Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Boxi88


Boxi88
őstag

Végre kezdenek elterjedni az USB 3.0-ás csatlakozóval szerelt termékek?!

A "SanDisk Cruzer Edge és Ultra" annyira nem tetszenek, de a "Lexar Echo MX és ZX" annál inkább! :K

(#2) zazahoho


zazahoho
őstag

69 MB/s-os tempó az már komoly :K

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#3) BoB válasza zazahoho (#2) üzenetére


BoB
veterán

Az a vicc hogy adják ezeket a szar USB 2.0-ás ultrákat feléron merthogy ez huszonx MB/sec. Csak a leggagyibb USB 3.0-ás is jóval többre képes. Mikor állnak már le a kettesekkel????

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#4) zazahoho válasza BoB (#3) üzenetére


zazahoho
őstag

van akinek elég az is,de gondolom raktáron van még belőle pár vagonnal ;]

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#5) Balu972


Balu972
aktív tag

Kiváncsi leszek az intel light peak megoldására is, állítólag már tömeggyártás előtt van.

"Visszatérő rémálmom, hogy a feleségem annyiért adja el a gépem, mint amennyit bevallottam neki."

(#6) radi8tor válasza zazahoho (#2) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

EZ a komoly, nem a 69 MB/sec!

⭐ Stella

(#7) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Alakul ez, lassan megéri beruházni egy 3.0-ás USB-re.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#8) Male


Male
nagyúr

A Lexar Echo ZX egész jónak tűnik, pont ilyesmit keresek normális sebességgel (vettem egy hasonlóan aprót másik márkában, de az kemény 3 MB/s-el tud írni).

(#9) Alchemist


Alchemist
addikt

az OWC ezzel az erővel kifejleszthetett volna egy mini-PCIe-es verziót, hogy ne legyen vele egyedül az Intel.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#10) .mf válasza radi8tor (#6) üzenetére


.mf
veterán

Ugyan már, az is smafu a 370MBps-os pendrive-hoz képest... :P

Tetszik, hogy a Transcend pendrive, annak ellenére, hogy usb3-as, alig drágább, mint a normálok. A többi viszont, még itt az usb3 korában felárat kérni ilyen vackokért, amik még az usb2 korlátát sem érik el...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#11) .mf válasza Alchemist (#9) üzenetére


.mf
veterán

Olyan már rég van, Eee-k néhány generációjában, majd utána sok más netbookban is (pl. Dell mini9-ben is, meg talán valamelyik hp-ban is) ilyenek voltak; s néhány gyártó készített is miniPCIe SSD-ket (Supertalent biztosan, úgy emlékszem Runcore is, meg még néhányan).

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#12) zazahoho válasza .mf (#10) üzenetére


zazahoho
őstag

:Y ez már komoly,de gondolom amikor fizetsz a pénztárnál,ugyanilyen sebességgel pakolod ki a az ezreseket :DDD

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#14) mghltm válasza .mf (#10) üzenetére


mghltm
addikt

usb3.0 + raid + pendrive = fincsi :DDD

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#15) Male válasza Enszuke (#13) üzenetére


Male
nagyúr

Hol-milyet?
Abból csak nagyobbat láttam eddig. (Azért kell ilyen apró, mert ezt benthagyhatom a notiban akkor is, ha bepakolom a táskába.)

[ Szerkesztve ]

(#16) Móci válasza Male (#8) üzenetére


Móci
addikt

Az nekem is tetszik, csak félek, hogy elhagynám, annyira kicsi. :D

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#17) szaszabee válasza Móci (#16) üzenetére


szaszabee
aktív tag

Tartsd bedugva :DDD

(#18) Móci válasza szaszabee (#17) üzenetére


Móci
addikt

Ennyi erővel le is nyelhetném akár. :D Bár, akkor is 'elhagyom'...

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#19) Findzs válasza radi8tor (#6) üzenetére


Findzs
addikt

az tényleg nem semmi és "csak" 50 euró

a hírben szereplő transcend usb3 elég olcsónak ígérkezik
a 16 gb-os kb 7000 ft átszámítva olcsóbb mint sok usb 2 -es és gyorsabb is ugyanazon a csatlakozón

nekem is van egy a-data n005 16 b -os usb 3 asom ami usb 2 -őn gyorsabb mint sok usb 2 ultra sebességü pen
nem éri már meg a jelenlegi árakon usb 2 -est venni

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#20) dchard válasza BoB (#3) üzenetére


dchard
veterán

A probléma az, hogy egyrészt az USB2 az elterjedt szabvány, más részről meg elég nagy a szakadék az USB2 és az USB3 között:

Nekem van egy USB2-es Corsair 32gigás pendrive-om, ami nem volt olcsó, és olvasásban hozza is az elvárható 25-28MB/s-ot, de írásban az az 5-6MB/s elég gyatra.

Nem értem, hogy ha tudnak gyártani 100MB/s-mal írható pendrive-ot, akkor hogy nem sikerült csinálniuk olyat, ami az USB2-t felkoppantja?

Azért az USB2 is tud olvasásban 33-34MB/s-ot írásban meg 25-28-at, de ilyen pendrive-ot még nem nagyon láttam.

Peddig az elfogadható árkategóriában lévő 16-32gigásmodelleknél elég lenne az USB2 sebessége is, ha ki tudnák maxolni...

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#21) BoB válasza dchard (#20) üzenetére


BoB
veterán

"A probléma az, hogy egyrészt az USB2 az elterjedt szabvány, más részről meg elég nagy a szakadék az USB2 és az USB3 között:"

De még mindig azért elterjedt az a szar mert még mindig azt nyomatják. Kismillió USB 2-es eszköz jön ki manapság is, laptopok, stb-k még mindig USB 2-vel. Ha anno (talán már másfél két éve is kész a szabvány?) nem gyártottak volna több 2-es eszközt már rég elterjedtebb lenne a 3-as és jóval olcsóbb.

Milyen szakadék? Nem értem mire gondolsz mert aztán olyat nem fejtettél ki USB 2 és 3 között csak a kettest említetted.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#23) Mauzes válasza Enszuke (#22) üzenetére


Mauzes
őstag

Én is ilyenből vettem 2 gigásat, de vagy 4 éve, ma már szinte beszerezhetetlen (főleg nagyobb)...

(#25) talpalavalo válasza BoB (#3) üzenetére


talpalavalo
aktív tag

például engem az ára jobban izgat mint az hogy nem huszon hanem hatvanx MB/s-al másol...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.