Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) jerry311


jerry311
nagyúr

Hamarosan NER közeli tulajdonosa is lesz. :DDD

(#2) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Jó lenne, ha lenne valami normális csomagjuk és magyar számlaszám (egyéni) akkor a fizum simán menne rá. :D

(#3) Raul227 válasza INGJOKE (#2) üzenetére


Raul227
aktív tag

Az alap csomag elég normális. Jobb mint bármelyik magyar bank.

(#4) AxBattler


AxBattler
félisten

Portfólió cikkből: "... mostantól azonban az uniós szinten is elvárt összegig biztosítottak lesznek a betétek azoknak, akik a RevolutBankra váltanak."

Azt lehet tudni, hogy mekkora az a bizonyos elvárt összeg?
Megvan: 100.000,- EUR.

"A társaság néhány kriptoeszközben is közvetett befektetést kínál, azaz olyan befektetési eszközt ad, mely révén nem került a kriptopénz a felhasználó tulajdonába, de kitettséget fel lehet vele venni a kriptóban. A kriptós üzletág hamar az egyik legtöbb bevételt termelő üzletága lett a Revolutnak, 2020-ban 39 millió fontos bevételt értek el ebben a szegmensben."

Ez azt jelenti hogy nem kell pluszban kriptotőzsdére vinnem a pénzemet, hanem a legnépszerűbb kriptopénzekbe (ETH, BTC, stablecoin-ok) közvetlenül a bankomban is befektethetek?

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#5) aujjobba válasza AxBattler (#4) üzenetére


aujjobba
addikt

100ezer EUR a betetbiztositas.

Befektethetsz kriptoba Revolut-on, kereskedhetsz vele, adod/veszed, de ahogy idezed is, valojaban nem kerul a tulajdonodba a kripto.

#3 Raul227
Lehet, de sajnos nem egyedi a szamlaszam, egy kozos szam van mindenkinek, aztan a kozlemenyben megadott azonosito alapjan konyvelik le neked a penzt.
Tovabba nincs az azonnali fizetesi rendszer sem bekotve, nekem legutobb egy Revolutrol kiutalas hazai bankszamlara masnap delutan teljesult.

Wise-on egyeni a szamla, es AFR is van.

(#6) Benoe77


Benoe77
őstag

És ha bankra váltok, továbbra is ingyenesen tudok rátenni pénzt bankkártyáról?

(#7) gyantaszuz válasza Benoe77 (#6) üzenetére


gyantaszuz
tag

Kipróbáltam, úgy tűnik, hogy igen.

(#8) #49155328 válasza AxBattler (#4) üzenetére


#49155328
törölt tag

Igen, csak jól lehúz a Revolut a váltás is drágább meg az árfolyam is. Ráadásul ez csak opció a kriptódat onnan kiutalni nem tudod.
Úgyhogy ha criptoba fektetnél akkor pl. Binance, Crypto.com stb.

(#9) mgy


mgy
senior tag

Bármi hátrányról hallottatok, amit a Revolut Bankra váltás jelent?
Azt nem értem, hogy eddig is, végig az EU-n belül volt a pénz, a brexitig UK számla volt, azóta meg lettlitvánnemtom. Miért nem volt akkor eddig betétbiztosítás?

(#10) AxBattler válasza #49155328 (#8) üzenetére


AxBattler
félisten

Utalgatni nem szeretném, csak befektetni, ráadásul nem tervezek sok tranzakciót, szóval lehet hogy a biztosítás miatt megéri.

Tudnál nagyságrendet mondani, mennyi plusz költséggel jár?
Mert ha jelentős, akkor megyek inkább Kraken-re... illetve most nézem, Coinbase és Crypto.com elvileg szintén biztosítottak... kérdés ki áll mögötte?

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#11) #49155328 válasza AxBattler (#10) üzenetére


#49155328
törölt tag

Revolut 2,5-3,0% /tranzakció
Exchangek általában 0,1% illetve ha van refkódod akkor még olcsóbb.
Crypto.comra mehet a Sepa euró is.
Binance-on vehetesz HUF-al is.

Coinbase-t nem ismerem.

[ Szerkesztve ]

(#12) Veron válasza mgy (#9) üzenetére


Veron
őstag

Eddig is "bank" voltak, vagy egyéb pénzintézet?
Nekem pl. a csoportos beszedés hiányozna ha Revora mennék.
FTX és Binance mögött nincs betétbiztosítás?

