Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) F e Z o


F e Z o
veterán

Laptopba vagy asztali gépben windows xp, win7 alá is elég ez a 32gb példány, még így is fényévekkel gyorsabb, mint egy hdd. Nem tudom mennyiért váltják ugyan a dodo-t, lehet érdemesebb lett volna egy itthoni kiskerben ssd után nézelődni, árban nincs igazán difi, de él a 3 év gari. ;)

[ Szerkesztve ]

H2O über alles!

(#52) Graphics válasza F e Z o (#51) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Laptopba elég a 32GB-os, ha van benne HDD a DVD helyén.

Amúgy 60-64-es minimum.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#53) XtremLor válasza Graphics (#52) üzenetére


XtremLor
őstag

Igy igaz, 32-on boven megfer a rendszer, de ha hasznalni akarod, akkor azert kell a tarhely.
Amikor megfizetheto lett a 120GB ssd akkor egybol dobtam bele egyet, ez volt a legjobb fejlesztes a lapos eseten... :)

"Legen...Wait for it...Dary"

(#54) Francia91 válasza XtremLor (#53) üzenetére


Francia91
veterán

Én is így voltam vele, 120 GB-osnál kisebb SSD-t nem akartam a ThinkPad T500-asomba. Ráadásul én elég nagy szoftvercsomagokat is használok (AutoCAD, Inventor, SolidWorks, Citroen szervizprogram), ezek pedig jó, ha SSD-ről mennek, sokkal pörgősebben lehet velük dolgozni.

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#55) djculture válasza XtremLor (#53) üzenetére


djculture
félisten

Kingston SSDNow V300 120GB már 16500-ért van úgyhogy szépen mennek lefele az árak. Nekem az van most a gépemben de lehet veszek mégegyet raidba:)

(#56) Earl_Muttley


Earl_Muttley
aktív tag

Kérhetné(n)k egy linket? :)

Amúgy nem rossz az írás!

A kísérletezésről meg annyit hogy ha lesz fölös 50 dollárom, valami gagyidroidos telefont eskü beszerzek :D

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#57) ViZion válasza Francia91 (#44) üzenetére


ViZion
félisten

Te hallottál már SSD-t máködés közben? :U Ha lehetne, akkor inkább lassú SSD, mint gyors HDD, de kinek mi. :D

Tamás88: kingstonék megcsinálták, h Kiadták a V300-at, a népek tesztelték, jó volt, sokan vették. Majd csavartak egyet a belsején, a név maradt, de lassabb lett. FX off topikba írta a kolléga, hogy cseréltette is, mert az ígért sebesség közelébe sem ért. Nekem az első rev van, azok jók. Az újabbnál sem érezhető ha netezel, vagy ilyesmi, csak nem hozza a tesztekben szereplőt = átb*szás. Tápoknál is divat volt ez: kihoztak párat, jó belsővel, majd fél év múlva ment bele az olcsóbb, mikor már a szakik tesztelték...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#58) Francia91 válasza ViZion (#57) üzenetére


Francia91
veterán

Igen, jelenleg SSD-m van a T500-ban... A WD Black pedig elég hangos volt, tudom. Én most csak a sebességbeli különbséget próbáltam hangsúlyozni, hogy azért egy SSD-nek többet kéne produkálnia...

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#59) djculture válasza Francia91 (#58) üzenetére


djculture
félisten

Hibás, olcsón felvásárolt vezérlőtől nem kell sokat várni szerintem:) Ahogy olvastam azért ilyen nyavaja mert elfelejtettek buffer ram-ot a chipbe tenni és legyártottak több millió ilyen vezérlőt ami-t most ez a kingfast kínai cég felvásárolt, de a nand chipek is valami hasonló olcsó és gyenge szériák.

Kínaiak ram-okkal is hasonlóan járnak el , rambo meg mittomén miloen hülye néven forgalmazott modulokon mindig ilyen valahol raktárokba senyvedő megmaradt régi szériás chipek vannak.

[ Szerkesztve ]

(#60) Gergosz2 válasza Tamás88 (#45) üzenetére


Gergosz2
veterán

Én egy 128 Gb-se használok belőle október óta. Nagyon jó semmi rosszat nem tudok mondani róla! :R

Nekem is oprendszer meg fontos progik vannak rajta, tárolásnak meg egy wdc wd10ezex -t használok. Nekem nagyon bejött most ez a rendszer, előtte RAID-et nyomattam.

