Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Vikthor


Vikthor
nagyúr

IGP nélküli CPUk árait közölnék már végre, az az egyetlen esélye/fegyvere az intelnek az AMDval szemben.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#2) bot1978


bot1978
senior tag

35W? Szimpi. A következő lapom 1151 lesz úgy néz ki. Értem én, hogy Ryzen, de kihagyom. Elvagyok én még az Ivyvel addig. Nem kapkodunk.

(#3) Duddi válasza bot1978 (#2) üzenetére


Duddi
aktív tag

Mindenki megtalálja amit keres :)

(#4) zzola válasza Vikthor (#1) üzenetére


zzola
félisten

Ugyanannyi, mint az IGP-s társaiké..
Esély? Miről van szó?
A poweruser még mindig Intelt vesz...

[ Szerkesztve ]

(#5) Vikthor válasza zzola (#4) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Akkor intel RIP, és viva Ryzen. Ebből az is lejön, hogy nem vagyok milliomos apuka fia. :D

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#6) #65537792


#65537792
törölt tag

Nekem ez egy kicsit olyan "minden követ megmozgatunk" feeling. Akik kis csini gépet szeretnek építeni azok jól járnak majd a hűtés szempontjából.

(#7) Duddi válasza #65537792 (#6) üzenetére


Duddi
aktív tag

Nem annak kéne lennie a célnak, hogy az Intel és az AMD is megpróbáljon lefedni minden lehetséges piacot a lehető legjobb termékkel?
Miért nem érdemel meg egy remélhetőleg jó inteles procit aki passzív mini gépet akar filmezéshez?

Normális esetben az ember nem az lapján dönt hogy melyik gyártónak van a legerősebb procija, hanem hogy arra ami neki kell melyik elérhető opció a legjobb.

[ Szerkesztve ]

(#8) zzola


zzola
félisten

i5-9400F 70 790 Ft

(#9) #65537792 válasza Duddi (#7) üzenetére


#65537792
törölt tag

Persze....i9 filmezős konfigba. :C

(#10) jedis válasza #65537792 (#6) üzenetére


jedis
senior tag

Majd várd ki azt a 35Watt-ot, nehogy úgy járjanak ők is , mint a 9900K az ő 95Watt-jával, amiből simán benyel kétszer ennyit is, ha meghajtják kicsit. :D

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#11) Duddi válasza #65537792 (#9) üzenetére


Duddi
aktív tag

Az hogy a neve i9 még nem jelenti azt hogy bivaly erős ez nem HPC komponens.

9-9900T (8 mag) 1,7/3,8 GHz 35 W

35W fixált tdp vel (nem csal az alaplap a beépített gyári tuninggal) nem fogja tartósan sokáig hozni a 3.8 GHz sebességet.

Szvsz. ez egy konzol pótlék, 4k filmekhez / kontent megjelenítéshez okos tv mellé. Ezen nem fogsz renderelni vagy 2080ti videokártyát 4k 60fp játék alatt etetni. Legalábbis nem látom mi másra lenne jó.
Mini itx lap alá 8 gig mem passzív hűtés és az egész alig nagyobb mint a tápegység. akár a tv hátára is feltehetem.

Lehet bennem van a hiba de szerintem HTPC nek való.

[ Szerkesztve ]

(#12) bot1978 válasza jedis (#10) üzenetére


bot1978
senior tag

Kicsit? :Y
100%-on 95W
166%-ra húzva érték el a 168,5W-ot.

Aszondja kicsit :DDD
(Már ha igaz a teszt egyáltalán és nem mérték el valahol.)

(#13) halaszlo válasza Vikthor (#5) üzenetére


halaszlo
csendes tag

Ezek a procik irodai asztali SFF gépekbe valók. Ott az AMD nem rúg labdába, ha csak nem akarod, hogy ott zúgjon melletted a 180 W-os TDP-s gép.

