Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) schawo


schawo
titán

Köszi a cikket, tartalmasra sikerült! :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2) Dano58


Dano58
tag

Hasznos cikk lett. A HD555 és a HD595 közt nagy különbség van hangminőségben?

(#3) DemonDani


DemonDani
addikt

Már elnézést de milyen csata ez? járókeretes nagyi vs Hulk Hogan?
Jó kis teszt, de egyrész az összehasonlítás (csata) az addig tart amit szinte én képeken is látok, minőség teccik/nem párna méret...
Nameg 8,5ezer vs 15ezer vs 28ezer?:D mindig ráduplázol és csoda hogy jobb?

A teszt maga jobb, de inkább olyan címmel illetném, hogy "Fejhallgató Árkategóriák Csatája" Mert ez így vicces... mikor megláttam az AKG-t mondom ok ez jó lesz, aztán látom h következő már 15ezer, utána meg már 28?!

Jó teszt, de átszabnám és más nézőpontból közelíteném meg...

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#4) psyho85


psyho85
aktív tag

Nagyon örülök neki, hogy ilyen jó cuccod van és hogy a saját fülesed tetszik neked a legjobban... És ha már HD555, meghallgathatnál egy AKG K240-et. Abban aztán él minden.

Amúgy meg egy nagyon fontos tanulság van: a 8,5k-s AKG füles vetekszik a 15k-s Sennheiser-el.

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#5) capulet75


capulet75
addikt

Szia.Írtam én is annó fülesekről sztem azért valami esélyesebbet kellett volna a HD555 ( amit ugye moddoltál 595-re) ellen, mert ez picit mintha a fülesed dicsőitéséről szólna.Ne érts félre a teszt, bár szubjektív de jó lett.Viszont nem fair egy 8500 hufos fülest összeereszteni egy 28k-al. :N

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#6) BloodRay válasza psyho85 (#4) üzenetére


BloodRay
veterán

Kb én is ennyi tanulságot tudtam levonni. :)
Egyébként jók az ilyen fejhallgató, fülhallgató tesztek. Ilyesmit bármikor szívesen olvasok.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#7) old rocker


old rocker
veterán

Nagyon jó cikk, gratula!

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#8) old rocker válasza DemonDani (#3) üzenetére


old rocker
veterán

Az adekvát kifejezés jelen esetben nem az árcsaat lenne, hanem a hangzáscsata ...legfeljebb. De engem különösebben nem zavart a fejhallgatók csatája cím sem: pontosan arra gondoltam, ami az írás: összehasonlító teszt. Kennedy (nem J.F.) "Óriások csatája" könyvcíme alapján, amelyben a német Bismarck hadihajó Hood-dal, majd az üldözőivel folytatott végzetes tengeri ütközetéről szól, egy pillanatra sem Küklopsz és János vitéz óriásának esetleges boxmeccse jutott az eszembe...

[ Szerkesztve ]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#9) capulet75 válasza old rocker (#8) üzenetére


capulet75
addikt

Az a könyv nagyon jó!

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#10) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Jó kis cikk lett, bár, abban nem értek egyet, hogy a HD555, talán a világ legkényelmesebb fejhallgatója, vannak kényelmesebbek is nála, összegégében jó cikk lett.

[ Szerkesztve ]

(#11) dfdfdf


dfdfdf
őstag

Hogy moddoltad a fülest ha megkérdezhetem? :)

(#12) baluka26


baluka26
veterán

Sziasztok!
Reagálnék a meglátásokra, amiket nagyon köszönök szépen egyébként :)
A cikkel azt szerettem volna megmutatni leginkább, hogy különböző árkategóriájú fejhallgatók hogyan viszonyulnak egymáshoz.
Nem is gondoltam-szerintem senki sem gondolta-hogy a kis AKG megszorítja majd a HD555-öt
Psyho: Ha tudok szerezni egy K240-et az első dolgom lesz összehasonlítani a HD555-el (erre a közeljövőben sor kerülhet).
Sajnálom, ha valakinek az jött le, hogy a saját fejesemet akartam dicsőíteni :(
Azért lettek ők a tesztalanyok, mert ez van a környezetemben. Ez van. Köszönöm, hogy végigolvastátok.
A moddolásról a kérdést privátban felteszi, aki akarja. Szívesen válaszolok bármilyen kérdésre.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#13) Zinho válasza baluka26 (#12) üzenetére


