Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) akoska07


akoska07
nagyúr

Engem csak az érdekelne,lesz-e vrm javítás az új procikhoz.

Jól látom,hogy amd is kapkod,mint intel ?

Ez megint egy félkész vmi lesz.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#2) AAAgold


AAAgold
senior tag

Jó lesz ez

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#3) Dare2Live válasza akoska07 (#1) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Mert?

Jelenleg AMD teljesen versenyképes sött... mért kéne kapkodjon?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#4) akoska07 válasza Dare2Live (#3) üzenetére


akoska07
nagyúr

Nem a versenyképsséget említettem.

X570 , pci-e 4.0

Semmi nem kívánja,hogy létezzen.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#5) Dare2Live válasza akoska07 (#4) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

pci-e 4.0 2017ben lett szabvány. Egy 2019 közepén érkező chipsetben mért lenne sietség belerakni?

Ennyi az összes ami "siettség" X570ben?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#6) S_x96x_S válasza akoska07 (#4) üzenetére


S_x96x_S
őstag

>X570 , pci-e 4.0
>Semmi nem kívánja,hogy létezzen.

Az új AMD GPU kártyáknak kell a sávszélesség és a PCIE4.0.
És mindenkinek jó az extra teljesítmény ( HPC vs. Gamer )

Mottó: "A verseny jó!"

(#7) dergander


dergander
addikt

Az a baj hogy egy ilyen átállásnál mindig keserves az egész cécó.

Gondoljunk bele , alaplapcsere + kell új CPU és még VGA is hogy teljes pompával menjen. Ennél már csak a DDR5 lesz rosszabb.

Persze tudom fejlődni kell, csak ez most kőkemény pénztárca nyitás lesz. De ha már X570 infó , akkor a 7nm Navinak kell tudnia a pci4.0-t.

(#8) micafighter válasza dergander (#7) üzenetére


micafighter
nagyúr

Ha a régi lappal is menni fog az új processzor, akkor lesz értelme az új lapnak, ha új kártyát is veszel, és ténylegesen ki is használja a PCIE4.0-át. Szerintem még mindig fájdalommentesebb a dolog, mint ha teljesen új foglalat jönne.

S_x96x_S erre mondjuk kiváncsi leszek. Lehet rosszul tudom, de jelenleg még a PCIE3.0 sincs teljesen kihasználva. Vagy van olyan felhasználás, ahol az a korlát?

(#1) akoska07 Mi a gond a mostani VRMekkel?

[ Szerkesztve ]

(#9) Taranti válasza micafighter (#8) üzenetére


Taranti
senior tag

VRM témában talán erre gondolt: [link]
De több video is létezik a témáról, Intel procik esetében is. (Azt nem értem, PH! miért nem néz meg ilyesmiket, amikor alaplapot tesztelnek. mondjuk az időhiány nagy úr.)

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#10) Lacc válasza dergander (#7) üzenetére


Lacc
aktív tag

Ráadásul a Zen2 lesz az utolsó CPU az AM4-hez :DDD
Bár új CPU nem kell, sem VGA. A mai VGA-aknak is van olyan problémájuk, hogy "üresen pörögnek" - az az szimulációhoz nem kapnak gyorsan elegendő adatot a PCIe-n keresztül. (Nem játékra kell gondolkodni)

(#11) Cifu válasza dergander (#7) üzenetére


Cifu
nagyúr

Gondoljunk bele , alaplapcsere + kell új CPU és még VGA is hogy teljes pompával menjen. Ennél már csak a DDR5 lesz rosszabb.

Árnyalja a képet, ha hozzátesszük, hogy 2019-ben várhatóan véglegesítik a PCI-Express 5.0 szabványt? :DDD

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#12) #16939776 válasza dergander (#7) üzenetére


#16939776
törölt tag

Mire minden eszköz vezérlője, csatlakozó átáll a 4.0-ra az min. 2-3 év, addigra a ddr5-is befut. Az a titok, hogy nem kell, minden egyes köztes lépésnél alapot cserélni.

5.0-át inkább a szerver fogja szolgálni, desktop nem fogja kívánni 10-essével a nagy teljesítményű NVMe SSD-ket, meg 20-assával a 10GBE lant.

