Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pomorski


pomorski
őstag

De jó, pecázni is lehet majd benne!

(#2) errorcode06 válasza pomorski (#1) üzenetére


errorcode06
őstag

Jajjdejó! Újabb n+1 időrablós marhaság amit kötelező lesz csinálni, ha upgradelni akarod majd valamidet...

[ Szerkesztve ]

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

(#3) pomorski válasza errorcode06 (#2) üzenetére


pomorski
őstag

Ha neked az ilyen megoldások nem tetszenek, akkor ezek szerint nem a te játékod. Ennyi.

(#4) rottenbull


rottenbull
senior tag

Nehez lesz kivarni a megjelenest.

(#5) Wesder


Wesder
félisten

Nagyon vàrós :)

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#6) tibaimp válasza pomorski (#3) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Úgy van.

Várós!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#7) bunfi válasza pomorski (#3) üzenetére


bunfi
őstag

Egyszer majd ti is rájöttök.

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#8) Raysen623


Raysen623
addikt

Ezt a poént egyszer már ellőtték a második résznél. Ez sem az én játékom lesz...

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#9) Yodafon


Yodafon
senior tag

A sztory line ua lesz mint a 3 és 4-ben? A szigetet/területet/kontinenst elfoglalta egy rablóbanda akinek a fejét likvidálni kell? :U

I'm gangsta!

(#10) errorcode06 válasza bunfi (#7) üzenetére


errorcode06
őstag

Nem fognak, bár vigasztaljon az, hogy az ő pénztárcájuk bánja (már ha bánja)...

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

(#11) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Csak engem zavar, hogy mennyire könnyű a játék? Ezen a nehézségen nincs semmi kihívás.

[ Szerkesztve ]

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#12) exec79


exec79
tag

az a baj ezekkel a pecazos, vadaszos, gyujtogetos dolgokkal mindamellett hogy egy ido utan unalmas ,hogy a jatek ido 80% ez teszi ki, mig a valodi tartalom es tortenetet vegig lehet vinni 5 ora alatt, ebbol 1,5 ora az atvezeto videok....

(#13) XuChi


XuChi
addikt

Csak nekem tűnik ocsmánynak a grafika az eddigi videókhoz képest, vagy ez már megszokott ubi szarakodás megint ?

(#14) Zsoxx válasza NandorHUN (#11) üzenetére


Zsoxx
senior tag

Szerintem konzolos kontrollerrel nem akartak szenvedni hardcore módban a bemutatón.

(#15) Zsoxx válasza exec79 (#12) üzenetére


Zsoxx
senior tag

Mondj egy olyan játékot, amiben nem így van.

(#16) Corleone33


Corleone33
aktív tag

remélem Ubisoft képben van azzal, hogy az open world önmagában már régen nem olyan nagy forradalmi dolog mint anno, annyira semmire se hogy ez önagában elvigye a hátán a gémet.

[ Szerkesztve ]

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#17) pengwin válasza Zsoxx (#15) üzenetére


pengwin
addikt

Igaz ez már borderline trollkodás, de:
1. Crusader Kings II
2. Mount & Blade: Warband

Igaz sandbox jellegű mindkettő, de a Warband egy kicsit mégis hasonlít az open world jellegével.
AAA játékoknál én is azt vettem észre, amit te is írsz. Sebaj, legalább kímélik a pénztárcámat.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#18) ribizly válasza pomorski (#3) üzenetére


ribizly
veterán

Inkább azt mondanám, hogy ezt láttuk (kijátszottuk: FC3, FCBD, FC4, FCP, AC3, ...) már párszor és jó volna valami nagy változást látni. ;]
Én is már kicsit ráuntam sajnos. :(
Kíváncsi leszek azért a review-kra, hátha bevállom újra. :DDD

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#19) Zsoxx válasza pengwin (#17) üzenetére


Zsoxx
senior tag

Mondjuk én se a storyline miatt várom, hanem inkább a map editor miatt.
Ha nem kéne dolgozni, reggeltől estig mapokat készítenék.

(#20) exec79 válasza Zsoxx (#15) üzenetére


exec79
tag

eleg szomoru hogy ez lett a trend, regebbrol azert vannak tartalommal teli fps-ek.