Zinho
aktív tag

Jó ez így, grat. Szerintem sem baj,hogy különböző kategóriákat "versenyeztettél".
Az árcédulát mindenki látja, szinte minden esetben jobb is a drágább, de az már messze nem mind1, hogy mennyivel.
Ha nagyon akarnék, én is össze tudnék spórolni egy HD555-re, de az most kicsi fájna, úgyhogy marad kb feleannyiért a Superlux. Valszeg gyengébb lesz, de ha minimálisan, akkor egyértelmű, hogy jobban megéri az olcsóbb... !

(#14) hoffman_ válasza baluka26 (#12) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Jó lett, köszönet érte :) Épp itt állok a Saturnban. K 530 és a HD 555 között örlődöm, és erre azt olvasom, hogy az 555 nagyon kihallatszik, baaaz :D Ez is fontos lenne, hogy éjjel ne zavarjam a családot... De majd mindjárt kipróbálom őket :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#15) baluka26 válasza hoffman_ (#14) üzenetére


baluka26
veterán

Napközben, tévénézés közben zavarja a családomat a hangja, annyira hangos. Mod előtt azért ennyire nem rossz (ugye egy ráccsal több van a hang előtt.
Így most ugyanannyira hangos kifelé mint befelé.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#16) psyho85 válasza baluka26 (#12) üzenetére


psyho85
aktív tag

A kategóriák összehasonlítása általában akkor érdekes, ha nagy árkülönbség mellett kicsi a hangzásbeli különbség - mint ez a cikkedben a két olcsóbb füles esetében ki is jött szépen. A hallás baromi szubjektív dolog, ráadásul sok minden tanulható benne, meg itt is a saját cucca felé húz az ember szíve és füle, amit megszokott, megtanult, stb., ezzel nincs is gond. Én is imádom a K240-em hangját, pedig egy száraz, kegyetlen, objektív valami.

Ugyanakkor a csöves fejhallgató erősítőre kíváncsi vagyok, van valami története ami megosztható, vagy csak ráleltél, rendeltél és használod elégedettséggel? (Igen, itt egy újabb cikk lehetőségére utalok, úgyis kevés manapság a rendes audio-s cikk! :P )

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#17) schawo válasza baluka26 (#15) üzenetére


schawo
titán

Egy ökölszabály, hogy ugyanaz a konstrukció annál jobban szól, minél jobban kihallatszik. :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18) hoffman_ válasza baluka26 (#15) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Késő :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#19) schawo válasza hoffman_ (#18) üzenetére


schawo
titán

:DD

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#20) hoffman_ válasza schawo (#19) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Nem tehettem mást :O :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#21) #43960832 válasza psyho85 (#4) üzenetére


#43960832
törölt tag

:R

(#22) schawo válasza psyho85 (#4) üzenetére


schawo
titán

A két füles viszonylatáról ezt el lehet mondani, de ebből bármilyen messzemenő következtetést levonni a többi fülesre (AKG vs Senn) teljesen felesleges és ésszerűtlen. :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#23) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Jó fülesek, én is anno a hd 555 és a creative aurvana live között vacilláltam, de győzött a creative a zenei ízlésem miatt. A mai napig nem bántam meg, főleg h egy denon füles creative csomagolásban. [link]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#24) psyho85 válasza schawo (#22) üzenetére


psyho85
aktív tag

Ez teljesen így van, nem is jelentettem ki, s csak azért nem írtam oda a pontos típusokat, mert hitelen nem ugrottak be, s a hozzászólások olvasása után csak az ár maradt meg. :R

