Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Oppenheimer


Oppenheimer
veterán

Végremán

(#3) takacsbotond válasza #20749568 (#2) üzenetére


takacsbotond
őstag

Ott a pont! :D

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#4) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Lassan csak lesz ebből is valami.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#5) danifigo


danifigo
csendes tag

Biztos sikeres lesz, az Intel amúgyis szárnyal a mobilok világában :D Mindegy, azért kíváncsi vagyok, szeretnék megdöbbenni, állat leejteni!

Köszönöm mindenkinek, aki válaszol! :)

(#6) Sealka válasza danifigo (#5) üzenetére


Sealka
csendes tag

A Samsung viszont ott van az élen, szóval bármi előfordulhat, csak ő tudja elrontani.

(#7) M5Norbi


M5Norbi
őstag

Érdekes hogy a Jolláért hogy tapsikoltak egyesek,ezt meg csak lehúzza mindenki.
Korántsem biztos hogy ez rosszabb lesz.

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#8) rodrigez válasza #20749568 (#2) üzenetére


rodrigez
senior tag

Nem tudom miért a jó valaminek az elbukásán előre mosolyogni, miközben a piacot egy erőforrásigényes, lag-os OS vezeti...

(#9) adamssss


adamssss
veterán

Az Android, iOS, WP, FFOS, BB, Jolla mellé tényleg kell még egy? Ezt amúgy kinek éri meg fejleszteni? Beleölnek x millió dollárt, aztán jön a pofára esés. Csak azért mert jól hangzó Intel Quark illetve Atom kerül bele, és a Samu gyártja még nem lesz kelendő.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#10) Zeki válasza adamssss (#9) üzenetére


Zeki
nagyúr

Dehogynem!
Dizájnosra és okosra kell csinálni, és veszik majd.

(#11) dreamdancer


dreamdancer
őstag

Én még mindig nem értem, mi olyat nyújt a nagyközönségnek a Tizen, amit az Android/iOS/WP nem, egyszerűen nem látom a célközönséget. (A motivációt azt értem, az Intel kétségbeesetten próbál megkapaszkodni a mobilos piacon, de ez szvsz pont nem a jó módszer.)

Nem a lényeg a fontos.

(#12) jacis válasza adamssss (#9) üzenetére


jacis
nagyúr

De Te honnan tudod, hogy nem lesz kelendő? Miért vagy Te ilyen okos?

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#13) malnabokor válasza takacsbotond (#3) üzenetére


malnabokor
senior tag

Pontosan akkorát, mint akkorát az előző topicban (ahova továbbra is várom a válaszod :) ) általad dicsért Jolla fog bukni ;]

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

(#14) lacuspapus


lacuspapus
tag

Hát ha ezeket is olyan haszonnal fogják piacra dobni, mint azt a jollás izét, akkor már 10 darab eladása után nyereséges lesz... :D

inkább a tapasztalatokra építve csinálnának egy igen komplex és gördülékeny OS-t, felhasználva a google, apple, firefox, meg mittudomén rendszerek pozitívumait, és megszülethetne a közel tökéletes op rendszer. akkor is lenne fanyalgó, de persze ez megint csak utópia, ami soha nem valósul meg, mert egyik nagy gyártónak se érdeke.

"Cinikus az az ember, aki mindennek tudja az árát, de semminek sem tudja az értékét." (O.Wilde) +36209267626/8-21-ig/

(#16) korcsillio válasza leslieke (#4) üzenetére


korcsillio
őstag

Nagy jövõ nem áll elõtte(szerintem)...

(#17) Zeki válasza #20749568 (#15) üzenetére


Zeki
nagyúr

Szerintem meg sok embernek tök mindegy hogy hívják az oprendszert, ami a szép okostelóján fut.
- könnyen kezelhető/átlátható legyen
- jól fussanak rajta a filmek, játékok
- jó fényképeket készítsen
- sok szart rá lehessen tölteni ingyen
- jó legyen a zenelejátszója
- a gps is okés legyen.

(#18) leslieke válasza korcsillio (#16) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Majd kiderül a jövőben. ;)

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#19) bteebi válasza #20749568 (#2) üzenetére


bteebi
veterán

Ennyi. Én már csak tudom, az előző mobilom egy Wave volt :D. Szerettem ugyan, de rengeteg gyengéje volt. Például az, hogy kártyafüggetlenül nem tudtam frissíteni a 2.0-s badára.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#20) leslieke válasza bteebi (#19) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Kiessel is meg multiloaderrel is lehetett frissíteni 2.0-ra...

