Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #92006144


#92006144
törölt tag

Mikor lesz hír 3X00G processzorokról?
Elvileg zen+ magok lesznek 12nm-es gyártástechnológiával és 4200mhz-es boost órajelekkel. Biztos elfogult vagyok, de sokkal több haszna van az újításoknak, mint a pcie 4.0-nak.
Persze 7nm-es chiplettel és navi-val érdekesebb lenne...

[ Szerkesztve ]

(#2) pepejoe válasza #92006144 (#1) üzenetére


pepejoe
tag

Az első sorban ott a válasz:
"Már eléggé közel van a Computex, ahol az AMD bemutatja a Matisse kódnevű, új generációs Ryzeneket"

(#3) pengwin Jogos, benéztem hogy G-s prociról van szó

[ Szerkesztve ]

(#3) pengwin válasza pepejoe (#2) üzenetére


pengwin
addikt

A Matisse úgy tudom csak a Ryzen CPU-kat jelöli, az APU-k más néven érkeznek (talán Picasso?).

Üdv, pengwin

(#4) pepejoe válasza #92006144 (#1) üzenetére


pepejoe
tag

Techpowerup szerint:

AMD Ryzen 3000 APUs (Picasso)
Release Date: Q2 or Q3 2019 (probably around Computex)

(#5) dchard


dchard
veterán

Amennyire tudom, a CPU-ban lévő vezérlőhöz csatlakozó portok össze vannak huzalozva, nincs közöttük aktív elem. Ennek értelmében ha a PCIe 4.0 elektromos specifikációjának megfelelnek, akkor semmilyen kompatibilitási hiba nem léphet fel. Ezek alapvetően a jel integritását vizsgáló tesztek.

Simán el tudom képzelni, hogy a procihoz legközelebbi slot (ami jellemzően a 16x PCIe) a viszonylag rövid távolság miatt könnyebben tudja teljesíteni a jel integritásra vonatkozó elvárásokat, mint egy jóval távolabbi port. Nagyobb a csillapítás, több zajt szedhet össze stb.

Nem más ez, mint RF :)

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#6) Kupszi


Kupszi
aktív tag

Azért itt figyelni kell, ugyanis a Giga Gaming 7-esen nincs semmiféle integrált IGP kimenet(HDMI,DP). Oda csak only CPU core lesz.

Azért mondjuk jó dolog ez hogy támogatott. Mivel a Gaming 7 nem olcsó alaplap a Gigánál. Így lehetőség van arra aki most újít gépet csak CPU cserét kell beiktatni. Kérdéses még a RAM kezelés.
Szerintem a Végén tényleg eljutunk oda hogy csak-csak meg kell venni az új X570-es alaplapot, mind 100% RAM support miatt mind pedig a PCI-e 4 miatt.

Pipapapa strikes back again! Avagy újabb tégla a falba!

(#7) Reggie0


Reggie0
félisten

"Egyrészt marketing szempontból az a jó, ha ezt az X570-es vezérlőkkel reklámozzák, másrészt a PCI Express 4.0-s hardverkínálat eléggé szegényes, nagyjából az AMD tud adni a tesztekre Radeon VGA-kat, de nem igazán határozható meg, hogy a később érkező, konkurens gyártók VGA-jával mi lesz."

Mar AMD elott volt ra egy rakat FPGA, szoval azert nem aggodnek, hogy nincs mivel tesztelni.

(#8) .mf


.mf
veterán

Kúl, meg minden, de a legdrágább graf. kártyák is épp csak elérik a 2.0 x16 határát :) SSD-knek ellenben jól jöhet, ha limitált a sávok száma (pl. laptopokban, ha m.2-höz csak 2 sávot kötnek be)

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#9) Reggie0 válasza .mf (#8) üzenetére


Reggie0
félisten

GPU-nal is limital. Azert nem mindegy, hogy hany Teslat/FireProt lehet berakni egy gepbe. Nem veletlen bohockodik az nvidia is az nvlinkkel.

[ Szerkesztve ]

(#10) .mf válasza Reggie0 (#9) üzenetére


.mf
veterán

"GPU-nal is limital."

[link]
TPU 2080 Ti-nél 2~3% különbséget mért ki 3.0 x16 és 3.0 x8 = 2.0 x16 között, tehát még épp csak elértük a 2.0 x16 határát.

"Azert nem mindegy, hogy hany Teslat/FireProt lehet berakni egy gepbe."

A korlátozó tényező a sávok száma volt, ha jól emlékszem 22~48; de most a Threadripper ezt 60-ra, majd a következő 128-ra fogja emelni.

"Nem veletlen bohockodik az nvidia is az nvlinkkel."

Memória-koherencia és latency miatt, nem a sávszél miatt.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#11) #38075904


#38075904
törölt tag

Azt nem vágom, hogy aki pl bistrollal tolta, az amd fronton megreked egy bizonyos bios szinten?

https://www.gigabyte.com/Motherboard/X470-AORUS-ULTRA-GAMING-rev-10#support-dl-bios

Mert utána a bistrol mikrokód sorozat kiesik.

Most kijön a jövőlátó 3. széria, onnan meg pl az 1XXX -széria fog kiesni mert akkora hokiroller az egész hogy nem fér a biosba a mikrokód?