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#13) dabadab válasza AxBattler (#4) üzenetére


dabadab
titán

Még mielőtt félreértenéd: a betétbiztosítás csak a készpénzre vonatkozik, az ilyen kriptóderivátumokra meg egyebekre nem.

DRM is theft

(#14) dabadab válasza Raul227 (#3) üzenetére


dabadab
titán

Az alap csomag elég normális. Jobb mint bármelyik magyar bank.

Mármint úgy érted, hogy létezik a Revolutnak forintalapú folyószámlacsomagja?
Átutalásokkal, csoportos beszedéssel meg ilyenekkel?

Mert nekem nagyon úgy tűnt, hogy ilyet nem tud, vagyis nem hogy jobb, mint bármelyik magyar bank, hanem hogy egyáltalán nem tudja azt, amelyiket bármelyik magyar bank tud.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#15) aujjobba válasza dabadab (#14) üzenetére


aujjobba
addikt

Magyar bankszamlara forint kiutalas nalam tobb mint egy napot vett igenybe, csoportos beszedes nincs, egyeni szamla sincs.
Ettol egyel jobb a Wise, ott legalabb egyeni a forint szamla, AFR-be is be van kotve, cserebe nem teljesen ingyenes es szerintem naluk nincs betetbiztositas.
Revo-t az ingyenes limitig (havi 350ezer Ft) devizavaltasra hasznalom csak, majd az igy kapott eurot elutalom rola SEPA utalassal ingyen, gyorsan.
Tehat csak atfolyik rajta a penz, mindennnapos szamlanak szerintem alkalmatlan.

(#16) Lacc válasza Veron (#12) üzenetére


Lacc
aktív tag

Revolut 2018 óta rendelkezik "banki licensszel", szóval onnan mondhatjuk banknak, de nem vezetett be akkor banki termékeket. Előtte "pénzforgalmi szolgáltató" volt az EU-s def szerint.
Szerintem a cikkben lévő portfolio linkje egész jól elmagyarázza a lényeget. Transferwise/wise is ilyen. (Meg a britek szerettek különcködni, manapság a svájci bankok)

Több típusú bank létezik. Nem mindegyik kereskedelmi bank, nem mindegyik letéti bank (nem mindegyik kínál betéteteket 100.000 EUR-os biztosítással), nem mindegyik bank kínálja az összes klasszikus banki termékeket.

AxBattler
Magyarországon a 100.000 Eur-os biztosítás 2004 óta érhető el, mivel EU-ban a Bankunió írja elő ezt a szabályt, szal más EU-s országban is ez a szabály. De nem mindenre van biztosítás, ezt a bankok külön kiemelik mi az ami OBA védett (azaz 100.000 Eur), ha nincs feltüntetve, akkor nincs védve.

(#17) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

Eddig, amit találtam a témával kapcsolatban, az alapján csak nyerni lehet vele. Vagy elkerülte a figyelmemet valami?
Szóval talált már bárki bármilyen hátrányt, ami miatt ne lenne tanácsos "átlépni"?

(#18) dabadab válasza <Adamsky> (#17) üzenetére


dabadab
titán

Az alapcsomagjuk ingyenes, szóval sokat nem veszítesz azzal, ha kipróbálod, de én nem nagyon láttam, hogy tulajdonképpen mire is jó.

DRM is theft

(#19) tope


tope
addikt

Valaki érthetően leírja, hogy mi is ez pontosan?
- ez csak 1 virtuális dolog, azaz ezen kívül kell 1 élő bankszámla valamelyik banknál,
- vagy ez is mint egy CIB, Erste, OTP, Raiffeisen bankszámla működik, azaz elég ez az 1 ahova minden pénz jöhet, és fizetni is tudsz vele itthon, és olcsóbb akár itthon utalni vele, csoportos beszedést intézni...?

(#20) AxBattler válasza #49155328 (#11) üzenetére


AxBattler
félisten

Köszi!

#13 dabadab + #16 Lacc
Ez fontos infó, akkor nem vagyok kisegítve... :(

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#21) azbest válasza tope (#19) üzenetére


azbest
félisten

Nem, ez csal egy háttér számla litvániában, ami csak a revolutos fiókoddal van kapcsolatban.
Ha valaki kifejezetten tárolni akarna revoluton pénzt, annak lehet szempont, hogy így lehet rajta állami garancia például bankcsőd esetére. Azért olyan ritkán esik meg.

[ Szerkesztve ]

(#22) #49155328 válasza AxBattler (#20) üzenetére


#49155328
törölt tag

Mindenre van biztosítás ami a számládon van, részvény, stb.