(#21) pomorski válasza bunfi (#7) üzenetére


pomorski
őstag

Igen, lehet. Meglehet, hogy majd 5-10 év múlva azt mondom, hogy f*** kivan az FPS-el, meg a kaland FPS-el, jöjjön mostmár valami más, pl. egy japán manga-játék, stb. (De ezt azért nem hinném, nem bírom elképzelni magamról az ilyen erős váltást.)

[ Szerkesztve ]

(#22) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

while(People.Buy=true)
{
Game newGame = FarCryFactory.GetGame(oldskinpack.update());
}

[ Szerkesztve ]

(#23) Jhonny06 válasza XuChi (#13) üzenetére


Jhonny06
veterán

Látszik, hogy a feltöltött videó minősége gyenge, nyilván nem ilyen lesz a grafika.

(#24) atike


atike
nagyúr

Engem konkrétan lenyűgöz. Csak tátom rá a szám, hogy hol tartunk már....

(#25) Garrick


Garrick
csendes tag

Nekem tetszik ez az úgymond vidéki környezet. Újítani a Far Cry-ban nagyon úgy se lehet, de pár órára leköt az már elég, főleg idő hiányában eltart egy darabig végig játszani. Na meg Bodri kutya visszahozza a puskát? Megvettek kilóra. :D

(#26) ribizly válasza atike (#24) üzenetére


ribizly
veterán

Ugyanez volt már az FC3 is kb, de a 4 már tuti. Szépen néznek ki nagyon. Engem az is meg a 4 is beszippantott pillanatok alatt. Csupán nem bírnék ki még egy ilyen farmolós kört. :B Elég volt már abból, hogy keresgéljek ilyen meg olyan összetevőket, állatokat. Ráadásul ez a része egy cseppet sem változott. Nincs mondjuk választásod, csak úgy lehet megszerezni az ilyen-olyan holster-t, hogy leszeded a megfelelő állatkákat. És ha én mondjuk inkább $-ért szeretném megszerezni? Vagy mondjuk akkor is megkaphatnám, ha ilyen-olyan ellenfélből szedek le mondjuk 100-at? Ja, na ilyet nem lehet. :N

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#27) #67947008 válasza joysefke (#22) üzenetére


#67947008
törölt tag

Teljes off, de ilyenkor elojon a szakbarbar:

ilyet:
while(People.Buy=true)
nem csinalunk.

Eloszor is.
Nincs People class, helyette Person. Nagyon nem szokas tobbesszamu nevvel ellatni osztalyokat, sicc es fujj.

Nem hasznalunk ilyen metodust statikuskent.

A person osztalybol peldanyositott Jancsikanak lehet buy metodusa, DE az kurvara szentbiz, hogy nem fog visszaterni true-val. Amennyiben nem sikerul a vasarlas, kivetelt kell dobnia, nem pedig visszaterni false-al.
Ez csak az egyik fele.

A masik, hogy == kellene, nade nem is kell dupla egyenloseg. Tegyuk fel, hogy 1 parhuzamos dimenzioban elunk es letrehozzuk a People osztalyt, aminel egyertelmuen szeretnenk eldonteni, hogy vasarolnak-e. Ilyenkor egy hasBought adattagot tarsitanank hozza (sicc). Tehat while(People.hasBought) sokkal kifejezobb es OO-sabb, na de a fentiek miatt ilyet nem lehet csinalni.

Szepen a person osztalyban lenne letarolva ez a hasBought adattag, es egy ciklussal szepen vegigmennenk rajta, ami visszaadja, hogy hany ember vasarolta meg. Ennel megadunk egy metrikat, hogy mi az elfogadhato.
Egy Game farcry5 = new FPS() peldanyon meghivott farcry5.isEfficient adattaggal, mar teljesen frankon lekerdezheto ez.

ui: ertem a poent, de a programozos poenok akkor tudnak csak viccesek lenni, ha mellette legalabb minimalisan helyesek

(#28) Croissant


Croissant
aktív tag

Az meg csak engem zavar (de már több játéknál is észrevettem hasonlót), hogy a horgászbot, ha a (nézőpontot figyelembe véve) a víz szintje fölé emelkedik, akkor tükröződni kezd a vízben a túlpart előtt?

Láttam már olyat is, ahol a naplemenés egy konkrét szigetet figyelmen kívül hagyva tükröződött a sziget és a nézőpont közötti vízfelületen, miközben a sziget takarásában volt...

(#29) joysefke válasza #67947008 (#27) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Látom ezért a kommentért átmentél r/w-be, de azért meg ne ölj :)

Egyébként igazad van, egyetlen mentségem, hogy a komment tartalmára koncentráltam..

