Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az NV meghozta a csodadrivert. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#2) távcsőves válasza lezso6 (#1) üzenetére


távcsőves
senior tag

Imponáló, 7x-eres sebesség növekedés nem semmi. (Ha egy softwareben, akkor is.) Mégiscsak létezik a finewine technology. :D

[ Szerkesztve ]

(#3) Y72


Y72
aktív tag

Na végre, eddig kerültem NV kártyákat, de most már akkor szóba jöhetnek ezek is. Kár, hogy pont nem azt a szoftvert támogatják ami engem érdekel, de gondolom abban is jelentős lesz a javulás.
Az meg a másik, hogy én már a GTX8800-óta tisztában vagyok vele hogy k....k át a piacot (utolsó nv kártyám volt),

(#4) Yany


Yany
addikt

Az ilyet akkor teheti meg egy cég egy versenypiacon, ha lezsírozta a konkurenciával, vagy alapos technológia fölényben van. Versenyhelyzetben egy ilyen visszafogósdi már rövidtávon megdől.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#5) jeri


jeri
tag

ízé, ..a ledek, a végső adu aktiválása utoljára marad :DDD

(#6) core i7


core i7
addikt

Kár ,hogy mégcsak béta

(#7) Blazs120gl válasza Yany (#4) üzenetére


Blazs120gl
aktív tag

Egy profi sportoló minden évben éppen csak annyit javít, amennyi ahhoz kell, hogy a bónuszt minden évben megkapja.

Én azt mondom, örüljünk (és köszönjük meg az AMD-nek a versenyt), hogy az NV-nek volt oka megnyomni a gombot. Ki tudja hány kint lévő kártyára mennyi kakaót tud még utólag rácsavarni, ha lesz rá oka.

(#8) hokuszpk


hokuszpk
nagyúr

mondhatni nahát.
ha olyan ramaty a Vega, akkor megis miert ?

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#9) arn


arn
félisten

ez mennyi embert erint? aki nem pro kartyat vett, hanem vmi csucs gamerkartyat, es hirtelen rajott, hogy de jo lenne cad, etc programok alatt hasznalni... nekem ez kicsit mondvacsinalt dolog.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#10) #06658560 válasza arn (#9) üzenetére


#06658560
törölt tag

Tapasztalatom az, hogy a VGA driver Geforce vagy Quadro mivolta nem ad látványosan sokat hozzá a munkához. Ahol elfogy a Geforce, ott megfekszik a Quadro is.
Ezek pedig a Wiring Harness megjelenítése vagy egy rakat szerkesztő felülettel látható test mozgatása, ahol mindent számolni kell láthatóság szempontjából. Plusz a test, felület, vonal, pont kérdéseket is.
Mindez CATIA alatt igaz. Ott a cachelés bekapcsolása, amikor a testeket és felületeket egyszerűsített felületként számolja, sokat segít. Leginkább RAM használatban és sebességben.

Akiket ez érinthet, azok a kisebb mérnökirodák, ahol nem feltétlen tudják megengedni maguknak a tizenezer eurós vasakat. Mert csak néha esik be saját gépen végzendő munka, vagy kevesen vannak és a bérköltséget tekintve ez nagy kiadás lenne. Esetleg most indul. Gyakorlatilag egy fullos gép árából tudnak két-három pronsumer gépet venni, amivel nem tapasztalnak problémát munka során.

[ Szerkesztve ]

(#11) Ruuwa válasza arn (#9) üzenetére


Ruuwa
tag

Egyáltalán nem az, elég sok köztes lépcső van egy egyéni vállalkozó és egy több százezer főt foglalkoztató multi között. Az egyik lépcső amikor még nem engedheti meg magának a cég a legújabb pro cuccot, de egy ilyen félprofi cuccal már elkezdhet dolgozni. Vagy a használtan megvett régebbi pro cuccokat lecserélni. Most már legalább lehet egy köztes ár/teljesítmény mutatójú kategóriával is számolni adott felhasználáshoz. Nyilván nem lesz túl nagy aránya ezeknek a kártyáknak az összes eladott termékből, de szerintem valós igényekre reagál.

Valami tréfás, humoros, mégis mélyenszántó gondolatokat magában hordozó, rövid, velős mondat, mely egyéniségem rendkívüli sokszínűségéről tesz tanúbizonyságot.

(#12) -Skylake- válasza Yany (#4) üzenetére


-Skylake-
addikt

"Az ilyet akkor teheti meg egy cég egy versenypiacon, ha lezsírozta a konkurenciával, vagy alapos technológia fölényben van."

