Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) VIC20


VIC20
őstag

Számomra egy pont homályos, technikailag: elkérik vagy erőszakkal elveszik a telefonokat? Vagy csak az iskolai wifin keresztül el tudják érni a céljukat?

[ Szerkesztve ]

(#2) atike


atike
nagyúr

"..míg a hatóságoknak bírósági végzésre van szükségük ahhoz, hogy valakinek a mobilját átkutassák, addig az iskoláknak erre nincs szükségük ahhoz, hogy megnézzék, mi van a diákok készülékein."

Ha ez nem kamu akkor ez nagyon durva. Személyiségi jogok....?

(#3) clon


clon
aktív tag

Ez a fejlett nyugati demokrácia, jogállam, személyiségi jogvédelem éljen a XXI.század :D

És Kínát lehet bírálni ugyanezért :DD

(#4) MaCS_70 válasza VIC20 (#1) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem tudom, hogy az amerikai iskolákban milyen a helyzet, ismereteim és tapasztalataim szerint ott a tanár még csak nem is nézhet csúnyán a diákra, de ez biztosan nem általános. Államonként, körzetenként, iskolánként változhat, de az USÁ-t személyesen, tanárként ismerő ismerőseim elég durva dolgokat meséltek.

Mondjuk a drog- és terrorgyanús jelekre ugranak.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#5) akaido


akaido
addikt

Gyakorló infó tanárként, nekem már az a program is "véleményes" amit itt az infó laborban felügyeleti szoftként telepítettem fel, hogy monitorozhassam a tanuló -neadjisten-fércbúkkozik vagy hacker oldalakt néz, ahelyett, hogy pl. a feladott Word szövegszerkesztést készítené.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#6) nemlehet válasza akaido (#5) üzenetére


nemlehet
őstag

Mondjuk én ezt nem mosnám össze, iskolai hardveren iskolaidőben szerintem jogosan lehet monitorozni (lehet erről a GDPR mást mond), de egy magánkészülék magánadatait így lelopni, főleg ha titkosítva van (márpedig van) háááát.... Ebből szerintem iszonyatos perek lesznek.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#7) MaCS_70 válasza nemlehet (#6) üzenetére


MaCS_70
félisten

Egyetértek, de azt azért általánosan jó tudni, hogy az USA az európai hozzáálláshoz képest teljesen eltérően viszonyul az adatvédelemhez.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#9) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Így kell nevelni a jövő nemzedékét még nagyobb bírkává!
Amiért fizetsz az nem a tied... Amit meg ráteszel bárki bármikor láthatja...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#10) clon


clon
aktív tag

Csak egy tipp, de a bevezetés után valahogy erősen lecsökken majd minden az iskolát "lejárató" kép és videó és "házon belül" lesznek elintézve a verekedős, megalázós dolgok. Így az iskola hírneve megmarad.
Közel sem lesznek lejelentve a dolgok, kivéve a nemzetbiztonsági érdekeltségű de a "köztörvényes" valahogy "huss, volt nincs".

(#11) gabor7th


gabor7th
addikt

Legalább a gyerekek megtanulják, hogy nem igazán okos ötlet a titkaikat azon tárolni. / Ez ráadául gondolom valami előfizetéses dolog, hisz idővel egyes sebezhetőségek "lebuknak", kellenek újak.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#12) jerry311


jerry311
nagyúr

Land of the free

HAHAHAAHAHAHA
Kibaszott rendőrállam az, ahol a saját törvényeik alapján, a saját polgáraik ellen olyan fegyvereket is bevethetnek, amik háborús használatát nemzetközi egyezmények tiltanak. Meg aztán az egész viláh orwelli szintű megfigyelése...
Szép.

(#13) NandoXXL


NandoXXL
senior tag

És? Mit kell takargatnotok? Neten zaklattok másokat? Vagy számlákat vesztek? Nem értem ezt az egészet. Nagyon sok mocskos és kegyetlen dolgot tesznek. Rengeteg a zaklatas, álszent emberek erről nem írnak semmit, jönnnek itt a kamu privát szférval. Beküldenék minden megmondó embert a bántalmazottakhoz, utána mondjátok titkos a telefon, a pc. Láttam és hallotam a sértetteket.

