Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Fr0z3n


Fr0z3n
őstag

Szép munka így saját tervezésre :R
Kíváncsian várom a világítós Enterprise-t. (vagy aminek hívod) USS Hungary? :DDD

Én is foglalkoztam papírmakettezéssel, csak már kész dolgokat nyomtattam és raktam össze.
Amire a legbüszkébb vagyok az a howl's moving castle. Tudomásom szerint egyedül én csináltam meg az sg fórum papercrafttal foglalkozó topicja szerint. cca 2 hónapomba telt, napi 5-6 órában.

Illetve az Eart-sea Dragon. Ez már meg is akarták venni tőlem :D

[ Szerkesztve ]

(#2) PistiSan


PistiSan
addikt

Jó volt olvasni a cikket, jó sok munkád van benne. Kíváncsian várom a folytatást.
Szeretem én is a sorozatot, a voyager-t nem rég fejeztem be, az enterprise-t már korabban lattam.

(#3) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Grat! Ügyes a megvalósítás,nem gondolkodtál még komolybb papírmaketteken? Néhányan olyan részletes gépeket hoznak össze papírból, mint a fröccsöntöttek... :Y

@Fr0z3n : Hűha, ezek kemények, grat :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#4) #09819904


#09819904
törölt tag

Nem igazán írtam még ilyen bloghoz sosem, de ez most megfogott! :)
Régen én is modelleztem papírból, aztán rájöttem, hogy ugyan szép és jó, csak könnyen szenved balesetet. Pl. amin három hónapot melóztam, azt, ha valaki kicsit megúsztatja akkor keményen odavész a munka. Viszont vannak kiváló habok, amiket szépen finoman reszelgetve tartósabb dolgot lehet alkotni. :)

(#5) JoeYi


JoeYi
őstag

azta, nem gondoltam bele eddig hogy míg a parancsnoki hídtól a hajtóműig el akar menni vki az 4 lift :D

(#6) Syl válasza JoeYi (#5) üzenetére


Syl
nagyúr

Az csak egy lift. A turbolift nem csak le-fel jár ;)

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#7) #09819904 válasza Syl (#6) üzenetére


#09819904
törölt tag

(#8) MasterMark


MasterMark
titán

Szépek. :C

Imádom a Star Trek-et. :))

Ja és én is kedvet kaptam, hogy csináljak egy ilyet. Na majd a fénykardom után. :R

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#9) ABal


ABal
őstag

Hú, ezek nagyon jók! :C

Régen én is modelleztem papírból, de leragadtam az autóknál.

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#10) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Nagyon szép munka! :R

Furcsa, hogy a Prometheust nem említetted sehol (vagy csak átsiklottam felette), pedig a Longbow-dizájn erre emlékeztet leginkább.
Amúgy nekem is az Excelsior a kedvencem, nem véletlenül használom nicknave-nek már több, mint 10 éve. :)) Az új film Vengeance csatahajója elég egyértelműen az Excelsior megfelelője az új idővonalban, sokkal agresszívabb dizájnnal.
Föderációs hajókon kívül mást nem tervezel amúgy gyártani? :)

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#11) vittorio7


vittorio7
őstag

Nagyon TUTI, nagyon komoly. :R

(#12) Syl válasza Bad Pritt (#10) üzenetére


Syl
nagyúr

Azért a USS Dauntless se kutya! Csak a típusszáma zavar. Hogy nem figyeltek a készítők erre a fontos részletre?!

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#13) Bad Pritt válasza Syl (#12) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Jaj erre emlékszem, a kis pufók! :DD
Amúgy nem tudom, az Enterpirse, mint sorozatötlet ekkor még a kanyarban sem volt, nem? Tök mindegy, mert akkor meg az Enterprise készítői nézhették volna meg, hogy ez a kód már foglalt.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#14) MasterMark


MasterMark
titán

U.S.S. Relativity? :)

Switch Tax

(#15) Latza


Latza
aktív tag

Tetszetős modellek, különösen a Longbow formája tetszik. Remélem lesz még hasonló cikked később. :R

Egy pici korrekció az első kép aláírásához:
"Az első mozifilmre felújított USS Enterprise NCC-1701-A"

A hajó tényleg felújított dizájnt kapott az első moziban, de a száma 1701 maradt. Az "A" jelzést csak a negyedik film végén bemutatott újabb hajó kapta.

