Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Fecogame


Fecogame
veterán

Vagyis még mindig nem éri meg jobban laptopot venni. ( anyagilag )

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#2) #27483136 válasza Fecogame (#1) üzenetére


#27483136
törölt tag

Pedig az asztaliban még anyag is több van.

(#3) Thome válasza #27483136 (#2) üzenetére


Thome
addikt

Viszont ebből a szempontból előnyösebb a noti. Könnyebben cipeled! Én nap mint nap viszem magammal, ezt nehezen játszanám el az asztali gépemmel! :))

(#4) Kolondrum válasza Fecogame (#1) üzenetére


Kolondrum
félisten

Asztalihoz sok dolog kell, moncsi, asztal, billzet, egér. Az is költség.

(#5) barnam_


barnam_
nagyúr

Csak pénzügyi szempontból persze hogy az asztali a jobb. (ár érték aránya annak a legjobb)
Minden más szempontból a laptop a jobb :D

(#7) Kolondrum válasza Kalandor (#6) üzenetére


Kolondrum
félisten

Érvek - ellenérvek.
Azért azt mondjuk el, hogy a noti (színvonalas) ára nagyon sok. Nem sokan engedhetik meg maguknak. Egy átlagos asztali ára elég olcsón kihozható, de egy jó noti nem.
Én nagyban kussolok, hogy van ez is, az is, meg telóról is vígan elnetezek.

(#8) gamek!ller válasza Kolondrum (#7) üzenetére


gamek!ller
senior tag

En meg most peldaul telorol netezek, de van itthon 2 laptop, meg 2 asztali is.. :DDD

(#9) Kolondrum válasza gamek!ller (#8) üzenetére


Kolondrum
félisten

Sajátod? Sztem nem! Ezek meg sajátok.

(#10) adalbert1 válasza Kolondrum (#7) üzenetére


adalbert1
veterán

Használtan azért jóval olcsóbban meg lehet kapni még mindig garanciális bc notebookokat.
(pl. a cikkben említett 140-es új gép árból elég sokféle értelmes notit lehetne venni megfelelő utánaolvasással).
Mivel a laptopomat jelenleg legtöbbet barátnőm használja, így kénytelen vagyok az asztali gépre hagyatkozni, amit nagyon szívesen le is cserélnék egy másik 12" bc notira, csak
a, az asztali gépért semmilyen értelmes összeget nem kapnék
b, amit megvennék az használtan is lenne vagy 150k, ennyi pénzem meg jelenleg nincs rá.

(#12) Kolondrum válasza Kalandor (#11) üzenetére


Kolondrum
félisten

Életem első notija használt volt. Nagyon jó állapotban volt, de sajnos rossz volt. Vibrált a kijelző fényereje kegyetlenül (helyben jó volt hazaértem vele és már padlót is fogott). Visszavette akitől vettem és megkaptam a pénzemet. Egy hétig volt nálam.... Ez alatt azért megnéztem magamnak és akku kissé elhasznált volt, apró karcok. Eszembe jutott, hogy csak egy kicsit jobban vigyáztál volna rá előző tulaj az istenedet.
A noti nekem olyan tárgy amiből az újra törekszem. Főleg akku meg küllem miatt mivel rettentően érzékenyen érint ha már poros az is! !!!! Nem hogy még karc vagy akármi apró hiba. Amiről pötyögök az februárban lesz egy éves, újan vettem. Nagyon szeretem még ha nem is 3D bajnok.
Telefonból viszont a használtra hajtok mert vannak jó fogások. Viszont a legújabb HTC-t újonnan nézem. Mivel nincs rá 100<< ezért marad mint álom.

[ Szerkesztve ]

(#13) gamek!ller válasza Kolondrum (#9) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Hát most pont nem tudom miért fontos ez..

(#14) Kolondrum válasza gamek!ller (#13) üzenetére


Kolondrum
félisten

Mert ha van pénzed erre is meg arra is akkor nem nézed mennyit fogyaszt. Kár számolni.

