Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) BigBlue69


BigBlue69
őstag

Egy jó spoiler sose rossz...

(-.-(-.-(-.-(-.-)-.-)-.-)-.-) Chinese Mafia's watching you! Viselkedni Magyarországon rang. Máshol a létezés része. Steam: http://tinyurl.com/8h4dfu2

(#2) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

Az új Call of Duty...

Life, Uh, Finds A Way

(#3) Pro Koryak


Pro Koryak
addikt

Ha inkább szar, mint jó, hogyan lett 70%?

(#4) #16939776


#16939776
törölt tag

Nekem a gyomrom fordult fel: gyerekeket ölni gyerekekkel, mi benne a fun??

(#5) nullpoint


nullpoint
senior tag

Ezt a rózsaszín förmedvényt sem értem. Atomrobbanás utáni években fossa magából a föld a rózsaszín festéket, azért kenték le ilyen színre a dolgok 90 százalékát?

Vagy a sok rózsaszín zöldség az egyetlen festékalapanyag posztapokaliptiában?

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#6) hajbel


hajbel
addikt

Érdekes dolog, hogy ez alapjait tekintve minden elemében rossz játék, 70%-ot kapott, a RDR2 pedig 75%-ot. Értem, hogy más írta a cikket, más szempontokat figyelembe véve, de a legtöbb ember szerintem csak az összefoglalót és a pontszámot olvassa. Legyen már egy egységes mérce az oldalon belül! Mindazonáltal teljesen egyetértek mindkét cikkel, csak az összegzés igen csalóka.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#7) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Én tudom, hogy itt a cikkírók egy polccal mindenki felett ülnek, és meg ne merjük kérdőjelezni azt amit ő/ők írnak. De ez, hogy az istenbe jött ki 70-re? Még a cikkben is le van írva (szépen megfogalmazva), hogy egy középszar copy-paste fos. Erre a végén csak dobtok rá egy 70/100-at. Ami még barátok közt is jobb játékot jelent. Hol a következetesség ilyenkor?

(#6) hajbel

Ezt felesleges is volt leírnod. Nekem is ez járt egyébként a fejemben. Majd megkapod, hogy de ez más stílus. Nem lehet összehasonlítani bla bla.. És egyébként ugyan az (Grath) írta a két cikket. :D

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#8) Silenzio


Silenzio
addikt

A RAGE2 elég komolytalan lesz, azt már megemésztettem, de látványra semmi ehhez a színorgiához képest. Mivel a cikkből nem derül ki, kérdezném: miért úgy néz ki a játék, mint egy LMBTQ rémlátomás?

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#9) freeknight


freeknight
őstag

Nekem tetszett.

Hangulatos világ, amelynek nagyon jól állnak ezek az élénk színek, még mindig szép grafika, jó zenék (nem csak a licenceltek, hanem a játékhoz írt dalok is), élvezetes játékmenet.

Ami beárnyékolja az összképet, az a teszkó gazdaságos pénzügyi keret. Rövid, nagyon. A sztori is többet érdemelt volna, én szívesen vettem volna, ha megtudjuk, miért robbant ki az atomháború, vagy hogy Rush kinek és miért dolgozik.

Nyilván nem az év játéka, de az év eleji uborkaszezonban teljesen jól elfért.

(#10) hajbel válasza freeknight (#9) üzenetére


hajbel
addikt

Az atomháború az 5-ös rész befejezésében van elmagyarázva.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#11) freeknight válasza hajbel (#10) üzenetére


freeknight
őstag

Igen, játszottam az 5-el. Látjuk a bombákat felrobbani, de magyarázat az nincsen rá, miért lőtték ki őket.

Ez az RDR dolog érdekes. Szerintem mindkettőnek reális a pontszáma. A New Dawn nem egy nagy durranás, de az a 15-16 óra teljesen kellemesen telik el. Az RDR 2 meg főleg a hype fényében nagyon nagy csalódás, ezért lehetett lehúzva szerintem.
Végülis mint játék egyáltalán nem nagy szám, van benne egy közepesen fos gunplay, egy feleslegesen túlírt történet, sablon karakterek, és ezen kívül nyomni kell benne sokat az X-et. Én becsületesen végig játszottam, bár Guarma után már igen nyögvenyelősen haladtam.