Nálam ennyit tud :

Sajnos többet nem lehet kipréselni egy X58-as deszkából, ennyit tud csak a marvell 9182-as vezérlő.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#61) Tamás88 válasza Gergosz2 (#60) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Na most összehasonlítottam a saját hdd-mel (ami IDE). Azért van különbség.

(#62) F e Z o válasza Tamás88 (#61) üzenetére


F e Z o
veterán

Az ssd előnye mégis a seek időben rejlik, nem csak a gyors olvasásban. ;)

H2O über alles!

(#63) Gergosz2 válasza Tamás88 (#61) üzenetére


Gergosz2
veterán

Azért nem árt előtte megnézni, hogy mire is képes a deszkádon lévő SATA vezérlő.

Szerintem kb. olyan eredményekre számíthatsz mint a #16-os HSZ-ben a kollega.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#64) mmat3


mmat3
tag

Nem nagyon szeretném felnyitni mert akkor ugrik a garancia.(Igen garancia, egy forrasztópáka a kezemben durrant el, már elvileg küldtek egy másikat. Meg egy táp külső HDD-hez szintén eldurrant, modjuk szerintem azt én zártam rövidre, elvileg nemsokál kapom vissza a pénzem. Visszaküldeni egyiket sem kellett.)
Egyébként írták fentebb hogy milyen vezérlő van benne.
Eddig csak az a furcsa hogy világít. Az SSD-k szoktak vílágítani?(Szereltem már be 64GB-s Kingston-t, én nem emlékszek rá hogy világítana)
Rendszernek nekem elég a 32GB, monfjuk a lapozófájl az szerintem 256mb lett, a hibernálás meg ki lett kapcsolva.

(#65) chris-v válasza mmat3 (#64) üzenetére


chris-v
senior tag

Én még nem hallottam világító ssd-ről.
Mi világít rajta, vagy hogy?

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#66) Gergosz2 válasza mmat3 (#64) üzenetére


Gergosz2
veterán

ez biztos valami kíni extra feature :D

Amúgy nem szoktak világítani.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#67) foka


foka
aktív tag

OCZ Agility 3 60GB
Világít a sata port mellett egy led folyamatosan.

Üdv: Fóka

(#68) foka válasza zdanee (#27) üzenetére


foka
aktív tag

Volt ennek egy olyan változata, ahol két betondűbel volt a nehezék és a pendrive-ot vezetékekkel (szálanként) beforrasztották ;]

Üdv: Fóka

(#69) foka


foka
aktív tag

Néhány érdekes eset: [link]
Miközben ezt kerestem:

Üdv: Fóka

(#70) chris-v válasza foka (#68) üzenetére


chris-v
senior tag

Ez más eset, hisz ott egy külső winyót kellett imitálni, de egy SSD amúgy is pehely könnyű. Szóval a dűbel, 20-as anya és társai nem kellenek. :)
Elég csak a pendrive és kész :DDD

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#71) foka válasza chris-v (#70) üzenetére


foka
aktív tag

De legalább elmondható, hogy ebben van anyag :P

Üdv: Fóka

(#72) chris-v válasza foka (#71) üzenetére


chris-v
senior tag

Az biztos, nem spóroltak a csavarral :DDD

Ja és ha már mindenki a sebességgel büszkélkedik:
Samsung SSD 840 EVO 120GB

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#73) Gergosz2 válasza chris-v (#72) üzenetére


Gergosz2
veterán

az enyém is tudna jobbat csak új deszka kéne. Meg akkor új proci is. Hát nem sok kedvem van beruházni most :(

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#74) djculture válasza Gergosz2 (#73) üzenetére


djculture
félisten

Amúgy sincs semmi értelme ezeknek a teszteknek azon kívül hogy kinek van nagyobb versenyekbe lehet belemenni.
Az a legjobb mikor szekvenciális adatokkal jön valaki hogy pl 500megával olvasható irható az ssd amit vett. Ja kérem szépen és mire vagy miröl fog ekkora adatsebességet biztosítani, mert legtöbb adat ugyis a lassú hdd-n van, nem egy 1T ssd-n.
De még egy másik ssd-röl másolva se lehet kihasználni teljesen ezt a paramétert mert ott bekavar a busz foglaltsága és a késleltetések
Ezek a tesztek is a ramdisket csinálnak úgy tudják csak lemérni ezeket a paramétereket máshogy nem reprodukálható:)

[ Szerkesztve ]

(#75) Rover623


Rover623
félisten

Hogy legyen itt egy érdekesség is:

10 éves laptopban, 32GB, PATA, SLC! :DDD
TRIM, AHCI meg ilyen újmódi huncutságok értelemszerűen nem játszanak! :C

primus inter pares

(#76) ceia


ceia
őstag

Ez a CrystalDiskMark biztos, hogy ártalmatlan?? [link]

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#77) Graphics válasza ceia (#76) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Telepítéskor általában jól megfizetett okok miatt beletesznek plusz programokat... pl orbit downloader és társai..

