Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cyberboy42


Cyberboy42
senior tag

Az ledes halálfej katasztrofális...

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#2) Ixion77


Ixion77
őstag

Ez már majdnem az amire vágyok. Kérem ugyanezt egy AMD 5XXX APU-val, 400W-os táppal elegáns dekorációjú házban, reális áron.
De elég egy 10L körüli ház is amibe befér egy ITX + APU + 120mm magas léghűtő + SFX-L táp. GPU nem kell.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#3) flashpointer


flashpointer
őstag

lassan a VGA-ba kell dugni az alaplapot ha tovabbra is igy folytatodik a meternovekedes/osszemenes.

(#4) #16939776


#16939776
törölt tag

A so dim és a 65W-os forrasztott processzor már elég jelentős limitáció, ezért azoknak lehet csábító akik laptop felől jönnek és leginkább játszani akarhatnak, de még nem tudják hogy stabil cpu órajel is is kell a stabil fps-hez, nem csak a modern dvga.

Ez a dizájn nagyon modern akart lenni (szénszál/méhsejt), csak az a színes koponya k.-ra erőltetett és borzasztó randa, a terminátor c. film ott, valakinek k. nagy kedvence, lehet vagy 50 éves, aki erre rábólint.

[ Szerkesztve ]

(#6) hallador válasza Ixion77 (#2) üzenetére


hallador
addikt

Akkor már csak az AMD-nek kell szólnod, hogy gyártasson ilyet és meg is vagyunk.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#8) hallador válasza pipeline (#7) üzenetére


hallador
addikt

Igen :D

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#9) fatpingvin


fatpingvin
őstag

ilyen normál PCIe-vel bővíthető megoldásuk már volt egy, nem?

amúgy egész jónak hangzik csak ezt a hülye dizájnt tudnám feledni az elejéről...

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#10) Busterftw válasza pipeline (#7) üzenetére


Busterftw
veterán

Inteles laptop release-k utan ide is eljutottunk.
Kovetkezo mi lesz, Intel socket jojjon AMD-vel? :U

(#11) sb válasza Ixion77 (#2) üzenetére


sb
veterán

Kicsit nagyobb és 4600G de nem rossz szvsz.
https://www.computerbase.de/2021-07/matestation-s-huawei-bringt-desktop-pc-mit-ryzen-5-4600g-fuer-600-euro/

De van 5600G/5700G is.
https://www.otto.de/p/hp-pavilion-tp01-2203ng-pc-amd-ryzen-7-5700g-radeon-graphics-16-gb-ram-512-gb-ssd-1365391223/#variationId=1365391224

NUC is létezik, szerencsére egyre több, de a 120-as hűtő miatt vmi ilyesmire gondolhattál. (A hírben szereplő se értem mitől NUC ezekkel a méretekkel.)

@Duracellm...
Még notiban is megoldható kb. 35W a cpu-nak elég stabilan és azzal 6-8 mag elvan 3.5GHz felett Cinenebchben is, játékban jellemzően még nagyobb 4GHz körüli órajellel. Vagy 4.5 kb. 45W-ig bezárólag. Az mire nem elég játékban?
Ez meg ugye jóval nagyobb cucc...

[ Szerkesztve ]

(#12) opr válasza sb (#11) üzenetére


opr
veterán

Ez inkabb pici desktop, mint nuc meretkategoria. Sot, mar a cikkben levo is, de ez az 5700G-s hp meg konkretan ketszer akkora. Ugy mar nem latom semmi ertelmet szegenynek, ha a meretelony elveszik, akkor mar egyszerubb epiteni egy mITX/mATX-es normal desktop PC-t, rendes asztali alkatreszekbol. Meretben meg arban ~ugyanott leszel, csak sokkal erosebb, rugalmasabb, bovithetobb, szerelhetobb lesz.

ui.: Mas tema:
Mondjuk oszinten szolva az izom-NUC termekkategoriat se ertem, nem latom sok ertelmet szegenynek, plane hogy mert eros, ezert nagy (es/vagy hangos) is lesz (amivel pont az egyetlen konkret elonyet veszti el szegeny), de biztos bennem van a hiba.

