Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Archttila


Archttila
veterán

Megfizethető OLED-et a népnek!

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#2) bigwhite


bigwhite
csendes tag

Mi a cukorba hengergetett maci faszáért akarnék egy tévét feltekerni ?
Esetelg lehetne még:
Galacsinná gyúrható
Sörösüvegbe tölthető
Szórópisztolyból fújható
Elszívható
Megehető
Mosógépben mosható

bigwhite

(#3) J00hnny válasza bigwhite (#2) üzenetére


J00hnny
aktív tag

Sokszor azert szallitaskor eleg jol jonne ez a tulajdonsag

"There are 10 types of people in this world. Those that understand binary and those that don't."

(#4) GEIL válasza bigwhite (#2) üzenetére


GEIL
addikt

:O :C :DDD :DDD :DDD

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S22 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#5) wolfman válasza J00hnny (#3) üzenetére


wolfman
veterán

Legyen már az a legnagyobb probléma egy OLED tévénél, hogy hogyan juttatod el a nappalidig. Mikor már fent van a falon, pont telibesz@rom, hogy mennyire hajlékony, tekerhető, csavarható stb. Legyen gyönyörű a képe és legyen megfizethető! Ennyi kell, nem több, nem kevesebb, ennyi.
Nem kell okos rendszer, nem kell 3D, nem kell hajlítás se nem csúcs hangcucc bele, sőt nekem hangszóró se kéne, mert az is külső hangeszközről megy, csak gyönyörű képet kérek. Kész. Ez olyan k..va nehéz? De úgy látom igen.

[ Szerkesztve ]

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#6) bakter24 válasza bigwhite (#2) üzenetére


bakter24
őstag

Azért tudok csomó olyan szitut, amikor hasznos a feltekerhető tv:
- Lakókocsiban / lakóautóban
-

Ok, hirtelen ennyi jutott eszembe :DDD

"Negyvenkettő - mondta Bölcs Elme végtelen méltósággal és hidegvérrel."

(#7) Joshi válasza wolfman (#5) üzenetére


Joshi
titán

Persze, olcsón jót? Hol élsz biciklibelsőben? ;]

(#8) J00hnny válasza wolfman (#5) üzenetére


J00hnny
aktív tag

Ne feledd nem csak egy nappaliban lehet(ne) hasznalni egy ilyen TV-t, hanem cegeknel, targyalotermekben, stb. Nekem pl. nagyon jol jonne ha egy prezentaciora magammal tudnek vinni egy OLED Tv-t feltekerve egy kis tokban...

"There are 10 types of people in this world. Those that understand binary and those that don't."

(#9) Duddi


Duddi
aktív tag

Az hogy feltekerhető szemlélteti a flexibilitását nem az a fő tulajdonsága hogy fel lehet tekerni.
csak pár hely ahol jól jöhet:
- tv vagy kijelző tapéta
- ívelt bonyolult felületeken sarkon elhelyezhető kijelzők
- flexibilitása révén mechanikus igénybe vételnek kitett helyeken is felszerelhető
- ruhák tartozékok részét képezheti (ha vízállóra lehet csinálni)
- készülékekből kihúzható kijelzőként alkalmazható (pl mobílból kihúzható lenne egy 12" kijelző ami normál esetben nem fér el a zsebedben igaz majd 1 cm vastag lenne a teló)
ha ezek nem elegek akkor
- autó szélvédőre felragasztható vezetést segítő aumentáció
- összehajtható készülékek egybefüggő kijelzővel

Hirtelen ennyi jut eszembe de ezek többsége tág fogalom. Nem haszontalan parasztvakítás csak túl régóta ígérik :)

(#10) #16939776 válasza Archttila (#1) üzenetére


#16939776
törölt tag

Minél kevesebb anyagból, minél olcsóbban elő tudják állítani a terméket, annál gyorsabban veszti el a prémium jellegét. Nem fog ez sosem olcsó & jó lenni.

(#11) Eugene Roe válasza J00hnny (#8) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Kicsi projektor? Legalább olyan hülyén nézel majd ki a papírtartó hengerrel, mint ezzel. Gondolom nem barlangba jársz tárgyalni, szóval ott is illene rendelkezni egy tárgyalóval. Az meg, hogy kávézóban, vagy a kliens otthonában akarod szuper feketével mutatni az lakástervet, vagy bármi egyebet, az azért eléggé marginális. Építkezésen vagy hideg van, vagy meleg. Kicsi a kreativitásom, úgyhogy várom az olyan felhasználási módokat, ahol a fancy-n kívül ténylegesen szükség van egy feltekerhető 50"+ méretű oled tv-re. Ez külső tápos, nem? + kell legalább egy szög is a falba, hogy felakaszthassa rá az ember. Gondolom nem vesa keretet kell fúrni, és nem ia mágnessel fog a gipszkarton falra tapadni. De lehet, hogy csupa hülye gondolatom van :)

Inkább arra lehet jó, hogy mondjuk egy ívelt stand oldalát be lehessen fedni vele, és ne kelljen moziba menni a cyberpunk élményért.