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#25) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Hát igen a HD555 az nagyon jó fejes.
Az enyém már több mint két éve megvan sajnos én még 30k fölött vettem, 18k ért nagyon jó vétel volt.
Persze ez még csak úgymond a belépő szint, csak hát meg kell nézni hogy mennyibe kerül egy ténylegesen jobb fejhallgató. Ráadásul azokhoz nem árt egy fejhallgató erősítő sem.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#26) 3.Aragorn válasza DemonDani (#3) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Teljesen egyetértek.
Emellett másféle zenékkel is meg kellett volna hallgatni őket, pl jazz, blues, illetve metál.

A K512 nem egy rossz fejes. Kimondottan azért választottam, mert jobban szólt rajta a klasszikus zene, mint a hasonló árú társain. Valóban, van egy kis "dobozhangja", de ez megszokható. Nyilván még nem egy HiFi minőség, de ennyi pénzér azt ne is várjuk.

Szóval baluka26 az a baj a teszttel, hogy nagyon szubjektív, s tapasztalataimmal ellentétes eredményt hoz ki. Itt arra gondolok, hogy az 512-es pont a sokhangszeres összetett zenéknél erős, mert nem mossa össze az egészet egy masszává, hanem szépen hallatszanak a hangszerek külön...

Én is részrehajló vagyok, mert a 3 közül csak az egyiket ismerem közelebbről, de ezt az egyet számos másik fejessel összehasonlítottam...

Nem minden vándorút céltalan...

(#27) hoffman_ válasza 3.Aragorn (#26) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Én K 512 után lepetéztem az 555-től. Pont kétszer annyiért vettem a HD 555-öt, mint amennyi a teszt megírása idején a K 512 került, és bőven megérte a dupla árat, mert tud is annyit. Amennyire fájt a szívem 4 órája a kassza után, annyire örül most, pedig még se komoly hangkártya, se erősítő :)

Arról nem is beszélve, hogy gamer szempontból is komolyat csalódtam, hatalmas meglepetésben volt részem. Azt is hallom, hogy hol robbant a gránát, és hol jön az ellen, hifin ilyet nem hallottam, akármilyen hangos volt, sokkal szebben elkülönil itt minden.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#28) Recon666 válasza hoffman_ (#27) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Ezért lettél lebeszélve a Gamer szekcióról. :)

(#29) hoffman_ válasza Recon666 (#28) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Jól felpofoztatok az árlétrán, de összességében nagyon hálás vagyok, hogy akkor ott lehúztátok az ötletet :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#30) Zeratul


Zeratul
addikt

Mussirgsky baromi szar minőség, nem tudom a cikk írójának milyen bot füle van hogy a tömörítés okozta cicergést nem hallotta ki.

[Ez se tökéletes de messze jobb minőségű]

[ Szerkesztve ]

(#31) schawo válasza Zeratul (#30) üzenetére


schawo
titán

OMG, Jézusom, stb. :W
Te azt hol olvastad, hogy a Youtube felvételeket hallgatta??? És nem is volt gyanús, hogy ennek semmi értelme, esetleg ellenőriznem kellene a sejtéseimet? Hiszen egyértelműen leírta:
"Mindegyik szám FLAC formátumú, CD forrás (egy kivételével)"
és
"Mussorgsky - Egy kiállítás képei: Gnóm (komolyzene-CD)"

elolvasás < szövegértés

A youtube linkeket csak azért adta, hogy mindenki értse miről van szó. Kiguglizta helyetted.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#32) proci985 válasza hoffman_ (#14) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

hm, érzésre milyen volt a kettő egymáshoz képest?

(K530LTDm van)

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#33) Zeratul válasza schawo (#31) üzenetére


Zeratul
addikt

Mussorgsky - Egy kiállítás képei-t már általános iskolai ének zene órán megismeri az ember, nem hiszem hogy nagyon ki kellene gúglízni. Valóban csak átfutottam és csak a "teszt" linkek voltak számomra érdekesek (gondolom nem vagyok vele egyedül) és így azok nagy fokban megtévesztőek.

