Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) CSB29


CSB29
aktív tag

Azt se tudtam, hogy 2xxx-u ryzen laptopok mentek-e eddig egyáltalán, pedig jól hangzik

(#2) Shin Chen válasza CSB29 (#1) üzenetére


Shin Chen
tag

Jöttek, mentek, most fórumozók visszajelzései szerint nem épp a legjobb eresztés. Rossz szoftveres támogatás, instabil driverek és sok hardveres meghibásodás jellemzi. Terveztem én is hasonló alapú lapost beszerezni, de se keret, se affinitás. Majd ha a mostani Llano lapos kirohad alólam :B

"A tudomány az vagy hülyeség, vagy az elit trükkös módszere az egyszerű emberek átverésére."

(#3) Cythyel válasza Shin Chen (#2) üzenetére


Cythyel
senior tag

nekem egy r5-2500u alapú van Acer-től, semmi túlmelegedés, hiba, instabilitási gondom sincs mióta megvettem... w10x64-pro van rajta, 250 ssd, 8gb memória
tapasztalatom inkább az, hogy túl sok gyártó alulméretezi mind a hűtőbordát, mind a ventilátort és így sok hardverhiba meg órajel throttling lép fel, Acer-nél ilyenbe még nem futottam bele, pedig 10 év alatt sok márka sok típusa megfordult a kezeim alatt....

(#4) 69Raizen69 válasza Cythyel (#3) üzenetére


69Raizen69
tag

SonicX pontosan melyik Ryzenes Acer laptopod van?

Termel az elbutított rabszolganép!..... Eladod a tested a pénzedért, kifizetik érte az órabért

(#5) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Notebookcheckneten azt irtak hogy elvielg VEGA IGp lesz, amit nem nagyon ertek, leven hogy ugy volt h 2019 Q1 korul jonnek mar a NAVI APU-k.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#6) CSB29 válasza Shin Chen (#2) üzenetére


CSB29
aktív tag

Pedig szívesen váltanék a jelenlegi döcögős i5-4300u laptopomról, valami 4 magosra korrekt grafikával..

(#7) hokuszpk válasza GeryFlash (#5) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

kizarolag a fakenews hirugynoksegtol lattam ilyen hirt.
barmilyen NAVI majd valamikor jovo ev vege fele ha egyaltalan.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#8) #04430080 válasza GeryFlash (#5) üzenetére


#04430080
törölt tag

Azok majd valamikor 2019/2020 -ban az új konzolokban.

(#9) Jagon válasza Shin Chen (#2) üzenetére


Jagon
tag

Csalóka a név, mert az 1xxx-es széria csak asztali CPU volt GPU nélkül, amibe került grafika azt a 2xxx-be sorolták mind desktopon (G), mind mobilban (U). Nekem egy 2200U van, eddig elégedett vagyok vele, munkára tökéletes, játékra kicsit gyengének tűnik egyenlőre.

[ Szerkesztve ]

"Mit jelent a rendszerváltás? ... Például Windows telepítés?" - Molnár Krisztián, vlogger.

(#10) Jagon válasza Shin Chen (#2) üzenetére


Jagon
tag

Valóban, lehet hogy a driverek nem a legjobbak, de ez nálam lehet a W10 LTSB miatt is. Csak akkor derülne ki, ha sima W10-re váltanék...

"Mit jelent a rendszerváltás? ... Például Windows telepítés?" - Molnár Krisztián, vlogger.

(#11) solfilo válasza Jagon (#9) üzenetére


solfilo
veterán

Igen, abban csak 3 CU van, a nagytesóban 3x ennyi is akad. :)

solfilo

(#12) Cythyel válasza 69Raizen69 (#4) üzenetére


Cythyel
senior tag

Acer Aspire 3 A315 szériából
rokonom egy Nitro 5 AN515 szériásat nyúz, és azzal sincs semmi probléma, pedig videót vág vele terepen mikor sosbe kell valami

(#13) Acélfarkas


Acélfarkas
senior tag

A három legkisebb modell egyes paraméterei váltak nyilvánosság ezzel a lépéssel Ez kissé értelmezhetetlen.

