Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) b. válasza #83685760 (#50) üzenetére


b.
félisten

Vagy inkább jöjjenek Nintedora, mert erről szól egy konzol. :U

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#52) dabadab válasza #83685760 (#50) üzenetére


dabadab
titán

"Végül is meg lehetne oldani, lenne ugye a kar a bal oldalon, jobb oldalon 3 gomb "

Meg lehetne oldani, csak működni nem nagyon működne, mert a joyról lecsúszna az ember keze, ahogy az érintőgombokat megtalálni se olyan egyszerű, mint a fizikaikat és az ujjak persze a képernyőt is kitakarnák.

A mobilos játékok egyértelműen legnagyobb gondja az, hogy az érintőképernyő nagyjából teljesen alkalmatlan bármilyen akciójáték irányítására.

DRM is theft

(#53) #83685760 válasza b. (#51) üzenetére


#83685760
törölt tag

Vagy jöjjenek mindkettőre, így jóval nagyobb piacuk és bevételük lenne, meg talán a részvényeik sem hullámvasutaznának ennyire.

dabadab: Teljesen egyetértek, mégis vannak olyanok, akik FPS-t, vagy régi NES játékokat tudnak probléma nélkül játszani így. Ezért vetettem fel a saját kontroller ötletét, igazából az még működhetne is.

[ Szerkesztve ]

(#54) ldave válasza #83685760 (#53) üzenetére


ldave
félisten

Persze, van aki végigtolja GTA 3-at mobilon, de ez 10 emberől 1. Nem ilyen irányba mozdul a Nintendo, legalábbis az eddigi infók alapján.

A Slime draws near! Command?

(#55) b. válasza #83685760 (#53) üzenetére


b.
félisten

( szerencsére) nem ezt az utat választják.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#56) #83685760 válasza b. (#55) üzenetére


#83685760
törölt tag

Ugyanezt mondták a mobiljátékokra is ;) Tisztában vagyok az exkluzív játékok fontosságával a cég szempontjából, de ha mondjuk nem szimpatikus a gép, az ára, a mérete, maga a cég, vagy bármi, akkor 1-1 játék miatt nem veszem meg a konzolt, így nekem az a jó, ha több platformon is elérhető az adott játék. Rettentő sokan vannak ezzel így.
Amúgy biztos vagyok benne, ha megjelenne Steamen pár régebbi 1st party NES cím, már csak a nosztalgia és a "gyűjteményfehérítés" miatt is vennék őket, mint a cukrot, ráadásul nem kéne újra meg újra megvásárolni őket.

ldave: [link] :) Rajta kinyitható telefontartó, a dobozába mellékelve valahogy a Majora's Mask, $35. De ezt én sem tartom túl valószínűnek mostanában... :)

(#57) myckie2 válasza --HARDCORE-- (#2) üzenetére


myckie2
őstag

Ha valakinek van rá pénze, miért ne tegye? Ráadásul 130k-ért ma már csak egy erős középkategóriás telefont kapsz.

(#58) atisr válasza #83685760 (#56) üzenetére


atisr
csendes tag

Kicsit olyan ez mint az iPhone meg az iOS, ha külön lennének jóval kisebb lenne az értékük (és nem feltétlen csak anyagilag értem). A Nintendo saját konzoljaira gyártja a "nagybetűs" játékait, és rajongók ezért is szeretik, mert tudjuk, hogy minőséget kapunk, nem kell rögtön 0. napos patch-ek letöltésével szórakozni.
Ennek persze megvan a maga ára (de minden hülyeséget - mint dedikált SD kártya - nem feltétlen kell benyelni).

(#59) cskamacska válasza myckie2 (#57) üzenetére


cskamacska
addikt

"Ha valakinek van rá pénze, miért ne tegye?"

Persze lehet ezt úgy értelmezni, hogy a Nintendo tett szívességet a felhasználóinak, hogy kiad egy a készülékkel biztosan működő kártyát, de lehet úgy is, hogy direkt kispórolták belőle a tárhelyet, és majd a kis mocskok vesznek túlárazott brandelt kártyát hozzá, és még meg is köszönik ezt nekik. :P

Szvsz a 32GB belső eMMC tárhely rettenet kevés lesz. És akkor jönnek a drága SD kártyával, ami lassabb is mint a belső tárhely lett volna. A legjobb esetben is ennek erősen vitatható a hírértéke, nem fogják jobban szeretni Nintendo-t miatt. :(

"Ráadásul 130k-ért ma már csak egy erős középkategóriás telefont kapsz."

