Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Vki tudj mik a difik a 146.000Ft Poco F2 Pro
és egy Xiaomi Mi 10T, Snapdragon 865, 6/128 GB, 165 ezer forint közt?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#152) Bogczy


Bogczy
csendes tag

Nem "rinyáni" szeretnék de nagyon csalódott vagyok. Ha nem harangozták volna be előre hogy vezeték nélküli töltés is lesz a telefonban az ember nem várja...
Az pedig hogy nincs benne SD kártya bővíthetőség szintén szomorú. Miért nem lehet választani hogy valaki dual simet akar vagy SD foglalatot? Sztm ez bele kellett volna hogy férjen... :(

(#153) Noukoum válasza Bogczy (#152) üzenetére


Noukoum
veterán

Hol írták hogy lesz benne?

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#154) viktorhu válasza enginev3.0 (#14) üzenetére


viktorhu
veterán

Ez örök vita. Csak akkor kényelmesebb elől, ha másik kezeddel akarod feloldani, vagy az asztalon van a telefon. Egyébként nincs annál kényelmesebb, mintha ugyanazzal a mozdulattal, amivel felveszed a telefont az asztalról / kiveszed mondjuk a zsebedből, ugyanazzal a kezeddel fel is oldod oldalt vagy hátul. Egyszerűen ösztönösen ott van az ujjad a telefon kézbe vételekor, ahol fel kell oldani, így nincs még csak extra mozdulat sem. Én emiatt pont az elöl lévő olvasót kerülöm, amennyire tudom.

Ha kezedbe veszed a telefont, rá is jössz, hogy már ott is vannak az ujjaid - a mutatóujjad a hátsó leolvasó helyén, a hüvelykujjad az oldalsóén. Viszont az elöl lévőt elérni elég szép tornamutatvány minden esetben.

(#155) viktorhu válasza Thom! (#12) üzenetére


viktorhu
veterán

Az AOD amoledhez való, mert annak nincs háttérvilágítása, és csak az épp aktív ledek világítanak, a többi ki van kapcsolva, így alig van fogyasztása. Az IPS-nél viszont bekapcsolva marad always on esetén a teljes háttérvilágítás, szóval nincs sok értelme, akkor bekapcsolva is lehetne hagyni a kijelzőt kompletten.

(#156) Bogczy válasza Noukoum (#153) üzenetére


Bogczy
csendes tag

Nem nyomtam printscreent, de láttam. Persze napok óta hogy jönnek jobban a hírek már lehetett sejteni hogy nem lesz :(
Elméletben létezett az a telefon aminek az esetében nem kellett volna megalkudni és minden stimmelt volna, a gyakorlat az mutatja hogy ilyen nincs...C'est la vie...

(#157) Dare2Live válasza Bogczy (#152) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

de raktak bele makro kamerát :DDD

Engem amúgy vezetés nélküli töltés nem érdekel, makro kamera se. Amoled jó lett volna ahogy jack is. Makro helyett mehetett volna bele vmilyen tele.
Aztán:
Újlenyomat olvasót nem értem mért rakták oldalára mért nem a jól bevált hátuljára. Aki esetleg gondolkodik vételen ezt megvétel elött ki kell próbálnia.
Az 1/33as érzékelő a PROban kiváncsi vagyok mit virít.
Aksi teszt izgi lesz. Panel és 144hz miatt is.

Más nem ugrik be.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#158) viktorhu válasza sutitomi (#48) üzenetére


viktorhu
veterán

Nálam most egyszerre van egy ips-es és egy amoledes telefon, és rájöttem, hogy nem is érdekel a különbség, azt nézem, amelyik előbb a kezembe kerül.

(#159) 19milan97


19milan97
csendes tag

Maradok a K20 Pro-mnál. Igaz csak 60hz de Amoled, 512Gb és 12Gb RAM , SD 855+ és 330 eur volt. Ár-értékben ez még mindig jobb választás szerintem.