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#14) Béééla válasza Shin Chen (#2) üzenetére


Béééla
őstag

Lenovo-tól ideapad-330-15arr, 256 SSD, fullHD kijelző, 8GB RAM. Egész jól megy. Semmi probléma nem volt, gyors mint a villám, driver nem szarakszik Win alatt.
Egyedül a Linux támogatása vicces mert gyárilag nem megy a tapipad és wifi, de egy délután összekalapáltam. Nem bántam meg.

Bélabá

(#15) hardzsi2 válasza Cythyel (#12) üzenetére


hardzsi2
aktív tag

Aspire 3 vagy Swift 3? Úgy láttam, hogy az Aspire 3-ak Core i3-ommal szereltek...

[ Szerkesztve ]

flood-resistant mirror driller (cuccok: Skylake NUC és Xbox One X)

(#16) Cythyel válasza hardzsi2 (#15) üzenetére


Cythyel
senior tag

most csak gyorsan lescreeneltem egyet...

aspire 3 és r5-2500u van benne, szimplán csak szűrőt kell beállítani
acer hazai boltjából van a kép, én is onnan vettem a laposom

[ Szerkesztve ]

(#17) t72killer válasza GeryFlash (#5) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Noigen, az áramot, amit megspórolnak a CPU-magok, felzabálná a Vega IGP. Ryzen 7nm+Navi párosítás kell, ha egy ilyet kihoznak, akkor megéri a Broadwell laposomat cserélni.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#18) Legyes


Legyes
tag

Lenovo Thinkpad E485-öt szerettem volna venni 2500U-val. Szerencsére előtte olvastam a Redditet: 11W-ra limitál a BIOS (az Intel 15-re+turbo 25W, az AMD-nél ugyanígy kellene lennie: 15W base, 25W boost). Folyamatosan max órajelen ragad 1-2 mag, ami miatt fele annyit megy akkuról mint az Inteles (max 4 óra vs max 8). Az AMD-s BIOSban nincs háttérvillanyos billentyűzetre opció, ... Stb-stb. A gyártók annyira pitiznek az Intelnek, hogy mindent megtesznek azért, hogy senki se legyen elégedett az AMD-vel. A single channel már csak hab a tortán (a Vega miatt). Nem mellesleg ugyanaz a gép 100e+ olcsóbb AMD-vel.

[ Szerkesztve ]

-=LeGyEs=-

(#19) Lalikiraly válasza Shin Chen (#2) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Én a driveres hibákról hallok. De ez már régóta fenn áll AMD nél sajna. Pedig én erre az új Ryzenre szívsen rámarnék tavasszal az új notiban.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#20) Lalikiraly válasza Béééla (#14) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Te hogy oldottad meg a tapit? Nekem intelen a wifi megy, de a tapi még maga a pápa kedvéért sem
..

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#21) DooMbo válasza Cythyel (#3) üzenetére


DooMbo
tag

Vega driverrel mi a helyzet, nekem valamiért nem jelzi ki rendesen a drivert hiába telepítem a gyártó oldaláról. Lenovo 530s ryzen 3 2200u.

(#22) Cythyel válasza DooMbo (#21) üzenetére


Cythyel
senior tag

Sajna arról nem tudok nyilatkozni hogy a Lenovo mennyire nyúl bele az AMD-től kapott driverekbe, én minden laposhoz az AMD-től való csomagot rakom fel. Azzal még nem volt bajom. Acer, Asus, Dell, Hp simán megeszi azt a csomagot.

(#23) t72killer válasza Legyes (#18) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Agyrém. Pont írni akartam, hogy hiába ultrabéna manapság az intel, a laptopgyártók lefizetéséhez még van bőven pénze. Persze, senki se fogja tudni bizonyítani, hogy az a "bug" intel megrendelésre készült, de ez már tényleg a tragikomikum kategória. 2-3évig még sztem kihúzzuk az aktuális családi laposokkal, aztán nincs kizárva, hogy ARM lesz a megoldás.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#24) Lalikiraly válasza Cythyel (#3) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Tény ami tény, hogy az Acerekkel nekem is az a tapasztalatom hogy kiváló és halk hűtésük szokott lenni.
De a mostani Lenovom persze, hogy néma mindjárt jobban tetszik, de az előző AMDs az E-2-9000 APU val meg ki bekapcsolgatott megőrjített. Viszont annyira nem rosz a teljesítmény.
Én egyre jobban a Ryzenen gondolkozok, de úgyis mivel tavasszal lesz meg a gép így várok a 3 as új szériára már akkor. Csak valami 17 es gép kell mindenképpen.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#25) Ammonita6


Ammonita6
csendes tag

Van egy 2500U- s HP. Jó lenne, csak idegesítő a venti hangja, alapjáraton is. Mintha direkt elcseszték volna. Rángatja a hőfokot, nem lehet passzívra állítani a hűtési házirendet. Pedig amúgy nem is melegszik különösebben.