Fr0z3n: Az a kastély brutális. :Y Laputát nem modellezed le? :D

Mindenütt jó, de mindig elzavarnak.

(#16) Syl válasza Bad Pritt (#13) üzenetére


Syl
nagyúr

Így vagy úgy, de akkor is figyelhettek volna erre.
De úgy tudom, a timeline azon része már voyager idejében is megvolt.

(#14) MasterMark

Igen, a Relativity mindent visz :C

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#17) EczkE


EczkE
addikt

Az en kedvencem a USS Defiant. :)

A modellekhez meg grat, nem semmi munkak! :R

Asszem mindenféleképpen!

(#18) Fr0z3n válasza Latza (#15) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Sajnos már nem tudok ilyesmit csinálni, mert már nincs hol kinyomtattatni. Sok 100 oldal meg drága mulatság 120g-os papírra. De ha van belőle rendes papercraft pdf-ed, utána nézem mit tehetek. :DD

(#19) Meglivorn


Meglivorn
aktív tag

Gratulálok, szép munka :)
Külön érdekes, hogy saját hajókat tervezel, nem a már meglévőeket akarod moddellezni. :R

Az Excelsior nekem is kedvenc, egy majd 15 éves modell (bolti ragasztós) a mai napig díszeleg a polcomon :D Viszont nekem mindig az volt az érzésem, annak a stílusbeli utódja inkább a Sovereign volt (Enterprise-E http://en.memory-alpha.org/wiki/Sovereign_class). Legalábbis az volt az első új hajó ami ugyanazt a tágranyilt szemű "whoa" hatást keltette nálam :Y

(#20) orion1025 válasza #09819904 (#4) üzenetére


orion1025
őstag

Csatlakoznék hozzád, régen én is sokat papíroztam, de az idő megviseli őket, még egy áttetsző lakkozás mellett is.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#21) greenity


greenity
aktív tag

Háát ez szuper :)

Gratulálok :) nagyon tetszik :)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#22) #09819904 válasza orion1025 (#20) üzenetére


#09819904
törölt tag

A lakkal az a baj, hogy csak ideiglenesen teszi szebbé a modellt. Utána mattul, mert beissza a papír. Ezt követően pedig repedezik. Jó, nem két hét alatt történik ez meg, de akkor is ott tart az ember, hogy oda a munkája. :(
Tehát papírból valamit alkotni, azt csak úgy lehet, ha lefotózza az ember aztán felküldi a netre. :)
Mostanság purhabbal szoktam szórakozni. Tervezés alatt van valami komolyabb minőségű hab, ami formálható és jobban bírja a reszelgetést! :)

(#23) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hmm ez igen! :R Szerintem hibernáltasd le magad addig, amíg meg nem épül az Utópia Planícia mert szükség lesz a munkádra! :)

Egyébként a Voyager egyik nagyon jó dupla részével kezdted, nem csodálom hogy megtetszett.

#7: azt a képet biztos SW rajongó csinálhatta. Más különben transzportálás lenne ráírva. :DDD

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#24) wetomi


wetomi
aktív tag

Köszönöm szépen mindenkitől! Pár perc és jövök vissza. A mai túrámat félúton megszakította a térdem, úgy megfájdult, hogy muszáj volt hazajönnöm. Gyorsan összeszedem magam és olvasok, válaszolok!

(#25) Bounti válasza Syl (#16) üzenetére


Bounti
aktív tag

"Igen, a Relativity mindent visz."

No no.. maradjunk a realitások talaján. ;]

Ha a halál árnyékának völgyében járok is, nem félek a gonosztól... Mert én vagyok a völgyben a legesleggonoszabb!

(#26) Syl válasza Bounti (#25) üzenetére


Syl
nagyúr

Ezmiafene? :F
Melyik sorozat melyik epizódjában volt? Mert én nem emlékszem erre a gépre.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#27) CPT.Pirk válasza Syl (#26) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Enterprise-J. Egy rövid részlet erejére látható az Enterprise sorozatban mikor a kapitányt a jövőbe viszi Daniels ennek a hajónak a fedélzetére az Azati Prime c. epizódban.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#28) Syl válasza CPT.Pirk (#27) üzenetére


Syl
nagyúr

Basszus és tényleg! Pedig többször láttam az Enterprise sorozatot is. Ah, valami nem oké a memóriakarbantartó nanoszondáimmal...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#29) wetomi


wetomi
aktív tag

Köszönöm még egyszer a kedves szavakat!