1: nincs verseny, az amd felsokategoriaban nincs jelen
2: igen, lezsirozta a konkurenciaval
3: igen, alapos technikai folenyben van

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#13) Raysen623 válasza -Skylake- (#12) üzenetére


Raysen623
addikt

A cikket is elolvastad vagy elsőkézből beírtad ezt a förtelmet? :U A 7x-es gyorsítás ellenére is több másik programban a Vega őrzi az első helyét. Igazából NV most elismerte, hogy ezidáig szartak az egészre, csak olyan tessék-lássék support volt driveres oldalról a szóban forgó progiknál.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#14) lenox válasza Raysen623 (#13) üzenetére


lenox
veterán

Szerintem ha olyan featuret bekapcsoltak geforce-on, ami eddig csak quadro-n mukodott, az nem azt jelenti, hogy szartak az egeszre.

(#15) tranceplanet válasza -Skylake- (#12) üzenetére


tranceplanet
addikt

Amire te gondolsz az a gaming, ne keverd össze. A professzionális piacon a Frontier egyedülálló, tudtommal az nvidiának egyelőre még nincs válasza. Szóval ne keverd a Frontier és az RX vegát, nem egy a célközönség és az ár sem!

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#16) #06658560 válasza tranceplanet (#15) üzenetére


#06658560
törölt tag

Miben egyedülálló?

(#17) mike710


mike710
aktív tag

Undorító egy cég.

(#18) lezso6 válasza #06658560 (#16) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Van komoly FP16, míg a Titan Xp-n ez le van tiltva röhejes szintre.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#19) lenox válasza lezso6 (#18) üzenetére


lenox
veterán

Ebben egyedulallo? Ez komoly?

(#20) lezso6 válasza lenox (#19) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Hát ebben biztos az, ez jutott először eszembe. De gondolom sose semmi se soha nem elég. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#21) lenox válasza lezso6 (#20) üzenetére


lenox
veterán

Tehat nem tudsz olyan nv kartyarol, aminek komoly fp16 teljesitmenye van?

(#22) tranceplanet válasza #06658560 (#16) üzenetére


tranceplanet
addikt

Tech-ben:
16GB HBM2 2048 bit memóriabusszal, 483 GB/s memória sávszéllel,
FP16: 26,2 TFLOPS
FP32: 13,1 TFLOPS

Hirtelen ennyi, de én nem értek annyira a témához. Aki ezekkel dolgozik és persze Abu többet tudna mondani a témában.

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#23) lezso6 válasza lenox (#21) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A Frontier egy (relatíve) olcsó félprofi kártya, nem a Quadro-kal versenyez.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#24) lenox válasza lezso6 (#23) üzenetére


lenox
veterán

Ez egy kamu mondas, minden ceg ugy allitja be az arat, ahogy a legtobb hasznot remeli, ha az nv dragan arul egy termeket, azert csinalja, mert ugy gondolja, hogy el tudja annyiert adni, ha majd nem tudja, csokkent az aron. A kerdes amugy az volt, hogy a professzionalis piacon miben egyedulallo, tehat ezek a valaszok hamisak.

(#25) lezso6 válasza lenox (#24) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Jó, akkor nem félprofi, hanem olcsó profi. De így is egyedülálló abban, hogy olcsóért tud komoly FP16-ot. Akárhogy kavargatod a kakit, attól még nem lesz belőle leves.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#26) lenox válasza lezso6 (#25) üzenetére


lenox
veterán

Mondom, hogy az ar az a kereslet/kinalat fuggvenye, azert adjak olcson, mert nem tudjak dragan. Nem egyedulallo az FP16 teljesitmenye, csak ok nem tudjak dragan eladni. A kakit meg te kavargatod, maradjunk annyiban.

(#27) lezso6 válasza lenox (#26) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Badarság, olyan szinten túlmagyarázod a dolgokat, mint egy notórius AMD-fan. :D Ott a Radeon Pro WX9100 drágáért, ami ugyanaz lesz, mint az FE, csak certifikált driverekkel, ez megy a Quadro-k ellen. Az FE az a Titan XP ellenfele profi felhasználás terén, az ára is pont annyi. Egy termék meg hadd legyen már egyedülálló, ha jó az ár / érték aránya, nem hiszem el, hogy ilyenen lehet vitatkozni. :(

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#28) lenox válasza lezso6 (#27) üzenetére


lenox
veterán

Aha, menekulore fogod. A jo ar/ertek arany nem jelenti, hogy fp16-ban vagy savszelessegben egyedulallo. Raadasul meg csak azt se jelenti, hogy akar ar/ertek aranyban egyedulallo, ehhez az kene, hogy mindenben verje a Titan Xp-t. Nem kell hulyeseget allitani, es maris nem kell vedeni a vedhetetlent.

(#29) lezso6 válasza lenox (#28) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Menekülőre? Valamiről lemaradtam? Ez most vérre megy? :D

Azt írtam, hogy FP16-ban egyedülálló, mivel az ellenfél (Titan XP) nem kevesebbet tud.

