Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) konikan


konikan
aktív tag

Nahát-nahát, se komment, se like-dislike lehetőség ennél a videónál sem. :U

"-De engem szeretnek!" ..."-Az nem feltétel"

(#2) ribizly


ribizly
veterán

Alig várom, hogy megjelenjen. A videó felénél hagytam abba, mert úgy érzem nekem ezt magamnak kell mind felfedeznem.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#3) Hopkins95


Hopkins95
addikt

Az kijutott információk ellenére tetszik a világ meg ez a videó...olyan Walking Deades a történet. De nem értem miért kell letiltani a lájkokat meg a kommenteket, ezzel csak ellenszenvet keltenek. :( Pedig még egy pozitív kommentet is hagytam volna ott.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#4) xavix13


xavix13
senior tag

Olvastam, hallottam, hogy volt valami botrány, kiszivargott infók a játékról, ami hatalmas felháborodást váltott ki. Valaki tl:dr; összetudná foglalni, hogy mi is történt szigorúan spoliermentesen? Vagy dobna egy linket, ha tud ilyet? Érdekel, hogy mi történt, viszont nem nagyon merek utána olvasni, a spoilerveszély miatt, viszont kíváncsi vagyok, hogy még is mi az ami miatt sokan el is temették a játékot, pláne az első rész zsenialitása után...

One thing I've learned: if you don't draw first, you don't get to draw at all.

(#5) oriic válasza xavix13 (#4) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ezt mondjuk spoiler mentesen elég nehéz lesz leírnia bárkinek. :D

Live-Die-Respawn

(#6) Gery9112 válasza Hopkins95 (#3) üzenetére


Gery9112
őstag

99,9%, hogy a többi videónál is le fogják tiltani a likeokat és a kommenteket.
Kommentek letiltását nem is értem miért kéne taglalni, te lehet pozitív kommentet írnál, hogy váo, vagy de jó de nem kell lángésznek lenni, hogy 10-random kommentből 9 spoiler lenne.
A kedveléseket meg feltételezem azért tiltották le, hogy megkíméljék magukat egy felesleges leginkább dislikeolt videó díjtól és nem akarnak a pletykayoutubereknek megélhetést biztosítani.

PSN: KGery91 | https://psnprofiles.com/KGery91 | Origin: G3ry_HUN | BNet: Gery#2832

(#7) Maelephant válasza xavix13 (#4) üzenetére


Maelephant
aktív tag

Nem lehet spoilermentesen. Ami talán nem spoiler és engem jobban zavar, mint a story spoilerek: PC, pandering, woke, politikai propaganda.

(#8) Darth_Revan válasza Maelephant (#7) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Azt már az első trailerből látni lehetett, hogy pollkorrekt LMBTQ betegség elérte ezt a játékot is ...

(#9) ribizly válasza Darth_Revan (#8) üzenetére


ribizly
veterán

És ez tényleg zavar bárkit?
Érdekes az Uncharted 4-ben a családi drámázás ( mert kb. az egész játék arról szól ;] ) senkit sem zavart...

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#10) konikan válasza Darth_Revan (#8) üzenetére


konikan
aktív tag

Get woke, go broke. ;]

"-De engem szeretnek!" ..."-Az nem feltétel"

(#11) Psychopeti válasza konikan (#1) üzenetére


Psychopeti
senior tag

Bizony! Szerintem ezzel csak még jobban fel fogják hergelni a népet :U

Kend azt hiszi ez csak úgy van, hogy befogjuk a kancát a szekér elé, és gyi te szürke???

(#12) Maelephant válasza ribizly (#9) üzenetére


Maelephant
aktív tag

Engem nagyon zavar. Nem vagyok azzal vádolható, hogy jobboldali volnék, de ez a kéretlen nyomulás, a kritika nélküli szellemi libatömés, szájbarágás, egyfajta világnézet neofita dühvel való erőltetése nagyon kiakaszt - unalmas, bosszantó, kevéssé intellektuális, gyermeteg.

