Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ALBY


ALBY
senior tag

Derék cucc lesz. Végre valaminek az ára sem szállt el.
Játékot leszámítva népszerű háztartásitablet lehet belőle.

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#2) Egon válasza ALBY (#1) üzenetére


Egon
nagyúr

Áfával együtt cca. 50K. ha ingyen szállítják. Kíváncsi leszek, az amazon.eu-ból rendelve mennyibe fog fájni.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#3) macilaci78 válasza Egon (#2) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A Google Play-ben megvásárolt alkalmazásokat tudom használni? Nem játszom, de ez az Op3ndot tablet lassan eléri a határait.
A kamera nem szempont.

Talán inkább öt ujj, de ha nem mondtam újat, akkor bocsi.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#4) Hieronymus válasza Egon (#2) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

32GB - EUR 179,99
64GB -EUR 209,99

A reklám mentes változat EUR 194,99 és EUR 224,99 a német Amazonon.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#5) Egon válasza Hieronymus (#4) üzenetére


Egon
nagyúr

Azaz 55K. Az még mindig nem rossz ár érte, bár az 5K jobban hangzana...:)
Még sosem rendeltem onnan: szállítási költség is van?

Szerk.: ha jól látom, nem is szállítanak ide: [link]

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#6) Hieronymus válasza Egon (#5) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Alexa is csak Németországban és Ausztriában áll rendelkezésre.
Ha jól látom GPS sincs, navigálni nem lehet vele.
Amazon Prime előfizetés nélkül ez egy érdektelen eszköz. Előfizetéssel viszont megérheti az árát.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#7) Squirrel


Squirrel
őstag

Ez a tablet offline hogy működik? Full Hd-s filmekkel megbírkozik? Gyerekeknek keresek tabletet autóba. Eddig a Samsung Galaxy Tab A 2016-ost nézetm, az most 190 CHF-ba kerül. Ez jobb opció annál?

(#8) Solten


Solten
addikt

Hatalmas elorelepes a bena elodhoz kepest.

(#3) macilaci78: a play store-t ra kell "hekkelni" (1-2 perc melo) es minden alkalmazas elerheto.

Saor Alba

(#9) Egon válasza Hieronymus (#6) üzenetére


Egon
nagyúr

LOL, egy 10 colos tablettel eszem ágában sem lenne navigálni (mióta van GPS a telefonban, eszünkbe nem jutott mást erre a célra használni: az én Moto G 3 telóm és az asszony Lumia 950-ese is remekül ellátja ezt a funkciót, pedig van még egy 8 colos Androidos tablet is a családban).
Netezni, tartalmat fogyasztani remekül lehetne ezzel a cuccal.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#10) Raymond válasza Hieronymus (#6) üzenetére


Raymond
félisten

"Amazon Prime előfizetés nélkül ez egy érdektelen eszköz."

Az, ezek arra vannak kitalalva de arra jok is. Ahol van Prime es foleg media ott jo, plusz a rendelgetni vele. De tenyleg egy normalis Prime-os account/orszag kell hozza. En a 7" Fire HDX-et vettem anno 109-ert amikor kiarusitas volt mert ugy voltak vele nem lesz tobb high-end tablet. Snapdragon800/2GB/16GB es 1920x1200-as felbontas. A 8.9"-es jobb lett volna, de azt sose arultak nagyon olcson meg a vegnapokban se. Annyi penzert ez egy celeszkoz nalam, nem is gondolkodtam soha hogy rarakjak Play Store-t vagy hasonlokon.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#11) Raymond válasza Hieronymus (#4) üzenetére


Raymond
félisten

Ha van Prime-od akkor azokbol megy lemegy 20EUR, igy a 32GB reklamos verzio 159,99 ami mar nem rossz ar. Lehet ideje lenne levaltani a regi TF300T-t ami mar nagyon regen nem is ment es amikor igen akor is mar csak a Comixology miatt mert jobb volt a 10"-en olvasni mint a 7"-en ennel az ujnal meg legalabb a felbontas is hasznalhatobb mar. Plusz a Comixology is az Amazon-hoz tartozik mar egy ideje :)