Na ezek azok amiket nem kell telepíteni :) és akkor no problem

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#79) razorbenke92 válasza Rover623 (#75) üzenetére

Ez eredetileg PATA SSD, vagy átalakítósdiztál vele?

Pont most akarok mSATA ssd-t átalakítóval PATA laptopvincsi helyére tenni.

Annyira rossz a konstrukció, hogy az összes rezgést a vinyó vette fel, plusz a CPU és GPU hője is közvetlenül fűtötte a HDD-t. Emellett még a felső "csuklótámasztó" résztől csak egy műanyaglap (a burkolat) védi, így akarva akaratlanul is meg lehet nyomni működés közben, nem beszélve arról, hogy minden zaj felerősítve hallatszik belőle.
Ennek hála meghalt a vinyó benne, most ki akarom köszörülni a csorbát egy kis módosítással.

[ Szerkesztve ]

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#80) ceia válasza Graphics (#77) üzenetére


ceia
őstag

Nekem a harmadik volt főleg gyanús, de utánanéztem, az opencandyhez tartozik. Valóban plusz dolgot akart telepíteni, az AVG PCTuneup-ot.. A Virustotalon adtam is rá egy zöld szavazatot :)

        it's more fun to compute

(#81) Rover623 válasza razorbenke92 (#79) üzenetére


Rover623
félisten

Ez eredetileg PATA! :R
Silicon Power, ilyeneket sajnos már nem nagyon kapni minden bokorban.
Hozzáférhetőek még PATA SSD-k, de már kizárólag MLC felépítéssel.

[ Szerkesztve ]

primus inter pares

(#82) chris-v válasza djculture (#74) üzenetére


chris-v
senior tag

"legtöbb adat ugyis a lassú hdd-n van"
Már akinél! :)
Az SSD lényege pont a gyorsaság lenne, ezért felesleges átrakni HDD-re a temp-et, program files mappát és társait. Az elmúlt években kiderült, hogy nem annyira sérülékenyek az SSD-k mint az elején hittük.
Nálam jelen pillanatban úgy néz, és ezt szoktam javasolni is másoknak, hogy csak dokumentumok, képek, letöltések, zenék legyenek HDD-re rakva. Lényegében amit csak tárolok. Minden más, programok, cashe-ek, temp mappa, stb, az SSD-n van. Tehát minden amit napi szinten indítok, megnyitok, vagy csak azt akarom hogy hip-hop induljon az SSD-n van!

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#83) Graphics válasza chris-v (#82) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

:P nekem 1,5eves a Samsungom, egyedul ezt vagyok hajlando mrgvenni toluk.

95%-os, es napi tobb orat megy. Ha kibirja 5evig legalabb mar megerte.. :)

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#84) BlackSoft


BlackSoft
addikt

Nem akarlak elkeseríteni, de nálam az SSD az 500+ olvasásnál kezdődik.

10ezerért vehettél volna egy WD 500GB-os HDD-t, ami hasonló olvasási sebességgel rendelkezik...

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#85) djculture válasza chris-v (#82) üzenetére


djculture
félisten

Nagyon jó nekem csak a steam mappám 973giga perpillanat de még nincs is minden letöltve meg backupolva:).. Ehhez jön még 342gigás origin játék mappa meg az ubiplay 200+ gigás mappája. Ez még csak a játékok Feltelepitett programok mégegyszer ennyi.. Majd ha minimum 2Terás ssd-t lehet venni max 50-ért akkor visszatérünk a kérdésre.

[ Szerkesztve ]

(#86) Gergosz2 válasza BlackSoft (#84) üzenetére


Gergosz2
veterán

Oké de hiába tud 500+ Mb/sec-cel olvasni az ssd ha a SATA vezérlő képtelen erre a sebességre.......

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#87) Graphics válasza BlackSoft (#84) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem akarlak én se elkeseriteni, de

1. Melyik vezerlo kepes erre? Sata3 tud ennyit?
2. Miota tud a WD 500-as 170mb/s olvasni?

Valaszold meg, aztan ülj le, egyes :) két baromság egy mondatban, have a nice day... :D

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#88) BlackSoft válasza Graphics (#87) üzenetére


BlackSoft
addikt

100 felett tud egy 5400-as fordulatos disk... Afelett létezik még 7200, 10000, 15000.