(#14) Vikthor válasza halaszlo (#13) üzenetére


Vikthor
nagyúr

pl a 2700X sem 180W-os és az már egy rendes proci.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#15) schwartz válasza bot1978 (#12) üzenetére


schwartz
addikt

Milyen 166%-rol beszelsz? Ha csak 3.6Ghz-el szamolok, akkor az 6Ghz koruli ertek. Oda meg LN2 kell meg nagy fesz es akkor bekajal vagy 500W-ot.

[ Szerkesztve ]

If he dies, he dies.

(#16) menpee válasza halaszlo (#13) üzenetére


menpee
aktív tag

Biztos jó lehet a Bulldozer architektúránál leragadva élni, de azért eltelt egy kis idő már, olvass híreket is néha.

,,Piracy is almost always a service problem and not a pricing problem." - Gabe Newell

(#17) Mrpingvan válasza halaszlo (#13) üzenetére


Mrpingvan
tag

Azért Ő vitatkozna vele... Kb 16-17ezer Ft

(#18) Alchemist válasza halaszlo (#13) üzenetére


Alchemist
addikt

Nyolc lassú mag az irodába... érdekes. :)

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#19) Z_A_P válasza halaszlo (#13) üzenetére


Z_A_P
addikt

Ott az AMD nem rúg labdába, ha csak nem akarod, hogy ott zúgjon melletted a 180 W-os TDP-s gép.

Ember! :W :C

Tudod mi eszik AMD oldalrol 180Wattot?
Threadripper 2950X - 16/32, 3.5-4.4 Ghz

OK

(#20) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Ja, van ilyen a konkurrenciatol:

Ryzen 7 2700E
8/16
2.8-4.0Ghz
45W

OK

(#21) Mrpingvan válasza Z_A_P (#20) üzenetére


Mrpingvan
tag

Csssssssss, még a végén AMD fanboynak hívnak :X

(#22) sb válasza Duddi (#11) üzenetére


sb
veterán

Bár alap órajel, de az 1.7-et se fogja 8 maggal hozni szerintem.

Ennek a procinak semmi értelme.
Adott (kicsi) fogyasztási keretből mindig a több magos az erősebb relatíve mert jobban skálázódik a sok mag/kis órajel+fesz de itt túlmentek a határon. Ezek a magok viszont itt már semmivel nem hatékonyabbak mint mondjuk 2.5-3GHz körül. Alig vagy nem lesznek gyorsabbak, mint kevesebb mag magasabb órajelen.

A másik meg amit fentebb is írtak. Egy 7700T is evett 20W-tal kevesebbet egy 7700K-nál tesztben, a TDP limitet lazán kezelve... Így meg értelmét veszti nyilván a 35W.

Bónusz: Alacsony órajeleken, mondjuk 3.5 vagy 3GHz-től lefelé kevesebbet esznek a Zen magok. :) Itt a 3.5 feletti kis Intel előny is átfordul.

[ Szerkesztve ]

(#23) hahakocka válasza zzola (#8) üzenetére


hahakocka
senior tag

Hát 50 ezerért kapunk 600 mhz lel nagyobb és 6 mng 12 szálas (míg ez 6 mag 6 szál) Ryzent szóval felejtős ez 70e ft ért..

(#24) halaszlo válasza Z_A_P (#20) üzenetére


halaszlo
csendes tag

Bocs a tudatlanságomért, de az az igazság, hogy irodában még nem találkoztam ezekkel a procikkal. Vajon miért? Pedig sok irodában megfordulok... Gondolom megbízhatóak, mint a többi AMD-s f*s.

(#25) s.bala31


s.bala31
őstag

Mindegy mit hoz ki az intel az csak szar lehet. Újkori prohardver mondás.

(#26) Mrpingvan válasza halaszlo (#24) üzenetére


Mrpingvan
tag

Mikor lett az AMD szinonimája a megbízhatatlanság? Nem kötekedésből írom, tényleg kíváncsi vagyok, mikor találkoztál, "nem megbízható" AMDvel a Ryzen óta (akár Epyc, TR, "új" Athlon,...)

