Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8) Aprósólyom válasza NandoXXL (#4) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Engedd meg, hogy értetlenkedjek.... Nem veszel felesleges cuccot, de egyébként szeretsz néha csak úgy vásárolgatni?! Hogyan csinálod, hogy az egyik nem üti a másikat? Akkor jön rád a vásárlási kedv, mikor tönkre megy valami? De az akkor nem kényszer, egész véletlen? Ha nem így van, akkor pedig az hogy-hogy nem felesleges plusz, ha nem a szükség ösztönöz, hanem a kedv/vágy?
Egyébként miért feltételezed másról, hogy egy black friday akcióra várva feleslegesen vásárolna? Lehet valaki már év eleje óta várja a black fridayt, hogy lecserélje a már szarakodó, fagyó, drágán javítható telefonját egy újra... Mondjuk nehezen tudom elképzelni, hogy ez lenne a többség, de akkor is....
Csatlakozom ahhoz, hogy valójában nagyon sok más sokkal többet ad az életünkhöz, jóllétünkhöz, amik sokszor minimális anyagiakat igényelnek, mint hogy vegyünk egy újabb cuccot. Gondolkoztam most nagyobb és jobb felbontású tv-ben a 32" full hd helyett, de egy ideje kezdem átértékelnibaz életem. 1-2 hónapig oda-vissza lennék az élménytől, aztán megszoknám, pár év múlva meg vennék 8k-t.... Valójában elégedett is lehetnék a meglévővel és akkor még jobban is érzem majd magam a bőrömben, hogy ellen tudok állni a csábításnak és megelégszem a régi cuccal.
Galla Miklós cucc előadása jut eszembe.... :)

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.