[ Szerkesztve ]

(#13) Segal válasza #16939776 (#12) üzenetére


Segal
veterán

En is most vettem meg 8gen-t inteltol (3gen utan:DD) es a kovetkezo terv mire pci express 4 meg ddr5 is lesz es abbol sem okvetlenul az elso hanem mar egy kiforottabb verzio.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#14) Duddi válasza akoska07 (#1) üzenetére


Duddi
aktív tag

A VRM nem a processzorgyártó baja. Ők adnak egy specifikációt ami meghatározza az egység fogyasztását különböző állapotokban P-State. Az alaplapgyártók meg csinálnak amit akarnak. Lásd szinte minden gyártónál a biosz alapértelmezett módon tolja az automata OC-t neki a prociknak hogy a tesztekben az ő lapjuk nézzen ki jobban.

Hogy minek mi a megfelelő VRM az más kérdés. Belemegy a B320 foglalatba az R2700 is de nem biztos hogy összeillő páros pláne ha tuningolni is akarod. (és ugyan így Intelénl is a low end alaplapok nem a csúcs procinak vannak)

(#15) S_x96x_S válasza micafighter (#8) üzenetére


S_x96x_S
őstag

>Lehet rosszul tudom, de jelenleg még a PCIE3.0 sincs teljesen kihasználva.
>Vagy van olyan felhasználás, ahol az a korlát?

ahol fontos lehet a teljesítmény
- https://www.pcgamesn.com/amd-navi-zen-2-pcie-4
- https://www.anandtech.com/show/13155/microsemi-announces-pcie-40-switches-and-nvme-ssd-controller

Az össz sávszélesség = sávok száma * 1 sávra eső sávszélességgel.
A sávok száma mindig limites lesz.

[ Szerkesztve ]

Mottó: "A verseny jó!"

(#16) jedis válasza Duddi (#14) üzenetére


jedis
senior tag

A B320-as lapok "antituningosak" gyárilag. :K :D

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#17) Lacc válasza S_x96x_S (#15) üzenetére


Lacc
aktív tag

Igen, van ami kiaknazza, lasd ezt a hirt, ez az az alkalmazas terulet. :R

Persze, PCIe 3 es 2 kozott is csak 8-20%-os visszaeses van az adatok beadasanal a GPU-ba, de kettonel szamit, foleg, ha kulon-kulon kell szimulalni a futatasaokt mas-mas parametereken.

Tegnap is volt olyan trening, ahol a GPU-nak volt ures jarata, nem egyszer, mert nem jott gyorsan az adatt a 2x PCI-e x8 3.0-an keresztul, alias x470 chipsetes mobo-n :).

SSD-nek egy Samsung 970 Evo, CPU Ryzen 2700, 3200Mhz-es Ramok, szoval van.

Amikor a trening ido-t is figyelembe veszed, akkor ezek az "ures jaratok" amikor nem kap adatot, akkor benne vannak a statisztikaban, ezeket kivenni eleg maceras.

(#18) Tyrel válasza S_x96x_S (#15) üzenetére


Tyrel
őstag

Ha tippelnem kéne a PCI-E 4.0-ra akkor lesz szükség (gaming fronton), ha elkezdenek jönni az olyan true-DirectX12 játékok amiket Abu vízionált korábban... de szerintem ezek legkorábban a következő konzolgeneráció után terjedhetnek el majd.

Egy ideje mondogatva van itt, hogy a merőben modern alapokra épülő (tehát nem DX9-11-ben gyökerező motorokat használó) és/vagy RayTracing-et masszívan alkalmazó játékoknak (amikhez még videokártya sincs, beleértve a piacon lévő RTX-et is) a jelenleginél sokkal több és gyorsabb videomemória fog kelleni... pl. az új Titan 12GB-ja is kevés lesz...

...na majd ha az a korszak eljön, sztem akkor fog kelleni a PCI-E 3.0 x16-nál gyorsabb kapcsolat, de addig valószínűleg nagyon elhanyagolható lesz az fps különbség. Így akinek már van AM4 alapja, annak gyanúsan nem fogja megéri váltani... már alaplapot...

...viszont az a Zen 2, hmmm... :K :B :U

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#19) Cifu válasza Tyrel (#18) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nekem pont ez a bajom a PCI-Express 4.0-val, hogy "csak" 2x gyorsabb, mint a PCI-Express 3.0 (31,5 vs. 15,8GB/s sávszélesség 16x csatoló esetében).

A VGA-k terén egy ideje arról szól minden, hogy már jön a HBM2, meg a HBM3, amik közül az előbbi 256GB/s, utóbbi meg 512GB/s sávszélességet nyújt per memóriacsomag (4 memóriacsomaggal egy ugye 1TB/s és 2TB/s lenne), de itt van a GDDR6, amivel ugye az nVidia 667MB/s-t tud.