(#23) <Adamsky> válasza dabadab (#18) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Az alapcsomagjuk ingyenes ... "
Nekem van Revolut-om, szóval nem az a kérdés, hogy jó-e, hanem, hogy van-e értelme maradni (és nem átlépni a banki szolgáltatásba)? Én egyelőre csak az előnyét látom ...

(#24) Ginkologic


Ginkologic
senior tag

Tőlem kéri az adószámot a váltáshoz, ez számomra nem szimpatikus.

Tévedni emberi dolog, viszont állati nagy hülyeség ;)

(#25) aujjobba válasza Ginkologic (#24) üzenetére


aujjobba
addikt

Valtas elott is bekertek az adoszamot, tolem mar hetekkel ezelott.

(#26) <Adamsky> válasza Ginkologic (#24) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Tőlem kéri az adószámot ... " - azt már korábban is kérte, max. "elnyomtad" és nem adtad meg neki. Nekem (és sok más Revolut-os user-nek) legalábbis már korábban feljött ez a kérdés. Vagyis nincs direkt kapcsolat, de lehet, hogy ha nem adod meg, akkor az kizáró ok.

(#27) Veron válasza #49155328 (#22) üzenetére


Veron
őstag

ez ellentétben áll a kolléga állításával:
"Még mielőtt félreértenéd: a betétbiztosítás csak a készpénzre vonatkozik, az ilyen kriptóderivátumokra meg egyebekre nem."
most akkor melyik az igaz? :F

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#28) aujjobba válasza Veron (#27) üzenetére


aujjobba
addikt



Ez itt a betéti számláról beszél, az értékpapír számla teljesen más tészta.
Itthon is teljesen mást jelent a betét védelem (OBA védi), mint a befektetés védelem (BEVA).

(#29) dabadab válasza Veron (#27) üzenetére


dabadab
titán

Amit én mondok :)

EU-s direktíva, a link elvileg a rögtön a fogalommeghatározáshoz visz, ott van, hogy mi számít betétnek (és a kriptó egyérlteműen nem fér bele ebbe): [link]

De egyébként ott a Revolut oldala is:

When you buy cryptocurrency through the Revolut app, it will not be protected by the Financial Services Compensation Scheme (FSCS) or the Lithuanian Deposit Insurance Scheme and if you have a complaint it is not likely to fall within the scope of the jurisdiction of the Financial Ombudsman Service (FOS).

[link]

(A Lithuanian Deposit Insurance Scheme az az EU-s betétbiztosítása alap litván implementációja)

Magyarul: a kriptót semmi ilyesmi nem védi, ha ott valami beüt, akkor ígyjárás van.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#30) Syl válasza tope (#19) üzenetére


Syl
nagyúr

Biztos rosszul látom, de nekem úgy tűnik, ez valami játékszámla. Kell mögé "rendes" bankszámla is.
Szóval azon kívül, hogy ingyenes, mennyivel több ez mint pl. egy OTP számla?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#31) Ginkologic válasza <Adamsky> (#26) üzenetére


Ginkologic
senior tag

Már két éve van revolutom, de még sosem kérte! Páromnak már igen!

Tévedni emberi dolog, viszont állati nagy hülyeség ;)

(#32) Drenadar válasza Ginkologic (#31) üzenetére


Drenadar
veterán

Szerintem ha nem használod a crypto vagy a részvény részt akkor tök mindegy hogy megadod nekik.... De lehet rosszul gondolom

(#33) aujjobba válasza Syl (#30) üzenetére


aujjobba
addikt

Devizavaltasra jo, az ingyenes csomagban havi 350ezer forintig ingyen valt, bankkozi arfolyamon. Egy SEPA utalas havonta ingyenes.
Osszehasonlitva magyar bankokkal, peldaul a raiffeisen-t probaltam 358 forintert adott a bank egy eurot, amikor a Revolut-on 350-ert tudtam valtani. Ezutan rafibol SEPA utalas majdnem 2ezer forintba kerult, ami revo-n ingyen volt. Ilyen szempontbol ha a valtasi marzsot es a tetemes utalasi dijakat is szamolod, magyar bankbol 1000 EUR-t valtani forintrol majd elutalni nagyjabol 10ezer forinttal dragabb, mint Revoluton (8ezer buko a szar arfolyamon + az utalas koltsege).
Na erre jo valojaban.

[ Szerkesztve ]

(#34) azbest válasza Ginkologic (#24) üzenetére


azbest
félisten

gondolom adóazonosítót kértek, nem adószámot. Ami nem meglepő, hiszen az adóhatóság elől itt sem bújhatsz el. Külföldről is bekérhetik a hatóságok a bankszámláid adatait.