Szerk: meg ahogy nezem akkor lehet igy 32GB reklamos 160-ert vagy 64GB reklam nelkuli 205-ert, az szinten nem rossz, de az a reklam nem nagy ugy, annyi csak hogy a lock screen-en van mindig valami mas mielott belovod a kodot.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#12) twollah1976 válasza Egon (#9) üzenetére


twollah1976
őstag

Sok taxiban lattam, hogy tablettel navigalnak, meg melle valami taxis alkalmazas fut.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#13) Mp3Pintyo


Mp3Pintyo
aktív tag

Mióta lehet Amazon Prime előfizut beállítani itthonról? Nekem 2 hete derült ki és egyből rendeltem is egy nyomtatót ami csak Prime előfizusoknak van. Már meg is érkezett és boldogan használja a család :)

https://www.youtube.com/mp3pintyo AI, Mesterséges Intelligencia, Képkészítés tutorialok, bemutatók

(#14) Egon válasza twollah1976 (#12) üzenetére


Egon
nagyúr

Én is láttam már ilyet, de egyrészt 7-8 colos tabletekkel, nem 10 colos batárral, másrészt egy ilyen felhasználási mód messze nem tömeges, csak néhány felhasználót érint.

Persze lehet hardkórba is nyomni: [link] ;]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#15) fattyu


fattyu
veterán

öt ujj érzékelése.

nem öt új

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#16) erahurka válasza Raymond (#10) üzenetére


erahurka
félisten

Miben tud kevesebbet egy átlag Androidos tabletnél?

(#17) Raymond válasza erahurka (#16) üzenetére


Raymond
félisten

Az OS ugyan Android alapu, de az egesz inkabb egy custom ablak/ajto az Amazon okoszisztemaba. Az app-ok is az Amazon store-bol jonnek. A regebbi Fire OS 4 ami az egyemen is van nem is hasonlit semmilyen meg custom ROM-ra sem, az uj 5-os mar inkabb "standard" kinezetu. Van persze side-load lehetoseg es ra lehet rakni Play Store-t is ha akarsz, de nem barmoltam ossze mert minek? A Google cuccokhoz ott a masik tablet me a telefonok, ez arra jo amie eredetileg csiszoltak ugy ahogy van. Szoval nem tud kevesebbet, csak masmilyen. Jatekok es app-ok vannak rajta ugyanugy, sot a Prime-ban meg ott az Unlimited app resz is ahol egy rakat egyebkent fizetos app es jatek ingyen van.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#18) mattew válasza Squirrel (#7) üzenetére


mattew
tag

En is csatlakoznek a kollegahoz. Olcso netezos filmezos tabletot keresek (jatszani, fenykepezni nem ezen fogok).
Szempontok: 10 inch-es FullHD kijelzo, legalabb 2GB RAM, olcso legyen. Ne legyen lenyegesen lasabb egy Nexus 5-nel :DD .
Ezt neztem es a mar emlitett Galaxy Tab A 10.1 2016-ot (a kaphato tabletok kozul ok tudjak amit keresek).
Melyik procija az erosebb, a Fire OS kevesebb eroforrast igenyel mint a touch wiz?
Meger-e a Samsung +30%-os felarat (konyebb szervizelhetoseg, nyitottabb ujabb droid, konyebb beszerezni)?

Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanam hogy kicsi a kerítése.

(#19) esox válasza macilaci78 (#3) üzenetére


esox
senior tag

Volt Fire-em, Fire HD-m és most HDX van. Első kettőre rengeteg custom rom volt, hdx-re is van, tuti az új 10es HD-re is lesz. Én egyébként apkmirror-ról szedem le ami kell, a fizetős cuccokhoz pedig custom rom lehet a megoldás (xda-n tuti lesz rá hamarosan)

__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡.__ megszállott pergetőhorgász ><(((º>

(#20) esox válasza Squirrel (#7) üzenetére


esox
senior tag

Fire HDX7 van nekünk. Szuperül működik a kocsiban, és a hangja is zseniális. Abban egy nagyon jó kis hangrendszert épített anno az amazon.
Én ilyenkor bdrip verziót teszek fel a tabletre, mert egyrészt sokkal több fér el másrészt fölölgese olyan bitráta, mint a 42"-os tévén nézéskor.