Eleve hosszú évek távlatából mutatom be a maketteket, ami leginkább a technológia és kivitelezés miatt lényeges. Az Andromedát áltsuli 7. osztály előtti nyáron kezdtem építeni, ha jól számolom azt a kb. 13 évet. Nem ma volt, de ez eredeti elképzelések most is itt vannak a fejemben. Persze azóta sokat megtanultam már a Star Trek és a valós világról is.

Az évek alatt sokminden változott az ember életében, életmódjában, ezért nem készült még el kettő. Sajnos ezért sem tudok még tippelni sem, mikor lesz esetleg még egy, ami világítani is fog, de ha lesz, akkor bemutatom :D

Addig viszont gyűlnek az ötletek, igyekszek befejezni a két függőben lévőt, mert tényleg kellemetlen már a félkész munkák bemutatása. Bár készen lennének már, én várom a legjobban.

A célom leginkább az volt, hogy megmutassam, sokszor milyen egyszerűen megvalósíthatja az ember az ötleteit. Kicsiben gondolkodva is, ha van egy kis kézügyessége, vagy kedve és elszántsága. Tényleg nem kell sok.

(#1) Fr0z3n: Sajnos a világítás még sokára lesz, azonban a Te munkáid bemutatójára is biztosan lenne igény! Gratulálok!

(#3) hcl: Nem, olyan szinten nem gondolkoztam. De normális kivitelezéssel, kicsit több odafigyeléssel, még ezekből is sokat ki lehet hozni, még nincs minden veszeve.

(#4) pszichiáter: Ha vizet nem kapnak, akkor ezek piszokul erősre sikerültek, Nem apróztam el a belső szerkezetet sem, de a 2-3 réteg fél famentes és famentes rajzlap is nagyon erős, mint burkolat.

(#10) HáGé: Igazad van, kimaradt. Egyértelműen hatással volt rám, de mégsem hajtott tudat alatt annyira, mint az Excelsior. Egyszerűen egy modern formát szerettem volna.

(#12) Syl: A Dauntless tudtommal egy idegen kamu föderációs űrhajója. Lopott információk alapján készítette, szóval szerintem így belefér ennyi kavarodás.

(#15) Latza: Igazad van, javítom.

(#19) Meglivorn: Igazából egyszerűbb újat tervezni, mint a meglévőket pontosan lemásolni, legalábbis akkoriban így volt. Mostanság már nekem is rakat tervrajzom van ami alapján dolgozhatnék.
A Sovereign osztályt nem mondanám utódnak, de hatalmas előrelépés volt a korábbiakhoz képest. Engem is lenyűgöz a mai napig.

(#22) pszichiáter: Nem felületkezeltem a gépeket, de sajnos meglátszik. Leginkább a lerakódó por ami veszélyes, mert ritkán van alkalmam tisztítani őket és vitrinem nincs. De a kézről rátapadó zsíros kosz is meglátszik az évek során.
A pur hab viszont nekem is megfogta a fantáziám a linkelt studió modell építő képek láttán.

(#23) CPT.Pirk: Benne vagyok a hibernálásban, sok embernek szereznék vele örömet :D de biztosan megtalálnám én is a helyemet a későbbiekben.

(#30) Syl válasza wetomi (#29) üzenetére


Syl
nagyúr

>A Dauntless tudtommal egy idegen kamu föderációs űrhajója. Lopott információk alapján készítette, szóval szerintem így belefér ennyi kavarodás.
Ez igaz, de ez még nem mentesíti a Voyager vagy a később készült előzénysorozat, az Enterprise készítőit. Ez szerintem több mint banális hiba.

szerk.
Ja igen. A makettjeid nagyon szépek! :R

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#31) wetomi válasza Syl (#30) üzenetére


wetomi
aktív tag

Igazából már az Enterprise, mint előzménysorozat is kicsit necces :U de ez legyen a legnagyobb bajunk.

(#32) inferno88


inferno88
őstag

Ah..bitang durva. Személy szerint az én kedvencem a Defiant osztály, Star Trek Online-ban is az volt a fő hajóm(USS Inferno).
Viszont ez a két megoldás is tetszik: Galaxy és Definant osztály.

[ Szerkesztve ]

Semper fi!

