűbérbirtok, hogy megkapja és kész, vagy hogy az övé, és abszolút nem végleges, hanem csak addig, amíg mindenki úgy gondolja.

[ Szerkesztve ]

(#32) Kalandor válasza Mister_X (#28) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Úgy látszik, ez még alakul, finomodik.

[ Szerkesztve ]

(#33) Mercutio_ válasza Kalandor (#31) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha ez így lenne nem lenne olyan topicgazda aki előtte nem volt szakértő, én is ismerek ilyet ;)

Másrészt egy topicot managelni kicsit több kompetenciát igényel mint szakérteni.
Nem tudom mennyire "fogjátok a kezüket ", de annak a csapatnak ez a feladatkör, a vele járó felelősség és lehetőségek egy új dolog. Ha hagyjátok, hogy - mint egy homokozóban a kicsik - maguk alakítsanak ki szokásokat és adott esetben egymás vállát veregessék, hibásszokásokat / hozzáállást vvegyenek fel az egyes topicok /közösségek rombolásához is vezethet. És nem, sokszor nem mennek panaszra az eérintettek inkább lelépnek, vagy átmennek readonly -ba.

A moderátorok közé ha bekerűl egy új tag a többi tapasztalt gondolom "mentorálja " illetve ha hibázik észreveszik, emellé a brigád mellé is célszerű lenne 2-3 topmodi aki terelgeti őket.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#34) Kalandor válasza Mercutio_ (#33) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ha ez így lenne nem lenne olyan topicgazda aki előtte nem volt szakértő, én is ismerek ilyet ;)
"A Topikgazdákat a moderátorok kérték fel" - idézet tőlem.
Annyi kiegészítéssel, hogy újabb topikra már jelentkezhettek maguk is.

annak a csapatnak ez a feladatkör, a vele járó felelősség és lehetőségek egy új dolog.
Ez így van, előttünk sem ismert példa, hogy valaki ilyesmivel próbálkozott volna.

Ha hagyjátok, hogy - mint egy homokozóban a kicsik - maguk alakítsanak ki szokásokat és adott esetben egymás vállát veregessék, hibásszokásokat / hozzáállást vvegyenek fel az egyes topicok /közösségek rombolásához is vezethet.
Ha benézel ide, akkor látod, hogy a húdejómiénkavilágaztcsinálunkamitakarunk helyett általában pont ennek az ellenkezője van, ellentétes vélemények összecsiszolása.

emellé a brigád mellé is célszerű lenne 2-3 topmodi aki terelgeti őket.
Pl. radi8tor, crey, BomiBoogie és én is ott vagyunk a topikban, meg mások is.

(#35) Lauda válasza kali (#24) üzenetére


Lauda
félisten

Hello!

általánosságban nevetséges, illetve csak az általad írt negatívumú topikgazdák léteznek?

Nem, szo sincs errol. Soha nem is irtam ilyet. Nyilvan a problemas "reszre" vonatkozik amit irtam. A velemenyemet mar sokszor leirtam, nem ismetelgetem ugyan azt itt is.

köze nincs a véleményednek ahhoz, hogy nem olyan régen összeugrottál valamin egy topikgazdával?

En nem ugrottam ossze vele, foleg nem olyan szempontbol, hogy topikgazda. Volt egy apro szovaltas egy topikban, este pedig eszrevettem, hogy onmagat probalja igazolni a korabbi serelmek miatt egy olyan helyen, ahova en nem irhatok. Kertem moderatori segitseget es mivel azt nem talaltam megfelelonek, csak a privat uzenet maradt, ami egy kicsit kemenyebbre sikerult, mint szerettem volna. A szakmai tapasztalatat/hozzaerteset en sosem vitattam, nekem is sokat segitett, segit most is.

[ Szerkesztve ]

(#36) kali válasza Mercutio_ (#29) üzenetére


kali
legenda

az egyik legilletékesebb személy (Kalandor) megválaszolta a dolgot, többet nem nagyon lehet hozzátenni, a magam részéről talán csak annyit, hogy a legtöbb témában ha nagyon sokan el is fogadnak valakit, néhány személy a legideálisabb illetékes ellen is tiltakozna, mert esetlegesen nem kapott segítséget - holott nem feltétlenül a segítőkkel, illetve a hozzáállásukkal van gond -, vagy negatív választ kapott...stb.
a tg témában kérdeznek néhányan, mert nem biztosak még a dolgukban, de azzal szerintem nincs gond, ha meg nagyon nem jól lát/értelmez valamit bárki is, annak segítenek a többiek, nagyon problémás esetben meg az említett nagybetűsök.
az emberek különböznek, egy adott szituációt is lehet némileg eltérően értelmezni és megítélni, erre a legjobb példa, hogy volt már olyan eset is, ahol moderátori döntés bíráltak felül és változtattak meg.

