Hirdetés

2019. június 17., hétfő

Gyorskeresés

(#1) Findzs

Findzs
(PH! addikt)

az írása gyenge az olvasás az nem rossz
egészséggel használd :K

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#2) Graphics

Graphics
(Jómunkásember)

Azért Ali-ról ilyet venni? :D

Mikor itthon kapok 32-es Sandisk-et pár 10 órával, bátor :D

Vezérlő típusa?

Chipek típusa?

[ Szerkesztve ]

(#3) JoolsNOS

JoolsNOS
(PH! kedvence)

Trim-et kapcsold be!

[ Szerkesztve ]

I5 3570k+ninja3 (4200), Asus P8Z77-V LX, Msi GTX1660 Gaming X 6Gb, 8Gb Corsair 1600, 64Gb Samsung 830 SSD, Seagate 640GB 5400 RPM 2.5, EVGA Supernova 550GS

(#4) inferno88 válasza Graphics (#2) üzenetére

inferno88
(senior tag)

Szerintem itt erősen bejátszott a poén/kíváncsiság faktor is. Őszintén szólva én azt vártam, hogy felnyitva a házat egy pendrive-ot találsz :DD
Amúgy igazán kinyithatnád. Kíváncsi lennék a panelre, a végén kiderül, hogy egy usb 3.0-s tárolót kaptál sata-sítva.

[ Szerkesztve ]

Semper fi!

(#5) spy14

spy14
(kvázi-tag)

A belseje engem is érdekelne, meg hogy a trim működik-e.

(#6) Graphics válasza inferno88 (#4) üzenetére

Graphics
(Jómunkásember)

15 évesen erős lehet nála a kíváncsiság ez inkább vakon bele bumm :D

Belseje jöhet, ennyit megér a dolog :))

[ Szerkesztve ]

(#7) wwenigma

wwenigma
(Jómunkásember)

Szedd szét, lesz benne SD kártya. :))

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#8) Graphics válasza wwenigma (#7) üzenetére

Graphics
(Jómunkásember)

Nem biztos, van mSATA ssdjük is, azok nem pendrive-ok :D

Pendrive amúgy se képes ekkora sebességre

[ Szerkesztve ]

(#9) spy14 válasza Graphics (#8) üzenetére

spy14
(kvázi-tag)

na és pendriveok raid 0-ban? :D

(#10) Graphics válasza spy14 (#9) üzenetére

Graphics
(Jómunkásember)

Akkor már az ára se ennyi lenne... :D

Én Sandisk-et vettem, occón, pár üzemórával.. Valahogy abban jobban megbízok :D

Erről nulla infó, se a chipek, se a vezérlőről nincs adat..

Ez hirtelen vásárlás volt... kb mint amikor a friss jogsis 1,8-as Golfot vesz.. Na jó , arról legalább tudjuk hogy jó ;]

(#11) satz18

satz18
(őstag)

Poénnak jó, de nem éri meg. Ha felszorzod ezt a 6k-t 4-el, akkor azért kijön az, hogy egy samu evo 840 128 GB felett járunk jó pár ezer forinttal. És ott más a sebesség is és van 3 év gari. Ha meg olcsót akarsz, felmész hardverapróra, 10k egy 64es és azon már kényelmesen elfér a rendszer. Összességében nagyon örülök, hogy megosztottad velünk ezt a kis kalandot, legalább a szélesedik a látókörünk. Ha meg felnyitod, akkor még inkább ;]

[ Szerkesztve ]

Asus GL502VS, Lenovo x60, LG G4, PS 3

(#12) zdanee válasza JoolsNOS (#3) üzenetére

zdanee
(őstag)

Nekem is ez tünt fel elsőre :) A telepítés körüli haknit viszont nem sikerült megértenem.

Zipit Z2 idomár - Samsung Galaxy S8 - Cube i7 Stylus - Pebble Time - Remix Mini 2G - GPD Win

(#13) asci

asci
(kvázi-tag)

Óriási csalódás, hogy nem láthattunk képet a belsejéről :(

(#14) inferno88 válasza zdanee (#12) üzenetére

inferno88
(senior tag)

A windows 8 nem szereti, ha telepítés közben be van dugva usb-s háttértár. Ez akkor nagy probléma, mikor pendrive-ról szeretnél telepíteni. Nekem is ki kellett írnom az ISO-t DVD-re, mert a retardált redmondiak lusták voltak tisztességesen tesztelni a rendszert.

Semper fi!