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#13) -FLY-> válasza opr (#12) üzenetére


-FLY->
őstag

Most építettem itx-et, teljesítménye pipa teljesen, nagygépes, pár fokkal feljebb futnak benne az alkatrészek, min egy normál atx-es mid vagy full házba, de ez nem jelent semmit.
Szerelhető viszont addig volt, még kint volt a lap az asztalon, ha a vga-t kéne kiszednem, vagy a ramokat valszeg a fakanál nyele kellene, mert nem fér be a fülekhez az ujjam. Modularitás előnye meg van benne és csendes, kicsi, powáás, de örülnék ha nem kéne hozzányúlnom most jó sokáig. :DDD

(#14) prolad válasza Ixion77 (#2) üzenetére


prolad
őstag

Veszel Aliról egy K39es ITX házat, belefér egy komplett ITX desktop 4 literben, azt teszel bele, amit akarsz. Egyetlen kompromisszum, hogy a táp miatt hangosabb lesz, mint egy nagyobb PC. 10 literig meg bőven van lehetőség, mintha ott már lenne normál ATX lapot fogadó ház is.

(#15) xsjado93


xsjado93
senior tag

Az a koponya eléggé Grateful Dead-es

Your life is a lie.

(#16) sb válasza opr (#12) üzenetére


sb
veterán

Egyetértek majdnem mindenben. Én is addig kicsinyítek amíg értelmes kompromisszumot lehet hozni. A hűtés a legkisebb keresztmetszet szinte mindig, ha halk gép kell (és nekem az kellene) akkor ez határozza meg nagyrészben a méretet. (És nálam a tápnál kezdődik, TFX/SFX-ből nem találkoztam még halkkal, ha paneltáp akkor meg kb. mindegy a méret, csak a hűtés lesz kérdés. Szvsz 35-45W-ig jó lehet vmi alacsony cooler és ház, felette én már kis kockát intéznék inkább vmi mini toronyhűtővel.)

Egyébként nekem nagyobb mérettel sincs gondom, ha nem kell kifejezetten kicsi/monitor hátuljára akkor desktop helyett pl. jó megoldás egy ilyen "fél"desktop is. Legalább lehet halkabb a rendes NUC-oknál... már ha ki is használják a plusz méretet. :)
Itt meg konkrétan azért dobtam be őket mert a 120mm magas hűtő ezt adta. Az nem NUC, ahogy a cikkben lévő sem. :)

Vannak amúgy kisebb, laposabbak is. Deskmini szerintem tök jó. PN50/51, M75q...

Amiben már nem vagyok biztos az az ár... én is azért kezdtem ezeket nézegetni mert árban nem biztos, hogy jobban kijön egy épített mITX, mATX. Eleve a Renoir elvben nem is volt elérhető, most az 5xxx lassan jön, de itt sem rossz az ár szerintem a kész konfigoknál. Persze egyéb komponensfüggő is.

Deskmini pl. 50k alatt van úgy, hogy egy normális lap 25k-tól indul és az még mITX sem lesz (az még drágább), nemhogy ilyen kicsi. Mellé meg kaptál házat, paneltápot, külső tápot is.

(#18) Darmol válasza sb (#16) üzenetére


Darmol
senior tag

"Szvsz 35-45W-ig jó lehet vmi alacsony cooler és ház"
Nálam össz kb. 60W-os cucc lapos házban passzívan teljesen jó, igaz a táp meglehetősen egyedi. :DDD

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#19) sb válasza Darmol (#18) üzenetére


sb
veterán

Úgy értettem ez a kényelmes szint szvsz ha halknak is kell lennie.
Ettől még elbír többet is egy kisebb ház... főleg ha jó kialakítású. Ahogy egy szarul szellőző nagyobb is lehet rossz kisebb fogyasztáshoz is.

Nekem volt NAS/HTPC-m 10L+ házban ami nem szellőzött át, felül megrekedt a meleg. A HDD-k és a 20W-os proci is befűtötte. Mivel bent ragadt a hő csak idő kérdése volt mikor éri el az adott hőfokot. :D

(#20) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Ez a halálfejes skeleton logó már a read-only SSD-k idejében se volt nyerő...

Elcseszett marketing

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#21) opr válasza Graphics (#20) üzenetére


opr
veterán

Read only ssd? :D

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#22) Graphics válasza opr (#21) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Volt egy Intel SSD széria, amely bizonyos írásciklus után csak olvashatóvá lett vala :D

Hogy melyik, azt ne kérdezd, már olyan rég volt, de halálfejes volt.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#23) opr válasza Graphics (#22) üzenetére


opr
veterán

AAaaaa, ertem. :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#24) headhunter válasza Graphics (#22) üzenetére


headhunter
addikt

[link] ?

