Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) edward2


edward2
addikt

iPad pro mini

Mi lesz a következő?
iPad super pro mini maxi tiny?

(#2) csab2


csab2
veterán

A Keynote-on elhangzottak szerint tavaly 30 millió 4"-os iPhone fogyott. Idén az erős hardverrel tuti, hogy ennél is jobban fog fogyni. 15 millió? Bőven 30 fölött lesz az szerintem.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#3) fornettisuti válasza csab2 (#2) üzenetére


fornettisuti
veterán

nem kizárt

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#4) A guru válasza csab2 (#2) üzenetére


A guru
addikt

Ha sikerül átcsábítani pár droidost illetve akinek 5s van vagy 5 esetleg korábbi modell az nagy eséllyel váltani fog és talán páran a 6os gazdák közül is akkor több lesz mint 15 millió az biztos.

(#5) szupersanyi válasza A guru (#4) üzenetére


szupersanyi
aktív tag

Egy droidost már sikerült átcsábítaniuk. :D Ősszel fogok venni szerintem egyet a mostani Xiaomi MI2S-em helyett. Addig még remélem kihúzza ez. Már régóta ki szeretnék próbálni egy iPhone-t, de használtat nem akartam venni, 200k felett pedig biztos nem veszek telefont. A MI2S-nek is kis kijelzője van (4,3") és szerintem bőven elég a 4", amikor pedig kiderült, hogy 2GB RAM lesz az SE-ben, akkor eldöntöttem, hogy biztos veszek egyet.

(#6) fornettisuti válasza A guru (#4) üzenetére


fornettisuti
veterán

szvsz. inkább a 4/4s tulajok fognak váltani se-re, 5/5s tulajoknak nem feltétlen lépik meg a cserét se-re -
ha csak a már alma tulajokra szorítkozunk.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#7) arn


arn
félisten

Sikerul az uj ipadet tobbert eladni pro neven :) jol nyomjak.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#8) Balint1408


Balint1408
aktív tag

Kár a RAM-ért, de ez így is elég gyors lesz.

A térerő veled van!

(#9) A guru válasza fornettisuti (#6) üzenetére


A guru
addikt

Ha az 5s-t birtoklók nem feltétlen de az ennél régebbi szifonosok váltani fognak az biztos.

(#10) HaJózsi válasza csab2 (#2) üzenetére


HaJózsi
aktív tag

Szerintem is 30 millió körül lesz. Többek közt én is SE-re fogok váltani Windows Phone-ról.

'Ne higgy el mindent, amit az interneten látsz.' - Albert Einstein

(#11) Ed Parker


Ed Parker
nagyúr

Lol, pedig a 4gb jó dolog.

(#12) Tigerclaw válasza edward2 (#1) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

IPad Mini Pro, majd iPod Touch Pro.

Ahogy látom ennek a tabletnek már tényleg csak neve pro. Nem csodálom, hogy nem engedik hogy közvetlenül az iPad Air 2-vel összehasonlíthassák. Nagyon kilóg a lóláb, hogy az Air-ből csak 16-os és 64-es van, míg a "pro"-ból csak 32-es és 128-as.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#13) marositech


marositech
senior tag

Pedig biztos voltam benne, hogy az apple egy adott CPU-n nem módosít semmin.
Igaz, már az elején az iPad A7-es CPU-ja feleannyi RAM-ja van, mint a iPhone 4 esetében.
És utána végig egy CPU-t ad ki, módosítás nélkül.

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#14) manchester85 válasza arn (#7) üzenetére


manchester85
addikt

Amúgy ezt én se értem. Miben más ez, mint egy új Air? Haldoklik a tablet piac, ezek meg arat emelnek?

i6 Silver

(#15) Ed Parker válasza Tigerclaw (#12) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Egyébként ez egy tök felesleges kategória lett, iPad Air 3 az új teknikával 9,7" meg 13" iPad pro, de az hogy keresztezés meg butítás, de attól még az ár közel annyi mint a nagy gép?
Hát nem tudom.
Jó az iPad pro, de full felszerelve eléggé el tud szállni az ára.