(#15) creation

creation
(senior tag)
LOGOUT blog

Képet alkothatnál a belsejéről :) :R :DDD

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#16) #73029888

(törölt tag)

Szia

Kiváncsi vagyok a belsejéről hogy milyen :)

Nekem egy OCZ Vertex plus SSD-m van. (64GB SATA II és FW:2.65)

Most futtattam le a Crystaldiskmark 3.0.3b és a következő eredményeket kaptam: (Windows 7 x64)

(#17) thxer válasza #73029888 (#16) üzenetére

thxer
(fanatikus tag)

Samsung 840 EVO 128Gb:

(#18) hunace

hunace
(tag)

belsőt sok részletes fényképpel ! wáá :D

(#19) student

student
(őstag)

Miért ne lehetne jó az én samsung evo-m is az. Legalábbis az van rajta hogy Made in China ;]

(#20) Entryy

Entryy
(senior tag)

Ez meg egy hdd, igaz üresen

[ Szerkesztve ]

http://www.adrenalinbase.com/index.php?L=fr&T=videos# -- The need4speed " The art of flight "

(#21) Graphics válasza Entryy (#20) üzenetére

Graphics
(Jómunkásember)

Ez így felvágás ;]

(#22) McSpy

McSpy
(őstag)

Én már rég szétszedtem volna,azt az összerakásnál kimaradna egy-két csavar,meg ellenállás :DDD

Nem az érdekel,hogy hova postázod,hanem hol van a termék!!!!!

(#23) hypno skate

hypno skate
(senior tag)

Szerintem nyugodtan induljunk ki abból, hogy ami nem Kínában készül, az hamisítvány.
:DDD

A vegetariánus ősi indián szó. jelentése: ''Béna vadász'' TELEFONSZÁMOM a profilomban

(#24) Graphics válasza hypno skate (#23) üzenetére

Graphics
(Jómunkásember)

Ez alap :D

(#25) wody21

wody21
(fanatikus tag)

Én is kíváncsi vagyok arra, hogy mit rejt a kis cumó! :D

(#26) hpeti2

hpeti2
(fanatikus tag)

Belsejéről jöhet a fotó. :)

Hirdetéseim --> http://tinyurl.com/mx5cpn3

(#27) zdanee válasza wody21 (#25) üzenetére

zdanee
(őstag)

Gyanús, hogy egy SATA-microSD átalakítót és benne egy felirat nélküli microSD-t :)

Zipit Z2 idomár - Samsung Galaxy S8 - Cube i7 Stylus - Pebble Time - Remix Mini 2G - GPD Win

(#28) djculture válasza zdanee (#27) üzenetére

djculture
(PH! félisten)

jmf601 vezérlő van benne 4 csatornás mlc-vel azért is ilyen rossz az írási paramétere. 128-as verziót vettem e-bayröl 2 hónapja :)

[ Szerkesztve ]

(#29) Lewzke

Lewzke
(őstag)

képet a beléről. :DDD

-Huszonöt deka lett, maradhat? -Nem, elvinném...

(#30) Hieronymus válasza zdanee (#27) üzenetére

Hieronymus
(senior tag)
LOGOUT blog

(#31) Lewzke válasza Hieronymus (#30) üzenetére

Lewzke
(őstag)

mennyivel kevesebb az élettartama így? SSD-hez képest

[ Szerkesztve ]

-Huszonöt deka lett, maradhat? -Nem, elvinném...

(#32) Ewert

Ewert
(újonc)

Corsair Force LS 120 GB (SATA III)

[ Szerkesztve ]

(#33) Peterson_ válasza Hieronymus (#30) üzenetére

Peterson_
(PH! addikt)

A digistreet-nél forgalomban vannak ezek, és valóban valami ilyesmi.

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#34) Hieronymus válasza Lewzke (#31) üzenetére

Hieronymus
(senior tag)
LOGOUT blog

Jó kérdés.
Az elektronika évekeig elmegy egy kicsi szerencsével.
A kártyák meg annyit bírnak ki, amennyit.

Van ennek "luxus" változata is, ami 4 kártyát fogad. De az a felállás már közelít az SSD ára felé. (Feltéve, hogy nem a leghitványabb kártyák kerülnek bele.)

Nincs

(#35) julius75

julius75
(fanatikus tag)

Gratulálok, 15 évesen ez remek munka. Ügyes vagy.