(#15) Lauda


Lauda
félisten

A fogyasztas erdekelne hogyan jott ki? :)

(#16) Fecogame válasza Lauda (#15) üzenetére


Fecogame
veterán

Mert? :F

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#17) dabadab


dabadab
titán

En tulajdonkeppen nem ertem ezt az egesz bejegyzest. Mirol szol? Hogy ha veszunk egy onkenyesen kivalasztott laptopot meg egy kepzeletbeli PC-t, amiket ket ev utan eldobunk, akkor mennyi lesz a vetelaruk es az aramfogyasztasuk osszege?

DRM is theft

(#18) Fecogame válasza dabadab (#17) üzenetére


Fecogame
veterán

Azt hasonlítottam össze, hogy megéri-e 2 évre venni laptopot, vagy inkább PC-t érdemesebb-e, kizárólag anyagilag nézve.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#19) dabadab válasza Fecogame (#18) üzenetére


dabadab
titán

Na jo, de milyen PC-t meg milyen laptopot? Mert gyakorlatilag mindkettot be lehet szerezni akar ingyen is, akar az altalad irtaknal joval olcsobban meg persze joval dragabban is. Es persze ott az a kerdes is, hogy mi lesz veluk ket ev mulva? Megy a kukaba vagy el lehet adni? Es mennyiert? (Es akkor a jelenertek-szamitast meg nem is feszegettem :) )

DRM is theft

(#20) Fecogame válasza dabadab (#19) üzenetére


Fecogame
veterán

Most nem elemeztem mindegyik lehetőséget :)

milyen laptopot?

Ott van a cikkben, a PC meg ehhez nagyon hasonló összeállítás.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#21) dabadab válasza Fecogame (#20) üzenetére


dabadab
titán

"Ott van a cikkben"

Azt latom, de miert pont olyat? Miert nem masmilyet?

DRM is theft

(#22) Fecogame válasza dabadab (#21) üzenetére


Fecogame
veterán

Mert szerintem ez a legjobb ár/érték arányú. Persze lehetett volna másik is, de most erre esett a választás :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#23) dabadab válasza Fecogame (#22) üzenetére


dabadab
titán

"Mert szerintem ez a legjobb ár/érték arányú."

Ar/ertek aranyban egy ingyen elviheto Thinkpad T2x siman veri. :)

"Persze lehetett volna másik is, de most erre esett a választás :)"

Na jo, de ha altalanossagban akarsz beszelni errol (nem pedig azt mondani, hogy konkretan egy MSI XYZ notebook meg egy ilyen meg olyan alkatreszekbol osszerakott PC-rol szol a dolog), ahhoz ez az egy adatpont edeskeves.

DRM is theft

(#25) dabadab válasza Kalandor (#24) üzenetére


dabadab
titán

Ami a kezeim koze jutott, azokat par eve mar szetosztottam.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#26) gamek!ller válasza Kolondrum (#14) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Van az is, meg ez is, meg amaz is. Sosem érdekelt mi mennyit fogyaszt..

(#28) dabadab válasza Kalandor (#27) üzenetére


dabadab
titán

Azok lennenek, de sajnos az BGA ATI GPU-k miatt azok kozul eleg sok elhull :(

DRM is theft

(#29) Lauda válasza Fecogame (#16) üzenetére


Lauda
félisten

Azert kerdezel vissza mert nem tudod? Vagy nem ertem. :F

(#30) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Azért a notinak megjelenése is van amit nehéz pénzben mérni, ha valki üzlettel foglalkozik pl, valamint a gari idők is hosszabak.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#31) Fecogame válasza Lauda (#29) üzenetére


Fecogame
veterán

Vettem a gépek fogyasztását ( laptop 30W, asztali 120W ), ezt megszoroztam napi 4 órával, ezt 365 nappal, azt pedig 2 évvel. 50 Ft-os KWh-val számoltam.

Erre gondoltál?

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#32) Lauda válasza Fecogame (#31) üzenetére


Lauda
félisten

Nem, azt olvastam, hagyjuk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.