(#16) #24536576 válasza szupersanyi (#5) üzenetére


#24536576
törölt tag

Kis túlzással visszalépés lesz... Nem is értem az embereket, hogy miért akarnak iphone-t venni. Annak jó aki fel akar vele vágni(inkább szánalmas), csak telefonálásra akarja használni. Az androidhoz képest nagy 0 az egész rendszer(gördülékenységen kívül), telefon háza meg olyan, hogy kinek mi tetszik.

(#17) manchester85 válasza #24536576 (#16) üzenetére


manchester85
addikt

Köszönjük, hogy mint iPhone-t még az életben nem használó civil, megosztottad velünk szakértői véleményed.

i6 Silver

(#18) #24536576 válasza manchester85 (#17) üzenetére


#24536576
törölt tag

:)

Nem akarok megbántani senkit, de mindig az ilyenek jutnak eszembe az iphone fanokról:
[link] :DD

[ Szerkesztve ]

(#19) manchester85 válasza #24536576 (#18) üzenetére


manchester85
addikt

Ennek fényében még siralmasabban kell hogy értékeljem a korábbi hozzászólásodat.

i6 Silver

(#20) joey04


joey04
titán

Ez gáz így viszont.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#21) Aryes válasza #24536576 (#18) üzenetére


Aryes
nagyúr

Trolls - iSheeps: 1:0
;]

(#22) #24536576 válasza manchester85 (#19) üzenetére


#24536576
törölt tag

Nem vagyunk egyformák. Nekem kevés a szifon, nem nyalom be Cook meg Jobs féle maszlagot.

(#21) aryes: Ha csak 1-0 lenne... :DD

[ Szerkesztve ]

(#23) manchester85 válasza #24536576 (#22) üzenetére


manchester85
addikt

Kevés? Szerintem meg mar most is túl sokat tud akármelyik platform. Ezért nem is frissitettem iOS 9-re, nálam a sebesség, gördülékenyseg és az igényes felhasználói élmény az elsődleges. Elképzelni nem tudom, mit hiányolsz az iPhone-bol, amit akármelyik droid tud. (Én egyedül azt tudnám felhozni, hogy túl szeles a káva, főleg a pluson, az S7 edge e teren előrébb jár.) Van itthon egyébként egy HTC one-om, nem minősíteném, milyen élmény azon a készüléken bármit is csinálni....

i6 Silver

(#24) DummyBoy válasza manchester85 (#23) üzenetére


DummyBoy
senior tag

Nos, pár platformot megjártam már az elmúlt évben (BB-n kívül mindet ...), és az igényes felhasználói élményről eszembe jut az, amikor könyörögtem a páromnak, had törjem össze az i6-osát, veszek neki másikat, de én nem akarok ennyit kínlódni egy szaros telefonnal ... :U

Hozzáteszem, hogy ne legyen teljesen troll komment, hogy Ő imádja, teljesen boldog vele, egészen addig amíg zenét vagy filmet nem akar rá másolni, mert akkor vége mindennek ...

Komolyan mondom, kocka életem legszarabb és legutáltabb sw-e csak addig volt a Zune, amíg meg nem nyitottam először az iTunes-t ...

Mellesleg felesleges összehasonlítani a platformokat így. A droid biztosan tud extrákat felmutatni az IOS-hez képest, de ez fordítva is igaz lehet ... De akár a WP-t is ide lehet hozni, (Azon kevesek közé tratozom, akinek mai napig a WP UI a kedvence ...).

Csak attól függ, ki hogyan és mire használja az adott platformot.

Life is shor...

(#25) #40359168 válasza DummyBoy (#24) üzenetére


#40359168
törölt tag

Semmi gond nincs az iTunes-szal, ha nem rendszerezetlen zenéket/videókat akar szinkronizálni az ember, persze a káosz általában a torrent shopban vásárolt, nem jogtiszta tartalmak velejárója. Egyébként azokat is gatyába lehet rázni (ellátni előadóval, címmel, műfajjal, sorrendbe rakni stb.), csak rá kell szánni az időt.

(#26) tothmaxy182 válasza #24536576 (#18) üzenetére


tothmaxy182
őstag

Ez a repost annyira epic volt, hogy könny szökött a szemembe... :R

Minden szavam magánvélemény!

