Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#24) Joci10


Joci10
őstag

Két dologra reagálnék.

A cikkhez (konkrétabban a "Megérkezett a fekete péntek, a cégek így ezen a héten sem hagynak minket ajánlott termékek nélkül." alcímre reagálva): NEM MOST VAN A BLACK FRIDAY! Az hivatalosan az amerikai hálaadás utáni nap; a hálaadás pedig november negyedik csütörtöke (idén ez 28-ára esik, így a BF idén 29-én lesz). Ezt egy normális, internethez picit is értő embernek tudnia kellene (mint ahogy az író elvileg ilyen). Az, hogy egyes boltok most tartják, az olyan, mint ha most tartanák a húsvétot, karácsonyt, mikulást vagy bármi hasonlót - de attól még nem most van húsvét, karácsony, mikulás vagy bármi hasonló. És bár a partnerek ajánlatait le kell adni, akár még azt is oda kell írni, hogy 'XY boltban BF akció van', de illene mellé valami olyasmit is odaírni, hogy 'bár a BF nem most van, de itthon szeretik megelőzni egyes boltok a többi boltot, hiszen így nagyobb hasznuk lehet', vagyis ez (is) átverés.

A hozzászólásokhoz: itthon nem lehet olyan akciókat adni, amilyeneket külföldön meg lehet játszani (50-90%-os kedvezmények). Nem a boltok tehetnek róla, mert jogszabály tiltja, hogy a beszerzési ár alatt értékesítsenek termékeket; viszont arról már ők tehetnek, hogy az akciók előtt emelnek, majd ahhoz az emelt árhoz képest 'hatalmas árkedvezmény'-ként adják a termékeiket. Félig-meddig még meg is értem őket, mert az emberek többsége "kedvezmény/árcsökkentés' érzékeny, és nem nézik, hogy amit most hatalmas 'kedvezménnyel' vettek, az egy hónapja még olcsóbb is volt - csak így tudnak eladásokat generálni, mert egy folyamatosan alacsony árra nem 'buknának' a vásárlók. Ez ellen csak úgy lehetne tenni, ha a szabályozást átírnák - akár csak egy kiskapu (egy 'kivétel') berakásával, ami engedélyezné, hogy a hivatalos BF napon (vagy még esetleg 1-2 hasonlóan kiemelt napon) akár lehetne beszerzési áron alul is árulni termékeket. De amíg a boltok kezei meg vannak kötve, addig csak trükközésekkel (előtte áremelés, majd abból kedvezményadás) tudnak nagyobb árengedményeket adni.

Szerintem...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.