Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gbela


gbela
senior tag

A cikkben második rész van írva, teljesen összezavarodtam pár mp-re!

[ Szerkesztve ]

(#2) oriic válasza gbela (#1) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Első nyilván, gondolatban már a Warcraft 2-vel foglalkoztam, onnan jött a 2-es szám. :R

Live-Die-Respawn

(#3) Renok


Renok
senior tag

Warcraft 2 kell!!
Diablo 2 is jön vajon modernizálva?

(#4) Badlof2k


Badlof2k
senior tag

Hatalmas , gyerekkorom alap játéka volt , mivel ez volt az első pcs eredeti játékom amivel elkezdtem gamerkedésem :) Utánna nem sokra már a 2.-ik részével merültem bele a műfajba.

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

(#5) Z10N válasza oriic (#2) üzenetére


Z10N
veterán

Ennek a "dontyouhaveamobilephone" bandanak egy fillert nem adnek.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#6) Janus27


Janus27
tag

Ez nagyon jó hír!😃
Remélem ez most egy kicsit meglöki a régi játékok gog-os szekerét, van pár klasszikus amit szívesen újrajátszanék (pl. Dune sorozat, Mortal Kombat Trilogy + 4, Need for Speed széria, Screamer Rally, Sega Rally 1-2, Virtua Fighter 1-2 stb.)😃😃😃

[ Szerkesztve ]

(#7) KKaresz45


KKaresz45
senior tag

Öröm bódottá meg minden, de arról van valakinek infója hogy miért nem a saját boltjukban/kliensükben jelenik meg?

Nem mintha sajnálnám hogy GOG-on van, de ezzel jól megtolják a konkurencia szekerét meg még fizetnek is nekik. Pont arra megy a világ hogy egy adott cég termékei csak specifikus kliensekben legyenek elérhetőek, ezek meg simán odaadják másnak a saját játákukat? Ráadásul nem is az a jótékonykodó banda... érthetetlen számomra. Nem tudták volna házon belül megoldani a win 10 kompatibilitást? Másra nem tudok gondolni.

(#8) benedekco válasza KKaresz45 (#7) üzenetére


benedekco
addikt

Én meg a Steam változatra lennék kíváncsi! Jöhetne arra is :-)

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#9) tupacamaru


tupacamaru
veterán

Mit jelent pontosan a modern rendszerekre optimalizált kiadás?

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#10) AxBattler válasza tupacamaru (#9) üzenetére


AxBattler
félisten

Pl. a nagyobb felbontások támogatását.
D2-t venném, főleg ha megy a multi.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#11) KKaresz45 válasza AxBattler (#10) üzenetére


KKaresz45
senior tag

Elindul bármilyen felbontáson, full screen-ben meg ablakos módban is. Kicsit talán elmosták az éleket hogy ne legyen nagyon pixeles. De azért csodát nem kell várni, a játéktér ugyanúgy 4:3 arányú, maximum széthúzhatod wide screen-re.

(#12) szupermacs válasza KKaresz45 (#11) üzenetére


szupermacs
veterán

Felskálázza a játék a felbontást, de ugyan úgy néz ki (nem történik felbontásnövekedés). A GOG felülete így megjelenik majd ingame, ha megnyitjuk. Viszont ezzel az updatelt verzióval a Battle.net nem megy.

(#13) .mf


.mf
veterán

Következő vajon az lesz-e, hogy az ingyenes SC jelenik meg 8.99 EUR-ért?...

Megvan eredeti dobozos, csak ki tudja, hogy működik-e még - UT3-mal jártam már úgy, hogy hiába dobozos eredeti, pár év után nem olvasta a lemezt. Szerencsére Steamen tudtam aktiválni, bár ez a steam összes hátrányával is járt...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#14) reelc válasza Renok (#3) üzenetére


reelc
veterán

Már régen bejelentette a Blizz, hogy jön majd a Diablo 2 is valamikor, akkor egyszerre jelentette be a Starcraft felújítással (azóta kijött), a Warcraft III-éval (idén kijön) együtt.
Forrás, ez csak egy korabeli hír.
Szóval majd valamikor. Ezeket egy külön csapat, a Classic Games csapata készíti.

(#5) Z10N: Ez a te döntésed, sokan meg örülnek, hogy egy nagyon régen kiadott játékhoz most hozzájuthatnak, és most először letölthetően, nem lemezesen. Nagyon régi versenyzője volt a GOG Wishlistjének.

(#6) Janus27: Igen jó hír, elsősorban kiadói hajlandóság kell hozzá. Meg legyen meg a forráskód, stb.

(#7) KKaresz45: Mindenkinek ennyi infója van, a hivatalos Q&A, minden más spekuláció.

