Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sanyix


Sanyix
őstag

lol azok az időzítések ddr2-nél igen siralmasak.

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#2) HyP3b0y válasza Sanyix (#1) üzenetére


HyP3b0y
senior tag

Én is azt néztem:DDD 667es ramok 6-6-6-18al és 4x4gb :O Érdekes...

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#3) dy_nmq


dy_nmq
aktív tag

a 4x4 gigás szett szimpatikus

https://www.artstation.com/artist/dy217

(#4) adorjant


adorjant
senior tag

elég nagy késleltesés,de ekkora chipek gondolom nem igazán bírják-bírnák a nagy tempót

(#5) JColee


JColee
őstag

ddr3ból van 4 gigás modul?

(#6) #72042496 válasza HyP3b0y (#2) üzenetére


#72042496
törölt tag

16 GB memóriát nem tuningra vesz az ember. Ezért nem is különösen érdekes az az időzítés.

(#7) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

A ddr2-es modulok elég gázok...
Viszont a ddr3masok tetszenek. :)

(#8) Fücsök007


Fücsök007
őstag

Nem rosszak a kitek, de az is igaz, hogy a felhasználók többségének nincs szüksége 4GB-os modulokra :N , mivel a 1-2GB-os is bőven megteszi. Inkább munkaállomásokba és szervergépekbe szükséges ilyen tetemes memória! :)

(#9) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Ez azt jelenti, hogy a memóriákat 24 órán keresztül 100 Celsius fokos hőmérsékletnek és megemelt feszültségnek teszik ki, biztosítva, hogy csak a hibátlan példányok kerüljenek forgalomba.

Tehát gyárilag sz@rráhúzott, leamortizált ramot kapunk :D

...

(#10) dy_nmq


dy_nmq
aktív tag

amugy milyen lapba megy mondjuk bele 16 giga ram? normál ATX-es LGA775-re gondolok.

https://www.artstation.com/artist/dy217

(#11) lsc válasza dy_nmq (#10) üzenetére


lsc
nagyúr

Pl. Egyébként 1,8 V-on nem is annyira rosszak azok a ddr2 ramok, főleg hogy 4 gigás modulok . Az valószínű hogy nem tuningőrülteknek készül .

Az élet kegyetlen .

(#12) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Na azt mondják hogy emelkedni fog a DDR2 ára akkor gyorsan bevásárolok még 4 gigát és nem érdekel az áremelkedés ;]

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#13) boba6 válasza FRENK1988 (#12) üzenetére


boba6
aktív tag

már elkéstél, tegnap elkezdődött a nagykereknél, +20% a nettóra :W

... "Have you tried turning it off and on again?" .... "Is it definitely plugged in?" ... • • • • • • • • • • • • ha nem kapsz választ 24 órán belül, emlékeztess!

(#14) shteer válasza FRENK1988 (#12) üzenetére


shteer
titán

tapasztalhatóan emelkedik... 2GB-os 800-as modult tél óta nem láttam 4k-ért újonnan

..szerintem jónak tűnik

(#15) HyP3b0y válasza #72042496 (#6) üzenetére


HyP3b0y
senior tag

16gb 667mhz-en azért elég gyengusz...

Szerk.: Heheee az én lapom kezeli a ddr3at is:DDD(nem mondom, hogy korrekten bánik velük de több , mint a semmi :P )

[ Szerkesztve ]

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#16) Gyuri27 válasza shteer (#14) üzenetére


Gyuri27
félisten

Hál istennek én bevásároltam olcsón (2x2 1066, 2x2 1066, 2x1 800. oszt mintd ocz). :K

Látom sok selejt maradt a raktáron ddr2-l 667 cl6 áhhh. :O

Amd - Radeon - Ryzen

(#17) FRENK1988 válasza boba6 (#13) üzenetére


FRENK1988
veterán

Hát jah. Most néztem. 8k ami nekem megfelelő (KingMax 1066 2gb)

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#18) PHM


PHM
addikt

Puszta véletlenségből nem tudja valaki, hogy várható-e
árcsökkenés a flash memóriáknál mostanában?

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#19) X Factor válasza HyP3b0y (#2) üzenetére


X Factor
addikt

A valóságban szinte semmit észre sem veszel ebből az időzítéses maszlagból. Ennyi ram otthon főleg olyanoknak van akik renderelnek, grafikával foglalkoznak.