Na, megyek menekülök aludni, remélem nem lesznek rémálmaim olcsó Quadro-kkal.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#30) lenox válasza lezso6 (#29) üzenetére


lenox
veterán

Hat nem vetted eszre, hogy az elozo hozzaszolasban mar ar/ertek aranyban probaltad egyedulallonak beallitani?
FP16-ban a kozvetlen ellenfelenel valoban lenyegesen jobb, a professzionalis piacon meg tavolrol sem egyedulallo, ahogy tevesen allitottad.

(#31) tranceplanet válasza lenox (#30) üzenetére


tranceplanet
addikt

Én használtam az "egyedülálló" jelzőt, kopinak be is írtam miért. Ha tudom, hogy ennyire ugrotok erre a szóra, akkor mást használtam volna. Az is lehet, azért lettetek ilyen harapósak, mert egy mondatban használtam az egyedülálló és AMD szavakat. A Frontier keményen odavert a Titánnak a félprofesszionális piacon. Mostanra mondjuk már hozzászoktam ezen a fórumon, hogy az AMD-ről jót írni nem szabad, mert maga leszel az antikrisztus. Az utóbbi pár évben kialakult AMD=ROSSZ kapcsolat egyesek fejében olyan agymosást eredményezett, amelyből képtelenek kigyógyulni.

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#32) #06658560 válasza tranceplanet (#31) üzenetére


#06658560
törölt tag

Mármint melyik piacon? Ugyanis egy csomó olyan pro felhasználás van, amelyiknek semennyire nem kell FP16, vagy bármilyen compute.

(#33) lenox válasza tranceplanet (#31) üzenetére


lenox
veterán

Beirtad, na azokban pont nem egyedulallo. Savszelban meg konkretan a Titan Xp-nel sem jobb, nemhogy altalaban egyedulallo.
Szerintem meg lehet az amd-rol jot irni, csak igaz legyen. A csusztatasok miatt rossz a megiteles.
Engem az ilyen a 'Frontier odavert a Titannak' hulyesegek nem erdekelnek, ha valami konkret celja van valakinek kivalasztja az arra megfelelo kartyat es hasznalja azt, egyelore tudtommal mindkettonek van olyan felhasznalasa, amiben jobb a masiknal, nekem tuti nem erzelmi kerdes.

(#34) tranceplanet válasza #06658560 (#32) üzenetére


tranceplanet
addikt

Most minek kell szőrszálhasogatni? Általánosságról volt szó, tudjuk, hogy összetett dolog. Ki erre, ki arra használja a kártya képességeit. Akinek elég a frontier vagy titan azt használja, ha nem, vesz quadro-t vagy firepro-t. Kinek mire kell, melyik miben jobb.

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#35) kriszpontaz


kriszpontaz
veterán

Ezek szerint minden mezei kártyában megvan ez a tartalék (mert ugye a GPU a professzionális VGA kártyákon is majdhogynem ugyanaz mint a mezei játszóson). Már csak azt nem értem, hogy pl. a Legacy státuszú kártyák mindegyikére miért nem engedik rá szoftveresen ezeket az erőtartalékokat? Nem mindegy lenne már nekik?

(#36) nemlehet válasza kriszpontaz (#35) üzenetére


nemlehet
őstag

Mert egy 580-al mai napig tök jól el lehet játszogazni fHD-n medium-high-on. Ha még rájönne némi erőtartalék akkor 1060 alatti kártyát alig alig lenne értelme venni. Minden ami nekik ingyen van (sőt spórolnak mert nem kell meghajtót írni) és vevőket hoz az megéri.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#37) nubreed válasza nemlehet (#36) üzenetére


nubreed
veterán

Szerintem a kollega a professzionális alkalmazásokban való erőtöbblet kihasználására gondolt, nem a játékokra, a cikk sem arról szól.

Amúgy meg ettől függetlenül tényleg nagyon érdekes, hogy driverből miket lehet elővarázsolni.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#38) nemlehet válasza nubreed (#37) üzenetére


nemlehet
őstag

Lehet tényleg arra gondolt, de úgy általánosságban is igaz ez. PL tudom hogy a Blender nagyon sokat profitál egy Nvidia VGA-ból (CUDA-n sokkal gyorsabb mint OpenGL-en) és azt a félprofi/szabadúszó amncsi 3D-sek sokat használják.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#39) kriszpontaz


kriszpontaz
veterán

A professzionális alkalmazásoknál gondoltam ezt a szoftveres feloldást. Tulajdonképpen a mezei driver felnőne a professzionális driverhez, vagy a program felé azt "mutatná", hogy prof. kártyád van. Tulajdonképpen a játékokban ez a gyorsulás nem jelentkezne, mert ugye arra prof. VGA-kon sincs gyorsabb profil, mivel nem arra való.

[ Szerkesztve ]

(#40) kromatika


kromatika
veterán

Up neki.

