Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) fornettisuti


fornettisuti
veterán

Mivel világítós, gamer egér.😎

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#2) b.


b.
félisten

Na , ezt szeretettel várjuk , csak a sensor hagy bennem kétségeket.(Microsoft BlueTrack )

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#3) arn


arn
félisten

de miert nem tudtak teljesen a regi verziot kiadni, ha mar annyira nepszeru volt... ebayen vmi 100 euroert vesztegettek.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#4) Fred23


Fred23
nagyúr

Lehet tudni pontosan, mi az a szenzor? Gondolom, nem nagy szám sajnos.

(#5) atike


atike
nagyúr

Milyen jó volt a régi tényleg... De vajon ma is meg fogja állni a helyét...? Azért nem kicsit lett a mezőny erősebb az évek alatt...

(#6) hemaka


hemaka
nagyúr

Az egy dolog hogy nez ki, ami szerintem rendben van. De a bele a lenyeg.

(#7) hunluki válasza hemaka (#6) üzenetére


hunluki
senior tag

Kicsit off jellegű kérdés, de hajt a kíváncsiság:

MS-nek nincs véletlenül olyasmi trackpadje mint az almának? Újabb laposokban már valami precíziós MS kütyü van ami jól támogatja a multitouchot és nem az a klasszikus katasztrófa laptopra hányt apró g pont kereső tapipadnak csúfolt valami.

Ilyenből van valami vezeték nélküli fajta mint a magic trackpad? Próbáltam az almásat de nagyon nincs kibékülve a W10-el, 1-2 ujj támogatása megy de 3 után megnyikkan, kb össze sem lehet hasonlítani egy osx-hez képest.

(#8) viharhozo válasza atike (#5) üzenetére


viharhozo
addikt

Milyen mezony? Szinte nem is lehet kapni buzigyerektetovalas nelkuli egeret, mar onmagaban ezzel nyert ugye van.

A multkor kerestem irodai egeret ertelmes aron, es volt osszesen a Logitech G203.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#9) Fred23 válasza hemaka (#6) üzenetére


Fred23
nagyúr

Egy 3310-es szenzort minimum illene nekik betenni, másként hatalmas csalódást fog okozni mindenkinek!

(#10) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Nagyon helyes. Kétféle is volt az elmúlt tizenévben, hosszú életű, megbízható eszközöknek bizonyultak, elérhető áron.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#11) DeFranco


DeFranco
nagyúr

nekem volt ilyenem, de nem volt valami eget rengető élmény.

a 400 dpi nekem minden volt csak elég nem, nem szeretek hadonászni az asztalnál, az oldalsó gombok nyomáspontja esetleges volt mint egy francia sebváltó és a görgő hozta a típushibát, meghülyült néha és magától léptetett egyet-egyet, próbáltam minden neten fellelhető ifixeditet elkövetni jobb lett de jó nem.

kényelmes volt, az igaz, meg lehet volt valami csoda a szenzorban ami miatt a prőknek jobban beadta a 'eccsát de fakezű userként nem volt valami megváltás. tán még az usb-n is kellett valamit mókolni, hogy ne világítson kikapcsolt gép mellett is, de ebben nem vagyok biztos.

mindezek ellenére mivel itt az érzékenység jóval magasabb, a görgő hibát meg csak nem követik el még egyszer, akár még kellemes meglepetés is lehet. a bal oldaláról miért nincs kép egyébként a hivatalos oldalon sem?

[ Szerkesztve ]

(#12) Drughi


Drughi
addikt

Nekem a mai napig van kettő Intellimouse 1.1a-m. Egy bontatlan gyári dobozos (már-már relikvia), meg egy agyonhasznált még a CS 1.6 időkből...

Ha lehetne még kapni emberi áron a régit vennék még egyet...

Ezt kicsit drágállom ennyiért.

(#13) b. válasza viharhozo (#8) üzenetére


b.
félisten

A G203 irodai egér? :Y

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#14) atike válasza viharhozo (#8) üzenetére


atike
nagyúr

pld

Genius NX7000 nagyon alap, egyszerű de jó... Igen, tényleg sokon ott figyel egy-egy embléma, de azért még van (szerencsére) alap egér is... :)

[ Szerkesztve ]

(#15) Vanir


Vanir
veterán

Csak szólok, hogy a régi verzió szenzora milliószor jobb. Ez nem való játékra, irodába viszont jó lehet, ha normális hazai árazást kap.
Amúgy IntelliMouse Explorer 3.0 a régi típus pontos neve, az IntelliMouse csak egy brand, volt belőle néhány változat.

