Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) csiki_92


csiki_92
aktív tag

A mai okostelefonok mellett egy ilyennek mi értelme?

(#2) nozs23 válasza csiki_92 (#1) üzenetére


nozs23
addikt

Szerintem semmi. De majd valaki biztos elmondja, hogy mire jó.

(#3) Rexton válasza csiki_92 (#1) üzenetére


Rexton
tag

Ráadásul a normálisabb háttértárral rendelkező modellek annyiba is kerülnek, mint egy közép/felső közép kategóriás okostelefon...

[ Szerkesztve ]

(#4) picsirti


picsirti
tag

Ennek semmi értelme 2019-ben.

(#5) Emericus Max


Emericus Max
tag

Max. gyerekeknek jó telefon helyett. De ahhoz meg drága. Szerintem a hordozható zenelejátszónak ebben a formában már nincs létjogosultsága. DAC-ot minden jobb telefonba és meg van oldva a kérdés. Nem is értem, hogy még plusz 5 kamera, meg +2 szelfi kamera, meg kijelzőbe rakott fos ujjlenyomatolvasó helyet, miért nem fér bele egy jó DAC egy 200e ft körüli vagy drágább telefon árába. Ez egyedül az LG-nek sikerült, de ők meg más területeken hülyék...

(#6) HarleyCustom válasza nozs23 (#2) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Szerintem sem...
Megveszek sokkal olcsóbban mondjuk egy használt SE-t 64, vagy 128 gb-tal, szokott lenni a hardveren, aztán használom azt...és még telefonálni is lehet vele, ha kell.

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#7) Sys85 válasza csiki_92 (#1) üzenetére


Sys85
veterán

Még talán azoknak lehet jó,akik aktívan sportolnak és esetleg fájna ha közben véletlenül leesne/összetörne a teló,de nem ilyen ár mellett,mert ennél is marhára fájna egy ilyen baleset.
Ennyiért már új i7-et lehet venni boltból,ami meg ugye ennél jóval többet tud.
Ezt szerintem csak azok fogják venni,akiknek nem számít a pénz,akiknek az a lényeg,hogy még a wc papír is Apple legyen.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#8) Narancskoma válasza csiki_92 (#1) üzenetére


Narancskoma
tag

Szerintem a fiatalok egy jó része már nem ír SMS-t meg nem indít hívásokat. Ezen kívül ha jól tudom mindenre használható, van rajta üzenetküldő program, facetime, etc.

(#9) Teal'C


Teal'C
addikt

Még több ipari hulladék, a zöldek most biztos boldogok :(((

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#10) szebe válasza Narancskoma (#8) üzenetére


szebe
őstag

De SIM nem megy bele.
Hiába van már rengeteg Wi-Fi hotspot, a fiataloknak "kell", hogy folyamatosan elérhetőek legyenek. De pl egy Waze/GMaps-nek is kell a (minimális) adatforgalom, hogy friss információkkal szolgáljon navigálás során.

Aki meg sportolni menne, az ennyiért már olyan órát vesz, aminek van használható tárhelye, valamint kezel BT fülest és mellkaspántot.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#11) moleculez


moleculez
veterán

Jön ugye az Apple Arcade játék platform, rafekudtek a tartalom gyártásra (Apple TV és TV+), News, Music eddig is volt, szóval gondolták adnak alá dedikált vasat, ne legyen az iPhone a szűk keresztmetszet. Pl Android usernek tetszenek ezek a "nélkülözhetetlen" szolgáltatások, akkor legyen hozzá cucc.
A lehető legrosszabb megoldás született. Ha mondjuk az iPhone X-et kiherélik, iPod szintre (OLED kijelző, A11, kihúzott kijelző) akkor azt mondom. De ki a bánat akar 4"-on filmet nézni, vagy egyáltalán bármilyen tartalmat fogyasztani?! Ráadásul drága. Max 150$/€ egy 128gb-ért.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#12) Noukoum


Noukoum
veterán

Ezt nem tudom miért adták ki... Ki a célpiac?

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#13) hogabesz válasza Teal'C (#9) üzenetére


hogabesz
aktív tag

Ott a pont. Főleg, hogy epöl rendszeresen hangoztatja, hogy mekkora környezetvédők...

(#14) Teal'C válasza hogabesz (#13) üzenetére


Teal'C
addikt

Én egyszerűen betiltanám egy bizonyos hardver és használhatóság (észszerűség) alatt a gyártást. Nem csak mobilban hanem minden műszaki cikknél. A sok idióta csak termeli a rengeteg ipari hulladékot.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#15) Kokzor


Kokzor
aktív tag

Én láttam a lehetőséget egy új iPod Touchban, de ez szánalmas. Már megint a régi, ósdi dizájnnal hoztak ki egy új terméket. A hardver se a legjobb, ráadásul már lehetett volna az alap modell is 64GB-os. Nem tudom, hogy Jony Ive és a csapata mire kapja a fizetését, mert ebben semmi új nincs.
Kíváncsi vagyok, meddig élnek meg abból, hogy nulla újratervezéssel, ugyanolyan termékeket adnak ki.