Mert személyem szerint, már SOKKAL több a gond az Inteles termékekkel, mint az AMDsekkel

(#27) Z_A_P válasza halaszlo (#24) üzenetére


Z_A_P
addikt

Bocs a tudatlanságomért....Gondolom megbízhatóak, mint a többi AMD-s f*s.

Elnezzuk a tudatlansagod...

[ Szerkesztve ]

OK

(#28) Vikthor válasza halaszlo (#24) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Miért lenne szerinted fos az AMD? Kifejtenéd?

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#29) keembo válasza halaszlo (#24) üzenetére


keembo
tag

Ó istenem, ez a hozzáállás azokat az időket idézi, amikor a THG csinált videót arról, hogy Quake III-t futtatva mi van, ha eltávolítják a cpu hűtést bordával együtt. Az amd akkor elvérzett, mert nem volt túlmelegedés elleni védelem. De ennek már lassan 20 éve. Mégis mitől megbízhatatlan neked az amd?

(#30) #16939776 válasza sb (#22) üzenetére


#16939776
törölt tag

3.8->1.7 közti különbséget meg lehet érezni UX-ben. Ennek nem a desktopon a helye 2,235x-es órajel átfogásával, 8 mag+HT-val.
Ha szabadon kezeli a TDP-t az alaplap mondjuk 2x ennyit ad neki, ha kéri, akkor már akár desktop átlagfelhasználásra az UX se szenvedne csorbát, de akkor is ott a kérdés minek bele a 16 szál.

[ Szerkesztve ]

(#31) #72042496 válasza keembo (#29) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nekem a Ryzenek kapcsán tavalyról is rémlenek problémák a RAM-kezeléssel, NVMe SSD-k sebességével és az energiagazdálkodással.

[ Szerkesztve ]

(#32) paprobert válasza #16939776 (#30) üzenetére


paprobert
senior tag

Szerencsére nem egyből vágná le 1.7 GHz-re az órajelet, hétköznapi alkalmazásoknál a TDP pár magon még biztosít elég kraftot.

Olyan laptoposan ;)

[ Szerkesztve ]

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#33) Silentfrog válasza Mrpingvan (#17) üzenetére


Silentfrog
veterán

-

[ Szerkesztve ]

(#34) Vikthor válasza #72042496 (#31) üzenetére


Vikthor
nagyúr

az első genes Ryzenekre igaz, a 2ik genesekkel tudtommal ilyen bibi nincs már.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#35) paprobert válasza halaszlo (#24) üzenetére


paprobert
senior tag

Létezik olyan, hogy beágyazottság, és megszokás.

Akik közel ülnek a tűzhöz, és tisztában vannak az elmúlt két év aktualitásaival, -célfeladat függvényében- már simán tudnak igent mondani egy Ryzenes géppark beszerzésére.

Az első szériának voltak gyermekbetegségei az elején, egy évre rá a Zen+ már ki lett kalapálva.
A Zen2 mint új paradigmát hozó széria, megint csak rizikósabb lesz, de valószínű, hogy egyre több ilyen "f*st" fogsz látni, különösen a csóró hazai KKV-knál.

[ Szerkesztve ]

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#36) Mrpingvan válasza Vikthor (#34) üzenetére


Mrpingvan
tag

De ezeket nem javították elég gyorsan BIOS frissítéssel?

Amúgy nekem is 1.Genes van (1600X) és jelenleg nem volt gond vele, kivétel, hogy occó Asrock alaplapot vettem alá, ami fos :(((

(#37) berVi válasza #65537792 (#6) üzenetére


berVi
senior tag

Nekem meg ez nem kicsit olyan "nem vagy hajlando tajekozodni" feeling. T verzio mar Sandy Bridge-bol is volt. 8 eve. Haswell ota i7-ben is. 6 eve. De megis a mai napig megdobbenes/fujolas van, ha 65W alatti procit lattok, mert az valami felfoghatatlan dolog, meg tuti kamu, meg tuti gyenge szar.. :U

Total olyan, mint az egyszeri hasznaltauto-vasarlo, aki semmit nem ert az autobol, csak a (10-bol 9x visszatekert) km ora allasat.