(#25) sb válasza headhunter (#24) üzenetére


sb
veterán

Én azt hittem a 320-as volt de az még nem volt halálfejes és csak 8MB-os kapacitásra váltott. :D

(#26) Graphics válasza sb (#25) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Lehet az lesz az ,csak én meg hozzákapcsoltam a halált :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#27) Ixion77 válasza prolad (#14) üzenetére


Ixion77
őstag

Köszi a tippet. Néztem én is korábban a K39-es házat, de sajnos csak max. 47mm magas CPU hűtő szerelhető bele, mivel az is GPU-snak van kitalálva. Én a kifejezetten APU-ra tervezett házakat hiányolom, amibe viszont azért befér egy normális méretű léghűtő, hogy ne legyen hangos. Az 5XXX-es AMD-knek olyan GPU teljesítménye van, hogy annál több már csak azoknak kell akik játszanak is.

#11sb:
Köszi szépen a tippet, nem ismertem ezeket. Az OTTO-s egész ígéretesnek tűnik, bár abba zárt házba nem tudom hogy jut be a levegő :F
Meg hát azért 34x30x15 a mérete... Egy NCase M1 34x25x16, és abba már befér a GPU is, meg max. 130 mm magas CPU hűtő. Kíváncsi lennék ennek a HP-nek a belsejére hogy mennyire van okosan kihasználva benne a hely, miért kell ekkorának lennie.
Most hogy belegondolok tulajdonképpen nekem egy M1 klón kellene épeszű áron, megvehetően.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#28) opr válasza Ixion77 (#27) üzenetére


opr
veterán

A hp-nak azert kell a nagy hely, mert olyan f@szsagok vannak benne, mint pl a dvd iro.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#29) prolad válasza Ixion77 (#27) üzenetére


prolad
őstag

Nekem most 3600 van benne, 1V-ra alulfeszelve, 47mm magas hűtővel, halk éa telejesn jók a hőfokok. Volt Deskminim 2400Gvel (qmi hiába csak 4 magos, elég forrófejű volt), ott is manuális feszültséggel 37mm-es hűtővel csak max terhelés alatt volt hangja, ott se bántó. Nem tudom mennyi a TDP az 5xxx-es Ryzen APUknál, ha 65W,akkor nem kell rá nagy hűtő. Legfeljebb kicsit engedsz a turbóból.
Amúgy érdwmes megnézni, hogy az STX lapok támogatják-e a 5xxx-es APUkat, Asrock Deskmini szériája jó alternatíva, ha igen, kicsi, olcsó, passzív paneltápos, 2L körüli mérerben. A hűtő csak 47mm, de az már pont az a méret, ahol vannak jó megoldások.

(#30) Ixion77 válasza sb (#16) üzenetére


Ixion77
őstag

"TFX/SFX-ből nem találkoztam még halkkal"

Nekem még még sose volt SFX tápom, de most hogy térnék vissza laptopról desktopra, erősen gondolkodom hogy lesz. Néztem például egy Thermaltake ToughPower SFX 450W tápot. Annak a ventije 40% terhelésig be sem indul. Az ugyebár 180W, egy APU rendszer jellemzően még full terhelésen sem eszik annyit. Akkor hogy lehet hangos?

[ Szerkesztve ]

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#31) sb válasza Ixion77 (#30) üzenetére


sb
veterán

Úgy, hogy régen néztem és közben fejlődött a dolog. Ezek szerint már van jó is. :)
Bár nekem fura, hogy nem hőmérsékletfüggő a hűtés. Úgy meg azért nehéz bármilyen tápot hűtés nélkül tartani ha kifejezetten az a jellegzetessége, hogy maga is kicsi és kis helyre van bezsúfolva.
De itt a példa, hogy már megoldották. :)

A HP-kre visszatérve: írtam, hogy a nagy hűtő miatt linkeltem a nagyobb házakat. Nyilván tökre igényfüggő, hogy mekkora legyen. Ha egy 4-6 magos kis APU-t választanék és számítana a méret akkor én sem ekkorára szavaznék. Ha meg kevésbé számít a méret/kell DVD, egyéb storage kényelmesen, mint ahogy ezekbe tettek/esetleg az ár inkább számít (elég jó áron vannak szerintem) akkor ez is beleférhet.
Esetleg DIY barkács is lehet. Én redre pakoltam TX3 toronyhűtőt az mITX konfigjaimba amik hivatalosan 45-65mm magas hűtőket támogattak... csak felette üresen hagytam az SFX tápnak szánt helyet a paneltáp miatt. :)

Nyilván ezek egyenházak. Ugyanaz a méret egy 4300G-hez dvga nélkül mint egy 5600G/5700G + 1650-3060-ashoz. :D

@prolad
Köszi az infókat és a linket is. Én nem ismertem a K39-et, bár én személy szerint nem szeretem a nagyon lyukas házakat de elég korrektnek tűnik.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.