(#16) HarleyCustom válasza Kokzor (#15) üzenetére


HarleyCustom
veterán

És hidd el,valaki megveszi a kocsijába és ott használja àllandóan zenére

”...Kíváncsi vagyok, meddig élnek meg abból, hogy nulla újratervezéssel, ugyanolyan termékeket adnak ki...”

Hogy meddig? Tönkre nem fognak menni, hiába is várják sokan azt a napot :N

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#17) janeszgol


janeszgol
félisten

Pff, pokolian drága. Ennyiért én az i8 hardverét (A11) kérem 2 giga ram mellé. Bár a 2 giga ram lassan kikopik innen is.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#18) szubrutin


szubrutin
aktív tag

Vegre egy termek, ami mindenki szerint szar ebben a formaban :)

Nem mindegy, hogy egy hülye okoskodik, vagy egy okos hülyéskedik :)

(#19) koxx


koxx
MODERÁTOR

2010-ben vettem egy ipod touchot, akkor nagyon szerettem, de eljárt felette az idő. Ennek a cuccnak (főleg ennyiért) semmi létjogosultsága nincs. 32gigás SE <90k, igaz csak a 6s hardvere van benne.

(#20) .Szaki.


.Szaki.
addikt

Nem nagyon látom a létjogosultságát 2019-ben szegénynek. Eljárt már felette az idő.

(#21) Kokzor válasza HarleyCustom (#16) üzenetére


Kokzor
aktív tag

Azért a lehúzásnak is van egy határa. Aki ezt megveszi, annak csak gratulálni tudok, hogy az Apple ilyen húzásait támogatja. Ezért nem fogják megerőltetni magukat, egy cseppet sem.

Egyébként a Nokiáról se gondolta volna senki, hogy manapság ott fog tartani ahol.
Én nem drukkolok azért, hogy tönkremenjenek. Viszont minden lehetőségük meglenne, jobb termékeket gyártani, de minek, ha ez is hozza a pénzt.

[ Szerkesztve ]

(#22) gattolino


gattolino
senior tag

Apple gratulálok!
Lehúzásban hibátlanul teljesítenek. Gratulálok előre is a leendő tulajdonosoknak. :C

Vivo X90 Pro Plus

(#23) vicze válasza Kokzor (#15) üzenetére


vicze
félisten

"Jony Ive és a csapata mire kapja a fizetését"
Pontosan arra amire úgy 12éve kapják, a bullshit generálásra. ;)
Meg hogy a HW mérnököket az őrületbe kergessék, és fos termékek elkészítésére kényszerítsék őket.

(#24) Fred23 válasza vicze (#23) üzenetére


Fred23
nagyúr

Szeretem a szériát, de ez most buktának tűnik.
Minimum 3GB RAM, A11, meg egy erős akku kellett volna egy nagyobb készülékházba, nagyobb kijelzővel!

(#25) Móci


Móci
addikt

Legalább a megmaradt SE kijelzők meg egy régi chip nem kerül a kukába, hanem fut még egy kört jó drágán.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#26) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

Hát ennek aztán nagyon sok értelme van, főleg ennyi pénzért. :W

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#27) Friczy


Friczy
senior tag

<troll mode>
Van-e rajta jack dugó, vagy az nem fért el?
</troll mode>

(#28) moleculez válasza Móci (#25) üzenetére


moleculez
veterán

Fog annak esni az ára igen gyorsan.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#29) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

Totál értelmetlen ez a holmi, egyszerűen a múltban ragadt.

(#30) Gubek-Einste válasza Friczy (#27) üzenetére

Szerencsére van.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31) Rodi 4.80 válasza Fred23 (#24) üzenetére


Rodi 4.80
senior tag

Minimum 3GB RAM, A11, meg egy erős akku kellett volna egy nagyobb készülékházba, nagyobb kijelzővel!

Ipad mini :)

(#32) janeszgol válasza Rodi 4.80 (#31) üzenetére


janeszgol
félisten

Igen, aztán rájöttem én is, hogy ez az új iPad Mini ,ami 150 ezer ft körül nyitott. Szóval ha így nézzük, akkor végül is nem drága, csak feleslegesnek tűnhet.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#33) Fred23 válasza Rodi 4.80 (#31) üzenetére


Fred23
nagyúr

Az meg már túl nagy. Egy olcsósított, SIM nélküli XS inkább, kicsit gyengébb belsővel.

(#34) jololo89


jololo89
tag

Index: "Az Apple Arcade miatt is szükség volt már erre az új generációra, hiszen az előfizetős videójáték szolgáltatástól remél a cég extra bevételeket."
Mindezt 4 colon??? :C
Ez a termék esetleg gazdag szülők gyermekeinek... se.

