Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mad823


mad823
őstag

+ DTS támogatás
+ minden elérhető HDR formátum
+ Play-Fi támogatás

(#2) arty válasza mad823 (#1) üzenetére


arty
veterán

impresszív lista

ez most még androidos tv?

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#3) mad823 válasza arty (#2) üzenetére


mad823
őstag

igen, és az is marad szerintem egy darabig. :)

(#4) #72042496


#72042496
törölt tag

A jelenlegi infórmációk alapján az OLED806 és OLED856 modellek között egyedüli különbség a kialakításban figyelhető meg

Ehhez képest itt az öt nappal ezelőtti információ, miszerint az elérhető méretekben is lesz különbség:
OLED806: 48, 55, 65 és 77"
OLED856: 55 és 65"

Ez csak az első találat, a Flatpanels és több más oldal is lehozta. Azért kerestem rá, mert az itteni AV írásokban mindig találok konkrét tévedést vagy égbekiáltó hülyeséget (már amikor beleolvasok), még keresni se kell. Ez az állítás is már ránézésre gyanús volt.

***
A Philipsszel valamiért sose számoltam, pedig illene fölvennem a listára. Eléggé bejönnek a szolgáltatásai, az Android TV, a négyoldalas Ambilight pedig föltenné az i-re pontot, ahogy együtt dolgozik a nappalit világító Hue rendszerrel (12 darab Color spot és 15 méter Lightsrip). :)

Csak már addig halogattam, hogy közben az idén érkező 83"-os OLED panellel terveznék, Philipsből pedig nincs ekkora. No majd még egy év múlva. :)

[ Szerkesztve ]

(#5) arty válasza #72042496 (#4) üzenetére


arty
veterán

és vajon a 83"-nak 77es vagy 88as ára lesz? (1.5 vs 9 milla, nem mindegy! :D )

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#6) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Tetszik! A cég belevisz egy kis egyediséget a szoftverrel.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#7) #72042496 válasza arty (#5) üzenetére


#72042496
törölt tag

Azon a fórumon, ahol egy százezres bármihez is full komolyan odaírják, hogy annyiért autót kapni? ;] De, szerintem teljesen mindegy. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8) nexplo


nexplo
őstag

Tetszik, eleve imádom a Philipseket az ambilight miatt. Falra szerelve csoda látvány. Az ár nélkül sajnos nem tudom hogy lehet e vele számolni :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#9) bgabor_94


bgabor_94
csendes újonc

Tetszetős, remélem Airplay2 támogatás is lesz benne, az kimaradt az eddigieknél, pedig Sonynál is van az Android tv-nél.

Elvileg jönni fognak újra a 7-es szériás Oledek is kedvezőbb áron. Szerencsére androidon és nem saphin, plusz mindent megkap kb. mint a 8-as oledek. A 2019-es 754-es oled képminőségre verte az LG B szériát csak ugye az okos rendszerével büntetni lehetett. Ha jó árcédula társul az ideihez, akkor lehet ideje lecserélni a mostanit :)

(#10) proci985 válasza nexplo (#8) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

egyebkent ambilight van kulon is, csak kell hozza egy hue sync box meg valami fenyado amit vezerelni is lehet, amivel ez kb 400 euros mutatvannya valik also hangon. es a sync box csak hdmi 2.0bt tud, bar igazabol ezt meg lehet kerulni, ha az erositon van ket kimenet ami szimultan tud videot kiadni.

nekem van egyebkent, az 55"os TVvel jol nez ki, viszont a projektor melle igazabol mar durvan tulzas :DDD.

bgabor_94: okosteve kapcsan mondjuk szerintem egyszerubb beuzemelni egy chromecastot, es onnantol az ember nincs rautalva arra, hogy frissitik / nem frissitik a TVt.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#11) #72042496 válasza proci985 (#10) üzenetére


#72042496
törölt tag

De jó, nem is tudtam, hogy létezik Hue Sync Box. Sajnos a HDMI 2.0 egy limit, igen, illetve hogy belső lejátszóval ez se működik.