Amikor a ti gyereketekrők lenne szó, akkor is rendőr állam stb.. szajkóznátok?

(#14) #89309696 válasza #90384640 (#8) üzenetére


#89309696
törölt tag

Amúgy ja, mintha Blikket olvastam volna.

(#15) jerry311 válasza NandoXXL (#13) üzenetére


jerry311
nagyúr

Mindent takargatni kell(ene).
Mindent.

(#16) ledgeri válasza NandoXXL (#13) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Azért gondold át, hogy mi minden került a te bármilyen eszközödre, amiről 1-2 ember volt jó, ha tudott (beleértve téged is), de nem lett volna jó, ha a bármikori tanári kar a sulidban tud róla, mert felmerül hogy esetleg voltál valami olyan csatolt, vagy teljesen irreleváns szituációban, ami miatt így beletúrhatnak az életedbe.

Ne csak azt nézd, hogy "a te gyermeked így kevésbe támadható", mert ott az ellen oldala is: mi van ha a te gyermeked lenne az alaptalan vádlott szituációjában? Vagy ha neked oké az utóbbi akkor legyen mindenki másnak is?

Már az is "creepy" volt nekem mikor megtudtam, hogy pl ujjlenyomatos feloldatásra kötelezhetnek, míg mondjuk a feloldó pinkódodat nem vagy köteles kiadni (valamelyik északibb országban...) :(

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#17) jerry311 válasza ledgeri (#16) üzenetére


jerry311
nagyúr

Kulcs vs kód esete.
Nem vagy köteles beszélni, de ha találnak nálad egy kulcsot (pl. ujjlenyomat), akkor azt használhatják.

(#18) clon válasza NandoXXL (#13) üzenetére


clon
aktív tag

Egy kicsit gondold át.
Az USA rendőrségének KELL bírói végzés a telefonod átvizsgálására -> az iskolának NEM kell bírói végzés SŐT magát a telefont sem kell "lefoglalni" a gyerektől, hanem annak zsebében távolról óra alatt átvizsgálhatják és ugye vannak ott nem iskolai képek pl. családi vagy esetleg olyan a lakásban készült képek amivel felmérhető az ottani biztonsági szint.

Lehet röhögni ezen, de mikor a rendőrség időben hosszabb egy telefon hozzáférés de egy iskolának ehhez semmi nem kell ott már fordítva ülnek a lovon. Értem a net, a közösségi háló, stb. egy komoly probléma gyerekek esetén a zaklatásra de ezt ilyen mélységében nem lehet közvetlenül az iskolára bízni, hanem a hatóságokra hisze azért vannak.

(#19) genlog válasza clon (#3) üzenetére


genlog
junior tag

Ez már jóideje így van. Merkel asszony (és köre) mesélhetne a mobiljáról, de inkább vigyorog az amerikai delegációnak, mint a demokrácia etalonjának képviselőire.

(#20) MaCS_70 válasza NandoXXL (#13) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez ezért egy nagyon kétélű dolog ám!

Attól, hogy másokat zaklatnak és az nekik barom szar, még a nem zaklatók személyiségi jogait sem kellene hanyagolni. Tudom, hogy miről beszélek, mindkét oldalon elő szoktam fordulni. És pillanatnyilag pont azt vagyok kénytelen figyelni, hogy milyen az, amikor egy teljes család kénytelen minden bizalmas adatát hivatalos eljárásban kiszolgáltatni, mert valakit jogsérelem ért.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#21) MaCS_70 válasza gabor7th (#11) üzenetére


MaCS_70
félisten

Jobban belegondolva azért nem olyan triviális, hogy máshol nagyobb biztonságban lennének a titkaik. Feltételezve persze azt, hogy a telefonon megfelelően titkosítják azokat.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#22) nagy_norbert


nagy_norbert
újonc

Mondjuk nem tudom, mit gondolnak konkrétan olyan dolognak, ami ezt indokolja. Tudtommal az iskolai lövöldözések többnyire magányos elkövetőkhöz kötődnek, ergo nem a telefonon kell keresni az információkat, hanem a fejében. Ennél kisebb súlyú ügyekben meg...? ugyan már Murica :W

(#23) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nekem ez büdös. Egy ilyennek ötezer jóváhagyáson kell átmennie, mire használatba vehetik. Kétlem, hogy legálisan megtehetnék.