(#12) doooo válasza BigBlue69 (#1) üzenetére


doooo
veterán

+1

(#13) <Adamsky> válasza Silenzio (#8) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"... kérdezném: miért úgy néz ki a játék, mint egy LMBTQ rémlátomás?"
Ez engem is érdekelne.

(#5) nullpoint
+1

Egyébként jó ideje nem játszok, de kíváncsiságból megnéztem egy két videót az új METRO: EXODUS -ból, aztán láttam ezt, és hát ... na ... no comment.

(#14) hajbel válasza freeknight (#11) üzenetére


hajbel
addikt

Nekem az első 2 fejezet is nyögvenyelős volt, aztán a harmadik végének, negyedik elejének volt egy mafia 1 beütése, az tetszett, de a sziget és utána unalom, a két befejezés viszont kimondottan tetszet. Egyébként egyetértek, de ennél azért nagyobb különbség van a kettő között.

[spoiler] A FC5 vége: Ez volt a fater terve. Ha megbukik a szekta, lerombolja a világot és benépesíti úgy, hogy ő legyen a világ ura.[/spoiler]

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#15) Devilstudio


Devilstudio
tag

A Far Cry-nak el kell menni pihenni mert ez a New Down egy nagy nulla.
Atom után rózsaszínű lett a világ..... :DD
Sikerült használni a ctrl+c és ctrl+v-t. Közben kidölt a rózsaszín festék.... :DD
Köszönjük :C

Az adatvédelem halott, és a szociális média tartja a dohányzó fegyvert.

(#16) Banano válasza #16939776 (#4) üzenetére


Banano
tag

Legjobb dolog ami egy jatekban tortenhet. :D

* Random életbölcsesség ctrl+c ctrl+v *

(#17) Plazmacucci válasza hajbel (#6) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Juj mit mentünk ott a cikk alatt :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#18) Maxxy10 válasza BigBlue69 (#1) üzenetére


Maxxy10
addikt

+1
Kár érte :(

(#19) proci985 válasza freeknight (#11) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

dehogynem, csak bele kellett volna hallgatni a radioadasokban. kozben a vilagon nuklearis krizis zajlik es hope country is celpont, a harombol ket silot egyebkent telibe is kaptak a bombak (a new hollandi nem kapott)

---

a map egyebkent reszben porra van egve, szoval a szinpalettat fel lehet fogni kontrasztkent is. es helikopterbol nagyon latszik pl. egyebkent meglepoen jol mukodik a szintes termeszet, kb mintha tavasz lenne. koncepcio szinten erdekes a felepitese, gyakorlatilag ez az elso Far Cry amiben a remeny is megjelenik. az FC2 pusztulat volt teljesen kiegett szinekkel, a 3ban igazabol a karakter csak menekulni akart (plusz a deli sziget ott is ki volt egve), a 4ben a cel a status quo fenntartasa (vezetocsere mellett), az ot pedig hideghaboru vallasi fanatikusokkal.

a palya nem copypaste, gyakorlatilag a domborzati terkep maradt valamennyire valtozatlan, de egyebkent terkep nelkul az FC5os tapasztalatok alapjan eselytelen tajekozodni, mert annyira nem hasonlitanak a terepegysegek.

picit rovid, par harc picit non-intuitiv (avagy kozelharcra kell ramenni par ellenfel ellen), cserebe az FC5 sztorija kap egy normalis lezarast, a level design pedig remekul hasznalja ki az open world lehetosegeit. a lezaras John Seeddel pedig narrativa szempontjabol zsenialis.

ha valakinek tetszett az FC5 akkor remek szorakozas, egyebkent meg ertelemszeruleg kerulendo.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#20) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Most tartok a Part 2-nél, de eddig elég semmilyen az egész játék. Szerintem kár volt megcsinálni.

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#21) GodGamer5 válasza hajbel (#6) üzenetére


GodGamer5
addikt

Mondjuk így pár héttel a RDR2 végigjátszása után szerintem, -bár rémesen el volt nyújtva és itt ott állatti frusztráló volt-, elképesztően meg volt csinálva a játék és a 75 pont elég karcsú, a FC: ND ehhez képest max 60 pontot érdemel.

[ Szerkesztve ]

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#22) pomorski


pomorski
őstag

Én tegnap óta "próbálgatom", nem nagyon tetszik.