(#26) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Tehát ez a venti probléma dolog gyártó független. Acer, Lenovo és HP tulajok is írják. Furcsa :(

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#27) sb válasza Legyes (#18) üzenetére


sb
veterán

Ne gondold, hogy Intel oldalon minden szuper.
Én most futottam bele 8350U procival azokba a szívásokba, amikről itt írtok. Sőt, ennél nagyobba.
Ez ugye 15W-os proci, de 25/40W-ra van állítva a long/short TDP-je. Ettől függetlenül a 25W-os limitre mikor átvált elkezd a limit lefelé ballagni és meg sem áll 15-17W-ig. Így beáll a kritikán aluli 1.7-1.9GHz órajelre...

Ha szétnézel a neten, 8x50U nem a legfosabb laptopokban esik be ilyen órajelekre. Legtöbbször még Ultrabookban is tudják 2.1-2.3 között tartani. Nekem ez itt csak alulfeszeléssel sikerült.

TDP limitet - amit alulfeszelés mellett szintén Sandby Bridge, tehát kb. 8 éve állítgatok minden desktop/mobil gépen - hiába állítok, csak a 25-40W módosítható amit ugyanúgy elkezd utána levinni.

Ofc. az egész hőmérsékletfüggő: Egyrészt köszönhető annak, hogy szarul van belőve a egész: 70 fok alatt akarja tartani a procit ami 4 magnál és notiban nonszensz.
Másrészt fos a ventivezérlés. Egy bios upgrade már volt, így működik most. Előtte még ennyit sem tudott. A venti nem pörög fel: gyk terhelésre 3mp alatt megvolt a 100 fok és azonnal léptette 25W-ra, majd le 15-re szélsebesen. Cserébe terhelés után kb 10mp-el már 60 fok alatt volt a proci, de még 10 perc volt mire lelassult a venti. :D Most frissítve értelmes már a vezérlés, de így is süvít idle-ben tök feleslegesen ha 60 fok fölé megy.

És akkor a végére. Ez nem 140k-s egykilós noname "ultra".
400k-s, üzleti, 15.6-os 2kg-os (tehát nem kicsi) Dell Latitude. Abból is 5-ös széria, tehát még ott sem a legalja.

Viszonyításképp: a régi 14"-os, kisebb Lati 35/45W gyárilag. Állíthatom akármire. Alulfeszelve 28W-ból 90 fokon 3GHz-et tart konstans. Idle-ben passzív.

Szóval ennyin múlik, nem a Ryzenen... Desktopban van R5 2600-am.
Összehasonlításképp:
- 3GHz a Skylake mobil prociban 1V körül van meg alulfeszelve, kb. 30W-ból
- Kaby Lake 0.9V, nyilván valószínűleg alacsonyabb kicsit a fogyasztás, bár a 15W 1.7-1.8 nem ezt mutatja...)
- Desktop 2600 3GHz-en szintén 0.9v körül elvan, kb. 45W a kiírt fogyasztás.

(#28) laposonly11 válasza Legyes (#18) üzenetére


laposonly11
senior tag

Ja ja, előző generációnál is nyálcsorgatva vártuk az előremutató AMD technológiával szerelt laptopokat. Akkor is alig lehetett AMD laptopot kapni, Amerikában is vadászni kellett a kétcsatornás memóriával szerelt verziókat, különben a GPU rész csak 50% volt képes teljesíteni, az általad említett biosból is hiányzó boostról nem is beszélve. Így kénytelen voltam Intel+Nvidia kombót venni... úgy látszik most is marad az Intel+Nvidia kombó!

Ordo est anima rerum.