Make things work

(#20) Atis707


Atis707
tag

800mhz@Cl6-on jót nevettem a Cl5-ös Kingmaxokkal :DDD
Viszont a DDR3 2000+ :R

(#21) #65675776 válasza Atis707 (#20) üzenetére


#65675776
törölt tag

És azok a Kingmax-ok 4GiB-os modulok?

(#22) fagy53


fagy53
nagyúr

Mutasson valaki egy olyan játékot amely 2GB-nál többet igényel, + 1GB a VGA + 1.2GB az OS. A legrosszabb esetben is 4.5GB, a többivel mit lehet csinálni? :F
Játékra egyébként tökéletesen megfelel a 800MHz és a CL6, azzal egyet lehet érteni. :)

[ Szerkesztve ]

(#23) Lipton válasza fagy53 (#22) üzenetére


Lipton
őstag

Nem csak játékból áll egy PC. :)

(#24) Atis707 válasza #65675776 (#21) üzenetére


Atis707
tag

Nem, nincs is rá szükségem. Ja, most látom itt mind 4GiB-es, a 2x4-re 2-t olvastam :W Egyébként meg renderre aki komolyan gondolja az ECC ramot használ szvsz.

(#25) ThaBoss


ThaBoss
senior tag

élénkülhetne a piac már, mert drágák még mindig a DDR3-asok.

(#26) fagy53 válasza Lipton (#23) üzenetére


fagy53
nagyúr

Nem, de a cikkben a Geil RAM-k a játékosoknak vannak aposztrófálva, nézd meg! :)
Ezért nem írhatok a konvertálásról és egyebekről, az fusson egy másik gépen, a net meg a notin, így lesz kerek a világ! ;]

(#27) Jack O'Neill


Jack O'Neill
tag

Nálam ddr3 trikit csere akkor lesz ha bejönnek a 3x4 GB-os 2400Mhz cl7-es ram kittek és bírja a procim is :C Még 1-2évet várhatok :(((

JAJJMÁÁÁÁ

(#28) DeltaPower


DeltaPower
őstag

16 giga ramot a népnek!

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#29) Ősember


Ősember
őstag

nem tudom miert sir par ember szaja... mivel lenne az jobb, ha lenne meg egy 1066 cl5-os kit a piacon? mar csak a meretben lehet ujat mutatni, arra ezek tokeletesen megfelelnek, bar ezek sem eppen uttorok :))

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#30) Lipton válasza Atis707 (#24) üzenetére


Lipton
őstag

Én komolyan gonolom renderre, és mégse ECC-t használok. ;)

[ Szerkesztve ]

(#31) Lipton válasza fagy53 (#26) üzenetére


Lipton
őstag

:R Akkor nem szóltem, bocs! :)
Játékosoknak teljesen felesleges 8 meg 16 giga ram.

(#32) dokee78 válasza fagy53 (#22) üzenetére


dokee78
félisten

GTA4,Crysis, stb.

(#33) #72042496 válasza HyP3b0y (#15) üzenetére


#72042496
törölt tag

Fenéket gyenge. Ha nincs megrángatva a gép, akkor éppen elég gyors. Ha meg tuningol valaki, akkor még mindig vehet a 800-asból.

Ha az sem elég, akkor meg ne akarjon 16 GB memóriát. Legalábbis egyelőre.

Amúgy a DDR2-nél jól nézett ki a fekete PCB. Nem tudom, DDR3-nál miért váltottak vissza zöldre. Úgy néz ki, maradok a Crucial-nál. :)

[ Szerkesztve ]

(#34) Dr. Akula válasza JColee (#5) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Van.

Fücsök007:
Persze, 640kB is mindenkinek elég lesz...

dy_nmq:
Bármelyikbe, ahol 4 slot van.

[ Szerkesztve ]

(#35) Dr. Akula válasza X Factor (#19) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Meg aki komolyan használja is a gépét.

(#36) JColee válasza Lipton (#31) üzenetére


JColee
őstag

nekem a 4 giga néha elfogy, de lehet, hogy a vista hibája :D

(#37) Elijah Baley


Elijah Baley
tag

Anno én is olyan "zselés sárkányt" vettem még a régi gépembe :B - és igen megbízhatóak...