(#12) proci985 válasza #72042496 (#11) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ja, meg 250 eur, mondjuk annyiert egy appal vezerelheto, teljesen szepen integralt 4portos HDMI switch a gyakorlatban.

belso lejatszoval tenyleg nem mukodik. egyebkent viszont hazimoziba remekul integralodik es pl projektoroknal teljesen mindegy, hogy nem tud meg 2.1et.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#13) nexplo válasza proci985 (#10) üzenetére


nexplo
őstag

Külön nagyon macera az ambilight. A HUE rendszerben még nem merültem el, az nekem már sok lenne hogy az egész nappali villogjon. Néha a kevesebb a több. Inkább egy fehér falra szerelve kábelmentesen 55col felett adja ki félhomályban az ambilight amit igazán tud és amire tervezték (nekem 65-ösök vannak a nappalikban falon). Annyira Philips "fan" vagyok hogy jelen pillanatban is 7 db-om van belőle de igazából a fény ami maradásra bírt a márka mellett és a képminőség. Mivel a legfiatalabb tv-m is már 3 éves így lassan csere éretté válik. Ezért nézelődöm megint a márkában. 3 nagyobb van amit szép sorjában akarok majd cserélni főleg hogy már a beltéri boxaim is 4K-t tudnak. A hálószobában lévő kis FHD Philipsek még maradnak, oda felesleges váltani sztem. Ezért ugrok rá az új Philips tesztekre-témákra :)

[ Szerkesztve ]

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#14) proci985 válasza nexplo (#13) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

HUEnel pont az a lenyeg, hogy konfiguralhato, hogy melyik fenyforras mit es mennyire reagaljon, illetve hol van poziciora a TVhez kepest. annyi limitacio van, hogy ertelemszeruleg csak hue color lampakkal megy.

tehat az egesz nappali nem fog villogni hacsak nem az a cel. nalam egyedul egy 2m led stripe van szinkronban, de pl a nagylampa es a kiegeszito kislampa nem. ugyanugy pl a haloszobaban a lampak sem.

120"re vetitek lesotetitve es a vaszon mogott van a led stripe, tehat kifejezetten jo hattervilagitast ad. viszont pl amikor a TV hatterkijelzonek kell pl spotifyra, ugy tokeletes nemi extra ambient fenykent kiegesziteni a tobbit.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#15) nexplo válasza proci985 (#14) üzenetére


nexplo
őstag

Persze értem hogy mit akartál mondani. Mit "ambirajongó" imádom a technológiát, csak nekem kicsit sok lenne hogy minden a kép színét veszi fel. Ami neked lehet az a pont jó és ízléses mennyiség. Az egész lakást RGB-zni nálam nem lenne pálya, a pc-m sem pompázik és villog 16m színben :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#16) proci985 válasza nexplo (#15) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

[link] szerintem ez eleg fekete-feher ;). PCben szerintem sincs sok ertelme (a vizesblokk ARGBje nincs bekotve).

40 euro egy ego, szoval egesz lakast RGBzni kicsit draga mulatsag sajnos. viszont hangulatvilagitas szempontjabol remek, tehat nem kell tolakodora allitani, siman lehet feherseg mellett mozogni. kb ha vannak tiffany lampaid amik szinesebben engedik at a fenyt, gondolj olyanra, csak eppen tudod valtoztatni.

meg ugye automatizalhato, svedeknel nekem erre kellett, mert nem birom a telet. meg a hue lampak erosek, tehat nincs az, hogy az ember megveszi a csilivili led lampat, aztan nincs eleg fenye.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#17) nexplo válasza proci985 (#16) üzenetére


nexplo
őstag

Nagyon ki lett építve a rendszer nem rossz. Nem sok hely maradt a házban. Milyen AMD kari ez? Nem látom fénykép alapján :) Nekem egy Thermaltake Core P5 van hasonlóan megépítve. Én azt csodálgatom egész nap :K

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#18) #72042496 válasza proci985 (#16) üzenetére


#72042496
törölt tag

Igen, a Hue Color nálam is részben hangulatfény, és csak a nappaliba kerül ilyen. A többi helyiségbe mehet a féhér Hue ha fontos az integráció. Ha nem, akkor a legmezeibb LED-ekkel is megoldható, hogy nyomógombot tartva dimmelje őket az ember, ami tök klassz. Csak egy meglevő házban/lakásban a Hue is olcsóbb, mint átszerelni a villanyt.

[ Szerkesztve ]

(#19) proci985 válasza nexplo (#17) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

5700XT, meg anno nyaron epult :).

kinezet egyebkent felig-meddig veletlen igy jott ki volt. es tenyleg nagyon tele a haz, elmeny volt szerelni :B.