Azt, vagy három darab 3DS-t. ;]

Switch drágábban kezd mint az eddigi kézi konzoljaik, de dokkolt gépként is a PS4 Slim/Xbox One S ára fölött lesznek. És ne felejtsük el hogy hordozható játékgépként a telefon mellé lehet csak venni, azt semmiképp nem váltja ki, márpedig ha legalább egy középkategóriás telefonja van az embernek, mondjuk egy gamepad kiegészítővel, akkor azon is tudna játszani..

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#60) Vebber válasza tuki2200 (#42) üzenetére


Vebber
tag

Tévedésben vagy. Az amiben benne van a Luigi DLC, 13GB.
Egy egyszerűbb Just Dance is 12-16GB, és ebben se DLC, se update.

(#61) #83685760 válasza atisr (#58) üzenetére


#83685760
törölt tag

Az Apple jó hasonlat, ott is az érzést adják el (részben), ha Nintendót veszel, akkor a jó szórakozás, családbarát cég, stb. jut eszedbe róla (sajnos már a gyenge hardver, a játékok hiánya és a magas ár is). Ebben teljesen igazad van. Valójában nem is arra gondolok, hogy az új Zeldát adják ki, elég lenne pár régebbi játékot. A Mario Run jó kezdet, de még nem az igazi.

[ Szerkesztve ]

(#62) atisr válasza cskamacska (#59) üzenetére


atisr
csendes tag

Nem tett szívességet az N, de ez csak egy alternatíva, nem úgy mint a PS vita memoria kártyája.

Emlékeim szerint a WII U is hasonló áron kezdett, Én kb. fél évvel premier után vettem meg, és a prémium (32Gb-os) még akkor is 90eFt volt. Plusz még vennem kellett egy Remote kontrollert is, hogy 2 személyes családi multira is alkalmas legyen (amit a Switch-hez most alapból megkapom). Tudom a joycon kicsi meg minden, de kötetlen szórakozáshoz pont elég.

Persze menő a tárhelyen sírni, de ha az ember dobozos verzióban veszi a játékokat (pedig ahhoz, hogy könnyen eladhassuk úgy vesszük), és mondjuk az eShop-ból meg letöltjük az indie (illetve korábbi konzolokra kiadott N címeket), akkor azért simán elég a 32GB.

Nekem S7-em van, mégis veszek mellé majd egy Switch-et, mert ha telefonról játszok egy összetett 3D-s grafikájú játékkal, akkor bizony mire hazaérek éppen csak kifutja az aksi.

(#63) b. válasza Vebber (#60) üzenetére


b.
félisten

Mivel ez elsősorban főleg hordozható kézikonzol és a játékokat nem kell telepíteni, mint PS4-Xbox esetében mellékes dolog is lehet. Kártya kikap másik betesz és játszik. Digitálisan sem lesz olcsóbb egy játék,érdemes fizikai adathordozón megvenni, valamint 32 Gb sd kártya 5-6 ezer forintért kapható már itt az aprón is, nem is lassú.
Az ajándék játékok vagy digitálisan megvett címek pedig az accounthoz lesznek rendelve, és letölthetőek SD kártyára ezerszer, tehát ha valakinek nem elég mondjuk 3-5 digitális játék egy időben az bővíti 32 Gb -tal és egyszerre lehet nála 8-10 is.ennél több nem igen kell egy kézi konzolnak 1-2 napra.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#64) myckie2 válasza cskamacska (#59) üzenetére


myckie2
őstag

Nézd meg kinek válaszoltam. Nem a Nintendoról beszéltem.

(#65) Vebber válasza b. (#63) üzenetére


Vebber
tag

Nekem nem kell megmagyarázd, ismerem a működését.
Ezek bolhafing méretű SD kártyák, aranyáron.

A kapcsoló belső memóriája magában, vagy ezekből bármelyikkel bővítve is nagyon kevés.

Továbbá lesz ami nem jelenik meg lemezen, de ha lemezes változat van is, akkor is bővíteni kell, mert update, DLC csak így telepíthető.

Felesleges fényezni a nintendot, és ezek gyártóit is. Fentebb kifejtették már többen, ez az emberek szimpla átverése.

(#66) Vebber válasza b. (#63) üzenetére


Vebber
tag

De ez sem helytálló: "elsősorban főleg hordozható kézikonzol"
Utána lehet nézni, pontosan mit is mond a nintendo.