"Anizotropikus szűrés? - ez az a ritka trópusi betegséget kimutató szűrő-vizsgálat??? - úgy hallottam nagyon veszélyes azaz anizo-tropik, de állítólag már van ellene védőoltás is..."

(#38) Lipton válasza JColee (#36) üzenetére


Lipton
őstag

Nekem is, munka közben tulajdonképpen mindig. :)

(#39) JColee válasza Lipton (#38) üzenetére


JColee
őstag

én csak egy dvd-t írtam képfájlba (.nrg), és a hülye a memóriába tette

[ Szerkesztve ]

(#40) pmheros


pmheros
senior tag

milyen csinosan csomagolják mostanság a selejtet :F
vagy hogy van képük ilyen gyenge késleltetéssel, ilyen alacsony órajel mellett valamit piacra dobni? 667 CL6 ?

nem vagyok tökéletes

(#41) #72042496 válasza Dr. Akula (#34) üzenetére


#72042496
törölt tag

"Bármelyikbe, ahol 4 slot van."

Nem igaz, a P45 előtt nem volt támogatott a 16 GB RAM.

(#42) Dr. Akula válasza fagy53 (#22) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Multitaskolni, ramba swappelni.

Filléres netbúkra, internetekszplórerezni persze nem kell.

(#43) dokee78 válasza Dr. Akula (#34) üzenetére


dokee78
félisten

Azért bármelyikbe nem,mert nem mindegyik lap kezel 16GB-ot.

[ Szerkesztve ]

(#44) D.Orion


D.Orion
veterán

LOL azok a DDR2 időzítések! :)) Hol vannak a 4-4-4-12 -es modulok? :U Komolyan úgy néz ki, mintha direkt csinálnának ilyen szar időzítések a DDR2-nek :((( , csak, hogy még szimpatikusabb, legyen a DDR3..

(#45) Fücsök007 válasza Dr. Akula (#34) üzenetére


Fücsök007
őstag

Szerinted kell a legtöbb felhasználónak 4*1Gb, vagy 4* 2Gb memóriánál több jelenleg? :U Szerintem nem, és ha a jétákokat belevesszük a képbe, akkor már több éve nincs olyan játék aminek 4Gb ram kevés lenne,(ráadásul úgy, hogy a 32 bites win kevesebbet használ ki belőle, szóval az inkább 2,75 Gb). :K Aki renderel annak kevés a 8Gb, ez igaz, de a többség nem renderelget, szóval az ércelődésed nem állja meg a helyét! :(((

(#46) fagy53 válasza dokee78 (#32) üzenetére


fagy53
nagyúr

"GTA4,Crysis, stb"- mit kell csinálni ahhoz, hogy a Crysis 2GB-nál többet foglaljon el?
Azt még hozzátenném, hogy az eredeti felvetésemben az OS-en kívül gondoltam a játékok 2GB-os helyfoglalását. Ez azt jelenti, hogyha alapból pl 800MB-ot foglal az OS cakk-pakk, akkor mitől ugrik fel a Crysis használatánál a RAM használat 2.8GB-ra, vagy többre?
Nálam a Crysis még az 1.7GB-ot is nehezen éri el. :D

[ Szerkesztve ]

(#47) P00By


P00By
nagyúr

DDR2-es időzítésekkel nem vacakolnak...
Már nem érdekes piac... :U :N (ménem...)

(#48) Dr. Akula válasza Fücsök007 (#45) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

32 bites win kinek kell ma már? Notin még elmegy, mert azt úgyis géppel együtt cseréled, de asztalira...

(#49) Fücsök007 válasza Dr. Akula (#48) üzenetére


Fücsök007
őstag

Hidd el, sokaknak van 4Gb memória mellett 32bites win, persze tudom, hogy idővel kevés lesz, és a játékoknak sem lesz elég annyi mint most! 64bites op. rendszert fog mindenki használni akkor,ha már végképp muszály, viszont a valós 4Gb, és 8Gb memória biztosan sok évig nem lesz korlátozó tényező! :K

(#50) Dr. Akula válasza Fücsök007 (#49) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ezt mondta Billy is a 640k-ra...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.