(#38) Ragnar_ válasza halaszlo (#24) üzenetére


Ragnar_
addikt

"Bocs a tudatlanságomért, de az az igazság, hogy irodában még nem találkoztam ezekkel a procikkal. Vajon miért? Pedig sok irodában megfordulok... Gondolom megbízhatóak, mint a többi AMD-s f*s."

Ha ugyanazt a Prociteljesítményt meg tudod venni drágábban is miért vennél AMD-t nem igaz ? :) Egyébként kb. 2,5 éve még csak az Intel volt, ez kétségtelen, és kell némi idő mire átkattan a userek egy részének, meg a döntéshozóknak, hogy már nem az FX korszak van AMD-nél, meg erősnégymag. Persze ahová az is elég oda tökmindegy.
(Ja és ugye ha nem is találkozol ilyen procikkal azért meg tudod tippelni, hogy mekkora megbízhatatlan f*s mindegyik. :) )

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#39) Eliot


Eliot
tag

Nekem is ez van csak kicsibe i7 3770s és teljesen jó volt, aki nem akarja húzni minek az nagy wat csendes kicsi hűtő csinálja a dolgát. Szóvaj jöhet :) főleg ha jó ára lesz akkor kell

Üdv, Eliot

(#40) Chaser válasza Vikthor (#28) üzenetére


Chaser
titán

Meg az amdt amugyis csak vizzel lehet huteni!4!44
( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#41) rodrigez válasza bot1978 (#12) üzenetére


rodrigez
senior tag

Ez nem így megy. A 95w-os TDP-vel a 3.6ghz-es alapórajel garantált és a tesztek alapján kb. 4.1-4.2 ghz-re megy fel az all core turbó. Ha szereznéd a 4.7ghz-es órajelet amivel hirdetve van, akkor azt engedélyezned kell a BIOS-ban, akkor viszont mocskosul nem 95w-ot eszik, hanem 150+-t.

(#42) #16939776 válasza Eliot (#39) üzenetére


#16939776
törölt tag

Az az S 65W-ra van limitálva a sima meg 77W-os, nincs is nagy difi teljesítményben sem: 8891p vs. 9286p.

(#43) bot1978 válasza schwartz (#15) üzenetére


bot1978
senior tag

LN2? Biztos? 5GHz állítólag 1,3V alatt megvan. Gondoltam 5,7 lehet valami válogatott cucc jó vízzel. Egyébként pont nem érdekel. Nekem nincs ilyen vackom. Nem is olvastam nagyon utána, csak ezt láttam neten:
Ez százalékban van az x tengelyen nem? nekem annak látszik, mert 100-nál van 95W-nál a 9900K.
Látom, hogy megy most a számháború a fórumban, mert az AMD-nek végre van CPU-ja. Én nem igazán akarok belefolyni. Csak egy picit megütköztem az Intel órajelén, hogy 166%? Há mondom azannnya.

(#41) rodrigez

Nyilván zabál, ha húzod. Ha nem kicsit húzod, nem kicsit zabál. Így nem téma.

[ Szerkesztve ]

(#44) Amerigo57 válasza Ragnar_ (#38) üzenetére


Amerigo57
őstag

+1 :)

(#45) Z_A_P válasza bot1978 (#43) üzenetére


Z_A_P
addikt

:D :D

Az nem %, hanem szammal kiirva a "fogyasztas" (watt), hogy ne a "csikrol" kelljen leolvasni

[ Szerkesztve ]

OK

(#46) bot1978 válasza Z_A_P (#45) üzenetére


bot1978
senior tag

Akkor mi az X tengely? Bolygóközi kredit? Mindegy, lxarom. Tutira nem fogom ezek után elolvasni, ha egy normális grafikont nem tudtak szülni a többi része is kb. pont ennyit érhet.