(#8) benedekco: Nem jön.
Egy igen régóta nem kapható játék újrakiadásáról van szó. Gondolom nem csak én gondolom azt, hogy elég durva dolog, hogy újra kiadták, nyilván a GOG volt a jobb partner, ők ugye dolgoznak is a kompatibilitáson ha náluk jelenik meg valami. Amúgy ha Steamre jött volna akkor nyilván miért nem kártyás, miért nincsenek achievementek stb., meg a GOG profiljába jobban illene hsz-ek jönnének. :)

(#13) .mf: "Következő vajon az lesz-e, hogy az ingyenes SC jelenik meg 8.99 EUR-ért?..."
Ez így totál... értelmetlen. A Diablo 1 régóta nem kapható. Ok, E-bay és egyéb helyeken van, ha akarod. De nagyon régen lett kiadva lemezesen és azóta semmi, most debütált letölthető formátumban.
Ennek semmi köze az ingyenes StarCrafthoz, amúgy leírták, hogy a WarCraft 1-2 lesz valamikor a következő. Amik szintén régen voltak kiadva, és pl. a Blizznél se tudsz kulcsot venni hozzájuk.

Szerintem jó dolog hogy kiadták, és külön jó hogy GOGra. Én úgy gondolom hogy régi játékot talán oda jobban érdemes kiadni. Tudom sok "csak Steamre" játékgyűjtő van... ezen vagy felül tud emelkedni az ember vagy nem. Én játszani akarok, és nem gond hogy olyan helyen jelenik meg ahol amúgy is vannak már játékaim.

[ Szerkesztve ]

(#15) OgreImre


OgreImre
senior tag

Ez jó hír, hízni fog a GoG-os játékállományom. Emlékszem annak idején a demo kb. 60MB volt. Egy egész éjszaka kellett hozzá, hogy letöltsem az 56k-s modemmel. És persze azért éjszaka, mert akkor nem hiányzott senkinek, hogy foglalta a telefonvonalat :) Vizsgára tanulás közben/helyett ezt toltam meg a Warcraft 1-t.

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#16) Cassi válasza KKaresz45 (#7) üzenetére


Cassi
senior tag

Nem arra megy a világ, és a GOG nem konkurrense a battle.net-nek, mert az utóbbi nem általános játékbolt. Ez egy filléres retró valami, kevesen fogják megvenni.

Egyáltalán nem kizárt, hogy a Battle.net egyszer csak megszűnik, nekem nem hiányozna, hiába vagyok hosszú évek óta WoW-előfizető. Egy bolt fenntartása komoly pénzekbe kerül, ahogy néhány napja írták, a GOG is alig-alig nyereséges, elbocsátások voltak náluk.

(#17) Bici


Bici
félisten

Kiváncsi vagyok, hogy a war1/2 kap-e valamilyen felújítást. :U
Pl. a War1 megkapja-e azt, hogy jobb klikkre elindulnak a kijelölt emberek.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#18) Béééla válasza KKaresz45 (#7) üzenetére


Béééla
őstag

Én akkor se tölteném le a battlenetet, ha kényszerítenének rá. Kiváló dolog, hogy egy velem majdnem egy idős játékhoz nem kell a játék méretét meghaladó kliens hogy elindítsd.

Bélabá

(#19) aelod


aelod
veterán

Atyaég mennyit játszottam a Diablo 1-el. :K Kiegészítőjét is imádtam.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#20) Szakiii válasza Béééla (#18) üzenetére


Szakiii
addikt

érdekes felvetés :C

(#21) KKaresz45 válasza Béééla (#18) üzenetére


KKaresz45
senior tag

Én írtam is hogy nem sírok a battle.net-ért (jobban mondva már blizzard app vagy hogy hívják), csak nem értem az üzleti döntést.

(#16) Cassi: Ha nem arra megy a világ akkor miért van egyre több launcher meg olyan balhék mint a Metro Exodusnál, amikor Epic exkluzív lett?

"Ez egy filléres retró valami, kevesen fogják megvenni." - Nem teljes árú játék az igaz, de szerintem rengetegen fogják megvenni. És ha nem is (közvetlen) konkurens a GOG meg a Battle.net, a GOG-nak akkor is van jutaléka rajta, azt miért adják oda neki? Ez az amit nem értek.

De egyébként ne értsetek félre, én örülök hogy GOG-os lett, nem vagyok én sem híve a millió kliensnek, csak nem értem az üzleti döntést a háttérben. A Blizz fórumon is arra tippelnek a legtöbben hogy a GOG segített a Blizznek a Win 10 kompatibilitásban.

(#22) Badlof2k válasza KKaresz45 (#21) üzenetére


Badlof2k
senior tag

Nem veletlen mert gondolom Gogek jobban kepbe vannak hogy oldjak meg ezeket mig a blizzard kb a sajat gameit szogeli illetve nagy resze mar alapbol w10 kompatibilis igy nem kell plusz ember ra hanem egy jo uzlet csak es osztozkodas .