[ Szerkesztve ]

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#12) -Skylake- válasza Duddi (#9) üzenetére


-Skylake-
addikt

Hagyd a picsaba az elobb leirtak, hogy tevedsz. Nem kell a tvbe semmi, nem kell az okostv rendszer sot meg hangszoro se kell. Csak vilagmegvalto kepminoseg meg nevetsegesen alacsony ar. Az ugye lenyegtelen amit te is mondasz, hogy tobb ezer ember/ceg tobb szaz kulonbozo dologra tudna hasznalni egy hajlithato panelt. Ha neki nem kell akkor nekunk se na.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#13) Shreky


Shreky
tag

Minden TV-t fel lehet tekerni legalább egyszer. :))

Wenn ist das Nunstück git und Slotermeyer? Ja! Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput! :D

(#14) Vikthor


Vikthor
nagyúr

TVzes után nem szeretnék még tekergetni tvt csak kikapcsolni... azt meghagyok a bagósoknak tekergessenek ők.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#15) t72killer válasza bigwhite (#2) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

<-hüle...

Hogy miért? Mert pl nálunk nincs hely egy 200"-os TV-nek és tök jó lenne, ha lenne ilyen fal méretű kihúzható valami, amihez nem kell kibontani a ház oldalát ha haza akarod hozni. Ne 40"-os nagyiTV-ben gondolkozz...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#16) wolfman válasza -Skylake- (#12) üzenetére


wolfman
veterán

Nem az a lényeg, hogy egyáltalán nem kell az okos rendszer, hangszóró stb., hanem azt próbáltam felvázolni, hogy egy televíziónál, bármennyire is furcsa a képminőség a legfontosabb, nem a körítés. Én feketéket akarok látni, nem felhős háttérvilágítást, nem hajlítást, nem okos rendszert, hanem minőséget.

És lépni kéne azon már régen túl, hogy az OLED azért olyan drága mert annyira jó. Azért drága, mert ezt akarják, mert az LCD-t még életben akarják tartani, inkubátorban tartják mindenféle sz@ros marketing dumával, mert OLED után már nem tudnának semmi forradalmait mutatni. OLED drága, ha még fel is hajtható lesz, még drágább lesz. És mondom ezt mint felhasználó/vásárló szemszögből, nem mint technológiai fejlődés érdekelt.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#17) Vesporigo


Vesporigo
aktív tag

"Csavard fel az OLED-et, még ma éjjel, csavard fel az OLED-et,
A bútorokat gyorsan told szerteszéjjel, ne félj, baj nem lehet..."

:))

(#18) haveromjeno


haveromjeno
csendes tag

Egy célközönséget biztosan tudok: autógyártók.
Műszerfal kialakítása lényegesen egyszerűbbnek és elegánsabbnak tűnik egy méretre "szabott" hajlítható kijelzővel. A középső konzolba erőszakolt tabletről meg nem is beszélve... S hát hatalmas piacról beszélünk!

(#19) jedis válasza bigwhite (#2) üzenetére


jedis
senior tag

Ennek majd a tolvajok fognak örülni nagyon ! :K :D

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#20) sb válasza bigwhite (#2) üzenetére


sb
veterán

Mosógépben mosható
Ez nem lenne rossz, állandóan porosodik.

Viccen kívül: amúgy tényleg hasznos, pl. az említett szállítás. Meg nem otthoni környezetben, amit szintén írtak. Sokféle igény van. Hány helyen használják, ahol totál nem számít, hogy 1000 vagy 4000 a kontraszt, mekkora a fekete szint? Ellenben mondjuk -20% fogyasztásért ölni tudnának. Hogy csak egy másik áltagphTVhasználó által teljesen haszontalannak tartott tulajdonságot mondjak.

[ Szerkesztve ]

(#21) sb válasza -Skylake- (#12) üzenetére


sb
veterán

Kivételesen egyetértek veled. :) A világ nagyobbik fele használati eszközt akar nem tudományos gondossággal kialakított és precizitású megjelenítőt... amit aztán ő rak össze otthon 23 másik komponensből.
Hasonlóan mondjuk egy elindulás előtt fullszervízt igénylő 1200LE-s Nissan GTR-hez képest.
Pedig a többi autó ott is valósan, tényleg egy rakásszar ahhoz képest.