(#27) D4ni válasza #40359168 (#25) üzenetére


D4ni
őstag

Már az maga a gond, hogy kell iTunes, vagy bármilyen progi a zenék mozgatásához.

"Fujigama? Nem ismerem ezt a márkát. - Csak kívül Fujigama, belül Sony "

(#28) tevike válasza #24536576 (#18) üzenetére


tevike
senior tag

:Y :Y :Y

A pokol tuzen fogszegni ezert amiket mondtal!!!!

:C

- NO PAIN ~ NO GAIN -

(#29) #40359168 válasza D4ni (#27) üzenetére


#40359168
törölt tag

Márpedig ez az iTunes Store/App Store velejárója. Megszokható, teljesen jól használható, bár ez lenne életem legnagyobb gondja. :DDD

(#30) DummyBoy válasza #40359168 (#25) üzenetére


DummyBoy
senior tag

Na most a probléma az, hogy ezek megvoltak ...

De ez nem lehet kifogás.

Ha felveszek egy videót a fényképezőmmel, vagy hangot rögzítek PC-n, és ezt fel akarom tenni a csodatelefonomra, akkor nem bánnám ha nem wipe-olná az addig kínkeservesen felszenvedett többi tartalmat.

És mivel arról van szó, hogy a Ctrl-C + Ctrl-V kombót nem képesek lekezelni 2016-ban normálisan, nem hinném, hogy a "Semmi gond sincs az iTunes-al..." kijelentés 100%-ban megállja a helyét ...

Life is shor...

(#31) spawn21


spawn21
veterán

Teljesen feleslegesen csináljátok ezt az Apple droid vitát. Cefet unalmas. Mindenkinek meg van a maga kedvence.
Mindegy melyik rendszeren kötsz ki, nem érhet csalódás a mai világban. Van olyan jó a droid mint az alma és van olyan jó az alma mint a droid. Ilyen egyszerű.

Hetente váltogatom a rendszereket, mert hol mi hiányzik a másikból....
Tényleg hagyjátok abba légyszíves

iPhone 13p

(#32) A guru válasza manchester85 (#23) üzenetére


A guru
addikt

Barátomnak 6s-se van nekem s6 edge+-szom nos a szifon gördülékenyebb (nem azt mondom hogy laggol az s6 csak azért érezhető a különbség) viszont kamerában jobb az edge+ mind funkciók mind mínőség tekintetében akkor én továbbá hiányolom az értesítő ledet ez szerintem nagyon fontos egy okostelefonnál, a kávák borzalmasak az alma esetében és akkor kérdem én hol az osztott ablakos mód a kép a képben vagy olyan kis apróság mint a widget? Szerintem nem kell tovább sorolnom a különbségeket... Ennek ellenére nem utálom az apple-t de a telefonjaik ezek fényében ha aztmondom erősen túlárazottak akkor finoman fogalmazok ha meg valaki azzal jön hogy az IOS mennyivel egyszerűbb mint a droid és ez mennyire király...21. században az egyszerűségért fizetünk több száz ezer forintot...nincs több kérdésem.

(#33) D4ni válasza #40359168 (#29) üzenetére


D4ni
őstag

Igen, ez együtt jár sajnos. Mint probléma nem is olyan nagy ez is igaz, de ha valaki droidról vált akkor eléggé szenvedős lehet az egész téma. Mondom ezt saját és ismerősök tapasztalatából.

"Fujigama? Nem ismerem ezt a márkát. - Csak kívül Fujigama, belül Sony "

(#34) #40359168 válasza A guru (#32) üzenetére


#40359168
törölt tag

A magam részéről inkább fizetek az egyszerűségért, mint a bonyolultságért. :)

(#35) Arcanus válasza #40359168 (#34) üzenetére


Arcanus
aktív tag

Nem bonyolultság, hanem testreszabhatóság

(#36) A guru válasza #40359168 (#34) üzenetére


A guru
addikt

Jobb helyeken extráknak vagy tudásnak hívják nem bonyolultságnak.