(#41) lezso6 válasza lenox (#30) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nagyon úgy néz ki, hogy szándékosan nem akarod megérteni, hogy miről van szó, szimplán csak kötekedsz. De azért próbálok még jóindulatú lenni, szóval ezek a tények:

1. Jelenleg a Vegának van a legnagyobb elméleti FP16-os számítási kapacitása (még a P100-nál is jobb)
2. NV-nél rohadt drága az FP16, Quadro kell hozzá, Titan nem tud ilyet
3. A Frontier Edition Titan áron van

Ebből levonható a következtetés, hogy az FE FP16-ra egyedülálló: a leggyorsabb és rohadt olcsó.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#42) Blazs120gl válasza lezso6 (#41) üzenetére


Blazs120gl
aktív tag

Ipari/mérnöki rendszerekre mekkora gyakorlati haszna van az FP16-nak?

Én anno sokat szívtam azzal, hogy pl. Simulink modelleknél a teszt 64-bites fp volt, míg a generált szoftver funkció 32-bites fp volt, ezért nem hozta a pontosságot -> buktak a tesztek.
32 biten nekem a gyakorlatban kb. 8 digit-re volt elég (plusz előjel) a pontosság, tizedesponttól függetlenül. FP16-on ez még rosszabbul alakul, ezért felteszem, hogy pl. végeselem szimulációkban vagy egyéb lánc-számításokban elvész az elvárt pontosság. Vagy?

Tényleg csak kíváncsiságból kérdezem, nem akarok itt senkivel iszapbírkózni. :)

[ Szerkesztve ]

(#43) #06658560 válasza tranceplanet (#34) üzenetére


#06658560
törölt tag

Pusztán annyit, hogy általánosságot nem lehet mondani. Egyetlen területen jobb a AMD FE, ami a prosumer szegmens kis részét fedi le. Itt meg általánosan mint az első és egyetlen szent grál van emlegetve.

(#44) lezso6 válasza Blazs120gl (#42) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Van pár alkalmazása, pl deep learningre elég FP16 is, sőt. NV nem véletlenül korlátozza a Geforce-okon és a Titanon is, ők nagyon elmentek ebbe az irányba, a V100 pl keményen odaver, ott már külön Tensor Core-okat lehet erre befogni, melyek elméleti számítási kapacitása 120 TF. Viszonyításnak a V100 félpontos kapacitása csak 30 TF, a Vega 26 TF, a P100 21 TF, a Titan XP meg 0.2 TF (korlátozott).

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#45) lezso6 válasza #06658560 (#43) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Senki sem mondta, hogy az FP16 egy szent grál. Te kérdezted, hogy miben egyedülálló. Hát ebben, de itt elég dulván. Az, hogy ez mennyire széles téren hasznosítható az már más kérdés.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#46) Blazs120gl válasza lezso6 (#44) üzenetére


Blazs120gl
aktív tag

Hmm, érdekes, köszi a választ! :R

(#47) lenox válasza lezso6 (#41) üzenetére


lenox
veterán

Nagyon úgy néz ki, hogy szándékosan nem akarod megérteni, hogy miről van szó, szimplán csak kötekedsz.

Ez inkabb rad igaz.

1. Nem, a V100-nak van, de a P100-nak es a GP100-nak is hasonlo van, szoval semmikepp nem egyedulallo.
2. Az ar meg mindig az eladhatosagtol fugg, mint ahogy az is uzleti megfontolas, hogy melyik termek milyen featuret tud.
3. Igen, azzal nem vitatkozom, hogy jo aru a FE.

A kovetkeztetesedbol annyi igaz, hogy nem draga.

(#48) Jack@l válasza lezso6 (#44) üzenetére


Jack@l
veterán

Csúszós területre tévedtél, nekik ez a munkájuk nap mint nap... :)
Deep learningben meg nvidia kb 5-6 évvel az amd előtt jár. (sebességben, elterjedésben is fényévekkel)

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#49) lezso6 válasza lenox (#47) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Tiszta óvoda, mondok valamit, erre azt kapom, hogy "nem, te vagy az!". :DDD :O

1. A V100 hiába 5x gyorsabb, ha még nincs a piacon. :U A P100 és GP100 pedig egyértelműen lassabb.

2. Igen. De ez hogy jön ide? Ha FP16 kell olcsón, akkor egyértelműen a FE a legjobb választás.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#50) tranceplanet válasza lenox (#47) üzenetére


tranceplanet
addikt

A Tesla V100 csak év végén lesz elérhető, de csakis OEM-ek számára. Frontier jelenleg is elérhető bárkinek. Amúgy még mindig félprofi kártyákról beszélünk: Vega FE, Titan, RadeonPro. A "hasonló" pedig nem számszerű, nem vethető össze mással.

[ Szerkesztve ]

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.