(#160) viktorhu válasza Viktor0610 (#70) üzenetére


viktorhu
veterán

A Samsung ugyanúgy kilövi a háttérben az appokat :) Ott is ugyanúgy be kell állítani. Nincs jó erőforráskezelése az Androidnak, ezért a gyártók hackelgetik ilyen megoldásokkal, amire meg az alaprendszer nincs felkészítve - ennyi hátránya van az ios-sel (meg a kimúlt windows phone rendszerrel) szemben. Ios-en az alkalmazásoknak nem kell futniuk a háttérben, a rendszer felébreszti őket, ha az üzenetközpont hoz nekik üzenetet, és az android is tudna ilyet, de nem kényszeríti rá a szoftverfejlesztőket fagyasztással, így mindegyik a háttérben akar futni, és zabálja az erőforrásokat.

(#161) Bogczy válasza Dare2Live (#157) üzenetére


Bogczy
csendes tag

Nah igen a jack, hát az is hiányzik ☹️... Nekem fő szempont volt hogy ne Amoled legyen, véletlenül se szeretnék kijelzőben ujjlenyomat olvasót sokkal jobb ha az oldalán van, kipróbáltam és nekem kézre áll ( sokkal jobban mint hátul). Az SD foglalatot azért nem is értem hiszen szuper felbontású képeket, videókat készít és a legmenőbb játékok futnak rajta amik nem kis helyet foglalnak...

(#162) szpali


szpali
addikt

Ha már IPS...
Értesítési LED van rajta? :U

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#163) Bogczy válasza #64371968 (#26) üzenetére


Bogczy
csendes tag

:C

(#164) prolad


prolad
őstag

Kár az IPS ért, pedig majdnem jó lett. Hozhatták volna inkább a k30 ultrát (akár kicsit felturbózva a pro verzióhoz).

(#165) tomboy0013 válasza blueMerle (#148) üzenetére


tomboy0013
veterán

"Vannak kiváló IPS panelek ez tény, de soha nem lesz képes olyan színvisszaadásra..."
Igen, olyan szépen nem zöldül vagy épp pirosodik a fehér és a szürke egyes árnyalatai alacsony fényerőnél egy IPS kijelzőnél sem mint az AMOLED-nél, illetve alacsony fényerőn a szürke és fekete részek találkozása se kenődik és megy át olyan szép lilásba stb. stb. ;] (lehetne még sorolni)
A színvisszaadása pont sokkal jobb az IPS-nek, színek terén azért van gond bőven az AMOLED telókkal alacsony fényerőn. Szép fényes, a fekete az fekete, meg van AoD, ez mind szép és jó, csak hát a színek kis fényerőn..... A F2 kijelzőjét is az F1 mellé téve lőttem be hasonlóra, hogy ne irreális főleg zöldes árnyalatú színei legyenek.(ez először nem tűnt fel de a 2. nap estére már kifejezetten zavaró lett). Nap közben magasabb fényerőn tényleg szép, de este azért elég kiábrándító tud lenni ez a technológia.

[ Szerkesztve ]

(#166) blueMerle válasza tomboy0013 (#165) üzenetére


blueMerle
veterán

Mester, köszönöm az útmutatást, már dobom is a fenébe ki a telefont, megvilágosodtam. Csupa zöld, piros és foltos és alacsony fényerőn abszolút használhatatlan, hogy voltam képes eddig ezt egyáltalán használni? De szerintem kellene szólni az összes gyártónak hogy a prémium felsőkategóriás cuccokba ne ezt rakják azok a balgák, hát nem tudják mi a jó :DDD

[ Szerkesztve ]

(#167) tomboy0013 válasza blueMerle (#166) üzenetére


tomboy0013
veterán

Csak a tapasztalataimat osztottam meg, az e-hulladekot nem kell azért gyarapítani :D
Hogy mi a jó az szubjektív. A gyártók inkább arra mennek amire könnyebben igényt tudnak krealni. Az AMOLED kijelző előállítása évek óta olcsóbb és egyszerűbb eladni a szép kontrasztos színei miatt. Drágább telókba mégkifizetőfőbb, aztán valaki szereti valaki meg nem. De nem egyértelműen jobb választás mindenki számára.

[ Szerkesztve ]

(#168) blueMerle válasza tomboy0013 (#167) üzenetére


blueMerle
veterán

Egyik sem jobb vagy rosszabb. Az IPS vs AMOLED vita örök és talán az is marad. Én arra reagáltam hogy egy AMOLED panel után egy IPS bizony egyáltalán nem olyan szép, kontrasztos, és ez nem szubjektív dolog, sokkal inkább elfogultság kérdése az új készülék miatt ;) Szó sem volt itt színhűségről (habár a HDR szabvány adott AMOLED esetében is).