(#23) freeknight válasza proci985 (#19) üzenetére


freeknight
őstag

Na, de feletted a kolléga meg nem ezt írta :D

Erről beszélek, nem mondják el, mi történt igazából, csak utalások és elméletek vannak. Igen, ott vannak a rádióhírek, de azt sugározhatja a szekta is. Egy idegen atomhatalom is lőhette a rakétákat régi hidegháborús térképek alapján az elhagyott silókra, ez esetben az atyának igaza volt, de ugyanakkor lehet, hogy ő maga robbantotta ott őket, hogy ő maga hozza el az apokalipszist.

Szóval a New Dawn-ban sem magyarázzák meg, hogy most akkor Joseph volt-e, vagy sem.
Ja, és kapott a New Hollandi is, rögtön az első robbanás John bunkere felől jött.

[ Szerkesztve ]

(#24) sheep


sheep
addikt

Lehet egyedül leszek a véleményemmel de nekem tetszett ez a rész. örülök hogy végre nem a növény/állatbőr gyűjtögetéssel kell pöcsölni, és az is jó hogy kevesebb, de hasznos perk van.
A fegyverek kategorizálását én sem értem, az epic fegyverek túl jók, ha megvannak akkor tök egyszerű lesz a harc.
Nekem a 3. rész után talán ez jött be a legjobban, pedig féltem tőle.
Amúgy itt is van harci helikopter csak ki kell fejleszteni.

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#25) idegen lény válasza .LnB (#7) üzenetére


idegen lény
őstag

Ő szentkuti11?

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#26) .LnB válasza idegen lény (#25) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Gyerekek ne már! :D Szerintetek a 70-es pontszám alatt mi a Grath? Gratulálnak az elért 70 ponthoz? :D
Grath írta, szentkuti11 tette ki a cikket.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#27) idegen lény válasza hajbel (#6) üzenetére


idegen lény
őstag

Erre a 70% reálisnak tűnik. Az a semmiben sem kiemelkedő, de még jó, jól játszható játék kategória. Más értékelésekben még ennél többet is kapott. Az RDR2-re 75%-ot adni volt rettenetesen elfogult értékelés, az egy 96-97%-os minőségű játék, még ha nem is jön be mindenkinek. Itt bátor húzás volt két afroamerikai nőt főgonosszá tenni, nem tudom, mit szólnak majd hozzá a feministák és a rassznácik. Cserébe a bizonytalan nemiségűek kaptak egy szép, szivárványos világot, és végre már a játékokban is megjelentek a ledek! Hurrá, megjöttek a ledes fegyverek és kocsik! Remélem, az elit szinteken már RGB-sek is. Csalódnék, ha nem így lenne, mert így lenne kerek ez a szép, rózsaszínben pompázó Barbie-világ, a két leszbikus főgonoszával egyetemben.

.LnB

Bocs, de akkor hogyan értelmezzem azt, hogy: "Írta: szentkuti11"? Most vagy Grath azonos szentkuti11-gyel, vagy Grath csak a 70%-os értékelést adta rá. Hogy a játékra vagy a cikkre, az kérdés. :)

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#28) Rodi 4.80 válasza BigBlue69 (#1) üzenetére


Rodi 4.80
senior tag

Elérte mélypontját a sorozat. Ez a rész nagyon rövid, inkább egy dlc az 5-höz. Ebbe is rakhattak volna olyan pályaszerkesztőt mint az előző részbe, hónapokig elvoltam vele mert rengeteg jó küldetést csináltak/csinálnak a játékosok.

(#29) Fred23


Fred23
nagyúr

Köszi a tesztet, most már tudom, hogy ki se fogom próbálni!

(#30) idegen lény válasza Rodi 4.80 (#28) üzenetére


idegen lény
őstag

Kábé, mint a Far Cry Primal, ami azért nem olyan rossz. Sajnos alig vannak már kiemelkedően jó FPS-ek. Vannak még egyáltalán?

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#31) doooo válasza idegen lény (#30) üzenetére


doooo
veterán

Ha olyan mint a Primal, akkor nincs vele baj, bár a leírásokból nem tűnik úgy... A Primal nem volt rövid, nem kicsi a térkép (főleg járművek nélkül), volt külön, egyedi sztori, nincs másik FC amivel össze lenne kötve, és így tovább. Persze bizonyára ez sem rossz játék vagy ilyenek (még nem próbáltam), de a Primal más tészta volt. Ennek elég fura a koncepciója... se nem ez, se nem az, de mégis ez lenne, de inkább arra hajaz... fura.