(#13) keIdor válasza xavix13 (#4) üzenetére


keIdor
titán

Megpróbálva nem spoileresen: a játék felében nem Elliet irányítod és nem is az első rész főhősét.
Ez nem spoiler még.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#14) Gery9112 válasza keIdor (#13) üzenetére


Gery9112
őstag

nem spoileresen de azért sikerült :C

PSN: KGery91 | https://psnprofiles.com/KGery91 | Origin: G3ry_HUN | BNet: Gery#2832

(#15) ribizly válasza Maelephant (#12) üzenetére


ribizly
veterán

Öm... Oké. Szerintem akkor simán csak nem Neked készült ez a játék. Ha ennyire érzékenyen érint Valakit egy olyan dolog, ami alapvetően egy apró része csupán egy (természetesen csupán feltehetőleg) grandiózus, fantasztikus remekműnek, akkor kár saját magának ártani. Ráadául ezek a dolgok ma már teljesen természetesek a világ jelentős részén.
Én nem fogok kiállni semmilyen mozgalom élére, mert alapvetően nem érzem, hogy ilyesmit kellene tennem, de azt gondolom, hogy egy fejlesztőcsapatnak, játéknak van joga akármilyen témát feldolgoznia.

Sarkított példa:
Ilyen alapon lehetne támadni, fel lehetne háborodni egy Division-n, mert gyilkolni kell benne, az pedig aztán tényleg bűn a világ minden részén.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#16) Scholes9 válasza keIdor (#13) üzenetére


Scholes9
nagyúr

És ez volt sokaknak a baja vagy volt más is?

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#17) sp8787 válasza Scholes9 (#16) üzenetére


sp8787
addikt

A kerdojel sem kellett volna meg a facepalm-ot is lehagytad.

@(#15) ribizly
Majd akkor biztos orulni fognak ha kijon az a szaudi csapat altal fejlesztett halalrakovezoszimulator.

(#18) keIdor válasza Scholes9 (#16) üzenetére


keIdor
titán

Van más is, ami kapcsolódik a fentiekhez. De arra már ott a spoiler kibeszélő topik, akit érdekel, ott keresse.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#19) Scholes9 válasza sp8787 (#17) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Hmm?

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#20) ribizly válasza Scholes9 (#16) üzenetére


ribizly
veterán

Meg az LMBTQ+-*#&@{...
Bár ezt még mindig nem értem miért ne lehetne akkora alkotói szabadság, hogy ilyesmi megjelenjen egy játékban. Főleg mondjuk egy olyan időben, amikor Overwatch, Valorant, Fortnite játékok igen menők, pedig ott aztán lehetne találni kivetnivalót. ;]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#21) Shepard


Shepard
tag

Hmm.. ha már Neil legutóbb zenei idézettel élt. Most kicsit "results may vary" utánérzésem lett így a kisfilmet megnézve.

[ Szerkesztve ]