Most nézzük vissza a PCI-Express sávszélességet. Hát... satnya, na. Nem véletlen, hogy az nVidia megcsinálta az NVI-Linket (50, 100, 200, 300GB/s), csak hát ugye ők nem érdekeltek a CPU piacban, tehát nekik annyira nem sűrgős, hogy gyorsabb legyen a kapcsolt a CPU és a GPU-k között. Az RT-hez meg nagyon kell a memória-sávszélesség...

Szóval amíg a PCI-Express ilyen lassacskán halad, addig a dGPU, az alaplapra rakott RAM és a CPU összeboronálása továbbra is csak kullog az igények mögött...

Szerintem...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#20) Televan74 válasza Tyrel (#18) üzenetére


Televan74
nagyúr

A gyártók úgy is megoldják hogy az X370 -es lapomról váltsak X570 -re. Bár én eleve ezt tervezem,engem nem zavar. Az hogy a PCIexp 4.0 nem lesz a kezdetekben kiaknázva nem érdekel,de ott van és ha kell tudja. Nekem nem fáj a dolog.

Jó lenne a következő körben a R51600 mellé beújítani egy 3600(X) processzort,VGA -ból meg a Navit szemeltem ki elsőnek. :K

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#21) Puma K válasza dergander (#7) üzenetére


Puma K
veterán

Ameddig a felhasználási szokásaid és teljesítménybéli igényeidet kiszolgálja a meglévő géped, addig nem kell hozzányúlni.

Az impulzusvásárlást meg el kell nyomni.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#22) Duddi válasza jedis (#16) üzenetére


Duddi
aktív tag

:D jogos. Nem tudom hogy XFR van e bennük de szerintem alapból nem a csúcs procit tartották észben mikor az olcsó lapokat tervezik.

(#23) leviske


leviske
veterán

Most nem akarok gonosz lenni, de egy ilyen "kiszivárgott" képnek és az abból levont következtetéseknek tényleg nagyobb hírértéke van, mint annak, hogy mondjuk az nVidia megnyitotta a napokban PhysX forráskódját? :F

szerk off

[ Szerkesztve ]

(#24) #65675776 válasza akoska07 (#4) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ja, sokkal jobb lenne akkor rohanni az igények után, amikor azok már jelentkeznek. Teljesen felesleges elémenni az igényeknek, elvégre igy mire ténylegesen szükség lenne rá, addigra kiforrott lesz az egész. Illetve nem, pont ez a helyes eljárás.

A last minute, vagy azutáni fejelsztés a kapkodás, nem ez. Az intel jelenleg pont ezt csinálja.

(#25) Puma K válasza leviske (#23) üzenetére


Puma K
veterán

Igen, mert az Nvidia hír. Azt késve, negatív hangvételben és sugallattal lehet csak leközölni ha lehozzák egyáltalán...

De ha az AMD-ről szivárog valami...

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#26) Tyrel válasza Cifu (#19) üzenetére


Tyrel
őstag

Igen de a jelenlegi játékok kb. a loading screen-en bepakolnak mindent a videomemóriába ami valaha is kellhet, vagy esetleg ha open world game akkor előre be "streameli" és ott elfér, el van annyival...

Azok a fajta játékok / grafikus motorok amik rendszeresen mozgatnának nagy mennyiségű adatot a GPU/VRAM és CPU/RAM közt, azok még nem nagyon vannak a piacon, és várhatóan nem is lesznek még egy ideig.

Lehet hogy vannak olyan munka alkalmazások amikhez kellhet a nagyobb sávszél, de valószínűleg a piacnak túl kis részét teszik ki ahhoz, hogy sürgősen ki akarják szolgálni az igényeiket...

Turenkarn

(#27) Tian66 válasza leviske (#23) üzenetére


Tian66
senior tag

És már kint is van a hír. :)

(#28) S_x96x_S válasza Tyrel (#26) üzenetére


S_x96x_S
őstag

>Igen de a jelenlegi játékok

Ne a jelenlegi vagy a régi játékokból indulj ki.
Akkor sose lenne innováció, új konzol, haladás.

Ha te nem is vagy korai követő, ettől függetlenül vannak akik beruháznak ilyesmire és nem sajnálják a prémium árat. ( Elég csak megnézni a legújabb iPhone piacát , mindig leesik az állam :) )

Mottó: "A verseny jó!"