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#21) adamssss válasza jacis (#12) üzenetére


adamssss
veterán

Onnan, hogy van x os amik lefednek minden ar illetve minoseg kategoriat. Van tobb millios alkalmazas bazisuk.
Plusz eddig minden ujonnan jott os bebukott. Bada, webos... Meg a wp-nek is hany ev kellett hogy 3% fole tornassza magat.
Amugy meg nem tudom hanem gondolom.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#22) M5Norbi válasza Zeki (#17) üzenetére


M5Norbi
őstag

Hát azt hiszem ezt igen jól összefoglaltad. Talán a Fácsét és tsait hagytad ki hogy ki lehessen kürtölni a világnak hogy reggel kakaóscsigát ettem :DD

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#23) Blyan


Blyan
félisten

Je, ez végre bedönti a Gugli hatalmat! ;]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#24) bteebi válasza leslieke (#20) üzenetére


bteebi
veterán

Kiessel nem hagyta, Multiloaderrel meg nem próbáltam. Sajnos most nem tudom pontosan leírni a problémát, de valami olyasmi volt, hogy olyan kódra végződött (S8500XEF, vagy valami ilyesmi), aminél nem ment az egyszerű Kies-en keresztüli frissítés. Sőt, még a biztonsági mentéssel is volt valami gond, azért se szórakoztam Multiloaderrel meg gányolt ROM-okkal. Amúgy majd ha egyszer lesz hozzá kedvem/időm, akkor lehet, hogy rakok fel rá Androidot.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#25) #06658560 válasza danifigo (#5) üzenetére


#06658560
törölt tag

Az ugye megvan, hogy a Tizen nem kizárólag mobiltelefon Os-nek készül, hanem a mobilos felhasználása csak egy lehetőség?

#21 adamssss: mondd, a történelemmel hadilábon álltál? A Bada meg WebOS újonnan jött, mikor WP-vel példálózol?

#15 Aweriot: Pont a Samunak van rá erőforrása, tv-k, mobilok, egyebek terén együttesen.

#14 lacuspapus: mennyi a haszon a Jollán?

[ Szerkesztve ]

(#26) Zeki válasza M5Norbi (#22) üzenetére


Zeki
nagyúr

Hútényleg!
.
.
.
- menjen rajta a fészbúk.

:)

(#27) kecskebégető


kecskebégető
aktív tag

Retro kvarcorákra pont jó lesz.Egyébként....

Asszonták nekem,hogy szabadujjak meg azoktó a halotttizéktő

(#28) Glenda válasza Zeki (#26) üzenetére


Glenda
addikt

És ha nem találja vagy nem futnak az előző platformon megvett programokat, akkor viszi is vissza.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#29) Csapoati válasza adamssss (#9) üzenetére


Csapoati
nagyúr

A Samsungnál belefér pár milka eltapsolása erre, a piac meg majd eldönti, hogy kell-e neki. Amúgy van egy szép mondás: a változatosság gyönyörködtet. Inkább legyen 6, mint 1 vagy 2.

#27: Egyébként mi? Mit tudsz, amit mi nem? :)

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#30) xmaas


xmaas
őstag

Hat kivancsi vagyok ra az biztos, majd kiderul mennyire lesz eletkepes Android/WP/IOs arnyekaban

(#31) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Még egy dolog azért kikívánkozik belőlem: A WP-nél is mondjuk az idei 3%-os részesedésük pár éve még 10 is lehetett volna (ugyanekkora darabszámmal), csak brutális ütemben nőnek az okostelefon-eladások. Szóval ha teszem azt ez a Tizen beállna 1%-ra, az is többmilliónyi telefont jelentene. Az Intel meg úgyis nyomni akarja a saját megoldásait, nekik bőven belefér noszogatni a Samut némi pénzmaggal.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#32) rodrigez válasza #20749568 (#15) üzenetére


rodrigez
senior tag

A Samsung maga az erőforrás, azt áraszt el és annyi készülékkel, amikor csak akarja. Ő sem hülye, hogy feleslegesen fejlesszen OS-t. A Bada egy próbálkozás volt, most kapott egy sokkal nagyobb játszótársat az Intel személyében. A Nokia pár éve majdnem egymaga kezében tartotta a mobil világot, az iPhone minden előélet nélkül tűnt fel és lett agyonsztárolt telefon. Nehogy már pont a Samsung esetében, aki a legnagyobb jelenleg, halva született ötlet legyen egy új OS bevezetése. Egy 4.0 -> 4-3-as androidnál minden csak jobb lehet. A nagy szabadosság az egész rovására ment.

(#33) F34R


F34R
nagyúr

en varom szivesebben lennek az 1%-ban

(#34) Fabianus


Fabianus
tag

Van magárol a rendszerről elérhető részletes, lényegi információ? Furcsálom, hogy ˝szakértők˝ úgy mondanak itéletet annak jövőjéről, hogy feltételezem, ahogy én sem, ők sem tudnak érdemit a Tizenről.
Üzletileg amúgy teljesen megértem a Samsung ez irányú tevékenységét.

(#35) x1port


x1port
addikt

A Samu menekülni akar a fostalicska google-től (meg is értem)
Szerintem bejön nekik ez a Tizen.
Kár is összehasonlítani a Bada korszakkal.
A Bada csak belépőszintű telefonokon volt/van..ezt a Tizent pedig rá fogják varázsolni a prémiumokra.