(#22) Maelephant válasza ribizly (#20) üzenetére


Maelephant
aktív tag

Akkora alkotói szabadsága van mindenkinek, amennyit csak szeretne, azonban:
1. Ez nem kell, hogy nekem tessen
2. A videojáték-piac (akárcsak a média kb. minden más területe) oligopol jellegű, így az ő "finoman sugallt" magánvéleményük valójában az erő pozíciójából jön, ideológiai nyomássá válik
3. Az érzékeny, problémás társadalmi témákat meg lehet fogni finoman, érzékenyen, ld. a walking simulatorok java része, pedig ezek is veszteséggel, halállal (kb. mind), vagy akár homoszexualitással (Gone Home) foglalkoznak - az általam kárhoztatott, nem ilyen játékokban erről szó sincs, az aktuális társadalmi kérdések sem esztétikai, sem strukturális szempontból nincsenek illesztve a történet, illetve a fikciós tér fő vonalaival, hanem egyes speciális csoportok "pozitív felmutatása" történik meg, leginkább teljesen erőltetten és nem azért, mert a fejlesztők szívügye volna a kérdés (bár ilyen is lehet, de a közönséges tálalást ez sem menti), hanem azért, mert most éppen a "woke" és "SJW" és "PC/Snowflake" csoportok fénybe emelésétől várhat több eladást, nagyobb hasznot a termék előállítója.
4. Ez személyes dolog, ezért nyilván nem általánosítható, de engem nagyon zavar a felesleges szexuális agresszió: egy fikciós játékban a színes, misztikus, kalandos, varázslatos kilépés lehetősége a jó, nem akarok itt IS mindennapi politikát, különösen annak szexuálpolitikai hordalékát. Egyáltalán nem érdekes számomra, hogy a totálisan fiktív, a valósággal köszönőviszonyban nem álló "toon" (ha az USA-ban élne Északon a XXI. szdban) kivel szexelne, hogyan műttetné át magát stb. NEM ÉRDEKEL. Elfogadom, ha gyíkember, beszélő felhő, szuggesztív harci hörcsög vagy jótékony agyszívó, ha ez az alaptörténet szerves része, de nem kell a nyomatott (legfőképpen szexuális) ideológia (sem a mindenfehérciszférfigyilkoselnyomó-azvagyokaminekképzelemmagam woke oldalról, sem pedig a tilcsákbeazabortuszt-egyháziállamotmindenhova-aztlövökleakitakarok-éjjenekamiliárdosok-robotoljonacsicskaproli trömpiánusoktól).
5. Én már idősebb vagyok, de úgy érzem, a világ a józan, kiegyensúlyozott eszét veszíti el és bármilyen oldalról csak a szélsőséges vélemények harsognak, azok tartanak igényt mainstreammé válni, és ez a szórakoztatóiparban is tükröződik.

(#23) no1r válasza Maelephant (#22) üzenetére


no1r
őstag

ezt de nagyon szépen összefoglaltad :R
és ezzel rá is mutattál korunk egyik legnagyobb társadalmi problémájára véleményem szerint

a gúny a győztesek kiváltsága - https://www.instagram.com/nimrodnyul/

(#24) ribizly válasza Maelephant (#22) üzenetére


ribizly
veterán

Alapvetően egyetértek. Talán ennél a játéknál nem feleslegesen fogják ezt ráerőltetni a player-re, csupán egy plusz aspektust kap a főhős lány, hogy méginkább megnehezítsék az életét vagy több érzelmi töltetet kapjon valamely jelenet. Bizonyára "túl egyszerű" volt az immunis, fiatal lány szerep, aki minden fiatal barátját elveszítette.
Persze érdekes módon 10+ éve is ki lehetett (meg ma is) tálalni fantasztikus történeteket (pl. a 2006-os Prey valójában egy szerelmi történetet dolgoz fel, ha úgy nézzük) anélkül, hogy az bárkinél kiverte volna a biztosítékot.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#25) Hopkins95 válasza ribizly (#24) üzenetére


Hopkins95
addikt

Én is ebben bízom amúgy, hogy egy plusz aspektust kap csupán a főhős és egy plusz érzelmi fordulatot visznek bele. Pedig nekem tetszett az első részből az az ártatlan kis hétköznapi Eli, de a producerek ebben a részben szerintem teljesen megváltoztatják a személyiségét, s az a kérdés, nem mentek -e ezzel túl messzire. Ez persze majd a játék megjelenésekor fog csak kiderülni. :K

Tudom ez apró nüansz, de nekem egyből feltűnt már a legelső gameplayből a tetoválás a karján, amivel számomra valahogy kevésbé nőies és/vagy vonzó lett. Kíváncsi vagyok mennyire leszek majd képes azonosulni vele, de eddig amit láttam videót, az első részben szimpatikusabbnak tűnt.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.