Az oké h az aurus fetek is a leg ordenárébb minőség, de még a biosba sem fér pár sor?
https://www.youtube.com/watch?v=_4vKun2zk6M

Meg X470 es chipset de minden slot üti egymást.
https://www.gigabyte.com/Motherboard/X470-AORUS-ULTRA-GAMING-rev-10#sp

Ha pci-e 4 el legalább tudják hozni az intel 3 as pci-e slotjait már előrelépés lesz.
Lehet egyébként nem mindegyik x470 ennyire roller mint a gigán ami debütál, csak azt nem értem miért ekkora szám ez az aurus, hogy a csapból is ez a hulladék folyik.

Illetve a giga szokásához híven majd jöhet a rev 4 rev 5. Majd az viszi a pcie-4et.

[ Szerkesztve ]

(#12) Kupszi válasza #38075904 (#11) üzenetére


Kupszi
aktív tag

Nekem eddig 3 aorus alaplapom volt, előtte pedig csak Gigabyte.
Nekem az Aorus lapok mindig tették a dolgukat ahogy kell. De azt hozzáteszem, mostanába eléggé gyengén muzsikálnak. Amióta lecsengett a bányász láz azóta csak hanyatlás volt.
Esetlegesen majd ez az évtől hátha várhatunk javulást.

Pipapapa strikes back again! Avagy újabb tégla a falba!

(#13) Reggie0 válasza .mf (#10) üzenetére


Reggie0
félisten

Ok, de kit erdekelnek a csori gamer kartyak. Nezzel meg egy fireprot AI futtatassal.

Van egy olyan osszefugges is, hogy dupla sebessegu savokbol fele annyi is eleg. 128 sav csak 16x-es konfigban csak 8 kartya.

Memória-koherencia és latency miatt, nem a sávszél miatt.
Tehat memoriakoherencia es kesleltetes miatt mentek fel 25G/s sebessegre? Kotve hiszem.

(#14) .mf válasza Reggie0 (#13) üzenetére


.mf
veterán

"Ok, de kit erdekelnek a csori gamer kartyak."

Idéznélek: "GPU-nal is limital." - az állításomat cáfolandó állításod cáfoltam meg :) Mezei júzer szempontjából írtam eleve, hogy nem ez hajtja a fejlesztést, egy átlagos otthoni felhasználónak nem életbevágó az újítás. HPC már más terület, de nekik tökmindegy, hogy az otthoni 470, 450, 370 vagy 350-es lapok tudnak-e PCIe 4.0-át.

"Tehat memoriakoherencia es kesleltetes miatt mentek fel 25G/s sebessegre? Kotve hiszem."

A PCIe 4.0 x16 pedig 31.5 GBps, 5.0-nál ezt duplázzák 63 GBps-ra. És képzeld, tényleg az volt a fő hajtóerő, ezt ők mondták nekem. Pár éve voltam Cebiten, hosszan beszélgettem IBM mérnökökkel az akkori friss HPC gépekről és OpenPower + nVidia NVLinkes összeborulásról.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#15) fanti


fanti
addikt

Igazából én azt értékelem, hogy az intellel ellentétben itt megpróbálják lehetővé tenni az új dolgok használatát, ha lehetséges.

Intel mit tenne ha jönne az új CPU gen?
-Foglalatváltás
-Csipkészletváltás
-CPU hűtő alaplapi lyukainak 1mm-el való eltolása
-Forrasztás a CPU mag és az IHS között, de még szarabb hőátadással mint az előző gennél, és a forrasztás erősítése (antidelid edition)

Hajrá AMD!

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#16) Reggie0 válasza .mf (#14) üzenetére


Reggie0
félisten

A szerverben levo gyorsitokartya is GPU. Lasd: [link] Te a VGA-ra gondolsz. Szoval nem cafolt meg semmim semmimet.

Esetleg a memoria koherenciarol beszelhetunk, csak ahhoz nincs koze a savszelessegnek. A kesleltetessel pedig eleg szar eredmenyt ertek akkor el, kb. annyit tud, mint az AMD PCIe-n keresztul.

Az, hogy mit mondanak egy konferencian kb. mindegy, az egy marketing rendezveny ilyen szempontbol.

[ Szerkesztve ]

(#17) Alogonomus


Alogonomus
őstag

Hiába nem lesz várhatóan sok valódi haszna a lehetőségnek egy átlagos felhasználó számára, akkor is jó érzés, hogy egy alaplapgyártó a kegyetlen árverseny közepén is bevállalta, hogy a szabványokban előírt értékeket jelentősen túlteljesítő alkatrészeket használ a termékei készítésekor, és most simán engedélyezni tudja a magasabb teljesítményt csak úgy ajándékba.
Akár az is lehet, hogy érdemileg nem került többe a minőségibb alkatrész, de akkor a többi alaplapgyártó miért akart ezen (is) spórolni?

(#18) Reggie0 válasza Alogonomus (#17) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem igazan van itt alkatresz. Van a CPU foglalat, ami adottsag. Van a csatlakozo, aminel szinten, nincs sok varialasi lehetoseg. A vegen ott van a harmadik alkatresz a PCB. Ott lehet csak siman mazlijuk volt, vagy szorgalmas volt egy layoutos mernokuk. Esetleg elore gondolkoztak a PCB-vel par menokorat, hatha bejon alapon es sikerult.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.