(#29) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Szerverre kellhet, aztán ha már oda úgyis megcsinálják a processzor oldali támogatást, akkor az már könnyen megvalósítható kell legyen deszktopon is.

Ha pedig deszktopon processzor oldalon megvalósítják, butaság lenne parlagon hagyni a funkciót és nem kihozni az újabb generációs chipseteket amelyekkel az egész kerek és gyakorlatban használható is lesz.

Deszktopon is biztosan akadni fog, akinek a PciE-4 lesz a hívószó meg legalább az alaplap gyártók kedvében is járnak...

(#30) sb válasza jedis (#16) üzenetére


sb
veterán

Nincs B320. :D

(#31) jedis válasza sb (#30) üzenetére


jedis
senior tag

Jahh, tényleg. Tudtam is, csak gyorsan "lemajmoltam" Duddli-ról, mikor reagáltam a hsz-jére. A320 az természetesen ( vagy lehet hogy a A320 2.0-ás lapokat már B320-nak hívják ? :U ) :D .

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#32) paprobert válasza akoska07 (#4) üzenetére


paprobert
senior tag

Amerre a professzionális bővítőkártyák haladnak, abból jól látni, hogy nagyon is fontos lesz a nagy sávszélességű csatolófelület.

Magának a PCI-E csatlakozásnak pedig menekülnie kell előre teljesítményben, mert a processzorgyártók készítik a saját kézműves csatlakozásukat a különböző konzorciumokban, amik összességében a PCI-E akár teljes lecserélését is magával hozhatják. Valószínűleg fogják is, csak kérdés hogy mikor, és melyik.

Nagy a mozgolódás a processzorok memória-alrendszerének területén, a bővítőkártyák csatolófelületén, magukon a compute egységeken belül is. ~10 éves távlatban paradigmaváltás lesz.

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#33) Reggie0 válasza Cifu (#19) üzenetére


Reggie0
félisten

Azert ez nem ilyen egyszeru. NV-link sok savon ekkora savszelessegu, egy savon 25GT/s. PCIe pedig 16GT/s 4.0 eseten es 32GT/s 5.0 eseten. Tehat a PCIe nagyjabol versenyben van. Ezen a teruleten egyszeruen nincs mit trukkozni, a felvezetokon megvalosithato digitalis transcieverek sebessege egy technologiai adottsag, egyik interfesz sem ugorja ezt at. Ezek felett mar csak az analog interfeszek vannak. A technologia jelenlegei allapotat jol lehet az FPGA-kon koventi, azoknal 32.75 GT/s a jellemzo maximalis sebesseg.

A masik problema az alaplapok/kartyak anyaga. A hagyomanyos FR-4 PCB-nek a hatara valahol 12-13 GHz korul van(es ekorul a fizikai parameterek mar a benne levo uvegszalas halo es a vezetekek kozotti bezart szogtol fuggenek), ahhoz hogy 16GT/s, 25GT/s vagy 32GT/s elerheto legyen sokkal dragabb hordozolemezt kell valasztani. Emiatt a tomeges elterjesed jocskan varat magara, de a 15-30 ezer forintos alaplapok piacan el lehet felejteni.

Amugy az FPGA-k a PCIe gen 4-et mar egy ideje tamogatjak, csak nem nagyon van hozza alaplap/processzor.

[ Szerkesztve ]

(#34) MSI.Navi válasza Lacc (#10) üzenetére


MSI.Navi
tag

Ráadásul a Zen2 lesz az utolsó CPU az AM4-hez

Nem az utolsó lesz, még jön a Zen3 szintén AM4 foglalatba.

(#35) YellowFlash válasza micafighter (#8) üzenetére


YellowFlash
aktív tag

Működni fog, mert kiadáskor kap 1 db BIOS frissítést a régi alaplap, aztán csókolom.
Utána el van felejtve az egész.

Bármi frissítés jön utána, azt már csak az újak kapják meg, hogy ösztönözzék a friss chipsetes lapok vásárlását. Ha valaki jót akar magának, akkor vesz új lapot. Főképp akkor igaz, hogy 3XX-es lapja van jelenleg. 4XX-re egy fokkal jobb a helyzet.

