Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zedz


Zedz
addikt

Ezt nem teljesen értem. A jelszavakat nem elhashelve tárolják? Azaz hiába szerezném meg én is akárki jelszavát, csak a hashelt változatát látnám. Azzal meg nem sokra megyek. (tudtommal ezek visszafejthetetlenek)

(#2) MasterMark


MasterMark
titán

Most nem is megy egyik weboldal sem?

Switch Tax

(#3) Jeanne d'Arc

Szuper hír így reggel...

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#4) ldave


ldave
félisten

Tegnap este jött egy email az Ubit-ól, hogy változtassak jelszavat, elsőre azt hittem spam...

A Slime draws near! Command?

(#5) front3r válasza ldave (#4) üzenetére


front3r
őstag

Én is. Chrome alatt nekem azt írja hogy kapcsoljam be a cookie-kat, de be vannak. FF alatt működik a jelszóváltás.

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#6) rt06 válasza Zedz (#1) üzenetére


rt06
veterán

[link]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#7) csaba951 válasza Zedz (#1) üzenetére


csaba951
veterán

Illetve még ez is: Salt (cryptography)

(#8) Drizzt válasza Zedz (#1) üzenetére


Drizzt
nagyúr

De, hashelve tárolják. Ellenben így is vissza lehet vele élni, ha pl. valamelyik adatbázist közvetlenül is el tudják érni, ott már elég lehet a hashelt jelszót ismerni. Plussz van azért az elterjedt hash metódusokra jópár adatbázis, ahol tipikus jelszavakat meg tudsz találni a hash értékük alapján. Ilyesmire gondolj: pl. a password, cat, dog, root, ... nagyon elterjedt jelszavak. Vannak kifejezetten olyan oldalak, ahol lehet hash alapján keresni lehetséges hashelt értékre. Bár most hirtelen csak olyat találtam, ami nem igazán működik.

Ennek kiküszöbölésére szokták használni a salt jellegű megoldást, ami arról szól, hogy a jelszót mielőtt hashelnéd, valamilyen módon megbuherálod. Például hozzáadsz egy fix értéket minden betűhöz, stb. Ez annyira már elég, hogy az általános hash adatbázisok ne legyenek jók. De attól függetlenül kimerítő kereséssel fel tudod magad is építeni az adatbázist, ha megtudod, hogy mi volt a salt. Persze sok idő, de csak idő kérdése az egész.

Amivel még sokkal időigényesebbé tehető, ha mondjuk óránként más a salt, amit hozzákeversz, stb.

Egy angol forrás.

Persze halvány gőzöm nincs az Ubi mit használt...

I am having fun staying poor.

(#9) tDr1v3r válasza Drizzt (#8) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Érdekes volt, köszi. :R

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#10) lapuli


lapuli
tag

Ez jo mert ha megvannak a nevek/jelszavak, akkor lehet felni annak akinek mindenhol ugyanaz a nev/jelszo.

Jaaa spricce dóze maximum

(#11) MasterMark válasza lapuli (#10) üzenetére


MasterMark
titán

Félek is.

De a két lépéses azonosítás be van állítva, ahol fontos. Szóval...

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#12) haxiboy válasza Zedz (#1) üzenetére


haxiboy
veterán

Csak akkor visszafejthetetlen ha nem tudod milyen eljárással csinálják a hashelt jelszót. Ha tudod hogy éppen MD5-el van titkosítva, akkor elég ráindítani egy brute force-t ami minden kombinációt MD5-el hashel és összehasonlítja a kettőt.

(#8) Drizzt : helyesen írta, a sózás (salt) kicsit nehezítheti ezt, viszont valahol tárolni kell hogy hogyan volt sózva különben csak szemét jönne vissza nem a tényleges jelszó, ha óránként változik akkor feltehetőleg óránként mentve van egy adatbázisba , vagy fileba.

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#13) Aethel válasza front3r (#5) üzenetére


Aethel
aktív tag

Nálam is ugyanezt írja Chrome alatt..

(#14) munky


munky
őstag

Eddig is csak a legkülönfélébb szitkozódások közepette gondoltam a Uplayre, ez pedig nyilván ismét ront a megítélésén. Pont a legálisan játékot vásárló réteget szívatják folyamatosan ezekkel a gagyi, de kötelező kliensekkel...

[ Szerkesztve ]

(#15) Ryder62 válasza munky (#14) üzenetére


Ryder62
őstag

Steamen kívül mást nem fogok használni a közeljövőben az biztos. Felőlem megrohadhatnak a kötelező kliensükkel.

(#16) greenlizard válasza Ryder62 (#15) üzenetére


greenlizard
csendes tag

+1, meg persze remélem, hogy ott jobban vigyáznak az ilyen dolgokra (bár azért nem vennék mérget rá)

(#17) csaba951 válasza Ryder62 (#15) üzenetére


csaba951
veterán

Akkor az Assassin's Creed sorozat és a Far Cry 3 bizony kimarad az életedből!

(#18) VictorHUN


VictorHUN
aktív tag

Minden ember alkotta dolgot tönkre lehet tenni

David Icke: Ébred már az oroszlán

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.