(#67) b. válasza Vebber (#65) üzenetére


b.
félisten

Hát legyen ahogy gondolod. :R DE igen helytálló, hybrid kézikonzol asztali funkcióval amihez dokkoló szükséges. megmagyarázni neked semmit nem akartam.
Egyébként DLC, satöbbi mind a belső memóriából futtatható lesz csak úgy mint a javítások, ami a letöltött digitális tartalommal és/ vagy a kártyán lévő játékkal párhuzamosan fog futni.
Nem játékok tárolására hozta létre N első sorban belső tárhelyet, hanem játékokhoz tartozó kiegészítő dolgok, szolgáltatások arra települnek.

Felesleges lehúzni a Nintendot, egyszerűen fogod magad és nem veszed meg és akkor nem leszel átverve, ilyen egyszerű a mutatvány. Van ezer ,másik memkártya piacon negyed ennyiért, meg van ezer másik konzol is választási lehetőségként.
Eléggé világosan felvázolta N a Switch céljait, a célközönségét és a gép tudását . Akinek így nem tetszik , vagy ennyiért nem tetszik,,kihagyja, akinek meg bejön megveszi.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#68) atisr válasza Vebber (#65) üzenetére


atisr
csendes tag

Az Update-k és DLC-k tárolására bőven elég a 32Gb.
Nekem WII U-n is annyi van (4 WII címmel, ami csak letölthető formában elérhető, és hasonló számú demóval bőven tudok ennyi helyen gazdálkodni).

(#69) Vebber válasza atisr (#68) üzenetére


Vebber
tag

Kérlek ne állísd már te is kész tényként, ami nem úgy van. Inkább azt kellene írni, hogy neked elég.
Véletlenül szintén van wii u-m. Csak ha az utoljára vásárolt játékot veszem, ami a Lego Dimensions, az első indításnál rögtön kérte a gép az updatet. 5GB jött le, majd két story pack-hez újabb 8GB. Ezek mellett pedig még van több kiegészítő tartalom is. Ezek pedig csak belső tárhelyen lehetnek.

És ez csak egy játék, amellett, hogy a wii u változat tartalma a legkisebb méretű.

Az sem elhanyagolható, hogy sem a wii u, sem a kapcsoló 32GB tárhelye nem használható fel, mert a rendszernek lefoglal belőle.

Így azt gondolom azt kijelenti, hogy a belső tárhely, vagy a cikkben említett valamelyik kártya kielégítő méretű, az nem valós.

Nézd már meg az aktuális akciókat (ami mindig igaz, akármelyik játékot kínálják kedvezményesen).
Vegye meg a kedves ügyfél inkább drágán a lemezest? Vagy töltse le lemezre?

67 b.:
Köszi, pontosan így teszek, és nem vásárolok kapcsolót. A méretéből kitűnően valóban nem tárolásra hozta létre a belső memóriát a nintendó. Sokkal inkább parasztvakításnak. Na meg azért, hogy magának spóroljon, az ügyfél meg vásároljon.

Kapcsolóra is írok példát. A Mario Kart 8 olcsóbban letölthető lesz azoknak, akiknek a Wii u verzió megvan.
De biztosan lesznek még játékokra vonatkozó kedvezmények is.
Mekkora méretű is a Wii u verzió az update, és DLC-k után? Mi marad a belső tárhelyből egy ilyen vásárlás után?

Na de hát ez nintendo.

[ Szerkesztve ]

(#70) atisr válasza Vebber (#69) üzenetére


atisr
csendes tag

Bocsi az általánosításért :R nem találkoztam a Lego Dimension folymatosan terjeszkedő dimenzióival, és hasonlóval sem.
Maradjuk annyiban, hogy számomra eddig soha nem volt probléma a tárhely WIIU-n.

Na persze lehet Switch-nél majd egyszer máshogy fogom gondolni, és veszek egy noname kártyát bele. Jelenleg számomra ez nem igazán vásárlást befolyásoló tényező.

(#71) tuki2200 válasza Vebber (#60) üzenetére


tuki2200
senior tag

Jo nagy dlc lehet...

http://nintendonerds.com/wii-u-eshop-download-sizes-retail

(#72) #92253184


#92253184
törölt tag

Csak halkan kérdezem meg, amúgy tudjuk miről beszélünk vagy csak megy a köpködés?
Értem én, hogy 32gb SD kártya és abból van olcsóbb, van viszont sokkal drágább is. Tapasztalatom alapján SD kártya és SD kártya között is komoly különbségek vannak. Ugyan ezekkel a paraméterekkel, gyártói áron van sokkal olcsóbb?