(#33) CPT.Pirk válasza inferno88 (#32) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Már vártam ki linkeli be a repülő Enterprise-t. "These are the WREEEEEEEE of starship Enterprise" :D

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#34) xmaas


xmaas
őstag

Szep munka tetszik :)

(#35) Fr0z3n válasza wetomi (#29) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Köszönöm :R
Holnap ha haza megyek reggel, egy blogbejegyzést mindenképp csinálok. Kár, hogy már nincs meg minden "alkotásom". Költözést sajnos a Half Life-os DOG nem élte túl. :(

(#36) Lézerparaszt


Lézerparaszt
őstag

Gratula, én biztos leragadnék a Borg kockánál :D
Már csak egy jó kis 3d nyomtatóra kell spórolni és jöhet a működő verzió is :)

A játék az nem játék!

(#37) CPT.Pirk válasza Lézerparaszt (#36) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Még a sulis időkben a kajához hozott alufóliát összegyúrtam és kocka formára csiszoltam a padon, aztán folyamatosan kerültek rá újabb rétegek minden nappal. Olyan 8cm oldalhosszig még elég jól egyben maradt, és ha fekete lett volna, már lehetett is volna használni makettnek film forgatáshoz, az alu gyűrődési miatt pont úgy nézett ki, mint a kocka felszíne. :D

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#38) cattus


cattus
őstag

Elképesztő munka, gratulálok. :C

Do the thing!

(#39) iMaverick válasza Bad Pritt (#10) üzenetére


iMaverick
addikt

Ugyan nem Föderációs, de nekem személy szerint a "legdurvább" hajó a ST: Nemezis-ben szereplő Scimitar. Azt a dögöt... Többrétegű pajzs és álca is... Picard elég tömören összefoglalta: "She is a predator." No comment. :D

ITT még az arányok is látszanak. Brutál.

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#40) wetomi válasza iMaverick (#39) üzenetére


wetomi
aktív tag

Az új romulán hajók nagyon jól sikerültek, a Nemezis látványvilága nagyon tetszik.

Ha a DS9 megélt volna egy B kategóriás mozifilmet, akkor Dominium elleni háborúból brutál csatákat lehetett volna kihozni. Ahhoz képest már a sorozatba is nagyon nagyot alkottak.

(#38) cattus: Köszönöm, csak lenne időm befejezni végre.

(#37) CPT.Pirk: régen éveken keresztül gyűjtögettem a műanyag kitt makettek alkatrészeinek öntő keretét. Volt egy egészen nagy dobozzal. Azokból 2-3 réteget kialakítva is egészen élethű hatást lehet kelteni.

(#41) iMaverick válasza wetomi (#40) üzenetére


iMaverick
addikt

Kövezzetek meg, de nekem a DS9 volt a kedvencem. Valszeg nem kis részben az általad is említett, a sorozat közepe felé kitörő Dominium háború miatt.

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#42) Bad Pritt válasza iMaverick (#39) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

A Scimitar odatoszott rendesen, meg abban a részben a Norexanok is tetszettek, azok sokkal ragadozómaradabb kinézetet kaptak.
Nem Föderációs hajók közül nekem a klingon K'Tinga volt a kedvencem, ez volt az első hajó, amit Star Trekben láttam, mivel az első filmet láttam legelőször és az velük kezdődött. :))

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#43) aclandiae


aclandiae
senior tag

HáGé #10: amikor először láttam a sorozatban, arra gondoltam: végre megjött a Föderáció esze hogy építsenek már egy hadihajót. :) Ha jól emlékszem mély-űri harci bevetésekre tervezték.

Syl #12: lehet hogy gonosz vagyok, mert engem a Dauntless mindig egy félig elhasznált szappanra emlékeztet! :D

MasterMark #14: nagyon örülnék már végre ha a ST készítők előhoznának egy teljes új sorozatot, amiben a régi sorozatok néhány karakterét is visszahoznák. Valami ütős cselekménnyel és egy remek hajóval.
Halovány remény... tényleg szurkolok neki, hogy jó legyen! :K

EczkE #17: ebben egyetértek! :K

CPT.Pirk #23: mindig is gondoltam, hogy sok történet megért volna két részt. Érdekes hogy általában az így megoldottak lettek a legjobban sikerültek. (gondolom a technika és a költségvetés erősen korlátozott volt)

iMaverick #41: ezt maximálisan támogatni tudom! :K
Megnéztem mindegyik sorozatot, többször is. A DS9 különbözött a többiektől. Sisko-ban az volt a szimpatikus hogy nem félt odab@szni az asztalra ha kellett. A karakterek is eszméletlen módon eltaláltak. Quark és Garak zseniálisak.