(#35) Mr.Silkó válasza jololo89 (#34) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

"Ez a termék esetleg gazdag szülők gyermekeinek... se."

Azok kapnak egy rendes iPhone-t meg játékkonzolt, meg kisnyulat, miegymást. :)

Nem nagyon tudom elképzelni, hogy ez az eszköz kinek kellhet ténylegesen, hol van valódi piaca, pláne ezen az áron..

[ Szerkesztve ]

(#36) bollokcs80 válasza Mr.Silkó (#35) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Nem azért, de ha dedikált multimédia lejátszóra van szüskégem, ennyiből már olyat veszek (fülessel), hogy akármelyik hifi őrült megnyalja a szája szélet.

Nekem anno (kb 10-12 éve) nagyon tetszett az akkori lejátszójuk, de az árképzés már akkor is ilyen őrült volt.

B.Cs.

(#37) Mr.Silkó válasza bollokcs80 (#36) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Egyetértek. Egyszerűen eljárt felette az idő.

(#38) joey04 válasza Friczy (#27) üzenetére


joey04
titán

Majdnem leoltottalak, hogy el kéne olvasni a cikket, de aztán láttam, hogy kb az egyetlen oldal a MA, ahol nem írták ezt bele. Meg sem lepődöm.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#39) Friczy válasza joey04 (#38) üzenetére


Friczy
senior tag

Mielőtt megírtam, én is végigolvastam a cikket :) Persze elég röhejes lett volna anélkül, meg hát nagyjából az 5S/SE házát kapta meg, ahol van, szóval valószínűnek tartottam amúgy is.

(#40) Kokzor válasza Friczy (#39) üzenetére


Kokzor
aktív tag

Ugyanolyan mint a 2012-es iPod Touch. Csak 1 különbséget vettem észre, már nincs rajta az amibe bele lehetett akasztani egy kis karpántot. 7 éves dizájnnal árulják. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#41) Mr.Grincs válasza Kokzor (#40) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Tényleg :DDD Így sajnos nem szeretném megvenni. Pedig mennyire akartam.

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#42) Malák


Malák
aktív tag

Mi értelme egy ilyennek?: nagyon szűk réteg, de fejlesztőknek lehet jó alternatíva (persze ott is olcsóbb megvenni egy használt iphone-t). Ezen kívül én sem látom sok értelmét, mert már senki sem használ dedikált zenelejátszót, ha mégis, annak meg nagyon picinek kell lennie, hogy legyen értelme telefon helyett.

"felfrissült az ipod touch" vs megkapta egy 3évvel ezelőtti iphone prociját :D

Egyébként szerintem is inkább az SE-t kéne frissíteni, de lehetőleg azt ne 3évvel ezelőtti komponensekkel, hanem rakjanak bele végre egy széltől-szélig tartó kijelzőt (akár csökkentsék a méretét) friss procit és több ramot, aztán végre lenne egy gyártó, aki le merne gyártani 4" kategóriában flagshipet.
kár érte, mert jó kategória volt. :(

[ Szerkesztve ]

(#43) Malák válasza Friczy (#39) üzenetére


Malák
aktív tag

az előző gen ipod touch dizájnját kapta meg akasztó nélkül, csak méretre olyan, mint egy 5S

Jack nélkül zenelejátszót kiadni még nekik sincs elég bátorságuk, bár könnyen lehet, hogy megspórolnák azt a 0.03$-t is ha tehetnék, csak túl sok ház volt raktáron jack kivágással és ezért inkább elhasználják azokat ide, és akkor már olyan jófejek, hogy meghagyják rajta.

(#44) MrPetya19 válasza Malák (#42) üzenetére


MrPetya19
addikt

Főleg hogy fejlesztőknek a külső hibás telefon is jó, ami még olcsóbb.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#45) Noukoum válasza Malák (#42) üzenetére


Noukoum
veterán

Az a baj ha olyan hardver lenne benne akkor 300ezerről indulna a buli. Annyit még biztos nem adnék érte.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#46) omlosz


omlosz
csendes tag

Én meg valószínűleg megveszem, de egyelőre még bírja az előző gen.

Egyáltalán nem drága, pont arra jó, amire kitalálták. Zene hallgatásra. Nem áll le a zene, ha elindítok egy videót telefonon, vagy épp hívnak. Hanem mehet JBL-en miközben a telefonomat használom másra. Buliban, vízparton tökéletes és nem kell aggódni, hogy lemerül.

(#47) Sys85 válasza omlosz (#46) üzenetére


Sys85
veterán

Most nem azért,de egy FiiO M6+egy normális fejes/füles ezerszer jobb zenehallgatásra.
És az 60eft+20-25e egy 256os sd kártya.
Ez még mindig a közelében sincs a 164ezernek,ha csak zenehallgatásra kell.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.