A People osztály akar lenni, többesszámban írtam, hogy mindenkinek jobban átjöjjön a mondanivalóm lényege, hogy: "amíg az emberek veszik ezt a ...-t". De ja, valóban nem mutat jól leírva...

a Buy egy get- property ami lekérdezi egy statikus (osztály-) változó értékét

és igen, az egyenlőségjel az valóban dupla akart lenni.

[ Szerkesztve ]

(#30) pomorski


pomorski
őstag

Nekem a 4-ben az nem tetszett leginkább, amikor a két suhanc gyerek beinekciózott (Shangri-La Missions). Úgyhogy azokat a második játszástól kezdődően nem szoktam sohasem megcsinálgatni. Csak az elsőt csinálom meg, a többit nem szükséges. De ezen kívül mással gondom/bajom nincs.

Szerk: válasz akart lenni.

[ Szerkesztve ]

(#31) tibaimp válasza Garrick (#25) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Én mondjuk egy olyan újítást el tudtam volna képzelni, hogy mondjuk western környezetbe megy át a game. Szerintem beszarás lett volna (ha már a Red death redemption nem jön pc-re)

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#32) hajbel válasza tibaimp (#31) üzenetére


hajbel
addikt

Nem biztos, hogy nem jön PC-re a RDR 2. A GTA is igen jól fogyott PC-n, tehát logikus lenne, hogy RDR is jöjjön a példából okulva. Lehet, hogy pont RDR miatt nem lett belőle western, bár nekem is jobban tetszett volna a vadnyugat.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#33) pomorski válasza hajbel (#32) üzenetére


pomorski
őstag

Igen, igen, csak a GTA nem FPS.

(#34) Bird


Bird
addikt

Nem hinném, hogy ennyi rókabőr után ez a rész lekötne, ideig- óráig talán. Az Escape from Tarkov ellenben várós játék. :R

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#35) hajbel válasza pomorski (#33) üzenetére


hajbel
addikt

RDR sem az.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#36) ribizly válasza Croissant (#28) üzenetére


ribizly
veterán

Ugye ez a Ray tracing vs közelítő megoldás és annak helytelen implementálásának tipikus esete. :D

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#37) pomorski válasza hajbel (#35) üzenetére


pomorski
őstag

Azt nem ismerem, így nem tudhatom.

(#38) tibaimp válasza hajbel (#32) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Az 1. résznél is ígérték a pc portot, és lám...
Attól félek most is csak ígérgetnek, de neked legyen igazad :) .....

pomorski: ez az a game amiről beszéltünk: [link]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#39) pomorski válasza tibaimp (#38) üzenetére


pomorski
őstag

Köszi, utánanézek. A videó nem rossz...

(#40) ribizly válasza pomorski (#39) üzenetére


ribizly
veterán

A "legszörnyűbb" az benne, hogy ez nagy valószínűséggel így nézne ki ingame is. :D
A GTAV esetében is volt, hogy csak percekig a tájat és annak részletességét bámultam egy naplemente közben. :Y
Ha jönne PC-re elsők között rendelném elő, de a Rockstar valamiért (gondolom sok zsák $-ért a Sony-tól meg a MS-től) nem jelenteti meg. :(

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#41) pomorski válasza ribizly (#40) üzenetére


pomorski
őstag

Grafikailag oké, sőt a GTA V grafikájával sincs semmi gondom/bajom. Csupán az egyetlen gond, hogy nem az én műfajom. De ez az én szegénységem...

(#42) #67947008 válasza ribizly (#40) üzenetére


#67947008
törölt tag

"de a Rockstar valamiért"

Egyszeru a valasz. Nem eri meg elkesziteni a PC valtozatot. Tul sok idot, energiat es penzt emesztene fel. Csinalhatnak ugy, mint a GTA IV volt, hogy atportoljak es szarnak az optimalizaltsagra. Igy boven megerne a befektetest, de ugy mint a GTA V-ot csinaltak meg (tehat nem csak portoltak a dolgot, hanem tenylegesen faszan optimalizaltan kiadtak), ugy nem ennyire exakt a dolog.

Konzolon 11 millio pledanyt adtak el belole az elso heten. PC-n 2 milliot az elso honapban. Ez azert nagy kulonbseg.

Off az offban: A witcher 3 bevetele is 70%-ban a konzolos eladasokbol jott.