(#86) Gergosz2: SATA 3 az 6gigabites... Számold ki az hány MB/s... :U Úgyhogy nem viccből 500 felettiek az SSD-k, gondolok itt normális SSD-kre, mint a 840 Evo, HyperX 3k, Corsair Neutron, Intel 530 stb stb stb...

[ Szerkesztve ]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#89) chris-v válasza djculture (#85) üzenetére


chris-v
senior tag

Játék nekem is HDD-n (WD black) van. :U
Programok SSD-n vannak, de nincs ennyi giga mint neked. Sőt! Igazából el sem tudom képzelni minek ennyi program, vagy mi foglal ennyit? :F

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#90) djculture válasza Graphics (#87) üzenetére


djculture
félisten

Sata3 ugye 600megát tudna elméletben, de már ott kezdődik hogy mivel a vezrlő is egy buszon lóg egy csomó más eszközzel és nincsen neki külön dedikált busza, ezért megy a sávszél osztozkodás keményen:)

Erre lesz megoldás az új szabvány, ami szerint dedikált pciex sávon kersztül fognak kommunikálni a jövő meghajtói.

4hdd-vel kilehet késziteni a buszt. Tudom mert én is úgy hajtottam egy 10k-s wd tudott 150 megát, 4db wd raid0-ban tudott 600-at elméletben de abusz 570 körül leterhelődött a fenébe és az alaplap más eszközei kezdtek el erre döglödni. Úgyhogy max 3-at tudok összerakni az alaplapi vezérlővel:)

[ Szerkesztve ]

(#91) Graphics válasza BlackSoft (#88) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mennyiert is letezik?

Mennyibe is kerul az emlegetett fordulatu WD,csak mert nem halando aron ...10k/15k fordulatu eleg draga aztem...

Olvasd el djculture hozzaszolasat, lesz benne sok uj es lenyegi info... ELMELETI savszel a sata3-nal amit emlegetsz... :)

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#92) BlackSoft válasza djculture (#90) üzenetére


BlackSoft
addikt

Hát azért ez laptól is függ... Az én lapom valószínű enyhén többet bír.

(#91) Duliee: Amit emlegetek az úgy van, ahogy mondom, csak nem H chipsettes alaplappal kell ezeket az elméleti dolgokat nézegetni, meg nem €100 alatt...

Van olyan, akinek ilyen lapja van, mint nekem, 4db SSD RAID0-ban, 4db VGA van a gépben, szanaszét van hajtva, mégis minden megy mint a vaj.... A titka a dolgoknak az, hogy az belépő szint nem ugyan az, mint a felsőkategória. Utóbbi pont azért felsőkategória, mert felsőbb a többinél. És van ettől is még jóval felsőbb is...

[ Szerkesztve ]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#93) Tim82 válasza razorbenke92 (#79) üzenetére


Tim82
nagyúr

Azzal kb. ilyenre számíts.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#94) Male válasza BlackSoft (#84) üzenetére


Male
nagyúr

...és mint tudjuk az OS használatnál, programok indításánál a lineáris olvasási tempó a mérvedó... :U

(#95) djculture válasza BlackSoft (#92) üzenetére


djculture
félisten

Intel Z97-en van csak külön dedikált sata express csati persze még kerskedelmi forgalomban sata express meghajtót nem kapsz, asusnak van egy darab.
Minden másban a busz megosztott bármit csinálsz a teljesitmény nagy része megy a levesbe..

[ Szerkesztve ]

(#96) BlackSoft válasza djculture (#95) üzenetére


BlackSoft
addikt

Én azt mondtam, hogy ezek elég extrém dolgok már, hogy leterheljünk egy vezérlőt.... Nyilván egy H87-es alaplapot könnyebb leterhelni, mint egy R4E-et vagy egy Extreme11-et. Mert látod, 4db hdd megfektet egy 20-30k körüli lapot, egy 120-150k közötti lap meg elbír 8-at is vígan 4 vga-val, és azt sem tudja mi van...

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#97) Graphics válasza BlackSoft (#96) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hagyjuk, jol elbeszelunk egymas mellett...

A cikk ssdjet veted ossze keptelen lapokkal? Vagy hogy?

Ne mondj mar magadnak ellent...

Remelem azert a 4db SSD raid0-ban vmi kartyaval oldottad meg..

