Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Nem tudom megoldódik e majd a problémám ami 16.1.1-gyel elég sok játékban előjön. Nevezetesen, hogy a driver összeomlik, a windows kiírja, hogy a crimson leállt, és nem válaszol. :( Jelenleg a 15.7-tel nincs ilyen bajom. Mi okozhatja?

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#2) Abu85 válasza .LnB (#1) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Azt nem tudom, hogy mi okozza, de a kis Kabini gépen nekem ugyanez előjött. Azóta nincs, amióta újraraktam a Windowst. Persze helyből a 16.1-et telepítettem.

(#3) gyiku: Ráolvasással. ;]

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#3) gyiku válasza Abu85 (#2) üzenetére


gyiku
nagyúr

hogy ment fel a driver a geforcera?

hüllő

(#4) Shing


Shing
őstag

5000/6000-es szériához is tölthető az új driver, az miben más?

(#5) .LnB válasza Abu85 (#2) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Mikor megvettem a VGA-t kb egy hónapja akkor én is a legújabb Crimsont tettem fel rögtön. Telepítés után nem is csatlakozik netre a Win10 ezért full tiszta telepítés volt. Ennek ellenére fent áll a hiba. Most megpróbálom ezt a 16.2-t. Ha nem jó akkor újrateszem a Windows-t a The Division megjelenéséig, mert azzal szeretnék majd játszani és abban elő is jött rendszeresen az összeomlás.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#6) mildwood


mildwood
tag

Az órajel még itt is úgy megy mint a hullámvasút 1-2 játéknál de legalább beírták az ismert hibák közé. Reméljük 17-be javítva lesz és jövőre adják ki..

P

(#7) velizare


velizare
nagyúr

nem is emlékszem, mikor kaptunk utoljára cf profilt megjelenés előtt. ;]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#8) #45185024


#45185024
törölt tag

én már feltettem eddig nincs vele gond

(#9) .LnB válasza Abu85 (#2) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Elsőre jónak tűnik, nem fagyott ki semmi eddig.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#10) apatyas


apatyas
Korrektor

"A Windows 7 alatti megbízható működéshez az AMD kiemelten ajánlja, hogy a felhasználó telepítse az operációs rendszerhez tartozó első szervizcsomagot"
Ez úgy is jó, ha utólag rakom fel a sp-t? Természetesen, kifelejtettem. És miért is ne, vannak hibák.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#11) Abu85 válasza apatyas (#10) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Telepítsd újra a drivert az SP1 telepítése után és úgy is jó lesz elvileg.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#12) fornettisuti


fornettisuti
veterán

ati r9 280x/win10
15.7-es driver utániakkal probléma van ... xyz.exe alkalmazás leállt random. ati oldalán írják is amíg nincs hiba nem ajánlott frissíteni drivert.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#13) Habugi válasza mildwood (#6) üzenetére


Habugi
addikt

Crimson megjelenésével valamit babráltak a PowerPlayel, ugye az energiatakarékosság volt az egyik amivel hypeolták. Pl MSI AB-ben, játék előtt amikor kiválasztod adott tuning és/vagy venti profilt, érdemes kikapcsolni a PP-t is játék idejére, annak végeztével pedig Reset.

Végérvényesen megszünteti az órajel ugrálást. :)

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#14) Šolaire


Šolaire
veterán

Nekem 16.1-el valami nem volt oké. Induláskor kiírta nem midig csak időnként hogy nem sikerült csatlakozni a szolgáltatásokhoz plusz nem indult el az időjárás app meg az update menü se. Az asztalon akartam egy jobb klikk új mappa és semmi nem történt majd újra betöltötte az asztalt. Most felraktam a 16.2-őt és megszűnt minden probléma. Újra akartam rakni a wint így nem kell most minden perfekt.