Lauda; szia, okés, köszi, megnyugodtam, csak eddig tényleg csak negatív kritikákat olvastam tőled a téma kapcsán, illetve az általad említett, elég szélsőséges hangvételű üzenetedet.

(#37) Lauda válasza kali (#36) üzenetére


Lauda
félisten

Hali!

Igy vissszagondolva tenyleg csak mindig negativan nyilvanultam meg es ebbol az johetett le, hogy az egeszet xarnak tartom ahogy van. Errol szo sincsen es sok topikgazdat tenyleg nagyon felkeszultnek es alkalmasnak talalok a feladatara. Felsorolast most nem szeretnek, ahogy nem irtam soha negativokat sem, ezt sem szeretnek. :) Igen, az az uzenet eleg durva lett szerintem is, nem voltam jo passzban sem es amugy sem szeretem az ilyen hatulrol mellbe megnyilvanulasokat es mivel a ketto egy idoben volt jelen, sajnos ez lett belole. :)

[ Szerkesztve ]

(#38) Kékes525 válasza Mister_X (#28) üzenetére


Kékes525
félisten

Úgy látom változtattak rajta. Már csak egy van, a jobb felső sarokban.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#39) Mercutio_ válasza kali (#36) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az ugye megvan, hogy Kalandor a Ph egyik legmegosztóbb modija? ;)

Mindegy csak jelezni akartam, hogy az elmélet és a gyakorlat 2 külön dolog, a topicban pedig láttam bejegyzéseket "Józsi jelentkezett a mostani TG-nél, és ő javasolja " jelleggel. És nyilván ez után Józsi hálás és vitás kérdésekben a TG-t támogatja.

Már nem nézek vissza, nem szükséges válaszolni. És igen, van sok nagyon korrekt topicgazda, mielőtt valaki félreértené a bejegyzésem.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#40) Kalandor válasza Mercutio_ (#39) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az ugye megvan, hogy Kalandor a Ph egyik legmegosztóbb modija? ;)
És ebből milyen következtetést lehet levonni az általa elmondottak valóságtartalmára?

(#41) Mercutio_ válasza Kalandor (#40) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem a valóságtartalomra vonatkozott amit írtam :N (nem kell ám odaképzelni ami nincs ott :N) ez csak kiegészítés, vagy ha úgy tetszik szabad asszociáció.
Az gondolom evidens, hogy az adott "emberanyag"-ból olyan csapat lesz amilyen a "kiképző őrmester " ;)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#42) ubyegon2 válasza Mercutio_ (#39) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ahol két TG van, miért problémás, ha vitás kérdésekben támogatják egymást?

"Már nem nézek vissza, nem szükséges válaszolni." :N
Ez olyan indiános, ott így mondják: Uff! Én szóltam.
Látom, csak visszanéztél! :P

[ Szerkesztve ]

(#43) Kalandor válasza Mercutio_ (#41) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Hát jó :)

Senki sem képzi ki őket, tényleg nézz be ide, szándékoltan publikus és az is marad, önmaguk képzik ki inkább egymást, még most is alakul az egész, mert nincsenek az ilyesfajta elosztott mikro-kvázi-moderáció tekintetében példák előttünk ilyesmire (a TIR része meg adja magát, azt csinálja is szépen mindenki, és amúgy is ez a TG rendszer lényege).

Azzal kezdtem itt a leírást, hogy a topikgazda nem moderátor, és később is igyekeztem ezeket a szárnyakat nyesegetni:
[link], [link], [link].

"Józsi jelentkezett a mostani TG-nél, és ő javasolja " jelleggel.
Ezt linkeld be kérlek, hogy meg tudjam nézni, de egyébként is a moderátorok döntik el, tehát jelentkezhet akárki, ha látszik, hogy nem tiszták a szándékai, nem lesz az, s ha később derül ki, akkor is megválunk tőle.

[ Szerkesztve ]

(#44) kali válasza Mercutio_ (#39) üzenetére


kali
legenda

megosztónak nem nehéz lenni, elég csak olyan kényes ügyekben döntést hozni, amikben akár még más illetékesek sem mernek/akarnak, itt pedig jön az, amit már korábban is írtam; sok esetben nincs olyan mondás, ami mindenkinek jó/megfelelő.
ez a Már nem nézek vissza kijelentésedet nem igazán értem, szerintem korrekt válaszokat kaptál, nem hiszem, hogy lenne okod sértődésre - már ha egyáltalán erről lenne szó...