(#22) J00hnny válasza Vesporigo (#17) üzenetére


J00hnny
aktív tag

:DD

"There are 10 types of people in this world. Those that understand binary and those that don't."

(#23) MZperX75 válasza bigwhite (#2) üzenetére


MZperX75
addikt

+1 :DDD

(#24) wildpig válasza bigwhite (#2) üzenetére


wildpig
tag

Azon kivül hogy egy újabb, semmire nem használható technológiát hoznak létre amit drágábban lehet árulni, a gyártó logisztikája is olcsóbb lesz, ha egy feltekert hengerben kell szállittatni a cuccot.

Ne esküdözzél Istenre. Napi kapcsolatban vagyunk, és történetesen Ő mondta hogy kínozzalak meg.

(#25) duke


duke
aktív tag

A tekergetes helyett, szerintem is inkabb az OLED negyzetmeterenkenti arat kene 100 ezer ft ala csokkenteni.

(#26) Z10N


Z10N
veterán

Ez nem tv-nek lesz jo, hanem a mindenapi eszkozokre megjelnitonek. Peldaul pergamen stilusu tervrjaz, stb.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#27) troviko


troviko
senior tag

Átlagfelhasználóknak semmi értelme. Az én TV-m a vásárlás napja óta kifeszítve áll a TV állványon. Sosem akartam összetekerni. Talán a vásárláskor spórolhattam volna 2000 forintot a kiszállításon, ha összetekerve befért volna a csomagtartóba, de ha azt vesszük, hogy ez mondjuk 5-10 évben egy alkalmat jelent, akkor szerintem felesleges. Főleg, hogy ha a TV emiatt 500 rugóval drágább lesz.
Persze nyilván van olyan terület, ahol hasznos lehet.

https://www.oldtech.hu/

(#28) Vesporigo


Vesporigo
aktív tag

Erről a feltekerhető kijelzőről a Die Hard 4 jut eszembe, vagyis az a jelenet belőle, amikor valaki hirtelen előkapott egy összetekert billentyűzetet, bekötötte és már használta is. Akkor nagyon megfogott az a cucc, venni is akartam egyet, mert milyen király lehet ilyen billentyűzettel szaladgálni, aztán mikor sikerült élőben is megnéznem egy ilyet az egyik áruházban, akkor jöttem rá, hogy "szép, szép, de otthonra nem kéne". Vagyis nem tudnám mire használni, a billentyűzet a legutolsó, amit hurcolok magammal és eléggé kényelmetlen a használata egy hagyományoshoz képest.

(#29) ALBY


ALBY
senior tag

Ebből is csak drága reklámtábla lesz a luxosboltokba. Reméljük.
Körben futó parasztvakítás a pláza oszlopain.

Kommersz TV-nek értelmetlen.
Egyelőre jó képű kijelzőt szeretnék venni, értelmes áron, minden egyéb baromság nélkül. Ez reménytelennek tűnik....

Ahol szívesen látnék kihúzható feltekert kijelzőt:
-okosóra, (alkar számítógép az már inkább nem óra, ami nekem kéne)
-tablet, ha érintkijelzőt is tudnak csinálni a kimerevített kijelzőre
-notebook kijelző tetejéből, vagy oldalra kihúzható 2. monitor
-autó hátsó utasának az első háttámlából kihúzható kijelző (mondanám a Volán buszt is de minek)
-mint ma egy projektorvászon, felső ablakfélfából lecsavarodik az óriáskijelző, mert gecigazdag vagyok
-OLED poncsó, programozható mozgó mintával :D
-láthatatlanító kijelzőkülsős autó(akármi) mint az Eddie Murphy, I SPY filmben :D

Leülünk kér sör mellé, lesz még sok jó ötlet :D csak úgyis leszarják, se jogdíj, se értelmes termék nem lesz

[ Szerkesztve ]

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#30) #38075904 válasza bigwhite (#2) üzenetére


#38075904
törölt tag

+1

volt anno az lg hajlitott telefon :DD máig odab++
amikor már a világ fullba nyomja a kretént, ilyenek jönnek ki.

[ Szerkesztve ]

(#31) wildpig válasza J00hnny (#8) üzenetére


wildpig
tag

3 hónapja végzek irodai munkát, ez idő alatt 5 tárgyalót láttam, négyet Ausztriában, egyet itthon. Mindenhol van a hosszú asztal végén a falon egy 55inches tv, kilógó HDMI kábellel.
Mondjuk úgy legalább tudnál a sivatagban prezentálni, lövészárokban, vagy egy jet-skin :D

Ne esküdözzél Istenre. Napi kapcsolatban vagyunk, és történetesen Ő mondta hogy kínozzalak meg.