(#169) tomboy0013 válasza blueMerle (#168) üzenetére


tomboy0013
veterán

Szerintem se lehet egyikre se rámondani, hogy ez vagy az egyértelműen jobb. Sokan mégis ezt teszik, főleg az AMOLED esetén. Itt is úgy állnak hozzá egyesek mintha csak ez kerülhetne felsőkategóriás telefonba, holott vannak azért problémák ugyanúgy ezzel is. Szerintem legyen ez is meg az is, hogy tudjon mindenki választani. Aztán a következő években hátha én is megszokom, talán még meg is szeretem az F2 kijelzőjét. :D

(#170) karmaresz


karmaresz
senior tag

Alapvetően tetszene, engem nem zavar az IPS, jó az ára, felszereltsége, anyaghasználata, de Úristen... az a hátlapi kamerasziget... :Y
+ számomra jobban bejött a kiugró szelfi kamera és lyukmentes kijelző is. :U

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#171) morneo.it válasza k.soma (#23) üzenetére


morneo.it
senior tag

Nekem is MI 9 van, de ezek nem utódok. Életem eslő AMOLED kijelzős QI töltős telefonja. Ezekről nem lépnék vissza...

“The only way to do great work is to love what you do.” /Steve Jobs/

(#172) viktorhu válasza morneo.it (#171) üzenetére


viktorhu
veterán

Nekem az a Lumia 820 volt.

Van még egy Galaxy S8 is, amikor elromlott a QI töltőm, nem is vettem másikat, annyira nem használtam.

Nekem egy szép IPS kijelző, mint amilyen pl. a Redmi 9-ben van, kellemesebb a szememnek, mint az Amoled, de egy átlagos IPS-sel kb. mindegy, hogy az Amoledet vagy az IPS-t nézem.

(#173) joey04 válasza Thom! (#71) üzenetére


joey04
titán

és ezt hol látni a videón? mert erre gondoltam.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#174) joey04 válasza Kamikaze75 (#81) üzenetére


joey04
titán

miért? én biztos inkább azokat venném. ha csak a kamera fontos, akkor note 10, ha kell a tempó is, akkor mi 10 pro. ez csak a tempót adja, de azt adja a poco f2 pro is, olcsóbban.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#175) joey04 válasza Freiherr (#126) üzenetére


joey04
titán

én podcastet hallgatok fürdés közben.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#176) szabi__memo válasza virkir (#144) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ne haragudj. Azt hittem mint eszköz érdekes számodra és nem divatkelléknek kell

(#177) Tiédetis válasza szabi__memo (#176) üzenetére


Tiédetis
senior tag

Szokták mondani, hogy nincs ronda nő, csak rohadt sötét kell máris kiváló lesz az összhang. Mi a baj abban, ha valaki az összképet nézi és azok alapján próbál dönteni??? Ha egy piacra termelő cég 2020-ban, arra helyezi a hangsúlyt, hogy a nagykalapáccsal tervezett termékét eladja majd a folyadék érzés, az vagy beképzelt, vagy nincs dizájnere, vagy úgy gondolja, ami megy az almának, menni fog neki is. Csak jó drágán kell adni , nem baj, ha kocka és ronda. Azt gondolom, ahogy más cégek is figyelnek a piaci igényekre, nekik sem ártana. Arról már nem is beszélhetünk, hogy ők alakítsák azt egy-egy olyan készülékkel, amivel felmérik, az milyen fogadtatásra számíthat.
Tudod a férfiak sem szeretik nagyon okost, de picit is átlag alattit. (elnézést hölgyeim)
Kezdem azt érezni, ha mégis pixel lesz a következő telefonom, nem fogok beletartozni a táborba :), az ökoszisztémába.

A T. rollok hozzászólásait ahogy eddig, ezek után sem olvasom

(#178) Kolondrum válasza enginev3.0 (#5) üzenetére


Kolondrum
félisten

IPS kiváló színek. X3 - F2 egymás melett (mindkettő van), az X3 szebb sokkal. Az oldalsó olvasó csak meg neszeli, hogy oldani akarod már fel is oldott. Kinek mi.