__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡.__ megszállott pergetőhorgász ><(((º>

(#21) esox válasza Egon (#14) üzenetére


esox
senior tag

A kocsimban 8"-os belső kijelzőn megy a waze. Elég kényelmes. Nem kell telefont ragasztgatni sehová.
Persze én sem tennék fel 10"-os tabletet, de pl a Fire HDX-et talán igen (bár abban pont nincs gps, de egy régi nexus 7 erre a célra jó lehet).

__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡.__ megszállott pergetőhorgász ><(((º>

(#22) esox válasza Hieronymus (#4) üzenetére


esox
senior tag

Nem érdemes a reklámmenteset venni, mert egy készülékről leszedi az amazon díjmentesen a reklámot.
Sőt nekünk a hdx mellett feelségem paperwhite olvasójáról is leszedték.

__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡.__ megszállott pergetőhorgász ><(((º>

(#23) total90


total90
veterán

Volt barátnőmnek volt az első generáció... azt Primeon kívül kb. semmire sem lehetett használni. Ez egy kicsit kiterjesztett Prime App nagyobb kijelzővel mint egy telefon. Nem sok értelmét látom.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#24) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Ez is fog hemzsegni a biztonsági hibáktól, a nulla frissítéstől és a buta megoldásoktól? :DDD

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#25) esox válasza total90 (#23) üzenetére


esox
senior tag

Megint csak azt tudom mondani, hogy custom rommal teljesen vállalható lesz ezen az áron. Aki hazahozatja, úgy sem fog garanciával törődni vagy meghibásodás esetén visszaküldés előtt visszarakja az amazon os-t aztáán ennyi... Lényeg, hogy csak olyan userenek ajánott Mo-ra, akinek mond valamit az, hogy twrp vagy cwm recovery.

[ Szerkesztve ]

__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡.__ megszállott pergetőhorgász ><(((º>

(#26) total90 válasza esox (#25) üzenetére


total90
veterán

Én Németországban élek, szóval itt tudom használni minden apró featureét, de még sem látom értelmét... módkolni ilyennel meg nem érdemes, akkor veszek valami más tabletet.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#27) ivana válasza esox (#20) üzenetére


ivana
Ármester

A HDX7 rohadt jó tab, nekem is az van (anno ingyen kaptam az amazontól :)) ). Természetesen friss lineage OS fut rajta... Lassan már csere érett, de nincs normális áron ilyen szintű tab (mármint ami tényleg gyorsabb mint ez 4GB+ ram stb.).

total90 Lehet én vagyok perverz de nem szeretem a gyári romokat telefonok, tabok és routerek esetén, mindig mindenre cfw-t rakok ha lehet sokkal jobb mint bármilyen gyári.

[ Szerkesztve ]

(#28) Squirrel válasza esox (#20) üzenetére


Squirrel
őstag

Köszönöm a válaszod! Én tényleg csak arra használnám, két tablet tartó az első ülésekre, autós töltő és mehet a mese a gyerekeknek hátul. Eddig 10.1 colos tabletből full HD felbontásban 16:10-es vagy 16:9-es képaránnyal tényleg csak a Samsung Tab A 2016-os modell volt az egyedüli választás (ebben az árkategóriában természetesen). Arról tesztet olvastam, hogy a full hd-s bd-rip-eket viszi simán, válaszod szerint ennek is tudnia kell akkor. A samsung legfőbb hátránya filmnézésnél a hangszórók elrendezése. Ennél hol vannak? a két rövid oldalon?

(#29) Raymond


Raymond
félisten

Nem rossz a Cyber Monday akcio:

Fire HD 10 - 129,99EUR

Plusz ha mint Prime tulaj meg nem hasznaltad el az egyszeri minusz 20EUR ajanlatot akkor a vegosszeg lemegy egesz 110EUR-ra, azert ilyen aron egesz jo ajanlat :)

Szerk: anny baki van a dolgoban hogy most is mint mindig ezek az akciok a regionalis Amazon-hoz vannak kotve, tehat a nemet Amazon csak a german teruletekre szallitja, a francia a franciakra stb.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.