[ Szerkesztve ]

(#16) Feketelaszlo válasza Fred23 (#9) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Az újkori Microsoft hardverek minőségét ismerve szerintem nem csak a szenzor fog csalódást okozni, hanem az egész egér a fülétől a farkáig. A WMO-t / IMO-t sem csak a szenzor tette naggyá, hanem az, hogy lehetett ütni-vágni.

(#17) scope2007


scope2007
addikt

Hmmm nálunk is volt, sokat bírt, és akkori mezőnyben ez tetszett a legjobban

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#18) RozogA87


RozogA87
tag

Ez nagyon ízlésesen néz ki. Persze ettől még lehet szar.

Az intelligens emberek hajlamosabbak a mentális betegségekre. Állítják a hangok a fejemben.

(#19) SP!T válasza RozogA87 (#18) üzenetére


SP!T
addikt

Persze, mert több évvel ezelőtt aki anno tervezte a desgin-t, még értett is a szakmájához.

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#20) mdesign


mdesign
csendes tag

Hol van a 3. és 4. gomb az oldaláról? Csak nekem hiányzik?

(#21) Vanir válasza mdesign (#20) üzenetére


Vanir
veterán

Ez nem az az egér...

(#22) viharhozo válasza atike (#14) üzenetére


viharhozo
addikt

Ettol azert kicsit komolyabb kene, az M500 pl. tetszett, de a regi G9-nek sokkal jobb volt a fogasa.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#23) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Jajj de megörültem mikor megláttam a hírt. De csak addig tartott az öröm, míg el nem olvastam a hivatalos oldalon szereplő specifikációkat. Valami jó szenzorral, és némi súly csökkentéssel baromira kellene. De így? Megvárjuk Vanir logoutos tesztjét. :)

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#24) e00dgy válasza Feketelaszlo (#16) üzenetére


e00dgy
aktív tag

Végül is az egeret ütni vágni kell. Azért csak is arra találták ki. :)

Csak a zseni és az idióta töri át az emberek által teremtett korlátokat. Soha nem használtam reklám blokkolót... :) ;)

(#25) mekker válasza hunluki (#7) üzenetére


mekker
őstag

Az előző nagy update-ben a MS kiadott egy touchpad API, ami elvileg jelentősen megkönnyíti a gyártók dolgát abban, hogy jó tuchpad drivereket írjanak. Mert eddig nagyjából az volt, hogy megpróbáltad úgy összetákolni a touchpad driverét, hogy az egy egérnek tűnjön, de mégsem.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#27) Vanir válasza .LnB (#23) üzenetére


Vanir
veterán

Nem lesz neki. ;] Amúgy OCN fórumon már pörgetik rendesen a szenzor infókat. A PCS egész magas, de gyakran kipörög, meg ha jól olvastam 2000 FPS-t tud valószínűleg, az MLT04-es verziók meg 9000-t. Vicc.

morgyi: Nem lesz kompatibilis a kettő egymással a lencse miatt.

(#28) .LnB válasza Vanir (#27) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Nekem 4 éve van itthon egy BlueTrack-es MS egerem, netezésre használom. írtam is bemutatót róla logoutra, nem tesztet csak bemutatót, és nem olyan minőségben mint amiben ti szoktatok egerekről írni. Talán az volt az első logout írásom. :) elkapott a nosztalgia. Na szal' napi szinten használom az óta is. Semmi baja. De tényleg semmi. (ez idő alatt mondjuk jó pár Razer megdöglött volna már)
Sőt néha játékra is használom mert nekem nagyon kényelmes (Witcherben például.) De egy Cs, Quake alatt halott ügy. Nem tudom milyen szenzor lesz ez pontosan, de semmi jóra nem számítok.