(#179) szabi__memo válasza Tiédetis (#177) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Nincs ezzel gond, csak hogy szoftveresen/támogatásban egyértelműen csak rosszabb van.
Hardveresen meg most nincs olyan nagy különbség, pl akksiban mint szokott. Oké, nem csúcsproci, de az mit számítana ha a rendszer pl akad..
Így vagy az számít vagy egyéb hülyeségek

[ Szerkesztve ]

(#180) petymeg


petymeg
addikt

Ezek szerint nem fogyott a prémium árazású 10 Pro. Marad budget márka a Xiaomi. Sebaj, már így is túl sok a prémium árazású márka.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#181) Tiédetis válasza szabi__memo (#179) üzenetére


Tiédetis
senior tag

Nézd: ez a P5 a google csúcsgépe. Kb. annyiért adja, mint a sájomi a 10t prot.
Te azt sugallod, ha csúcsprocis, akkor akad a rendszer. 845-ös nagyon szidott Miju rendszerem van és nem akad semmi. Érted? Semmi. Nincs dadogás, gondolkodás, fluimicul érzésem megvan. Lehet én vagyok az egyetlen a világon ezzel, de akkor hurrá.
Mit számít a csúcsproci? Gondolom egy árban vannak! Ja nem. Tehát ez is olcsósít. Most nincs velük probléma alapból, de idővel azért kijön a 865 ereje. Itt két dolgot lehetne felhozni: 3 év support, (samsung is, két éves elmúlt a sajátom és még jött rá) és a fluimucálság (ezt nem tudom ott mit jelent, nekem nem dadog, nem akad) . Mondjátok még a kamerát. Ha mondjátok biztos így van, nem tudom.
3800-as akki 2020-ban?

A T. rollok hozzászólásait ahogy eddig, ezek után sem olvasom

(#182) mjani1172 válasza Tiédetis (#181) üzenetére


mjani1172
addikt

Ha megy, fogalmazz értelmesebben. Ne ironizálj, nem megy. Borzasztó olvasni az irományodat:, fluimucilság, miju rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#183) Tiédetis válasza mjani1172 (#182) üzenetére


Tiédetis
senior tag

Lépj át rajta, én is megteszem másokkal hidd el.

A T. rollok hozzászólásait ahogy eddig, ezek után sem olvasom

(#184) c16se__


c16se__
csendes tag

Az a baj, hogy már rég nem a hardver számít, hanem a szoftver rajta. Az meg fosh. Vettem Xiaomit, a Note 10 - et, na az ezer éves Edge S7 után egy visszaélés volt. Vörösen izzik az android auto, waze, stream rádió közben, ilyen terhelés mellett állandóan kiírja, hogy túlmelegedés és újra indítás után is lemerült 1 nap alatt csak lerakva és alig használva. Ráadásul nem tudom kikapcsolni a képernyő feloldás hangját. Megtaposnám legszivesebben.

(#185) dilajoska1


dilajoska1
őstag

Végre IPS kijelző csúcs hardverrel.

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#186) Tiédetis válasza c16se__ (#184) üzenetére


Tiédetis
senior tag

Köszönjük EMESE! Saját topicjába is beböfögted ezt, mint egy fizetett troll tenné. Nem kérdeztél senkit, hanem csak bele a pofikájába. Ahogy ott is leírták: user error.

A T. rollok hozzászólásait ahogy eddig, ezek után sem olvasom

(#187) Ricardo válasza c16se__ (#184) üzenetére


Ricardo
félisten

"Ráadásul nem tudom kikapcsolni a képernyő feloldás hangját."
Miért nem?
:F

(#188) Graphics válasza c16se__ (#184) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Azért nem tudod kikapcsolni, mert nem kapcsoltad ki... Ezt hívják user-errornak :D

Szokták mondani, hogy nem a víz a hülye, ha a kacsa nem tud úszni...

Ha nem megy, kérj segítséget. Tudod ez egy okostelefon. NEm lehetetlen ,hogy be kell állítani, nem out of box fog minden a TE igényeid szerint működni..

De ha nem keresed a megoldást, akkor így jártál...Súgok - Beállítások menü legtetején van egy kereső, oda gépeld be mit szeretnél...