[ Szerkesztve ]

(#34) hoffman_ válasza proci985 (#32) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Szabadabb. Már a K 530 is hallgatható kategória, de nem ugyanaz... Egy Creative Zen mp3-ról próbáltam őket, 192/320-as mp3-akkal. Nem volt semmilyen EQ, igaz a Bass Boost-ot elfelejtettem lekapni, de mindkettő ugyanazt kapta végülis. Hallgattam az 555-öt és nagyon szép volt. Aztán átraktam a K 530-at, és az is tök jó volt, de aztán visszaraktam az 555-öt, mellbevágott. Egyszerűen szabadabb volt. A K 530 picit dobozos volt, de rajta már lehetne segíteni, bőven nem egy K 512/514 kategória. Kicsit olyan volt, mintha minden hang meg lenne kötve picit. Mint egy futó, akin túl sok a lábsúly, jobbat nem tudok mondani :D De otthoni körlmények között, érdemesebb meghajtással azért megnézném mégegyszer.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#35) schawo válasza hoffman_ (#34) üzenetére


schawo
titán

A tipikus kialakításbeli különbség. Félnyitott vs nyitott.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#36) Lewzke


Lewzke
őstag

Jó teszt.
Érdekes jelenséget vettem észre a Corda Aria+ K501 párosításán.
Vannak rendszerek amelyeket úgy jellemezném, hogy az ember felrakja a fejére a fejhallgatót és nem a kényelmetlenség hanem a "fül elfáradása" miatt egy idő után az ember leveszi a fejéről még akkor is ha kis hangerőn hallgatta. De itt nem így van.
Szóval beépített DAC kis kimeneti jellel rendelkezik, ezért az erősítő potencióméterét eléggé felkell tekerni, nem beszélve arról, hogy a K501 eléggé erősítőigényes (a DAC-ot ráadásul eléggé szinezetlen hang jellemzi). Első hallásra halknak tűnik. Tehát egy halk felvételnél eléggé felkell tekerni, viszont egy kis idő elteltével a fülem "megszokja" a dinamikát és teljes lesz a kép. Ehhez ugye totális csend szükséges.
Ez a párosítás tarol a klasszikus zenénél, de hiányzik kicsit az eladott X-fi szinezett hangképe a középtartományban. De csak veszek valami más hangforrást.

[ Szerkesztve ]

(#37) devast


devast
addikt

Like.
Kár, hogy nincs tovább, pl hd600/650, k701 meg beyerek, grado-k. Hiába na, ez itthoni mércével költséges hobbi :)
Személyes véleményem alapján... hd600>hd555. Nyilván, ez várható mivel 2x annyiba kerül.

[ Szerkesztve ]

(#38) hoffman_ válasza schawo (#35) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Ha ez a különség, akkor azt kell mondjam, hogy a zárt/félig nyitott(vagy félig zárt? :D) szar. De ez nem igaz, mivel a PX 200-asom full zárt, és nincs meg ez az érzésem, tehát itt valami másnak is lennie kell.

devast: hd600>hd555

Igen, ezzel azért mi is így vagyunk :DDD

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#39) Recon666 válasza hoffman_ (#29) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Hehh...én 10k-ért akartam tavasszal fejest venni, a vége 35k lett, én is kaptam kezelést :D Használd egészséggel a HD555-öt. ;)

[ Szerkesztve ]

(#40) hoffman_ válasza Recon666 (#39) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Köszönöm :) 4 óta vagyok itthon, azóta nem lehet lerobbantani a fejemről, kicsit kezdek fáradni :DDD Neked is hasonló jókat, ha jól rémlik Audio Technikád van, ugye? igen, bár már kicsit megkéstem vele :)