Kb olyan szutyok leszbez is mint a Habu volt.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#29) Foglalt név


Foglalt név
addikt

Vettem is gyorsan egy balkezeset. Ja nem, még csak 2017-et írunk, úgyhogy továbbra is rohadjak meg :DDD

(#30) b. válasza Foglalt név (#29) üzenetére


b.
félisten

:DDD :DDD

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#31) jaffa 2843


jaffa 2843
Ármester

Nem feléled, hanem halva születik. :U

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#32) ribizly válasza jaffa 2843 (#31) üzenetére


ribizly
veterán

Sajnos. Pedig ez azért ziccer lett volna. Kár érte.
És mondom ezt úgy, hogy sose jött be a formája.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#33) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Imádtam az 1.1A-t :)

(#34) tecsu válasza b. (#2) üzenetére


tecsu
addikt

A "sensor"? :DD Az bennem is.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#35) nyunyu


nyunyu
félisten

Sokaknak melegszik meg a szíve, ha a Microsoft IntelliMouse egerére gondol, ami 1996-ban jelent meg, és optikai szenzorával, görgőjével és extra gombjaival igazi különlegességnek számított az akkori piacon.

Elmondanád, hol van ezen optikai szenzor, meg extra gomb?

Hasonlóan kinéző, de már optikai IntelliMouse with IntelliEye '99-ben került piacra.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#36) b. válasza tecsu (#34) üzenetére


b.
félisten

Szenzor.Azert remélem átjött a lényeg.Már ez miatt a komment miatt érdemes volt felkelned.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#37) MongolZ válasza b. (#2) üzenetére


MongolZ
addikt

Mi bajotok van a szenzorral? Próbáltátok már?
I*onon volt róla teszt. Szinte minden felületen működik, a frissítés kiváló (2000 helyett 10000-et tud a konkurens? És ez a csak papíron lévő előny hol jön ki???)
Szvsz ez egy olyan szenzor, amit az MS szokásához híven elcseszik, mert alig rakják be az egereikbe. Pl. ami nekem volt, azt azért száműztem irodai gépbe, mert a görgőjének a megállási pontjai egyszerűen nem léteztek... Sajnos a legtöbb ilyen, nem tudom, hogy miért erőltetik...
Egy szóval ez a szenzor nagyon durván jó, ha nem ismeritek, próbáljátok ki, talán 3e Ft a legolcsóbb, amiben benne van, egy próbát megér.

(#38) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Sosem volt még a kezem alatt ez a forma, de már ránézésre (és a méretei miatt) is szinte sugallja, hogy jól kijönnénk egymással. Az eredetinek a dpi-je nekem nagyon kevés, ebben az újban pedig sajna úgy néz ki valami elég gyengus szenzor lesz.

Valamiért a Microsoft óckodik visszatérni a perifériáival a "gamer érába", pedig egy ilyen formájú egér egy jó mai szenzorral (a "maira" értsd.: azért 2800dpi-t tudjon már b@názás mentesen), alaposan felkavarná a piacot. Pláne, ha még +2 programozható gombot is kapna a görgő alá, de fííínom is lenne... :U

[ Szerkesztve ]

(#39) .LnB válasza SunMount3r (#38) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Egyre erősebbek a pletykák (vagy talán már hivatalos is?), hogy a Microsoft elhozza az Xbox-ra az egér+bill támogatást. Gondolom ez az egér is oda van zánva. Egy konzolosnak meg, aki kontrollerrel FPS-ezett eddig, azoknak tök mind1. Lehetne golyós egér is.. ;]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#40) MongolZ válasza SunMount3r (#38) üzenetére


MongolZ
addikt

Már megint valaki úgy szidja a a szenzort, hogy azt se tudja, miről beszél...

[ Szerkesztve ]

(#41) .LnB válasza MongolZ (#40) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Szóval neked most ott van a kezedben egy BlueTrack szenzoros egér?

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#42) MongolZ válasza .LnB (#41) üzenetére


MongolZ
addikt

Most konkrétan a telefonom van a kezemben, de igen, van bluetrackes egerem.

(#43) .LnB válasza MongolZ (#42) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Akkor csinálj az asztalon egy 40-50cm szabad helyet az egének. És 0-tól rántsd már meg izomból egy 45cm-en keresztül. És írd le mi történt. CS-ben, Quake-ben, jobb esetben csak bepörög az egér. De legtöbbször meg is áll a kurzor mint a szög. De amúgy tényleg jó szenzor. Netezésre!