Nem tudom ki volt közületek a nemrég rendezett okostelefon akadémián..de azért ott a Samsung képviselői mondtak csodákat ;)

Szóval várjuk ki a végét! :K

(#37) Blyan : Igaz..azokra is felkerült

[ Szerkesztve ]

(#36) wozzy válasza M5Norbi (#7) üzenetére


wozzy
tag

Jolla elobb fog becsodolni szvsz.
A Samsung-nak azert ott neve ami erosen eladhato kategoria, na meg ha beindul a marketing gepezet, Obamatol kezdve meg maga Bill Gates is tizenezni fog a Samu reklamokba... A jolla meg nem Nokia!! Par elvakult fanon kivul a kutya se tudja, h van vmi koze hozza...

[ Szerkesztve ]

(#37) Blyan válasza x1port (#35) üzenetére


Blyan
félisten

Magunk közt szólva, a Samsung Wave I-II anno nem egy belépőszintű hw volt.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#38) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Tizen tervek:

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#41) cairojack


cairojack
aktív tag

Abszolút hozzá nem értőként, teljesen laikusként megnéztem pár videót erről a Tizen Os-ről és azt kell hogy mondjam, az ég egy adta világon semmi nem fogott meg benne. Igazából, amit láttam belőle, kinézetre (hogy a motorháztető alatt mi van, azt nem tudom), egy átgyúrt android. Bizonyos feladatokat jobban oldottak meg, másokat rosszabbul. Ez persze verzióról verzióra változhat, de első körben több volt a negatívum számomra, mint a pozitívum.

Ezen felül... ugye mindenki belakta már a saját OS-ét (betankolt appokból, stb), innentől kezdve valamit nagyon kéne tudni, hogy értelme legyen váltani. Funkcionalitás, vagy sebesség, vagy stabilitás. Valami extra kéne. Ezeket én nem látom.
Ha kijönnek ezzel az OS-el, nem mondom, hogy biztos a bukás, mert sokan vannak (pl én) akiknek nem jön be az android, sem az IOS, pláne nem a WP, így szívesen váltanánk, de nincs mire. Ezen emberek egy részét még csak-csak el lehet csábítani, plusz ugye mindig vannak új vevők, de hogy kirobbanó sikert nem jósolok neki, az biztos. Legalábbis jelenlegi formájában semmiképpen sem. Gondolom az első években jön a vegetálás, aztán majd hosszabb távon eldől a sorsa...

Amit viszont biztosan tudok, hogy nálam jelenleg egyáltalán nem játszik.

4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

(#42) #06658560 válasza cairojack (#41) üzenetére


#06658560
törölt tag

TV, Bd-player, hűtő, stb. A telefon csak egy picike szelete a Badának.

(#43) G-Guts


G-Guts
aktív tag

Még a Mobilarena is "beharangozta" annak idején a Wave tesztjénél, hogy amekkora pénzügyi háttér van a Samsung által a bada mögött, ezért szinte biztos sikeres lesz. Mégis hatalmas pofára esés lett a bada. A Samsung tehát egyszer már "bizonyított" ilyen téren. Ne feledjük el továbbá azt sem, amit itt qrva sokan elfelejtenek, azaz, hogy egy op. rendszerrel rendelkező úgynevezett okostelefon nem attól lesz okos, hogy 4 magos proci, full hd kijelző, erős GPU, meg 20 mpixeles kamera van benne, HANEM attól, hogy vannak rá applikációk amelyek folyamatosan bővülnek. Applikácókat pedig a fejlesztők készítik, és ha a fejlesztők tojnak az adott OS-re (mint, ahogy a bada-nál is tették), akkor b@szhatják...

Én mondhatom, hogy relatíve jónak tartom a Samsung termékeket, de itt most a Jolla-t vélem szimpatikusabbnak.

(#44) Oppenheimer válasza G-Guts (#43) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Applikáció :W legyen application, vagy alkalmazás, de az applikáció szótól falra mászok.

(#45) #06658560 válasza G-Guts (#43) üzenetére


#06658560
törölt tag

" A Samsung tehát egyszer már "bizonyított" ilyen téren."

Simán stratégiai döntés volt, nem akarták jobban tolni akkor. Most van társuk is. És továbbra is, nem mobiltelefon OS a Tizen.

(#46) leslieke válasza #06658560 (#45) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ahogy mondod, ennyi mindenre készül a Tizen:

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#47) #06658560 válasza leslieke (#46) üzenetére


#06658560
törölt tag

Én speciel hiányolom a mosógép, hűtő vonalat belőle, hisz azt is árulnak. Munkagépek, önjáró lövegek pláne. Ja, ha minden tizen teló mellé adnak egy löveget, szerintem tömött sorokban állnak majd a népek a telefonokért: tíz telefont venni egy lövegért, a gyereknek is kelleni fog.

(#48) leslieke válasza #06658560 (#47) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Lesz azokon is.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#49) saelin válasza leslieke (#46) üzenetére


saelin
veterán

Pc? Azt megnézném! Biztos chromebook szerű lesz (nem a felhő alapúságra célzok, hanem a teljesítményére és üzemidejére).

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#50) Blyan válasza Oppenheimer (#44) üzenetére


Blyan
félisten

Az operáció is legyen inkább operation vagy műtét vagy sebészeti beavatkozás! :P

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.