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#189) hroberto válasza morneo.it (#171) üzenetére


hroberto
veterán

A Mi 9 utódja a Mi 10. Amoled és Qi töltés is van. :K

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#190) Legendd


Legendd
senior tag

Van nálam, ha valaki esetleg kíváncsi valamire.
Nincs ugyan AOD, de van értesítési led. Ez is valami.
A kamera első blikkre nagyon szuper, a nagylátószögű éjjel azért sötétebb. A 8K videó adott.
Dupla koppintásos felébresztés is van.

[ Szerkesztve ]

Alea iacta est!

(#191) Graphics válasza Legendd (#190) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

LED-et sejtettem, gondolom ugyanúgy felül a rács alá tették, mint az X3-asban is.

Mi 10T Pro van nálad?

Mi 10T Lite-ról van infó, hogy üveg, vagy polikarbonát hátlapos-e?

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#192) bandixy


bandixy
friss újonc

Várom :)

(#193) RoBos válasza Graphics (#191) üzenetére


RoBos
senior tag

Hmm, szemezgetsz a Lite-tal?! Máris eladósorba kerülne a vadiúj X3-as nálad?
Amúgy okt. 13-án lesz ebből is Early Bird Sale akció, ahol 249€-ért el lehet hozni a 6/64GB-os verziót! ;)

[ Szerkesztve ]

(#194) Graphics válasza RoBos (#193) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Affene :D X3 marad egyelőre, azt hiszem, ebben a Mi 10 Lite tudna megingatni kicsit :D

Most nyitás alatt van, utána megy fel az EU rom ,mert a Note 3 óta nem volt EU romos telefonom.

De lehet az F1 is kihúzott volna még 1 évet a nyitással, de azt most teszem fel apróra.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#195) viktorhu válasza Ricardo (#187) üzenetére


viktorhu
veterán

Mert megszokott egy ezer éves rendszert, és az újat nem tudja megtanulni / kitapasztalni. Sokan vannak így, amikor az S8-on egy update-tel jobbról balra (vagy fordítva) átkerült az óra, csomóan sírtak a fórumában, hogy ez milyen rossz így, nem a megszokott helyen van. Én észre sem vettem a változást, mert azonnal átállt a szemem az új helyre.

(#196) RoBos


RoBos
senior tag

Azért ennek az új 5G-s SD750G-nek eléggé megkérik az árát a 4G-s SoC-hoz képest a 6/128GB-os verzióban.

RN9 Pro 6/128Gb, SD720G: 241$
Poco X3 NFC 6/128GB, SD732G: 269$
Mi 10T Lite 5G 6/128GB, SD750G: 386$

Még a Poco-hoz képest is több mint 100$-ral drágább...

130e Ft lesz a 6/128-as Mi 10T Lite 5G, miközben a Mi 10 Lite 5G-t SD765G-vel, amoleddel, 100-105e Ft-ért már be lehet szerezni itthon!

(#197) viktorhu válasza RoBos (#196) üzenetére


viktorhu
veterán

Fognak ezen egyáltalán 5G-n működni? Mert, ha jól értem, megcsinálták megint azt a hülyeséget, mint a voltéval, hogy egyesével kell a szolgáltatókhoz update-elni a szoftvert, hogy az 5G az adott készüléktípuson az adott szolgáltatónál engedélyezett legyen.

(#198) Ricardo válasza viktorhu (#195) üzenetére


Ricardo
félisten

Ez eddig rendben is van. Csak ezért ne a telefon legyen már a rossz.

(#199) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Valaki tegnap ajánlotta ez helyett a Pixel 5-t!!! Most elolvastam a tesztjét az egy középkategóriás szar.... :D :D :D
SD 765? Amibe ilyen proci van tuti nem cserélem le a mi mix 2s-t...

Ha kevesebb pénzem lesz akkor f2 pro, ha kicsit több akkor mi 10T pro. :D :)
(bár még megvárom a Dxo pontokat is, mennyit kap a sima és a pro)

(#200) Soleco


Soleco
tag

"Xiaomi Mi 10T, Snapdragon 865, 6/128 GB, 165 ezer forint"
500 euró az napszaktól függően, de 180 000 felett van. Nekünk olcsóbban adják?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.