(#45) energy4ever válasza Kalandor (#43) üzenetére


energy4ever
addikt

Eddig nem ia tudtam errol a topikrol... :DDD Mondom ezt ugy, mint topikgazda... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#46) Kalandor válasza energy4ever (#45) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Neked a Topikgazda jog csak egy technikai segítség, ami az Ármesterség mellé jár, más "feladataid" vannak mint nekik.

(#47) Williamgrant


Williamgrant
veterán

Én azt gondolom hogy a rendszernek több az előnye mint a hátránya. Magam részéről amit egyértelműen látok (saját kapirgálás mentén):

- Van aki "gazdája" a téma összefoglalónak, egy helyen megtalálható az adott téma legfrissebb tudnivalói. Sokszor az összefoglalót egy szorgalmasabb cikkíró, vagy egy moderátor írta, aki egyszerűen nem tudta követni mindenhol folyamatosan a változásokat.
- Az előzőből következik hogy a kvázi frissen leírt (pörgősebb topik esetén ez akár 3-400 hsz-szel ezelőtti is lehet 1-2 nap alatt) hasznos dolgok is felkerülnek az összefoglalóba, én ettől azt várom, hogy ha minden TG következetesen és lelkiismeretesen vezeti, csökkennie kell a felesleges posztok számának. De ha az újonc lusta és nem is olvassa el az összefoglalót, legalább van hová irányítani.
- Az OFF tartalmú ON jelzésű hozzászólások száma csökken. A TG átbillenti azokat, amik nem tartoznak a témához.
- Spamre, floodra, vulgár tartalomra gyorsan tud reagálni. Mivel nem moderátor, jelzi azt a megfelelő helyen.
- Ha amúgy is valaki az adott témával folyamatosan foglalkozik, miért ne lehetne kihasználni a nagyobb rendezettség és gyorsabb reagálás reményében? Jó, persze ideális esetben az adott téma profija kell hogy legyen, de közel sem biztos hogy aki a leginkább képben van, egyben egy olyan személy is aki az idejét adja azért hogy rendben tartsa azt a témát.

Ide valami nagyon nagy bölcsességet fogok írni, csak egyelőre még nem tudom mit mert olyan sűrűn nem nézegetek világmegváltó idézeteket. Pedig a világnak nagy szüksége lenne a megváltásra, kezdetnek mondjuk egy örök PH előfizetés mindenkinek jól jönne. PornHub. Nem Prohardver. :D

(#48) Intruder2k5 válasza Lauda (#37) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Bár lehet én sem a legjobban reagáltam le ezt a témát, sőt így utólag visszanézve ez szinte biztos, de annak is örülök, hogy már Te sem csak bennem látod az ominózus eset okát, hanem önkritikát is gyakorolsz. Pozitív tulajdonság!

És tényleg nem folytatásként, csupán megjegyzés gyanánt, vagy ha úgy tetszik magyarázkodásként, de arról meg végképp nem én tehetek, hogy a nekünk kijelölt megbeszélő topikot bárki olvashatja, ugyanakkor nem szólhat hozzá. Ez véleményem szerint az egyik legrosszabb eset, én nem is így képzeltem el anno, mert így a kritikus témákat úgysem fogja felhozni ott senki, ha másért nem, hát az én esetemből tanulva, de hát ezt kaptuk, ezzel kell beérni. Nyilván ennek is megvannak az előnyei, de kétségtelenül a hátrányai is, ahogy az sem lenne szerencsés, ha a moderátorok topikjába belelátna mindenki. Így aztán a kritikusabb kérdésekre marad a privát üzenetváltás, csak ez nehezebb olyan esetben, ha adott topikban van 3-4 TG. Szóval visszatérve az eredeti kérdésre, az ottani írásomban semmi olyan hátsó szándék nem volt, hogy majd itt jól megmondom, mert ide Te úgyse tudsz beledumálni, egyszerűen a körülmények ilyenek, hogy jelen pillanatban én tudok oda írni, Te pedig nem, de ez ugye bármikor megváltozhat.

Szerencsére viszont a dolog nem fajult tovább, és mint azt Te is írtad fentebb, én azóta is többször segítettem Neked, sőt ha tudok ezután is fogok, ahogy másoknak is, tehát részemről nincs harag, és remélem visszafelé is lezártnak tekintjük a témát.

Intruder2k5!

(#49) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

További észrevételeket ide várjuk: [Re:] A Topikgazda rendszer

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.