Balika911: white ambient nem annyira draga. meg itt arultak a helyi Coopban, aztan kisoportek a keszletet amikor jott a V2 felaron. csak white ambience spot volt, de annyiert amennyiert sima ledet se nagyon kaptam volna.

plusz a villanykapcsolo fix, itt meg ugye oda rakod, ahova akarod, mar ha lusta vagy elokapni a telefont :DDD.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#20) #72042496 válasza proci985 (#19) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ohh, mellettem is van egy Coop, ott kapok magas hústartalmú gépsonkát, de kb. ennyit tud. :D

(#21) arty válasza #72042496 (#7) üzenetére


arty
veterán

tény, még a másfél millához is kell elkötelezettség (a bevétel magától értetődően szükséges alapfeltétel :D ).....

azt nem néztem, hogy a "100k-s autós" kommenteknél a konfig azért millás a profilon vagy ez sem jellemző? mondjuk lassan aki új gépet vesz, az mindenképp millás lesz :D

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#22) nexplo válasza proci985 (#19) üzenetére


nexplo
őstag

A jó kis 5700Xt. Én is gondolkoztam épített vizecskén de annyit cserélem a konfigot hogy nekem nyűg lenne. Mindenesetre szép nagyon tényleg :K Nálam a fekete-kék szín dominál a gépben. Este az valahogy megnyugtat és nem hivalkodó. Pont pár napja néztem hogy miket tud a gépem az RGB-vel hát nem semmi. Ahány szín és villogás van benne azt egy falusi vursli sem tudja űberelni. Mivel nem használom egyik szín "ficsőrt sem így ideje volt egyszer legalább megnéznem :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#23) #72042496 válasza arty (#21) üzenetére


#72042496
törölt tag

A német árak elvileg megvannak, 8000 eurót írnak a 83C1-re. Ebben az osztályban ez nem is olyan borzasztó ha igaz, pl. a 10000 eurós Sony 85ZH8-hoz képest.

[ Szerkesztve ]

(#24) arty válasza #72042496 (#23) üzenetére


arty
veterán

ouch. azt reméltem nem sokkal a 77 fölé jön és annak megy le az ára.... de ez a duplája, mindössze 6 colért, ami pár árcsökkenés után is még... sok marad :D (bár ezért mamár új autót pl nem lehet kapni :D )

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#25) #72042496 válasza arty (#24) üzenetére


#72042496
törölt tag

Árban +50%, felületben +16% a 77C1 (5300 EUR) vs 83C1 (8000 EUR). Kérdés, hogy a panel milyen lesz az idén. Van olyan "félelmem", hogy az Evo bevezetésével a hagyományos paneleket még butítják, és 65" fölött a 77G1-gyel (6500 EUR) lehet érdemes foglalkozni, legalábbis LG-n belül.

Nem tudom, mennyire lehet biztosra venni ezeket az árakat, ettől függetlenül itt már komoly összegek mozognak ide-oda. De nyárra majd tisztul a kép amikor megérkeznek maguk a tévék is.

[ Szerkesztve ]

(#26) arty válasza #72042496 (#25) üzenetére


arty
veterán

igen, a butítás reális félelem (samsungot is meg lehet nézni miket művelt :( ).
valójában engem csak és kizárólag a fényerő érdekel, minden más(ban) úgyis "elég" ~bármelyik oled :)

persze még mindig lehet venni majd utolsó utáni pillanatban egy cx-et, ha a c1 ócska... (persze a c9 utáni butitott cx-nél is ezt mondtam és nincs c9-em.... :( )

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#27) #72042496 válasza arty (#26) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nekem ráadásul kéne a DTS passthrough, amit az LG elengedett. Így lehet, hogy Sony vagy Philips felé érdemes orientálódnom. De nem vagyok annyira besózva, amennyire a kommentjeimből talán látszik, eltöltök én még jópár évet a 65C8-cal, ha úgy jön ki a lépés. :)

(#28) arty válasza #72042496 (#27) üzenetére


arty
veterán

Hjaaa, neked könnyű. De nekünk a nagytévé egy samsung 65ks7000, a "monitorom" pedig egy korosodó plazma. Bármelyik napon aktualizálódhat egy csere :D

Szürnyű volt látni, hogy a C9 után/óta az lg is lefelé vette az irányt :( (a samsungom még tud dts-t). PEdig a hivatalos freesync miatt lehet a cx jobb lenne majd "monitornak".

amugy cx3 vs cx9? mi a difi?

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#29) #72042496 válasza arty (#28) üzenetére


#72042496
törölt tag

Fújok is az LG-re emiatt. A C8 és C9 teljesen szuper, a CX nekem csalódás. A típust záró karaktersor tudtommal az országot/régiót jelöli, de ez mind európai ha nem tévedek és semmi gyakorlati különbség nincs köztük.

Én alapvetően OLED párti vagyok, de használatfüggő, hogy kinek melyik a jobb. Szerintem a mini LED-es LCD-kre is érdemes odafigyelni, némelyik talán az OLED-eket is megfingatja majd, kiderül. Mondjuk az árban is annyi lesz valószínű.