[ Szerkesztve ]

“Praise The Sun” \[T]/

(#15) putti


putti
aktív tag

Ezekkel a Crimsonokkal nekem nem hajlandó normálisan működni a gépem. Az összes eddigi Crimsonnal, azt csinálta, hogy miután kikapcsoltam a gépet, majd valamikor később visszakapcsoltam, akkor az oprendszer indulásakor és a crimson betöltésekor feketére váltott a képernyő és ennyi, se tovább. Sapphire R9 290X Trixx OC-m van, nem tudom miért csinálja. Op rendszerem Win 10 x64 legújabb frissítésekkel.

Érdekes, hogy miután visszarakom a 15.11 catalystet, a probléma megszűnik. Úgyhogy én ezt vagyok kénytelen használni.

Más tapasztalt ilyet? Van rá megoldás esetleg?

AMD support-nak már többször is jeleztem pontosan definiálva a hibát, de több hónap után arra sem méltattak hogy visszaírjanak vagy legalább jelezzenek valamit. No mindegy.

(#16) Šolaire válasza putti (#15) üzenetére


Šolaire
veterán

Nekem csinált olyat is hogy kikapcsoláskor nem akart leállni. Reset majd újra leállítás kellett neki. Most úgy néz ki megszűnt.

“Praise The Sun” \[T]/

(#17) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Tegnap is, és ma is játszottam. Néhány játéknál, furcsa, megmagyarázhatatlan akadásokra lettem figyelmes (Wildstar, The Crew). Aztán kíváncsi voltam mi lehet, ezért Afterburnerrel elkezdtem monitorozni. És lám.. Az órajelem 1010Mhz - 300Mhz között ugrál. Ami qrvára nem normális. (Ugye friss win install és 16.2-es driver lett feltéve két napja). Szóval visszatettem a 15.7.1-et. És dugja fel magának az AMD crimsont! :o

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#18) putti válasza Šolaire (#16) üzenetére


putti
aktív tag

Nekem olyan gondom nem volt hogy nem akart leállni. Nekem akkor van a gond, amikor legközelebbi alkalommal bekapcsolom a gépet és amikor elindul az oprendszer és betölt a crimson egyből fekete képernyőre vált és ennyi.

Egyébként érdekes hogy ez a 16.2-es crimson valamelyest optimalizált az XCOM2-n, mert miután visszatettem a 15.11 catalystet, sokkal simábban fut most vele. Részemről marad továbbra is a catalyst, ezzel minden tök jól fut. Kár hogy ilyen dolgokat megengedhet magának az AMD. De lehet csak én nem jöttem rá miért csinálja ezt a fekete képernyős dolgot a crimsonnal.

(#19) Šolaire válasza putti (#18) üzenetére


Šolaire
veterán

Ha megint lesz valami nekem is megy vissza a 15.7.1. Azzal semmi gond nem volt.

“Praise The Sun” \[T]/

(#20) Sz_Imre válasza .LnB (#17) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

Talán ezért:
Known Issues
- Core clocks may not maintain sustained clock speeds resulting in choppy performance and or screen corruption
Ha jól értelmezem, akkor ez a hiba, amit te is leírtál.

[ Szerkesztve ]

(#21) mildwood válasza .LnB (#17) üzenetére


mildwood
tag

Ajánlom a clockblocker nevű progit, berakod a játék exe-fájlját a progiba és amikor el kezd futni akkor maxra rakja az órajelet...azt ennyi. Nekem így a borderlands 2 tök simán fut. nélküle meg szar...

P

(#22) .LnB válasza mildwood (#21) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Hallottam róla, de ez akkor sem normális. Mindegy marad a régi driver.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#23) RpPRO


RpPRO
őstag

Érdeklődöm, h ha csak a driver részt rakom fel, a többit megoldom egyéb progikkal, akkor is lehetnek problémák az órajellel?

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#24) Shing válasza RpPRO (#23) üzenetére


Shing
őstag

A szolgáltatások nélkül rosszabb lesz a teljesítmény a játékokban, úgyhogy nem igazán méri meg.

(#25) RpPRO válasza Shing (#24) üzenetére


RpPRO
őstag

miért lesz rosszabb?

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.