(#36) ViZion

ViZion
(PH! félisten)

ejj, ez elég gyenge azért, mondjuk hobbi cuccnak, kísérletezni elmegy. Használtan aprón van sok jóval jobb, olcsón. :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#37) Male

Male
(PH! nagyúr)

Hm, merész :)

A belseje tényleg érdekes lenne... ha baja lesz, ilyen árút gariztatni kínában úgyse nagyon érdemes, szóval belenézhetnél tényleg :)

Hogy mégse Samsung 840-ekhez legyen hasonlítva, a 30GB-os Kingston V-m ( Toshiba T6UG1XBG vezérlős ):

\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\ ALLEZ AMÉLIE!!! //////////////////////////////////////////// Forex programozás: https://forex.kismunka.hu - Webfejlesztés: https://ozweb.hu

(#38) djculture válasza Male (#37) üzenetére

djculture
(PH! félisten)

Ebbe a köztudottan hibás jmicron jmf601 vezérlő van, mondom nekem is van 2 hónapja egy ilyen csak 128 gigás. Wiki:
JMicron's JMF601 and JMF602 SATA flash controllers were reported to have issues with write latency, causing a stuttering problem.[5][6] The performance problem was attributed to the small buffer size used in the controller.
Ezért ilyen olcsó (én hong hong-ból vettem a 128-ast 10 ezerért), kiszorják a hibás vezérlőket, nem micro sd hülyeség van benne rendes mlc nand. Csak a vezérlő hibás konstrukció így irásban nagy a késleltetése.

[ Szerkesztve ]

(#39) ViZion válasza djculture (#38) üzenetére

ViZion
(PH! félisten)

Nah, így tisztább a kép. Akkor jóárasan, 512-es jó lehet pl. játékok alá, ahol inkább csak olvas. Mondjuk én aprós régebbi modellekkel szemezek.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#40) Male válasza djculture (#38) üzenetére

Male
(PH! nagyúr)

Attól, hogy a 128-asba azt raktak, a 32-esbe még nem biztos... meg amúgy is érdekes lenne látni, milyen flash chipeket pakoltak bele és hányat. stb.

Honnan a fenéből szedtek elő 602-eseket??? Ezer évesek már... JMF616-osom volt évekkel ezelőtt, az igazából nem teljesített már rosszul.

\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\ ALLEZ AMÉLIE!!! //////////////////////////////////////////// Forex programozás: https://forex.kismunka.hu - Webfejlesztés: https://ozweb.hu

(#41) djculture válasza Male (#40) üzenetére

djculture
(PH! félisten)

Megnézed a teszteket látni rajta hogy az legföljebb a 32-esbe csak 2 csatorna van , enyém is ezt nyomta irásba nagyon gyenge volt. Szerencsére már elsóztam egy laptopba oda jó.
Amúgy a chinaiaknakk szokásuk ez hogy ezer éves dolgokat felvásárolnak egy raktárból, chinai penekben is olyan vezérlőket lehet találni ami 2008-ban volt aktuális:)

[ Szerkesztve ]

(#42) djculture válasza djculture (#41) üzenetére

djculture
(PH! félisten)

Ja amúgy vettem már más félét is ( KingSpec 2.5" Motive G1) abban JM612 -es volt és 100 megát tudott irásban 240-et olvasásban szekvenciálisban és késéleltetési baja se volt.

(#43) Francia91

Francia91
(PH! kedvence)

Hát ez a sebesség harmatgyenge.... A Samsung 840 EVO 120 GB-os SSD-m a SATA2-es ThinkPad T500-asomban oda-vissza lekorozi.

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#44) Francia91 válasza Francia91 (#43) üzenetére

Francia91
(PH! kedvence)

Western Digital Scorpio Black 750 GB 7200 rpm SATA-II 2,5" HDD
Elgondolkodtató azért, ha összevetjük a cikkben szereplő SSD-vel... :D

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#45) Tamás88

Tamás88
(őstag)

Csak egy kérdésem lenne. A Kingston V300-as (120GB vagy 60GB) mennyire tűnik jó vételnek? Mert most már csak 18000 Ft-ért utánad dobják. Csak operációs rendszer lenne rajta.

(#46) Francia91 válasza Tamás88 (#45) üzenetére

Francia91
(PH! kedvence)

Eddig nem hallottam róla rosszat, legalábbis a ThinkPad topikban jó vélemény van róla

(#47) peter9228 válasza Tamás88 (#45) üzenetére

peter9228
(senior tag)

Kérdezd meg itt: [link]
Nem ajánlott típus egyébként.

(#48) Graphics válasza zdanee (#27) üzenetére

Graphics
(Jómunkásember)

Mikor lenne képes egy microSD ilyen sebességre, gondolkozzunk egy kicsit :) és ne erre a képre alapozzunk.

(#49) chris-v

chris-v
(senior tag)

Én is vártam egy fotót szétszedve! :U
Szét kell szedni, ez nem kérdés! Ha elromlik, úgy sem éri meg visszaküldeni garizatatni, szóval semmi gond, hogy ha elszakad a kis plomba a sarkán. ;]

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#50) Graphics válasza chris-v (#49) üzenetére

Graphics
(Jómunkásember)

MLC chipek, egy Jmicron vezérlő.

Se nem csavarok, se nem microSD, se nem pendrive :)

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.