(Nekem is van otthon ilyen egerem.)

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#44) MongolZ válasza .LnB (#43) üzenetére


MongolZ
addikt

Konkrétan CS 1.6-ban próbáltam Roccat Taito egérpadon (2009-es, akkoriban 1 méret volt, ha jól emlékszem, fejből meg nem mondom, mekkora, talán 40x30cm). Eszméletlen kicsi érzékenységgel játszom, úgyhogy tudom, miről beszélsz, ez nagyon fontos. Nekem mégsem produkálja azt, amit mondasz. Kizárólag azért száműztem az irodai gépbe, mert görgője túl finom volt, számomra abszolút kiszámíthatatlan volt, hogy mikor ugrik egyet, vagy ha ugrik, akkor egyet, vagy kettőt.

[ Szerkesztve ]

(#45) beef válasza .LnB (#43) üzenetére


beef
őstag

Azért nem mindenki CS játékos.
Nekem elég lenne egy 1600dpi-s szenzorral is.
Az 1.1a formáját imádtam, azóta volt már vagy 6 egerem, de meg sem közelítik a komfortját.

(#46) .LnB válasza beef (#45) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Autóval meg nem mindenki jár a Nordschleife-ra pályanapozni. Még is mindig van egy mérce..

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#47) maxsoft válasza ^Clown (#33) üzenetére


maxsoft
tag

+1

(#48) DeFranco válasza .LnB (#46) üzenetére


DeFranco
nagyúr

igen, csak ez a mérce (sokszor valami félreértelmezett elitizmusból) gyakran úgy alakul (vagy inkább torzul), hogy az elméleti maximum -5% az elfogadható, minden más tűzrevaló szar. egyszer valaki elkezdi aztán a kiscsoport szépen addig hypeolja egymást míg ez lesz a norma.

mi ezt anno alsó tagozatban a turbórágó után elengedtük.

de a ph-n még több területet érint sajnos.

(#49) zarayg válasza ^Clown (#33) üzenetére


zarayg
aktív tag

van még otthon elfekvőben, sőt, még van Wheelmouse-om is mindkét színben :)

Telefonszámom: 36-30/935-51-87! || Szépen kérlek! Ha írok PM-et, akkor legyél hajlandó válaszolni rá! Köszönöm.

(#50) .LnB válasza DeFranco (#48) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Semmi féle elitizmusról szó sincs. Azt kell megérteni, hogy mindenkinek mások az igényei. A ph!-n sok ember megfordul minden egyes témában. Van aki többet engedhet meg magának, van akinek nagyok az elvárásai, és van aki megelégszik kevesebbel is.
Például ha bemegyek a fülhallgatós topikban akkor ott van olyan fórumtárs akinek több ezer dolláros fülhallgatója van. Ő audiofil, biztos ő is tud az én szerény igényeimnek megfelelő fülhallgatót ajánlani, de az ő preferenciái mások mint nekem. Ugyan így van szinte minden topikban, van akinek csak a 1080 Ti VGA a megfelelő (akár rögtön kettő is).

Az egereknél sem más a helyzet. Sőt. Alapjába véve az egértől elvárható a precizitás. Az egér egyik legfontosabb tulajdonsága az, hogy precíz legyen. Az mellett, hogy kényelmes, és tartós. Az én értelmezésemben nincs olyan, hogy "kicsit precíz", nincs "majdnem jó". Ha egy egér szenzora hibázik normál, vagy kicsit komolyabb (nem extrém) használat mellett, akkor az nekem nem precíz. És itt szerintem sokan így gondolkodnak.

Otthon itt a BluTrack egerem. Rántok rajta egy gyorsabbat azt megáll, feladja a harcot. Ez netezésnél nem hátrány, sose kellett még extrém gyorsan kattintanom egy egy honlapon. De multi FPS-ben ez azért rendszeres jelenség. És ha ott hibázik a szenzor, akkor az minden csak nem jó, nem precíz.

Mindenki döntse el maga, hogy szerinte mi a jó, de olyanokkal kár leállni vitatkozni aki a témában sokkal jobban otthon van, rengeteg terméket kipróbált már. És most nem magamra gondolok!

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.