[ Szerkesztve ]

(#30) arty válasza #72042496 (#29) üzenetére


arty
veterán

az elmúlt 15 év alapján/után én lcd-szkeptikus lettem :D

a plazmám is nyilván "ezer" sebből vérzik, de ideális tartalom és fényviszonyok között a mai napig eltölt az elégedettség érzése, ha elé ülök.... nyilván láttam már jó lcd-t bemutatóteremben*, viszont láttam ismerősöknél oledet, otthon, nem kérdés, hogy nálam szóba se jöhet ezen élmények után egy lcd, nem hiszek abban sem, hogy a több (kis) led az alapvetően majd másféle képet adna (és játék közben nincs idő a háttérfénnyel trükközni, akár milyen AI van mögötte)...

*viszont ezek meg oled árban vannak

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#31) proci985 válasza arty (#30) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ja, en is meg voltam lepodve, hogy a kvazi belepo hazimozis vetitovel (benq w2000 + motoros grandview vaszon) egesz jol megvan egy LCD kepe, csak 120"en. fekete mondjuk talan picit gyengebb, de cserebe egyenletes es filmezes kozben igazabol a 21:9es letterboxon tunik fel, urjeleneteknel mar okes.

neztem a 55B8-65B8 kombot anno, aztan miutan ket honapig be se volt kapcsolva a sajat TVm (a surrounddal) es kizarolag a dolgozoszoba masodlagos sztereoja ment egy kolcsonbe kapott projektorral amivel egy szurke falra vetitettem, ugy ugy voltam hogy oke, ez egyertelmu.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#32) arty válasza proci985 (#31) üzenetére


arty
veterán

én is vetítek, mióta az eszemet tudom.... viszont 88" mellett esélyesen leszerelném a plafonról :) 77-83" kérdéses, valószínűleg az még kevés.

jah, 55-65 nem alternatívája a "nagy képnek", ez tény

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#33) Janos2015


Janos2015
csendes tag

55OLED806-ot tettem fel tegnap este7-kor a tv állványra, 15cm-re a faltól, majd amikor bekapcsoltam, dobtam egy hátast, hogy miért ilyen amit látok. A gyári beállítások többsége számomra élvezhetetlen volt. Van bejáratási ideje a tv-nek, mennyi ? Eddig is Phi volt, csak 9 éves 55" full hd. Az oledet 4 órán keresztül állítgattam, sikerült egy elfogadható esti és egy éjszakai képet beállítani, de ma a nappali fényviszonyhoz, már kellett volna ismét állítgatni, időhiány miatt nem tettem. Tudnátok ajánlani beállításokat, amelyek közelebb visznek a jobb, természetes képhez ? Szinte biztos, h nem kerestem eléggé intenzíven a neten. Kösz

(#34) Janos2015 válasza Janos2015 (#33) üzenetére


Janos2015
csendes tag

Megoldva, két nappal később jobb lett, beállításokkal mókolva és a telekom android tv-ben a színt szélesről normálra állítva rendben is lett. Azóta elégedettség van.

[ Szerkesztve ]

(#35) Szilu_88


Szilu_88
újonc

Sziasztok!
Szeretném megkérdezni, hogy akinek ilyen típusú tv-je van, tapasztalta-e már a következőket:
2 hete vettem és használom a Philips 65OLED806 típusú tv-t, és van egy idegesítő tulajdonsága. Készenléti állapotból 10 bekapcsolásból 6 esetben nem kapcsol be, csak villan egyet a tv-n készenléttét jelző led és marad készenlétben. Jellemzően akkor van, ha 1 napot nincs bekapcsolva. Ki kell húznom a konnektorból, és vissza dugnom, hogy újra be tudjam kapcsolni.
Tapasztalt valaki ilyet? Az OLED védelem közép szintre van állítva, de a többi is a gyári beállításokon. Köszönöm előre is a válaszokat.

(#36) alaves válasza Szilu_88 (#35) üzenetére


alaves
addikt

- Ha még nem tetted, frissítsd a szoftvert.
- Philips kikényszerített újraindítás is segíthet (üzem közben kihúzod 2 percre, majd vissza, így logóval újraindul a rendszer).
- A TV-n lévő kapcsolóval kapcsold ki, majd 2 perc múlva vissza.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#37) Toolfan válasza Szilu_88 (#35) üzenetére


Toolfan
csendes tag

Szia Szilu! Megoldódott a fentm említett hiba? Én most tervezek egy ilyen tévét venni, ha el tudnál látni pár tanáccsal, és meg tudnád osztani a tapasztalataidat, azt megköszönném. 🙂 :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.