Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) FehérHolló


FehérHolló
veterán

Hát jelenjél már meg a fórumtémák között is! Ne szégyenlősködj már!

Skynet is real. It's called Google.

(#2) danih


danih
addikt

Engem érdekel, mire használod/használnád a cuccot!

(#3) FehérHolló válasza danih (#2) üzenetére


FehérHolló
veterán

Akusztikus nyalábformálás.

Skynet is real. It's called Google.

(#4) danih válasza FehérHolló (#3) üzenetére


danih
addikt

Elégedetten konstatáltam, hogy nem tudom, miről beszélsz, és ezt mire lehetne használni :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5) FehérHolló válasza danih (#4) üzenetére


FehérHolló
veterán

Viszonylag pontosan meg lehet a segítségévvel határozni hangforrások irányát/helyét, és/vagy valós időben (=folyamatosan hallgathatóan) jól ki lehet vele emelni egy adott helyről/irányból érkező hangot az összes többi közül.
Pár példa, hogy hol használnak ilyet: hangradar, hallókészülék, megközelíthetetlen dolgok diagnosztizálása. Az üzleti laptopoknál is kezd elterjedni egy teljesen minimalista, 2-4 mikrofonnal kialakított változata.

De térjünk vissza az alapkérdésre. :)

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#6) danih válasza FehérHolló (#5) üzenetére


danih
addikt

OK, köszönöm a magyarázatot!

(#7) FehérHolló válasza danih (#6) üzenetére


FehérHolló
veterán

Nincs mit, örülök, hogy megkérdezted, de erről majd egy hosszabb cikk fog szólni a távoli jövőben, amikor már elkészült a 64 mikrofonos rendszer. Bár eddig is van benne olyan 4-500 órám.

Skynet is real. It's called Google.

(#8) FehérHolló


FehérHolló
veterán

Még annyit hozzátennék, hogy bármilyen hülyeségnek tűnő ötletet is szívesen fogadok. Hátha eszembe jut róla valami használható.

Skynet is real. It's called Google.

(#9) [HUN]Zolee


[HUN]Zolee
senior tag

Fémből hegeszteni/tetni egy rácsot. Esztergáltatni kell rá a felfogatókat.

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#10) Goose-T


Goose-T
veterán

Hangfalrács? Acélból van, merev, jól szerelhető (hegesztés, ragasztás, fúrás), és pont hangáteresztésre találták ki.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#11) FehérHolló válasza [HUN]Zolee (#9) üzenetére


FehérHolló
veterán

Körülbelül mennyi pénz lenne szerinted?

Goose-T: A linkelt cucc elég kicsi a célhoz, de egy nagyobb méretű talán még szóba jöhet. A reflexió szempontjából viszont kétségeim vannak vele kapcsolatban, bár lehet, hogy alaptalanul.
Szerk.: Mondjuk a 18"-os már biztatóbb.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#12) gamek!ller válasza FehérHolló (#11) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Az esztergályos munkát elvállalom, ha van konkrét terv.

(#13) FehérHolló válasza gamek!ller (#12) üzenetére


FehérHolló
veterán

Ha számlaképes vagy, lehet róla szó.
De egyelőre még csak az ötletek gyűjtése folyik, semmi konkrét, kivitelezhető terv nincs.

Skynet is real. It's called Google.

(#14) gamek!ller válasza FehérHolló (#13) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Szívességből gondoltam. :U

(#15) FehérHolló válasza gamek!ller (#14) üzenetére


FehérHolló
veterán

A világon semmi nincs ingyen. :)

Skynet is real. It's called Google.

(#16) gamek!ller válasza FehérHolló (#15) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Csalódnod kell, de van. Na jó, imádom a sört. :K

(#17) Sethdobaloah


Sethdobaloah
senior tag

kb 5-10k pénzért lemezből lézerrel olyat végnak ki neked amit csak akarsz. Technológiai okokból eleve kúpos is lesz pl egy lyuk fala.
Szóval csináltass rasztert nekik, aztán belenyomod, szoros illesztéssel ott is marad, de egyszerűen erőből ki is szedheted :)

...csak én vagyok helikopter?

(#18) djculture


djculture
félisten

na de az előerősítést rögtön a mikrofonnál célszerű megejteni azt hova fogatod fel?Vagy a mikrofon kis jelét akartad elhuzalozni méterekre?Mert abból csak búgás meg zaj lesz.

(#19) FehérHolló válasza djculture (#18) üzenetére


FehérHolló
veterán

Eddig a 8, illetve a 16 mikrofonos rendszernél úgy volt megoldva, hogy a pozitív és negatív csatlakozó rögtön egy (fém) RCA lengőre volt forrasztva, körülbelül 5 méter kábel kötötte össze az előfeszítővel és az előerősítővel. Az előfeszítő és előerősítő között pedig olyan 30cm kéteres, árnyékolt kábel volt. Valamennyi zaj megjelent, de búgás nem. (Süketszobás mérésről beszélek.)
Egyébként a nyalábformáló algoritmus elég jól szűri a különböző mikrofonokon eltérő fázisban megjelenő zajokat. A különböző frekvenciájúakat pedig mégjobban. A fehérzaj is ilyennek tekinthető.