Persze lehet, csak pont az volt a cél, hogy aki csak átfut rajta az félreértse ;] Tökmindegy, mert úgy se veszek 9900k-t :P

[ Szerkesztve ]

(#47) sb válasza #16939776 (#30) üzenetére


sb
veterán

Én most a fordítottjáról beszéltem. Párhuzamos terheléssel mindig jobb a több mag+azonos TDP... értelmes órajel határokon belül.
Nem párhuzamosítható feladatoknál és UX-nél meg mindig jobb a magasabb órajel+kevesebb mag.

Itt most összehozták a kettőt egyben amikor se magas órajeled nincs mert sok a mag, viszont már azzal sem mész semmire cinebencs alatt sem, mert annyira alacsony az órajel. :D Két szék között a földre.

(Egyébként kicsit sarkítok, mert 4-6 magra simán elég 35W 3GHz körül, tehát kevés szálra/UX-re, azért elég pörgős lehetne egy ilyen proci is a sok mag ellenére is... de gondolom nem teljesen így fog turbózni sem.)

(#48) sb válasza #72042496 (#31) üzenetére


sb
veterán

Szvsz ramokkal fele gond a tuning miatt volt de valóban jobb a Zen+, azóta ezek a "megszokott extrák" is mennek ami Intel oldalról ismert.
Energiagazdálkodással szerintem nincs gond az első patchek óta.
NVMe érdekesebb, ezt én is feszegettem a topicban de nem nagyon foglalkoztak vele a tulajok.
4k-sok threadben voltak elmaradások, 4k/1t és szekvenciálisban nem volt gond.
De azóta megjöttek a spectre patchek és az Intel is hozzálassult. :D

Összességében nekem Zen+ (R5 2600) pozitív tapasztalatom volt.
Összeraktam és ment, mezei 2133-as rammal 2666-on. Most meg 2400-as C Die fut 3200-on. Az NMVe, energiagazdálkodás, minden ment elsőre ahogy kell. 200GE-n ugyanez (kivéve 3D, de azt azóta se tudja senki mennie kéne-e)
Asrock ill. AMD BIOS oldalon vannak hülyeségek, arra ráment 1-2 napom, de ott sem az a szint, hogy heteket tököl vele az ember. Én tudom, mert 10x meggondoltam a cserét előtte épp ezért: hiába érdekel, évek alatt kikopott belőlem a szarakodási kedv és a hozzá szükséges szabadidő. Így elég érzékenyen érint ha vmit megveszek és vacakolni kell vele mire rendesen működik. :) Ofc új win-t se kaptak nálam az Intel->AMD cserére. :DDD

(#49) Mrpingvan válasza sb (#48) üzenetére


Mrpingvan
tag

Nekem úgy tűnt/hallottam/láttam, hogy egyszerűen az Asrock lapok nagy része gyártáshibás, és egyszerűen minőségtelenek. De lehet nem így van igazából...

(#50) bot1978 válasza bot1978 (#46) üzenetére


bot1978
senior tag

Addig addig, csak megnéztem :DDD
Szálakra szedték szét az ikszen és mivel a 9700k csak 8 szálas nem 16, mint a 9900k azért van kilenc felé osztva, mert nulla szálon terhelve értendő az első fogyasztási érték mindkettőnél.
Érted, az kellett rá, hogy nulla szálon mindkettő 8W, hogy ne haljak meg hülyén. Szóval a vége a 16 szál nem tudom hány százalék, mert azt már végképp meg nem nézem az alaplap hogy feszeli, amiben mérték, de azt tudom, hogy 16 szálon kitérdelve szerintük akkor ezek szerint 100%-on 168,5W-ot felkapott és az jó sok. Hurrá. :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.