[ Szerkesztve ]

They don't know... PepeLaugh

(#36) hahakocka


hahakocka
senior tag

https://wccftech.com/amd-rx-3080-3070-3060-navi-gpu-specs-prices-leaked-rtx-2070-gtx-1070-gtx-1060-challengers-at-249-199-129/?fbclid=IwAR0ls-vemuhjle6g0zy0-ntH14QdqnR8romecHy3aUJXdt9fA7xVK8KvriY
Upp ha ez igaz akkor jó ha tényleg várok jövő nyárig a váltásra. :D Érdemes lesz. RTX 2070 -es erő AMD-vel 60-70e ft ért 150 watt fogyasztással best buy videókártya! Az új proci is AMD -től a 3000 es széria 16 magon, 32 szállal 5.1 ghz-en! Erő gép! Leakelt infók!

(#37) Cifu válasza hahakocka (#36) üzenetére


Cifu
nagyúr

Érdemes lesz. RTX 2070 -es erő AMD-vel 60-70e ft ért 150 watt fogyasztással best buy videókártya!

Az én olvasatomban:

-Ezek szerint továbbra se lesz olyan kártyája az AMD-nek, amelyik az 1080 Ti / 2080 kártyákkal versenyezhet. Még jövőre se! :U

-Árak terén várjuk meg mi lesz a végár a polcokra kerülő kártyákon. Ugyebár már azt sem szabad elhinni, amit kérdeznek.

-Az nVidia ezek alapján 2019Q2-ig nyugodtan dominálhatja a dVGA piacot és szabhatja meg az árakat. A Navi kijövetele után a felső kategóriában utána is.

Szomorú...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#38) DraXoN válasza Cifu (#37) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

pletykálták korábban a naviról, hogy többchipes lesz.. de már olyan módon, hogy nem cf-el hanem a rendszer számára 1-nek látszódóan, de még is fizikailag több részegységből állva.
persze ez jelentheti az, hogy a gpu chip és IO ja szétválik ketté, semmi egyebet is ... de jelentheti, hogy több gpu chip lesz egyidejűleg, ami esélyes, hogy navi szintén megkapja ezt a külön IO dolgot.

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#39) Cifu válasza DraXoN (#38) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ez már túl szép lenne, hogy igaz legyen. Igaz kb. 20 éve ígérnek ilyesmi megoldást...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#40) Tyrel válasza Cifu (#37) üzenetére


Tyrel
őstag

Elvileg ez a "kis" Navi, a Polaris utódjának készült és annak nagyon is jó. Az hogy gamer társadalom felső 2%-a nem kap AMD-től alternatívát a 1080Ti helyett az a tömegeket és így az AMD pénztárcáját kevésbé hatja meg, a középkategóriát dominálni jövdelmezőbb és a piaci részesedésnek is jobbat tesz.

Ha most egy új GPU kihozására volt csak erőforrásuk, akkor nagyon jó és racionális döntés volt részükről, hogy a középkategóriára böktek.

Voltak amúgy pletykák egy "Navi+"-ról is, ami felsőkategóriába jönne, 2019 vége felé, de elég homályos ott a kép, simán lehet hogy végül nem fogják kiadni, és majd csak az Arcturus jön oda valamikor 2020-ban vagy akár még később... innen nézve a felsőkategóriát valóban elvesztették, de ez van. Megválasztották a csatájukat, egy olyat amiben van esélyük nyerni.

Visszatérve a Navi-ra, a leakelt teljesítmény és fogyasztásadatok a 7nm miatt sztem simán lehetnek reálisak, az árak viszont nekem is nagyon gyanúsak. Szerintem simán hozzá lehet adni legalább 50, de inkább 100$-t mindegyikhez...

Turenkarn

(#41) #65675776 válasza Cifu (#39) üzenetére


#65675776
törölt tag

És véletlenül az új EPYC pont ilyen felépitésű. A Navi-ban pedig tudvalevő, hogy lesz IF, már a Vega 20-ban is van.