Sethdobaloah: A lemezből lézerrel kivágott dolog nem tűnik túlzottan stabilnak, el fog hajolni. Az most mellékes, hogy a lemez anyagának 80%-a mehet a MÉH-be. :)

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#20) Pukkancs


Pukkancs
tag

A jó öreg szigszalag mindent megold :DDD

(#21) Sethdobaloah válasza FehérHolló (#19) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

azt írtad, hogy 1 nagyságrendi különbség van a raszter, és a miksik átmérője között.

a 80%-os anyagveszteség így nem igaz, de az téged amúgy sem érdekel, max szilárdsági méretezésnél.

Node megnézem amikor meghajtogatsz egy kb 50cm x 50cm-es 5 mm vastag acéllemezt, amiből hiányzik mindösszesen 64 db 7 mm-es lyuk :)

...csak én vagyok helikopter?

(#22) FehérHolló válasza Sethdobaloah (#21) üzenetére


FehérHolló
veterán

Lemezen én ~1 mm vastagságot értettem. 5 az már kellemesebb. Meg kell találni egy egészséges vastagságot, hogy ne hajoljon, és lehessen vágni.

Az nem működik a reflexiók miatt, hogy csak a mikrofon lyukakat vágjuk bele. Azt viszont valószínűleg igen, hogy kivágunk 40x40-es négyzet alakú darabokat, és a mikrofonokat ilyen csontvázszerű rácsba pakoljuk (akár külön vágott lyukakba). Ehhez meg nem tudom, hogy a lézer lenne-e a legmegfelelőbb vágóeszköz.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#23) Sethdobaloah válasza FehérHolló (#22) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

a lemezre olyan csillapítást ragaszthatsz, amit nem szégyellsz. Vágni meg gyakorlatilag bármilyen vastagságig lehet, ha nem találsz lézerest, vizes vágás is ugyanolyan jó neked.

szerkesztve: csak annyi még, hogy a vágást mm-ben fizeted a legtöbb helyen.

[ Szerkesztve ]

...csak én vagyok helikopter?

(#24) FehérHolló válasza Sethdobaloah (#23) üzenetére


FehérHolló
veterán

Ragasztok rá szivacstüskéket. ;]
Így már életképesebbnek hangzik az ötlet. Köszi az érveket!

Skynet is real. It's called Google.

(#25) Sethdobaloah válasza FehérHolló (#24) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

nincs mit, örülök ha tudtam segíteni :)

...csak én vagyok helikopter?

(#26) molnarpeter


molnarpeter
nagyúr

Nekem is a soklyukas lemez + szivacs járt az eszemben... :)

mp

(#27) whisperity


whisperity
tag

:U

Ha fémből van a mikrofon akkor fogsz egy jó nagy mágnest aztán odafogja az. Esetleg szigszalag. :C

Ennél jobb ötletem nincs, bocsi :(((

(#28) FehérHolló válasza whisperity (#27) üzenetére


FehérHolló
veterán

Egyrészt nem minden fém mágnesezhető. Másrészt a mikrofonban lévő mágnes ezt szerinted mennyire szereti? :)

Skynet is real. It's called Google.

(#29) Samus


Samus
addikt

És mi a helyzet MDF lappal? megfelelő vastagságban (15+mm), könnyű megmunkálni (CNC maróval például), 8x8as mátrixba lehetne rendezni a mikrofonokat, alulról lehet tenni keresztmerevítőket sima acélból, vagy zártszelvényből így stabil marad, és állványra is könnyen rögzíthető. Bár talán az 5 mm-es acél könnyebb lenne. A rögzítés egy érdekes kérdés...jó lenne, ha lenne két füle vízszintesen a mikrofonnak, egyszerűen lehetne rögzíteni. Esetleg a kimart lemez alá vékony csíkban hegeszteni a mátrix soraiba egy lemezt, pont a lyuk szélétől 2 mm-re lemezt, így bele lehet bujtatni a lyukba a mikrofont, alulról tartja a lemez, a felső oldalán pedig ugye kilóg a mikrofon. Oldalról szintén szorításos módszerrel, akár gumival bevont acéllemezzel (nem sérti a mikrofont) megtámasztani. Hátránya, hogy soronkénti a rögzítés, így egyszerre 8 mikrofont oldasz vagy szorítasz. Viszont egyszerű. Mivel pont akkorára vágják a lyukat (+0.5mm a legjobb), így nem is fog lötyögni.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#30) FehérHolló


FehérHolló
veterán

Köszönöm mindenkinek az ötleteket!
4 esélyes versenyző maradt, melyek közül majd a szükséges ráfordítandó idő és az ár fog dönteni elég hamarosan:
- MDF, vagy fém lap
- Hangszórórács, vagy hasonló fémrács
- "Fémépítő"
- Fém lánckerítés (merevebb)

A topicot ezúton záratom.

Skynet is real. It's called Google.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.