Mutogatni való hater díszpinty

(#24) wintikek


wintikek
tag

Aha, el tudom képzelni, hogy ez működni fog az egybesült állatokban.
Jön Karen és elkéri Bob telefonját hogy rádugja a kütyüre, mert feltételezi hogy mondjuk reszel a töritanárral.
Bob meg szól Steve-nek, az apjának, akinek a legjobb barátja az állam legjobb ügyvédje, majd az iskolát úgy szarráperelik hogy be is zárhat.

Ezt rendőr nélkül úgysem tehetik meg hogy elvegyék, a rendőrhöz meg az első kérdés a szokásos "Am I beign detained?" lesz. Nem sok rendőr lesz aki majd kockáztatja az állását ilyen marhaságok miatt. Legalább az isiknek lesznek menő kütyüik.

[ Szerkesztve ]

(#25) MaCS_70 válasza hcl (#23) üzenetére


MaCS_70
félisten

Engem is meglepne, ha ez ilyen simán menne -- de azért nem annyira, hogy kizártnak tartsam. Volt egy futó kalandom az amerikai joggal...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#26) Dißnäëß válasza wintikek (#24) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Azért ennél valszeg ôk okosabbak, ha pénzt áldoznak rá. Ha ilyen egyszerû lenne a képlet, inkább költenének másra azonnal.

Gimiben mi a magyartanárral akartunk reszelni.. ahh istenem..

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#27) hcl válasza MaCS_70 (#25) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Meg hogy pl. minden iskola? :D Vagy csak pár? Erősen hiányos nekem ez a sztori.

Mutogatni való hater díszpinty

(#28) MaCS_70 válasza hcl (#27) üzenetére


MaCS_70
félisten

A részletekre én is nagyon kíváncsi lennék.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#29) btprg


btprg
senior tag

Egyszerű, vigyenek csak butatelefont az iskolába, akkor cseszhetik a kémfelszerelésüket :D

"Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

(#30) hardzsi2 válasza btprg (#29) üzenetére


hardzsi2
aktív tag

Én egy ilyen nagyifont vettem annó idős édesanyámnak (Isten nyugosztalja), akinek sosem volt előtte mobilja, azért, hogy tudjon hívni minket 1 gombnyomással, ha baj van, és a valamiért a vezetékes telefon épp nem elérhető...

Nos ez a telefon most használaton kívül pihen, de ha a negyedikes lányom tovább erősködik, hogy Ő márpedig telefont akar, akkor ezt fogja megkapni a vágyott ájfón helyett:
1) nem tud villogni és menőzni vele, sőt inkább szégyellné, így tényleg csak akkor használja, ha telefonálnia kell;
2) nem akkora tragédia, ha összetörik (bár talán kevésbé szenzitív, mint a mostani full-screen mobilok) és az sem, ha elveszti/ellopják, mert nem került egy használt kocsi árába;
3) nincs, mert nem eltárolható rajta semmi személyes infó, pár telefonszámon és SMS-üzeneten kívül, így aztán próbálkozhat a feltörésével, aki csak akar...

flood-resistant mirror driller (cuccok: Skylake NUC és Xbox One X)

(#31) genlog válasza hardzsi2 (#30) üzenetére


genlog
junior tag

Amerikában butafonnal (vagy anélkül) egy gyerek ki lenne közösítve, pontosabban nem tudna beilleszkedni az osztálytársak közé. A témájuk kizárólag az aktuális popkultúra és közösségi média mémjei, az abszurd és napról napra változó divat.
Hazánkban is majdnem így van már - sajnos.

(#32) rigoberto


rigoberto
őstag

Ott még nem kísért el a gdpr réme..

(#33) Ivy.4.Ever válasza genlog (#31) üzenetére


Ivy.4.Ever
őstag

Nem kell hogy az "fő" telefonja legyen. SD kártya egy régi nokiába, és szólhat a móka.

(#34) ledgeri válasza jerry311 (#17) üzenetére


ledgeri
nagyúr

:R

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.