(#37) tothmaxy182 válasza #40359168 (#34) üzenetére


tothmaxy182
őstag

Szerintem egy MIUI ROM egy fikarcnyit sem bonyolultabb, mint az iOS... Ha akarod faék egyszerűségű, de ha jobban bele akarsz mélyedmi, akkor "bonyolultá" is teheted... Ha egyszerűséget akarsz, azért nem kell vagyonokat kifizetni...

Gyorsan ide is írom off-ba a későbbi kellemetlenségek elkerülése végett, hogy semmi bajom az iOS-el vagy az iPhone-okkal, se a WP-vel, sőt a színesbőrűekkel, a romákkal, és a szélsőjobbosokkal se!

[ Szerkesztve ]

Minden szavam magánvélemény!

(#38) AGE-T


AGE-T
senior tag

Mekkora királyság lenne, ha IOS helyett OSX futna ezeken a tabokon, vagy netán dual boot...? Azonnal vennék is egyet. De tableten nekem az IOS túl zárt, és nincs is olyan app, ami miatt ne lenne elég az iphone 6 plus telefonom.

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#39) 3pdavid válasza DummyBoy (#30) üzenetére


3pdavid
csendes tag

Van is rá megoldás! Úgy hívják hogy "Zene és videó kezelése kézzel". Ez egy opció mellyel nem az itunesban tárolt zenék szinkronizálódnak fel, hanem drag and drop módszerrel lehet zenéket másolni közvetlenül készülékre. Sajnos az itunes használata így sem kerülhető el viszont egy fokkal közelebbi megoldás a "hagyományos" szemlélethez.

Kevesen ismerik, pedig hasznos lehet: https://support.apple.com/hu-hu/HT201593

kiegészítés: minden IOS-es cuccal működik, és az ipod-okkal is...

[ Szerkesztve ]

(#40) #24536576 válasza manchester85 (#23) üzenetére


#24536576
törölt tag

Az az igazság, hogy a legalapvetőbb hiányosságai vannak. Hálistennek a mindennapokban nem nekem kell vele megküzdenem, páromé a telefon. Mielőtt érne a vád, h csak ő használja, én is kipróbáltam, azért írom amit.

Hiányosságok(számomra):

- Nem lehet normális launchert beállítani, ez az okádék ami van egy vicc.
- Launcherből adódóan nincs témázhatóság
- Nem ehet élő hátteret beállítani
- Nem lehet widget-et kirakni
- Mobilnethez be kell menni a beállításokba?! Legalábbis nem találta, hogy hol lehet a redőnyre rakni
- 4,7 colon is kényelmetlen a telefon, hogy egy visszalépéshez is fel kell nyúlni a bal felső sarokba
- Az egész rohadt rendszer folyamatosan dobálja fel a kis ablakokat, h ezt engedélyezi? azt engedélyezi?
- iTunes...... leírták előttem, hagyjuk is
- Nagy újdonság volt, hogy lehet külsős billentyűzetet használni, ennek is rohadt sok értelme van, ha mind ugyan olyan hulladék, mint a gyári. Swiftkey androidos és iOS-es variánsa jól példázza a két rendszer közötti különbséget.
- Ébresztőóra csak dalolni ÉS FULL NÉMÁN tud ébreszteni, csak rezgés nem megy
- Nincs értesítő led, csak rezeg meg felvillan a kijelző, az értesítések ugyan attól az embertől egymás alatt(messenger) - vicc ez is
- Home gombnak olyan hangja van, mint egy olcsó billentyűzetnek
- Zenelejátszó is egy vicc
________________________________________________________________

Van azért ami tetszik benne:
- Tény, hogy gördülékenyebb a rendszer
- Némely alkalmazás egyszerűbb, nincs felesleges swipe, mint droidon(FB, Messenger)
- Kijelzője meglepően jó, bár utána szebb az amoled

De ha igazán kukacoskodó akarok enne, a gördülékenységen kívül nagy nulla az egész. Az alkalmazások amiket használok droidon, ugyan olyan minőségiek, igaz nem nagyon van ingyenes közöttük.

Én nem szeretem ha más mondja meg mi a jó, mit szeressek. Ezt meghagyom az almásoknak.