(#32) proci985 válasza freeknight (#23) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

(spoileres lesz FC5el kapcsolatban)

az egy teljesen valos elmelet volt, hogy a harom bunkerben John Seed robbantotta be az atomokat, igy onbeteljesitove teve a joslatot. igazabol a FC5 vegen harom elmelet volt a resist endingre:
- hideghaboru van es montana is atomot kap a silok miatt
- a radiot atvette a szekta es John onbeteljesiti a joslatot. viszont, az FC5 kulso misszioi alapjan nem csak Hope country kapott nukeot, szoval ez kizarhato. foleg, hogy ahogy megy elore a sztori, a szektanak nem marad kozpontja sugarozni.
- a resist ending egy bliss futotte lazalom volt. ez ugye kizarhato

a new dawnban tobbszor is emlitik a "when the nukes fellt", a new hollandi bunker pedig nem ugy nez ki, mint amiben felrobbant egy atombomba, bar a teteje annak is hianyzik. a masik ket atombunker sajnos nincs megkozelitheto helyen. az eszaki szemre zarva van (de mar a nuklearis zonaban) faith bunkeret nem lattam.

szoval megmagyarazzak a helyzetet, es a szerian belul egyaltalan nem kriptikus. ld FC2 es a magnokazettak, FC3 ahol kb veletlenul derul ki, hogy Vaas miert lepett le Citra mellol es az FC4 ami a "hazatero kiraly" mesejenek a letezo legkiforgatottabb variansa.

egyebkent ahogy sikerul felderiteni a communitynek a new dawn teruletet ugy lesz kiforrottabb, hogy mi is tortent. ez egyebkent annyira nem egyszeru, a jatek neha szo szerint egy viragos erdo es a metro2033 posztapokaliptikus vilaga kozott ingazik felvaltva es neha tenyleg meterek valasztjak el a kettot.

sheep: legnehezebb fokozaton azert a legmagasabb fegyverekkel is esszel kell lenni.

kiveve a wrath + aso kombo, de az igy kb a boss / elite allat gyilkos szuperfegyver. az FC4 buzzsawja mondjuk meg mindig durvabb volt.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#33) idegen lény


idegen lény
őstag

"Kutyakedvelők számára lesz néhány kiemelkedően gyomorforgató pillanat" Ez vajon mit jelenthet?

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#34) idegen lény válasza doooo (#31) üzenetére


idegen lény
őstag

"Az árát ugyanis nem kifejezetten éri meg ez a produkció, és nem sorolható be teljes értékű epizódként a szériába – ezzel láthatóan a kiadó is tisztában volt, ezért nincs a cím után az ötös jelzés." Ezt annak idején még a Far Cry Primalról írták. Szerintem tökéletesen illik erre is.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#35) Rodi 4.80 válasza idegen lény (#30) üzenetére


Rodi 4.80
senior tag

A Primal egy gyöngyszeme a sorozatnak, ez meg csak fércmunka. Össze se lehet hasonlítani őket.
A New Dawn olyan, mintha egyik péntek délután beszólt volna a főnök, hogy "itt hagyjátok abba, hétfőn új meló lesz!".

[ Szerkesztve ]

(#36) errorcode06 válasza idegen lény (#33) üzenetére


errorcode06
őstag

Élmény mikor látod hogy a proximity explosives csomaggal a hátán a kutya elkezd feléd rohanni. Az már nem annyira mikor csak a pittyegést hallod és a nyakadba ugrik...

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

(#37) ted_tris válasza proci985 (#32) üzenetére


ted_tris
tag

Hat persze.
A karakterek es a cselekmeny feluletes igenytelen es klises es vegtelenul ostoba, de biztos ilyen mely sztorija volt ilyen szinten kitalalva.
Hogyne.
Szerintem meg csak egy ertelmetlen zagyva f@szsag volt az egesz es barmit belemagyarazni puszta baromsag.

A ubinal a kerek asztalon ki volt csikozva mindenkinek egy adag met majd jott az otleteles (nyallologatas kb) es vegul beinditottak a ubi story maker programot valami krumplin, ami 6-8 elore letarolt zs kategorias vhs klisebol epit variansokat.

Belemagyarazni az 5-os sztorijaba barmit enyhen almuveltsegnek tunik.

Az 5. resz es ez is, 2 azaz ketto pont a tizbol.

[ Szerkesztve ]

"learatjuk a pálmát.."