(#73) ayo válasza #92253184 (#72) üzenetére


ayo
addikt

sima felcímkézés, nem új keletű dolog. ezeket eddig se vette senki ellenben a nézettséget és hsz-t szül az ilyen poszt, főleg ha beleírjuk hogy FÉLELMETES.

remélem nem ez az új irány a Gamepodon.

http://jateknaplo.blog.hu

(#74) oriic válasza ayo (#73) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

"remélem nem ez az új irány a Gamepodon."

PH-s cikk, nem GP-s.

Live-Die-Respawn

(#75) oriic válasza #92253184 (#72) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

"Tapasztalatom alapján SD kártya és SD kártya között is komoly különbségek vannak."

A gond, hogy ezek sima átszitázott kártyák, a technológia adott, a normál márkájú pl. Samu kártyákhoz képest kizárt hogy gyorsabbak lennének. Mégis drágábbak jóval.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#76) ayo válasza oriic (#74) üzenetére


ayo
addikt

oh, tényleg, akkor még nyugodt maradok :)

http://jateknaplo.blog.hu

(#77) #92253184 válasza oriic (#75) üzenetére


#92253184
törölt tag

Közben a Forbs kiadott egy korrekciót a saját cikkéhez:
"Correction: While Amazon.jp has the price listed for these cards as one figure, it appears that third parties have marked up the price to levels above what the manufacturer intended. The HORI site has the 32 GB card listed as ¥ 3,758, which is still more than most similar microSD cards, but not as much as the listed Amazon price was indicating. Also, since the publication of this article, the third party listing has also lowered its price, though still not to the level HORI "

Szólni kellene a cikk írójának, hátha ő utána néz és javít. :)

Így azért kicsit más a gyerek fekvése.

(#78) #83685760 válasza #92253184 (#77) üzenetére


#83685760
törölt tag

Annyira azért nem más. Itt írtam is az árakat, az N-matricás kártya így is majdnem háromszor drágább, mint a sima.

(#79) Vebber válasza tuki2200 (#71) üzenetére


Vebber
tag

Tegyek be egy képet a méretekről?
Megkövetsz itt, ha saját szemeddel látod?

(#80) cskamacska válasza Vebber (#79) üzenetére


cskamacska
addikt

Teljesen felesleges a tépelődés emiatt. A fanok és optimisták reménykednek hogy elég lesz a beépített tár, de de még tavaly volt cikk arról, hogy a fejlesztők keveslik az elérhető 8 és 16GB-os ROM kártyák kapacitását is:

" Sajnos úgy néz ki, hogy első körben a Macronix kínálata nem mondható túl bőnek, mivel a friss adatok szerint 8 és 16 GB-os memóriakártyákon szállítható az adott program. Ez sok játék esetében elég lesz, a fejlesztők egy kis része már most panaszkodik arra, hogy kevés a 16 GB-nyi kapacitás. Ez azért nagyon fájó, mert bizonyos programokat lehetne szállítani jobb minőségű textúrákkal is, a megfelelő memóriakapacitás megvan hozzá, de a hordozható adattárolóra már nem fér rá az adat. A tömörítés pedig nem járható út, ugyanis a Nintendo Switch esetében nagyon kötöttek lesznek a telepítési szabályok, így a programhoz tartozó tartalmat nem lehet felmásolni a konzol dedikált adattárolójára."

Márpedig, ha az összterület lesz 32GB, és nem az elérhető, akkor abból a rendszer megeszik abszolút minimum 6GB-ot, és ha a maradékra kellene tölteni később 16GB-ba sem beférő játékokat, akkor lesz itt tulajoknak sírása.

Tényleg azért nem érdemes ezen veszekedni, mert az Wii U méretei 1-2-3-4 éves játéktehénkedési állapotokat mutatnak, de a Switch még ki sem jött, ennek még 4 év múlva is meg kellene állni a helyét.. :(

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#81) carl18


carl18
addikt

Vegye meg akinek annyi esze mint a tyúknak! :DDD Még ha egyszer vennék egy ilyen kézi konzolt, tuti nem vennék tripla áron hozzá memória kártyát mert hát arra rá van írva hogy nintendo! :)) Komolyan elég nagy lehúzás ez.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.