Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Samus


Samus
addikt

Mikrofon a hang alapú gépelés miatt kell, a kamera pedig a fénykép beszúrása miatt.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#2) Gdi válasza Samus (#1) üzenetére


Gdi
senior tag

Tegyük fel, hogy nem szeretnék élni ezen ficsőrök használati lehetőségével.
Amíg nem kapcsolom be, addig mér kér hozzá jogot?

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#3) feliks válasza Samus (#1) üzenetére


feliks
senior tag

Igen, erre gondoltam én is. Csak a billentyűzeten le vam tiltva ez a feature ( meg akkor előjönne máshol is, ha gépeln, de nem ), Illetve nem lenne a myactivity alatt random hangfelvétel a telefonról, de van.
A kép beszúrásához van olyan jog, hogy SD kártya hozzáférése (ami a belső memóriát is takarja), azt a jogot meg is kapta természetesen.

[Be Happy]

(#4) DeFranco válasza feliks (#3) üzenetére


DeFranco
nagyúr

kikapcsolod. megteheted.

(#5) DrBubo77


DrBubo77
addikt

Ez milyen verzió?
Nálam kamera és mikrofon engedélyt nem jelez az alkalmazásengedélyeknél.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#6) OutsideR


OutsideR
aktív tag

Kínai Gmail app?
Amúgy milyen telefon?

(#7) feliks


feliks
senior tag

(#4) DeFranco: Igen, ezen megtehetem hogy letiltom, mert van jogosultságkezelés. Más telefonon és rendszerverzión meg nem. És egyelőre utóbbiból van több, így szerintem ez valós probléma, amire nem megoldás hogy "majd kikapcsolod.. (ha tudod hogy lehet, ha tudja a telefon, ha észreveszed stb..)"

(#5) DrBubo77: A rendszerverzió Marshmallow, a gmail verziója pedig a legutolsó Playből leszedhető, 2017.jan 19. verzió.

(#6) OutsideR: Playből leszedett/frissített gmail app. A teló a Honor 8 Telekomnál forgalmazott hazai variánsa.

[ Szerkesztve ]

[Be Happy]

(#8) DeFranco válasza feliks (#7) üzenetére


DeFranco
nagyúr

a google rendszerében tudod letiltani a hangfigyelést/rögzítést a myactivity oldalon. az app jogosultsághoz amit te nézel, semmi köze, az a diktálás/fotózás miatt van benne, csak a fejedben párosítottad össze a kettőt.

(#9) feliks válasza DeFranco (#8) üzenetére


feliks
senior tag

jaa, akkor félreértettelek. Ott ki vsn kapcsolva, csak random reaktiválódik.

[Be Happy]

(#10) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

Én abban hiszek - javítsatok ki, ha nem így van - hogy az ilyen rendszeralkalmazás, bármi, amit a google adott ki,akkor és úgy kerüli ki ezeket a korlátozásokat, ahogy akarja.
Nehogy már pont a google ne rögzítse és továbbítsa a billentyűleütéseket, a környezetében történt beszélgetéseket [bár ehhez kell egy nagyon jó szűrő, ami figyeli, hogy mit érdemes rögzíteni].
Valószínűleg ennek az energiaigénye sem túl nagy, nem feltűnő.

Simán lehet csak egy összeesküvéselmélet is, de pár mérnök biztos megmagyarázná, hogy ez miért jó nekik. Néha már az is ijesztő, mikor a google-ba elkezdesz gépelni valamit és kiegészíti egészen gyanús elemekkel :)

(#11) DeFranco válasza feliks (#9) üzenetére


DeFranco
nagyúr

azt te reaktiválod. nekem ki van kapcsolva mióta van ez a funkció és soha nem is reaktiválódott.

ez pebkac szokott lenni, mert mondjuk tldr ha a telefon kérdez valamit, automatikusan nyomnak az ok-ra.

nem cseszegetésképpen mondom, hanem nettó tanulságként.

(#12) feliks válasza Krugszvele (#10) üzenetére


feliks
senior tag

Nem életidegen amit mondasz, hogy kikerülhetné, de ha a rom készítője ( itt a Huawei) ha belepiszkál a rendszerbe, és olusz jogosultágkezelést ad hozzá (annó 4.0-n is lehetett jogokat kezelni vmelyest root után thirdparty appal) akkor az korlátozhatja a Google jogosultságait

DeFranco: én nem egyszeri júzer vagyok, hogy leokézzak mindent, valszeg vmelyik google szolgáltatás kapcsolja vissza, ha használja az ember.

[ Szerkesztve ]

[Be Happy]

(#13) ANDROID???


ANDROID???
addikt

Sziasztok!

Nem tudom, jó helyre írom e, de már kezdem feladni..
Szóval a telefonom kapott új ROM-ot, volt egy Factory Reset. Azóta nem hagy más lehetőséget bekapcsolás után csak a fiók és a jelszó megadását, ami meg is történik utána a újra kéri, nem hajlandó beebgedni...
Telepítés előtt az azonosító működött. Mivel láttam több helyen hogy nem új a probléma már másnak is b.szta el napját ez a buta megoldás, így gondoltam rákérdezek itt van-e ötelt. ???

- Volt azóta is factory reset így sem enged, másik azonosítóval ugyanezt írja ki
- próbáltam megkerülni is ahogy mások is de azt sem engedi
- a google telefonszámával nem tudok mit kezdeni se pinkódom sem elég andoltudásom, hogy beszéljek valakivel
- a készülék kellene azt sem tudom meddig lesz, hoyg nem enged bejelentkezni a telefonba a saját telefonomba :W

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.