(#38) Rodi 4.80 válasza ted_tris (#37) üzenetére


Rodi 4.80
senior tag

Nem baj, sokan mondják, hogy a pl. Last of us is mekkora sztori. Könyvet nem sokat olvastak, az biztos, de már nem akadok fenn ilyeneken.

(#39) ted_tris válasza Rodi 4.80 (#35) üzenetére


ted_tris
tag

Ez igy van.
Nyomhattak volna valami normalis dlc-ket hozza mert a primal megerdemelte volna es volt benne potencial.
Csak a ubisoftnal mindenki retardalt.

#34:
Csak a primal 8 rugert jott ki ez a tragy meg 15 ezer.
Dlc-nek draga es onalloan fut, onallo jateknak meg nulla.
Azaz ez nem kiegeszito hanem egy teljes erteku game.
Csak egy szar 5. Resz meg ganebb 5.2-es folytatasa.

[ Szerkesztve ]

"learatjuk a pálmát.."

(#40) Rodi 4.80 válasza ted_tris (#39) üzenetére


Rodi 4.80
senior tag

Nem mindenki :) Van egy japán barátom aki ott dolgozik, nagyon jó fej!

(#41) laceszgamer


laceszgamer
addikt

Hát én csak videókon nézegettem bele, igazából spoilerek nem szoktak zavarni, de szerintem előbb jutok el oda, hogy az FC 5-t még egyszer DLC-s től kipörgetni, mint ennek elsőre nekiálljak. :D

Az 5 sem volt annyira nagy eresztés, de legalább valamelyest volt egy kis olyan tipikus " amcsi hangulata ".

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#42) ted_tris válasza Rodi 4.80 (#40) üzenetére


ted_tris
tag

En meg dolgoztam egy nemet arcal akit ide szamuztek az anyacegtol es itt is utalta mindenki.(ceget nem irok, de kitalalhato)
Amikor a bazar bezart, atment a ubisofthoz :)

"learatjuk a pálmát.."

(#43) nullpoint válasza idegen lény (#33) üzenetére


nullpoint
senior tag

"Kutyakedvelők számára lesz néhány kiemelkedően gyomorforgató pillanat" Ez vajon mit jelenthet?

Macskát? ;]

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#44) antikomcsi


antikomcsi
veterán

Én kétkedve fogadtam, de azért múlt héten belekezdtem. És azt kell mondjam sokkal rosszabbra számítottam!

Nézve az előzeteseket szinte rosszul lettem, hogy mi ez a buziskodás?! De játszva a játékot, egyáltalán nem olyan zavaró. Oké, nem ez lesz az év játéka, de nem is olyan rossz. Az itt kapott értékelés reálisnak tekinthető, számomra simán megérte azt a 10K-t, amibe került. Aki szereti ezt a játékmenetet, aki szereti különböző módokon felszabadítani az outpostokat, tankként, vagy sunyin lopakodva teljesíteni az expedíciókat, és mindazt, ami a Far Cry manapság, annak ajánlott. A többiek sem unatkozhatnak, hisz jó pár játék jelent meg mostanában, ami megér egy misét!

(#45) doooo válasza Rodi 4.80 (#35) üzenetére


doooo
veterán

A New Dawn-t nem minősítem még ily módon, előbb majd kipróbálom, de a Primal valóban az, amit írsz, én speciel imádom (meg a széria 4. részét is, úgy mellesleg)!

(#46) idegen lény válasza antikomcsi (#44) üzenetére


idegen lény
őstag

Te milyen értékelést olvastál? :Y Csak néhány kulcsszó: "Ideig-óráig élvezetes a bázisfejlesztés", "dögunalmas küldetések", "lapos történet és szörnyű bossfightok".

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#47) antikomcsi válasza idegen lény (#46) üzenetére


antikomcsi
veterán

Én azt olvastam a végén, hogy 70.
Ha ez 100-as skálán értendő, akkor reális.

(#48) Dizson


Dizson
tag

Még csak 3 órát mentem a játékkal, de valami elképesztően semmien az egész, iszonyatosan unalmas, az AI meg kb. half life2 ben volt utoljára ilyen. :(

(#49) #96851200


#96851200
törölt tag

Kicsit olyan rózsaszín. ;]

(#50) Döglött Róka válasza Silenzio (#8) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Miert a rage 1 komolyan vette magat? 😀

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.