Esetleg ők is vonhatnak adót, ha magyar jogszabály szerint adóköteles valamilyen műveleted (kamat vagy kriptós/tőzsdézős profit után esetleg?). Nekem már eleve regisztrációkor vagy hitelesítéskor meg lett adva régen.

[ Szerkesztve ]

(#35) dabadab válasza aujjobba (#33) üzenetére


dabadab
titán

De erre meg jobb a Wise.

DRM is theft

(#36) Drenadar válasza aujjobba (#33) üzenetére


Drenadar
veterán

És azt ne felejtsük el hogy a revo azonnal ki írja milyen árfolyamon fog váltani. A bank meg majd egyszer elkönyvelni azon az árfolyamon ami majd neki jó lesz....

(#37) Syl válasza aujjobba (#33) üzenetére


Syl
nagyúr

Köszönöm!

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#38) aujjobba válasza dabadab (#35) üzenetére


aujjobba
addikt

Próbáltam Wise és revolut párhuzamban, az árfolyam kb. ugyanaz mindkettőnél, de a Wise ~1500 forintot kér 1000 EUR utalásért, míg revolut esetén ez ingyen van.
(Amennyiben 1000 EUR <= 350ezer forint, mert havi 350ezer forint váltás felett 0.5% díjat kér a revolut.)

(#39) aujjobba válasza dabadab (#35) üzenetére


aujjobba
addikt

Bocsánat kicsúsztam a szerkesztési időablakból.

Revolut:

Wise:

[ Szerkesztve ]

(#40) Tajrexi


Tajrexi
tag

Ideje is már, hogy felkavarja valami az állóvizet. Nagyon ratyi dolog 2021-ben számlavezetési díjat kérni.

(#41) AxBattler válasza dabadab (#29) üzenetére


AxBattler
félisten

Akkor kriptóra marad a HW wallet. Köszi.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#42) Ivy.4.Ever válasza Syl (#30) üzenetére


Ivy.4.Ever
őstag

Annyival, hogy ha külföldről kapsz utalást, pl fizetés vagy bármi, akkor az otp lehúz fogadott utalásonként 5 euróval a magyar számládról! Ezzel pedig nem csak fogadni, de utalni is tudsz úgy magadnak vagy másnak magyar számlára, hogy ne terhelje a magyar számlát, mert a pénzeket úgy mozgatják, hogy a pénz amit feladsz, nem lép át országhatárt. Nemzetközi utalásnak is pár pár forint max a díja. Nyugati euro számlára ingyenes. A másik pedig a pénzváltás. Az összes pénzváltó bódét, főleg a banki árfolyamokat, meg nem beszélve tranzakciós díjat elfelejtheted egy életre.
Ja meg egyedüliként külföldön ők nem kértek lakcím igazoványt, csak beírtam ahol éppen voltam és máris jött a bankkártya postán meg aztán rá a fizu.

[ Szerkesztve ]

(#43) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

én 1+ éve már, hogy Transferwise-ra kapom a fizumat(Mo.)
hazaköltöztem 1,5+ éve angliából, nem volt kedvem magyar bankba tartani a pénzem... simán jó :))
ha lehetne megbízást indítani, az nagyon jó lenne :C

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#44) Synthwave válasza jerry311 (#1) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Két barátom használja már egy ideje, és oda-vissza vannak tőle.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#46) #49155328 válasza D1Rect (#45) üzenetére


#49155328
törölt tag

FUD!

Igaz a Revolut másra nem való mint pénzt váltani és küldeni tovább.

(#47) MasterMark


MasterMark
titán

Mi értelme van, hogy megmarad a sima nem bankos szolgáltatás a Revolut Bank mellett? Miért nem raknak mindenkit át?

Switch Tax

(#48) D1Rect válasza #49155328 (#46) üzenetére


D1Rect
félisten

Én nagyon szeretem a revolutot, arra tartom, hogy gyakorlatilag van digitális 20 000FT a telefonomban.
De itt van vége a dolognak, tök jó, hogy van egy plusz réteg az internet és a valódi bankkártyám között.

[ Szerkesztve ]

(#49) Dißnäëß válasza #49155328 (#46) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Ja, meg ide tolni ki a kriptót (nekem még az angol számlám van) :D ;]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#50) Ivy.4.Ever válasza MasterMark (#47) üzenetére


Ivy.4.Ever
őstag

Jogi szempontok miatt gondolom. Megint volt egy csomó szerződés amit el kellett fogadni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.