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#41) baluka26


baluka26
veterán

Bocsi, ennél többször nem tudtam kiemelni a tökéletes minőségű forrást...azért néha olvassuk a tesztet, ne csak nézzük. Főleg, ha hozzá is akarunk szólni. :)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#42) henrikk002 válasza devast (#37) üzenetére


henrikk002
csendes tag

Én egyszer egy Sennheiser HD800-ast próbáltam ki Meier Corda Symphony füleserősítővel hajtva, a zene pedig SACD-ről ment. Szívem szerint hazafutottam volna vele, mivel sajnos nem volt rá 285.000 forintom. :O :)

Azt bátran kijelentem, h ez a világ legkényelmesebb fejhallgatója, mivel a tekintélyes mérete miatt esélye sincs annak, h a füledhez érjen (az alcantara borítású "fül"párnáról nem is beszélve).

(#43) hétalvó


hétalvó
addikt

Jók a Sennheiser-ek, kicsit drágák, de szerintem nem sok értelme van az alacsony szériáinak. Nekem van egy HD580-am régen megvettem(tizen+ év) azóta se akartam lecserélni. A gond csak annyi velük, hogy nem nagyon van rendszer aminek tetszik utána a hangja.

A tartósságával is vannak gondok. A kábel csatlakozóik évek óta hulladék. A szövetem összeesett. Jó lehet hozzá kapni felújítókat, de akkor is.

Aki oda van az AKG-ért, mert olcsón jobbat kínál, hát tegye, a felső kategóriái annak se olcsóbbak. 40 alatt nincs ott se jó. Egymás mellé vannak ezek árazva nem véletlenül.

Az, hogy melyiknek jobb a hangja a 70-80k- sok között, teljesen szubjektív. Itt azért már nem a mélyhangkiemelésről szól a játék. Én pl. imádom azt a könnyedséget ahogy ez 580-asom zenél, ami kb. most a 600-as.

Ne vegyetek kicsiket, inkább spóroljatok.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#44) zazahoho


zazahoho
őstag

tetszett az írás :R ,el is mentem,mert lassan már kéne venni egy fülest.

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#45) themebuilder


themebuilder
senior tag

Hasznos cikk. :R Azért pár kép igazán elfért volna benne. :K

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#46) rolkaDb válasza BloodRay (#6) üzenetére


rolkaDb
aktív tag

+1

Nekem is kicsit úgy tűnt, mintha a saját fülesed fényeznéd. De alapjában véve jó cikk lett. :R Csak még mindig nem tudom, hogy lehet összehasonlítani ezt a három fülhallgatót egymással.

(#47) nyunyu válasza Zeratul (#33) üzenetére


nyunyu
félisten

Mussorgsky - Egy kiállítás képei-t már általános iskolai ének zene órán megismeri az ember

ELP eleg sajatosan ertelmezte :DDD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#48) gYaLo


gYaLo
őstag

Köszi!
Képeket is megjeleníthetnél, mert így eléggé "száraz" :))

iPhone 4S White 6.0.0 ☆ Logitech G500 zjeeeeee!!!!

(#49) koxos:8]


koxos:8]
senior tag

Jók ezek a fejhallgatók. :Y

(#50) HeroGod


HeroGod
csendes tag

Mi egyszer összehasonlítottuk a Sennheiser HD650-et és az AKG K601-et. A vége az lett, hogy kinek milyen zene jön be. Szerintem az AKG-nak természetesebb, homogénebb hangja van, ami mentes minden kiemeléstől, de a többieknek pont ez nem tetszett, mert a trance nem dübörgött annyira :DD !

Azt mondjuk elmondanám, hogy mindegyik brutálisan dolgozik kifelé, majdnem mindegy honnét hallgatod, ráadásul semmit nem tompítanak a külső zajokból, mintha fel sem vennéd. Tehát aki zajos helyen él annak nem jó választás.

A vége az lett a dolognak, hogy vettem magamnak egy K601-et 32 eFt-ért (szerintem nagyon megérte).

A cikkhez még ennyit, hogy ezek tényleg nem egy kategóriák, ahogy én is összehasonlítottam egy HD 515-el, ég és föld!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.