(#44) wetomi


wetomi
aktív tag

Nekem is a DS9 a favorit.

Ha már a kedvenc hajóknál tartunk, akkor van egy másik :D

(#45) Bad Pritt válasza aclandiae (#43) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Jaja, poszt-Borg fejlesztés, szétválik három darabra és szétpötyögtetni az ellenségeit, vagy Galaxy-módra az egyik modul menekül, míg a többi harcol.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#46) Nigér


Nigér
őstag

Hali!
Nagy pacsi a Star Trek-függőségért, és grat hajóidhoz!
Jó írás volt, örömmel olvastam.
:R

(#47) iMaverick válasza aclandiae (#43) üzenetére


iMaverick
addikt

Akkor ezek szerint nem bennem van a hiba... Annó páran írogatták, hogy a DS9-ban mi lenne a jó, "egy helyben áll az állomás"...

Pedig szerintem köröket vert a többire. Ott kezdődik, hogy (részletesen) kidolgozták a bajori vallást és kultúrát és nem féltek használni. Az külön tetszett, hogy a bajor-iak a "messiást" (kiválasztott) látták a Sisko-ban, ez rögtön adott egy handicap-et a sorozat íróinak és éltek is vele.

Másfelől nézve egy dedikált, "régi vágású" föderációs tiszt (tisztára mint a 2.vh-ús Wermacht porosz származású tisztjei), aki az elveiért él, más nem is nagyon van. (Lásd: börtönbe záratta a barátosnéját, vagy ott volt a biztonsági tiszt,az Eddington, azt is "levadászta", mint áruló kutyát...)

Az igazi "arculatváltás" akkor volt, amikor belement abba a kis hamisításos játékba a Dominium elleni háborús részekben. Az kicsit meglepett.

Viszont az én kedvencem személy szerint Kira (őrnagy-ezredes) karaktere... Egyik kedvenc részem, amikor a a bajori kormány elakarja zavarni a föderációt, sőt kompokat küldenek az állomás visszavételére, és Kira megteszi a "hivatalos" szereplését, utána meg odaszól Sisko-nak: "Kira Neriys szolgálatra jelentkezik!" (Immár nem mint a bajori milícia őrnagya.)

Aztán persze ott vannak a nagy "párosok":
- Sisko vs. Gol Dukat
- Garak vs. mindenki, aki a "régi" Kardasszia ellen van ("Én csak egy egyszerű szabó vagyok!")
- Odo vs. Quark... (Na erről is lehetne oldalakat írni.)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#48) foxtrott


foxtrott
csendes tag

a cikk és a kommentek végig olvasása beindította az éves star trek lázamat idő előtt :D
először is respect a makettek miatt, másodszor most kezdhetem időrendben végignézni az összes filmet és sorozatot ahjj.... >.<

Amúgy a DS9-ból a legnagyobb karakterfejlődésen átment mellék szereplőt kihagytátok...NEM NEM MORN-t! :D
Hanem Nogot, Quark unokaöccsét... egy kapzsi ízig vérig pénzhajhász ferengiből egy háborút megjárt hadirokkant föderációs tisztet kaptunk, aki tökéletesen bemutatta milyen érzelmi válságokon megy át egy fiatal amikor besorozzák és átéli első közelharcát.

Személy szerint pedig örülnék egy új sorozatnak, nem az Enterprise idővonalában, hanem a Borg unicomplexum pusztulása utáni időkből, kíváncsi lennék mire jut a 8472-es faj delegátusa amit ugye a kiképző bázison történtek után sejtettek, illetve hogy mit szólna egy ellenséges szándékú romulán hajó ha disruptor lövései pici korom foltokat hagyna az Enterprise F borgellenes páncélzatán :D

Minden ember tud repülni, csak ki kell zárni a zuhanástól való félelmet.

(#49) Syl válasza foxtrott (#48) üzenetére


Syl
nagyúr

>most kezdhetem időrendben végignézni az összes filmet és sorozatot
Ezt én is le szoktam játszani minden évben :D

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#50) orion1025 válasza #09819904 (#22) üzenetére


orion1025
őstag

Na igen, tényleg csak időszakos dolog a papírozás.Én is sorban dobáltam ki őket, mert elhajoltak, megfakultak, deformálódtak.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.