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#98) Gergosz2 válasza BlackSoft (#92) üzenetére


Gergosz2
veterán

szép meg minden , de a pc piac kb 90%-a még mindig közép és alsó kategóriás. Nem sokan vesznek 100+k-s deszkákat...

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#99) BlackSoft válasza Gergosz2 (#98) üzenetére


BlackSoft
addikt

Azért elég sokan vesznek, itt ph-n is pörögnek az ilyen alkotóelemek topicjai, és ez MO, nem nyugat, ahol lehet bárkinek, aki éppen megkívánja.

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#100) Tamás88 válasza djculture (#85) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Nyilván nem a játékokat kell az ssd-re helyezni, hanem mint pl. Office, böngésző, meg az egyéb programokat, amiket gyakran használunk.

(#101) Graphics válasza BlackSoft (#99) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Bocs, de a játékfanatikok esetleg vesznek, meg a tuningosok, de atlaguser, es atlag gamer nem.

Ergo nem atlag cuccokat emlegetni egy 6k-s SSDnel elegge off... Neked meg a masik topic lakoinak igenye, de nem vág ide.

Ez van :) köszi az infokat

Szóval kb lőjjük le a 100k-s deszka kihajt mindent... Mert nincs köze a topichoz , légyszives

Off vége...

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#102) BlackSoft válasza Graphics (#101) üzenetére


BlackSoft
addikt

Ez oké, de én azért írtam az első hsz-t, mert ez az SSD annyira lassú, hogy nem látom értelmét, mint SSD-nek... És 6K volt. 10K-ért meg egy jó kis 500GB-os 7200 fordulatos HDD-t lehet venni, aminek 100 felett van az olvasása. Azért ár/tárhely/sebesség arányban 32GB 6ezerért vagy 500GB 10ezerért elég elgondolkodtató :)

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#103) Gergosz2 válasza BlackSoft (#99) üzenetére


Gergosz2
veterán

azért elég szűk keresztmetszet a PH! és azon belül egy -két topik.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#104) Graphics válasza BlackSoft (#102) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az SSD késleltetese joval kisebb :-)

Jóval gyorsabb az adatelérés, még egy 32gb Sata2-esnel is.

Tudom mert van 32Gb-os Sandiskem, WD nem indul olyan gyorsan, mert olyan is van.

Azonos lap, proci, memo alatt teszteltem :)

Probald ki, en megtettem mar tavaly :)

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#105) BlackSoft válasza Graphics (#104) üzenetére


BlackSoft
addikt

Én most valószínű SAS diskeket fogok használni, mert kell a stabil működés, hosszú élettartam, és a sebesség is. SSD-n csak a rendszer lesz, meg pár szoftver, ha visszajött a gariból.

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#106) razorbenke92 válasza BlackSoft (#84) üzenetére

Még ha úgy is lenne, akkor sem minden a szekvenciális olvasáson áll vagy bukik.

Mikor válik már általános ismeretté, hogy az SSD-k előnye nem kimondottan, sőt némely esetekben kimondottan nem a szekvenciális írás/olvasás sebességén múlik?

Hiába kisebb a sebessége egy SSD-nek mint egy HDD-nek, ha körberöhögi az elérési időkben. Az élményfaktor (pl bootidő, programok indulása) mind ebben rejlik, nem a nyers sebességben.

Tim82:

Köszönöm a linket. Nem számítottam semmiféleképpen sem nagyobbra, hiszen az IDE kontrollerben ugye az elméleti maximum a 100 MB/s. Ha nem kap TRIM-et (ami nem feltétlenül baj, ha élettartam szempontból nézzük) egy 400/300-as SSD-ből akkor is marad 400/150 ami még így is sok a vezérlőnek. Persze ahogy írtam a kollégáknak, itt sem a nyers sebességek lesznek lényegesek, hanem az adatelérési idők.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#107) Tim82 válasza razorbenke92 (#106) üzenetére


Tim82
nagyúr

Alapvetően én apámék Thinkpad T43-át bővítettem fel, ők elvoltak a HDD-vel is és nem érezték lassúnak - nekem őszült a hajam bele abba, amíg HDD-vel volt szerelve, hogy OS-t, vírusirtót frissítettem karbantartásként az öreg notin... Az SSD-vel meg nem mondom, hogy villámgyors lett, de teljesen elfogadható a sebessége.

Aztán azóta kaptak tőlem egy másik notit.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#108) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

ODD mindig jó, ha van bruv.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.