(#42) jedis válasza Cifu (#37) üzenetére


jedis
senior tag

Az, hogy a felső kategóriába nem hoz kártyát egyenlőre az AMD, az üzletileg nem lesz egy nagy érvágás, hiszen az amúgy is a dVGA piacnak csak kis szelete, igaz a presztízs oldal, már más tészta. Amúgy meg simán összedrótozhat két RX3080-at, vagy netán két RX3070-et is az AMD, egy X2-es előjellel, ahogy már megtette nem egyszer az elmúlt években. Mivel most TDP-ben is nagyon ott lesznek, így ezt simán megtehetik ( 2x150watt=300watt , 1db 8-as, és 1db 6-os tápcsati , és kész ). Ha tényleg igazak a hírek, akkor az NV-nek van egy jó fél éve, mert ha a pirosak féláron adják ugyan azt a teljesítményt, ( RTX2070 vs RX3080 / 490$ vs. 249$ ), akkor nem nagy képzelőerő kell hozzá, hogy melyiket fogják venni az emberek. De ki fog kiadni az RTX2080-as kártyákra majd 3-szoros, 4-szeres árat, max 25-30%-os teljesítményért ? :U Amúgy simán kinézem az AMD-ből ezt az árpolitikát, bármennyire hihetetlen is, mert ki gondolta volna 2 évvel ezelőtt, hogy lehet kapni majd 6/12 -es procikat 50 körül újonnan ? :Y Persze ez mind, csak akkor igaz, ha tényleg minden úgy lesz, ahogy azt a wccftech leírta, de nekik meg azért néha elégé szárnyalni szokott a képzelőerejük nohhh. :D

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#43) jedis


jedis
senior tag

No ezen lehet nyálat csorgatni. Nem tudom mennyi a valóság alapja, de ahogy szokták mondani, ha csak a fele igaz...... :) link

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#44) Ragnar_ válasza hahakocka (#36) üzenetére


Ragnar_
addikt

Nekem AMD-m van, meg is vagyok vele elégedve, de amíg a konzolokban 8 magos CPU van addig otthoni átlag használatra + játékra egy 16/32-es proci totál fölösleges, de az 5 Ghz jöhet. (És az előző hszban linkelt videoban látott R5 3600x 4.8Ghz-es boosttal azért elég jól hangzik..

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#45) micafighter válasza Taranti (#9) üzenetére


micafighter
nagyúr

B450en MSI lapokat kell nézni. Találni minden kategóriában jó lapot VRM tekintetében is, de a lapok nagy része tényleg hulladék. De szerencsére nem az összes :)

(#46) micafighter válasza Cifu (#37) üzenetére


micafighter
nagyúr

Ezek szerint továbbra se lesz olyan kártyája az AMD-nek, amelyik az 1080 Ti / 2080 kártyákkal versenyezhet

Sajnálom, hogy neked ez jött le belőle :( Ez nem tudom miért zavarja azokat az embereket, akik amugy se akarnak félmilliót egy videókártyára költeni, márpedig az emberek nagy része nem akar/nem tud ennyit költeni rá.

(#47) Cifu válasza micafighter (#46) üzenetére


Cifu
nagyúr

A probléma pont az, hogy azért kerül(t) az 1080 és az 1080Ti is annyiba, amennyibe, mert nem volt / nincs rendes konkurenciája. Az nVidia meg tudta csinálni, horror áron ki is dobta a piacra...

Ilyenkor érdemes visszanézni 10-15 évvel ezelőttre, amikor valódi verseny volt még a piacon (pl. HD 4xxx szériák vs. GTX 2xx szériák)....

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#48) Dare2Live válasza micafighter (#46) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Mert ezért kerül "félmillió"ba az aktuális csúcs TI?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#49) Tyrel válasza Cifu (#47) üzenetére


Tyrel
őstag

Jó azért valljuk be ez legalább részben annak a nagy csorda félkegyelműnek is köszönhető akik a pénztárcájukat örömmel lobogtatva vesznek meg bármi újat amit az nVidia kiad, még akár úgy, pre-order-ben is hogy fogalmuk sincs mit fognak kapni... :U

Turenkarn

(#50) Cifu válasza Tyrel (#49) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ilyenek léteznek AMD matricával is. De aligha hiszem, hogy a homlokukon nVidia logóval születettek határozzák meg a dVGA piacot. Egyszerűen a megfelelő verseny hiánya miatt a vásárlóknak nincs döntésük a csúcskategóriában, lévén csak az nVidia gyárt abban a régióban dVGA-t.

Ha az AMD árversenyt akarna, akkor a GTX 1080 és RTX 2070-el kb. azonos sebességet hozó Vega 64 árát vinné le. De az AMD nem csinál ilyet, mert ráfizetne csak. Igazából az nVidia ha akarná, és árversenybe kezdene, pillanatok alatt összeroppanthatná az AMD piaci esélyeit, de inkább csak kaszál (2018Q3 negyedévben 1.2 milliárd dollár nettó nyereség? Az AMD-nek a negyedéves bevétele 1.6 milliárd dollár volt mindössze, nyeresége pedig csupán 102 millió dollár!!!).

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.