[ Szerkesztve ]

(#43) joysefke válasza #67947008 (#42) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Off az offban: A witcher 3 bevetele is 70%-ban a konzolos eladasokbol jott.

Ja, totál fals metrikával mérve (DVD eladások) talán. A valóságban pedig W3-ból több pédány fogyott PC-n, mint a konzolokon összesen.

http://gamingbolt.com/the-witcher-3-wild-hunt-has-sold-more-copies-on-pc-than-consoles-combined-developer

(#44) hajbel válasza #67947008 (#42) üzenetére


hajbel
addikt

PC-n még mindig a top 5 legeladottabb játékban van minden hónapban, steamen is a top 5-ben van az egyedüli teljes árú játékként. Biztosan megérte kiadni PC-re.

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#45) tibaimp válasza ribizly (#40) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Amúgy ez lehetséges, amit írtál, miszerint pénzt kap az exkluzivitásért az MS és a Sony-tól, így nem lesz PC port?

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#46) hajbel válasza tibaimp (#45) üzenetére


hajbel
addikt

Attól függ. Ha chemtrailt és gyíkembereket is csapnak hozzá, simán lehetséges.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#47) joysefke válasza tibaimp (#45) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

szoktak ilyet csinálni, hogy pénzért teljes vagy időleges exkluzivitást vásárol valamelyik konzol gyártó, de az üzleti modell gyakran árnyaltabb, vannak olyan játékok, amelyeket előre megfinanszíroznak, ezek egy része konkrétan létre sem jönne a konzol gyártó (Sony) anyagi támogatása nélkül.

A rockstar-nak van pénze dögivel, és biztosan tudják, hogy a projekt (RDR2) nyereséges lesz, ehhez nem fér kétség, ezért szerintem esélytelen, hogy a Sony vagy a Ms kivásárolja a játékot túl sok pénzbe kerülne, ennyit nem tudna semelyik platform sem fizetni, illetve nem jönne vissza a pénz.

aztán ugye ott van a dolog, hogy egyelőre sokkal kisebb a konzolos bázis mint volt öt éve amikor kijött a gta V, tehát az erős PC-s szereplés borítékolható. és már ugye a gta V ia nagyon jól szerepelt pc-n (minden várakozás fölött)

[ Szerkesztve ]

(#48) tibaimp válasza joysefke (#47) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Értem amit írsz, el is fogadom. mondjuk az első dologra, miszerint maga a konzol gyártó pénzeli a game-t, magamtól is gondoltam.

A második dolognak amit írsz, viszont ellent mond pont az első rész nem portolása pc-re, pedig ígéret volt rá a rockstar részéről, mégsem lett belőle semmi. Mindegy, bízok benne, hogy most tényleg megjelenik pc a 2. rész, még ha pár hónappal - félévvel később is, mint konzolra.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#49) joysefke válasza tibaimp (#48) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

A második dolognak amit írsz, viszont ellent mond pont az első rész nem portolása pc-re, pedig ígéret volt rá a rockstar részéről, mégsem lett belőle semmi.

Hja, de az 2010-ben volt, amikor már boldog-boldogtalannak volt X360-a meg PS3-a, most viszont a játékostáboron belül talán még kisebb a kozolosok aránya mint akkor volt (még messze nincs telítve X1-gyel és PS4-gyel a piac), tehát jobban szükség van a PC-s értékesítésre.

A másik meg az, mint írtam, hogy azóta ugyanez a kiadó kiadott egy GTA V-t, ahol a PC port 1.5 évvel a konzolos megjelenés után került boltokba és mégis nagy siker volt, még mindig jól mennek az eladások. Egy rakás konzolos megvette először konzolra, utána meg PC-re. :)

Ezután elég nehezen tudom elképzelni, hogy egy másik komoly játékukat ne akarják elhozni PC-re.

még ha pár hónappal - félévvel később is, mint konzolra.

Ezt sajnos el tudom képzelni, biztos lesz pár őrült, aki megveszi konzolra és PC-re is. Illetve nyilván a PC portoláshoz is kell erőforrás (programozó), ami lehet csak a konzolos megjelenés és a legkomolyabb bugok kijavítása után szabadul fel...

[ Szerkesztve ]

(#50) joysefke válasza joysefke (#49) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

uhh a hsz-eim a kiadóra, a Take Two-ra vonatkoznak természetesen és nem a Rockstarra...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.