(#28) tevike, (#26) tothmaxy182 : Amíg nem volt a családban szifon, addig csak trollkodtam, de arra nem számítottam, hogy rosszabb, mint gondoltam. :D

[ Szerkesztve ]

(#41) #40359168 válasza #24536576 (#40) üzenetére


#40359168
törölt tag

Nem fogom pontról pontra leírni, hogy mit hogy kell használni iOS-en, de visszalépni pl. nem csak a bal felső nyíllal lehet, hanem a képernyő bal széléről indított swipe-pal is, az ébresztő hangoknál nálam a legalsó opció a "None" (angolra van állítva a készülék), mindenesetre talán érdemes átolvasni a használati útmutatót véleményezés előtt.

(#42) edward2 válasza #24536576 (#40) üzenetére


edward2
addikt

Azért a gyári billhez képest a swiftkey is gigantikus előrelépés iOS-en...

Én majdnem agyfaszt kaptam hogy a gyári billentyűzeten képtelenség eldönteni hogy most nagy vagy kis betűt írsz-e...

(#43) arn válasza #24536576 (#40) üzenetére


arn
félisten

neked nexus kell :)

en is hasznalok parhuzamosan iost, es osxet is otthon, de inkabb a hw miatti valasztas volt, az egesz koruli hypeot en nem igazan ertem. jojo, de max mint alternativa. egyik se hianyozna, ha nem latnam oket tobbet.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#44) #24536576 válasza #40359168 (#41) üzenetére


#24536576
törölt tag

Nyilván nem fogsz minden pontra írni, ha nincs mit. :) Igen, a "none" = meg se szólal, csak bekapcsol a kijelző. Egy ébresztőnél. Érted? Ébresztőnél.

Minden ájfonos próbálja fényezni az iOS-t. Volt aki azt írta, hogy az ébresztő rezgésének semmi értelme, ha lenne, beletették volna. :N

(#43) arn : Gondolkoztam már Nexuson, viszont van pár Galaxy Note feature amit nem tudok elengedni. :U

[ Szerkesztve ]

(#45) arn válasza #24536576 (#44) üzenetére


arn
félisten

egyeb programmal nem megvalosithato? bar nekem mindig is kerek volt a nexus mukodese, nem hianyzik semmi a kezelhetoseghez.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#46) szekerkaa válasza #24536576 (#44) üzenetére


szekerkaa
csendes tag

Ha a gyári ébresztőt nem találtátok jónak, akkor miért nem töltöttetek le egy másikat? (Ugyanitt szívből kívánom, hogy életed legnagyobb gondja ez legyen.)

Ezzel együtt _nyilvánvalóan_ nem 0 a rendszer, több száz millió ember használja - és rengeteg nagyon jó és jól működő fícsör van benne, sajnálom, hogy ezeket nem volt alkalmad megismerni, csak így meg kár vérengzened itt.

ten, nine - ignition sequence start

(#47) tjhooker464


tjhooker464
őstag

Véleményem szerint a 15 milliós becslés SE fronton helytálló. Tudtommal a Z1 (z3,z5) Compact sem volt valami sikeres termék, pedig már akkor is sokan vágytak a csúcs hardver-kis méret kombóra.

A születés nem más mint a halál torz mosolya

(#48) janeszgol válasza DummyBoy (#30) üzenetére


janeszgol
félisten

Kizárt, hogy itunes nélkül ne lehessen fájlokat másolni a készülékre. 2013 nyaráig Apple készülékekkel nyomultam, nem használtam itunes-t (csak regisztráltam és egyszer kipróbáltam). Vagy azóta ennyit változott volna?

tjhooker464, akinek van egy kis esze, kb két-három éve hanyagolja a Sony készülékeit. Ez el is terjedt a köztudatban, ahogy olvasgatom a fórumkat. szóval ezért nem volt sikeres a compact.

[ Szerkesztve ]

(#49) edward2 válasza janeszgol (#48) üzenetére


edward2
addikt

Ipod óta így működik az apple...

(#50) janeszgol válasza edward2 (#49) üzenetére


janeszgol
félisten

Én anno rögtön megvettem a GoodReader alkalmazást és avval dokumentumokat, zenéket és videókat is másolgattam itunes nélkül. Minden gond nélkül. (Ipod Touch-ok és iPhone 3GS.)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.