(#32) skitzoo válasza t72killer (#15) üzenetére


skitzoo
senior tag

Felcsavarható. Nem hajtogatható. Az a 200" azt ha felcsavarod annak lesz egy hossza. Azzal, hogy fogsz lavirozni a lakásba? Csak kérdem. :U

[ Szerkesztve ]

"Tudod, mi a pokol? Nem tűz és ördögök... nem az, amit gyerekkorunkban tanultunk! Mi magunk építjük a magunk poklát... még életünkben... ahányszor fájdalmat okozunk... ahányszor szenvedést okozunk!"

(#33) J00hnny válasza wildpig (#31) üzenetére


J00hnny
aktív tag

Na ugye...es meg nem soroltal fel minden lehetseges szituaciot... :DDD

"There are 10 types of people in this world. Those that understand binary and those that don't."

(#34) Ghoosty válasza skitzoo (#32) üzenetére


Ghoosty
őstag

Nem értem ezt a nagy felcsavarható ellenességet.
Eddig is voltak vetítő vásznak projektorokhoz. Azok is fel voltak szerelve valahová és ha kellett leengedték, ha nem kellett, akkor felcsavarták. Ez gyakorlatilag jó ugyanerre, csak nem kell a projektor, hanem maga a "vászon" adja a képet.

Nem kell vele lavírozni, csak marad hely a falon szekrénynek.

30-40 colos méretben én sem látom értelmét, de 65 col felett már igen.

[ Szerkesztve ]

(#35) bbrain


bbrain
tag

Én nemigen rizikóznám a feltekergetést, mert biztos hogy az élettartamot csökkenti.

Everything you read on the internet is true - Albert Einstein

(#36) MaUser válasza skitzoo (#32) üzenetére


MaUser
addikt

Nem tudom milyen lakásban/házban laksz, de nálunk pl. simán be lehet hozni egy (a példádnál maradva) 250cm hosszú, és pár centi széles hengert az ajtón picit megdöntve és bárhová el lehet vele lavírozni, még a gardrobe-ba is. Ellenben egy 250x450cm-es tábla már a bejáraton sem jut be. :U

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#37) Joshi válasza MaUser (#36) üzenetére


Joshi
titán

Biztosan jó dolog lesz a feltekerhető kijelző, viszont csak halkan jegyzem meg hogy egy éppen hogy csak flexibilis LG W7 65"-ban 2milla. ;] Hol van ez a 120"-tól? :Y Annyira azért ne éljétek bele magatokat. ;]

[ Szerkesztve ]

(#38) LionW


LionW
tag

Nem tudom hány milliárd dollárt égettek el a fejlesztések során, de már a vicces kommentek miatt megérte. ;]
Mondjuk ha kivezetnék a 60 Hz-s monitor paneleket így 2017 végén annak jobban örülnék mint ennek a bsnek.

(#39) kinetone


kinetone
tag

Ilyent használt Val Kilmer is a Marson,közel 20 éve már:

(#40) J00hnny válasza kinetone (#39) üzenetére


J00hnny
aktív tag

Ez sz@r volt...nem volt eleg jo a fekete szin megjelenitese :DDD

"There are 10 types of people in this world. Those that understand binary and those that don't."

(#41) kinetone válasza J00hnny (#40) üzenetére


kinetone
tag

Ja tényleg, meg IBM gyártmány phej, most vmi kínai krikszkraksz lenne ott vagy áple. :K

(#42) tntmax


tntmax
aktív tag

A konzumidiótáknak akiket behúznak a csőbe, annak jól jöhet egy feltekerhető tv.

(#43) henrik1 válasza bigwhite (#2) üzenetére


henrik1
tag

mondjuk azért, h amikor nem használom, akkor ne egy 70-100 colos fekete téglalap bámuljon rám a falról.

(#44) Szanya válasza kinetone (#39) üzenetére


Szanya
tag

A Zűrvihar című (feledhető) filmben is az egyetlen értelmes részt abban találtam, hogy golyóstoll méretű telefonnal vagy tablettel kommunikáltak.

''Szanya csak egy van.''

(#45) MaUser válasza Joshi (#37) üzenetére


MaUser
addikt

Anno '99-ben 3 millióért adtak egy 102cm-es, HD Ready plazmát, ajándék Swift-tel. 2008-ban 200eFt-ért vettem az enyémet (Tv-t, nem Swift-et :DDD ). A '99-es 3 millió ekkor majdnem hatot ért volna már. Szóval csak idő kérdése és elérhetőek lesznek ezek is. :)

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.