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

(#23) Zolik válasza Béééla (#18) üzenetére


Zolik
senior tag

A battle.net kliens nem arra szolgál hogy el tudd indítani a játékot...kicsit olvass utána mielőtt valótlanságot állítasz. A telepített játék - legy az WoW v. D3 - a könyvtárban lévő exe-vel is közvetlenül elindítható, de ha lehúzol egy parancsikont az asztalra akkor is. Nem kell hozzá a b.net..
Amire jó a b.net, hogy fel tudsz venni ismerősöket, a játék frissítések egyszerűbbek, tudod kezelni a fiókodat, egyből elérhető a blizzard store, tudod kezelni a mobil tokent stb.

[ Szerkesztve ]

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#24) KKaresz45 válasza Badlof2k (#22) üzenetére


KKaresz45
senior tag

A Starcraftot tudták portolni hasonló 2D-s engine-ből. Na mindegy... :)

(#25) CriticalHit válasza KKaresz45 (#24) üzenetére


CriticalHit
őstag

Inkább a remake jöhetne.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#26) Béééla válasza Zolik (#23) üzenetére


Béééla
őstag

Ha blizznél veszek egy játékot, akkor azt a goghoz hasonlóan egy régimódi telepítőben megkapom vagy kell a kliens, hogy leszedd?

Akármelyik kapható játékra ránéztem:
>Internet Connection, Blizzard® Account, and Blizzard® Battle.net® desktop app required to play

[ Szerkesztve ]

Bélabá

(#27) Zolik válasza Béééla (#26) üzenetére


Zolik
senior tag

A telepítéshez sajnos kell a battle.net, mert azon keresztül húzza le neked a cuccot és teszi fel a gépre. Kivéve persze ha megvan gyári dvd-n..onnan fel lehet telepíteni közvetlenül, de ugye sokan már csak digitálisan veszik meg így ez bukó.

A régi warc3 stb játékokhoz csak neten való játékhoz kell. Viszont a b.net használata nem kötelező ha már fent van a játék, ha kiteszed a parancsikont az asztalra a könyvtárban lévő exe-ről akkor közvetlen is elindíthatod de akkor játékon belül újra be kell jelentkezned.

Kb így néz ki a dolog. Bal oldalt a listába vannak a játékok és azon belül meg választhatod a telepítést/vásárlást/demo , hírek új seasonról, patchről stb. [link]

[ Szerkesztve ]

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#28) benedekco


benedekco
addikt

HD belzebub is megy vele. Igaz nekem egy cseppet bugos, meg valahogy nem olyan élvezetes mint az eredeti.

Ezt a gog változatot ki is pörgettem egy nap alatt. Nem értem, hogy tudtam annak idején hetekig játszani vele, most meg egy nap. :DDD

Ugyanezt kérem Diablo2-vel! Mármint gog-ról hivatalosan.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#29) Béééla válasza Zolik (#27) üzenetére


Béééla
őstag

Tehát kell egy néhány száz megás játékhoz egy vele összemérhető méretű kliens. Egyszer vagy minden indításkor, az nekem mindegy. Az elv a lényeg. Gognál leszedek egy telepítőt és pont.

Bélabá

(#30) Zolik válasza Béééla (#29) üzenetére


Zolik
senior tag

Te jó ég ne akarj már összehasonlítani egy több mint 20 éves játékot egy mai netes mindenre kihegyezett luncher programot! Milyen elvről beszélsz? Azt kérdezted, ha a blizznél veszel valamit akkor ahhoz kell e a kliens. Az hogy egy 220megás dolog ekkora probléma amit utána uninstallálsz ha akarsz az nehogy már probléma legyen 2019ben. Mint írtam a b.net-ben nincs benne se a d2 se a d1 és a régi játékok, csak az új amikhez kell net (mert loginhez vannak kötve), így meddő vita az egész. Ha a sima warc3-at megveszed a blizz oldalán a storbe, letöltöd aztán simán telepíted, nem kell hozzá b.net.

Ha neked mind1 hogy egyszer kell a luncher vagy minden indításkor akkor nem mindegy hogy egy telepítővel telepíted fel vagy a luncher segítségével?
Ennyi erővel a steam kliens is már mekkora (ami 730mega) szívás hogy miért kell hogy egy akár fele akkor játékokat fel lehessen telepíteni...

[ Szerkesztve ]

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#31) szupermacs válasza Béééla (#26) üzenetére


szupermacs
veterán

Ha Legacy játékok közül vásárolsz, akkor nem kell kliens (D2, WC3, SC1). Ha újabbakkal (D3, SC2, WoW, OW, stb.) akarsz játszani, akkor kell a kliens.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.