(#29) Robert07 válasza sb (#27) üzenetére


Robert07
aktív tag

Nem tudom, nekem egy 7390 2-in-1 van 8650U-val ami 2.1-2.4Ghz-et tud tartani 100%-os trheles mellett, persze venti mellett, viszont a vezerles az nem olyan rossz. Folyamatosan veszi fel a fordulatszamot, es olyan 80°C korul tartja. Ez 18/25W-ra van allitva, mert azert megiscsak egy ultrabook.

(#30) awexco válasza sb (#27) üzenetére


awexco
őstag

Erről jut eszembe ... Menyi rossz proci lehet egy szérián belül ? Ami radiátornak jó lenne de még is valahogy kitrükközték , h procinak legyen eladva ?

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#31) Lalikiraly válasza awexco (#30) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

biztos hogy sokkal több, mint gondolnánk...

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#32) awexco válasza Lalikiraly (#31) üzenetére


awexco
őstag

Valszeg a vegák se okkal lettek túlfeszelve agyatlanul .
Általában izmos nagyokat lehet szopni ha szar a proci, olyan anomáliákat össze tud hozni ...

[ Szerkesztve ]

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#33) Lalikiraly válasza awexco (#32) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Hát könnyen lehet, hogy lejön ugye a sorró egy adag, aminél mondjuk észreveszik hogy instabilitás van és alapból a kódba több feszt kap, hátha ez megoldja.

Vagy ugye ami nagyon emlékezetes volt az a AMD Phenom X akárhánynál, hogy 3 magosokat dobtak piacra és mindenki otthon aktiválta a 4 edik magot. Az AMD nyilván nem merte bevállalni, mert akár csak instabil volt.
Na de érted te úgyis....

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#34) Ammonita6


Ammonita6
csendes tag

Azt próbálod sugallni, hogy instabil a ryzen, pedig ilyet senki nem állított. Én akkor biztosan nem vettem volna meg, pedig előtte alaposan utánaolvastam. Hogy idegesítő a ventillátor hangja, az csak a gyártónak köszönhető. Egy apró, nem túl drága alkatrésszel jól meg lehet keseríteni a felhasználó életét. Ez kb.20 év alatt a 12. laptopom, de ilyen idegesítő hangja egyiknek sem volt. Pedig ezt a procit akár passzívan is lehetne hűteni, arra amire én nagyrészt használom. Ha működnének a szokásos tweak programok, már rég belőttem volna passzívra.
A gyártók még mindig alátesznek a záemdének, de már csak egy kicsit (sikerült full HD-s képernyővel, 8 GB RAM-al venni 150 alatt 2018-ban! Hurrá! Mondjuk nagyítóval kerestem).

Ja igen, van egy 2 éves Carizzo-s HP, tök hasonló ehhez, ott teljesen rendben van a venti hangja. (Ott a kijelző van elkúrva)

[ Szerkesztve ]

(#35) Tidus válasza t72killer (#17) üzenetére


Tidus
addikt

Annyit nem ér mint amennyit buknál a cserén, bár még árat sem tudunk.
180fokos fordulat biztos nem lesz a 2xxxU-hoz képest.
Én nem cserélném le AMD-re.

[ Szerkesztve ]

(#36) syberia


syberia
veterán

Vega II, Navi and Ryzen 3 at CES 1 hét múlva indul a műsor. :DD

https://howbad.info/

(#37) laposonly11 válasza syberia (#36) üzenetére


laposonly11
senior tag

Kösziiii, még jó hogy van automata felirat(jobb mint a semmi) ehhez a "rettenthetetlen nyelvhez"! :DDD

Ordo est anima rerum.

(#38) syberia válasza laposonly11 (#37) üzenetére


syberia
veterán

Az akcentusa elég érdekes az ipsének, de a google tolmácsa sem semmi. :DDD

https://howbad.info/

(#39) laposonly11 válasza syberia (#38) üzenetére


laposonly11
senior tag

Kb. ennyi a véleményem a dologról:
https://www.youtube.com/watch?v=sAz_UvnUeuU&t=72s
"If you don' underston' a langoo', are way back came to ya'ir owyn' co'ntry..."
:DD :C :Y :DDD

[ Szerkesztve ]

Ordo est anima rerum.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.