Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Rozzo


Rozzo
tag

Az én gépem is hangos, néha annyira, hogy a szomszéd szobában (úgy 10m) is hallatszik. Egyébként jó cikk, nagyon gyorsan indult, bár nem olvastam részletesen el. :R Meglepet. :)

(#2) szben05


szben05
tag

Jó írás, köszönjük. Nemrég én is összeraktam barátomnak egy low budget gépet, hasonló, mint ez. G550, 4 Gb RAM, Asus h61-es lap, de ebbe csak egy 6670 fért bele. Ő főleg F1 2012-vel akart volna játszani, és most elég szépen fut neki. Egy AM2-es Athlont, 1 giga RAM-ot, és egy 6450-et váltott.

(#3) >Deego..


>Deego..
senior tag

Jó cikk, örömmel olvastam végig.
Jelen esetben i3 al rendelkezek, és érkezik a 7770 is.
Elviekben nem kell a CPU és GPU limit miatt aggódnom, csak mint írtad a 4GB Ram szabhat majd határt.

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#4) Tankos5672


Tankos5672
tag

Szerintem is nagyon hasznos a cikk, nekem is 8GB memóriát kell beszerválnom, a mostani 4 helyett. Sokan mondják, hogy nagyot dob, meg szerintem is jobb. De mondjuk kinek mennyi az elég nem de? Havernak a 24GB sem elég..

Amúgy hogyan kell a FC3-ban ilyen hosszú életcsíkot "csinálni" ? Nekem nem sikerült, még mindig 2 van..

Nekem dudálsz, kisautó?

(#5) ttt1 válasza Tankos5672 (#4) üzenetére


ttt1
őstag

Skill treeben kel lfejleszteni aszem 5 lehet max v mennyi...

(#6) Chaser


Chaser
titán

Jó cikk és a konfig is jó. Eléggé hasonlóban gondolkodok már egy ideje.
Cpu-nak dual cerka v pentium, de lehetőleg 2.6Ghz-től felfele, ami épp összejön apróról olcsón.
Lapnak usb3-sata3 asrock lap, típusát nem tudom valami új szériás, már 3 év garis.
Ram mind1, 2x4GB kingston v kingmax 1333 oszt' csókolom.
Vga szintén 7770, de asus, azt tudnám legolcsóbban megvenni és rosszakat se írnak róla.
Tápból valami halkabb jószág, be quiet pl.
Házikónak egy kis lapos mATX ami belül tágas, na z már megvan a projectből:)
Ilyen koca gamer gépnek jó lenne FHD-ra.
Ha cserélném a procit akkor csak i5-re.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7) Tuz


Tuz
tag

Én is most tervezem egy gigabyte hd 7770 vásárlását x4 640 amd mellé és 4gb ramhoz elég lenne szerintetek a mostani játékokhoz,1280x1024 es felbontásban ?

S3 Marble White _ Tab 3 10.1 3g _ Ps3 Superslim 500Gb

(#8) DeltaPower


DeltaPower
őstag

Jó cikk, nálam most különösen aktuális :) Nálam (x2 250, 8g ram, 7750) 1920x1200 default noaa beállításokkal bőven játszható az fc3. Ha lesz időm, kísérletezgetek a beállításokkal, szerintem a vga limitet még nem értem el.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#9) Chaser válasza Tuz (#7) üzenetére


Chaser
titán

Ha nem lesz nagyobb a felbontás 7750 is elég neked. Ramot én mindenképp vennék, 1x4GB pár ezer ft.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#10) >Deego.. válasza Tuz (#7) üzenetére


>Deego..
senior tag

VGA limites lesz a CPU miatt.
Ami annyit takar hogy a vgaból nem tudod kihozni a max teljesítményt csak 70-80%ot.
Szerintem bőven elég amellett a felbontás mellet a 7750 is.

[ Szerkesztve ]

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#11) >Deego.. válasza Chaser (#9) üzenetére


>Deego..
senior tag

Jól mondod elég a 4GB ram, de a helyébe DualChannelt keresnék.
Igaz csak 5-6%dob.

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#12) Tuco78


Tuco78
tag

Ennyi pénzből 55ezer simán lehet venni egy PS3-at vagy Xbox360-at.
Ugyanúgy tudná nyomni a Far Cry 3-at meg mellette egy csomó szenzációs játékot ami nem jelent meg PC-re.Én ezt ajánlottam volna.....

Ha lőnöd kell hát lőj ne fecsegj!

(#13) Chaser válasza >Deego.. (#11) üzenetére


Chaser
titán

Én azt mondtam még vegyen ramot:) Azt a 4-5k-t megéri boltból újan. Pagefile off, esetleg még virtual ramnak is marad hely. Cryzis2 azért belenyalt pl a 4GB+ kategóriába, más húzósabb játékot nem toltam.
Most néztem, G850 van aprón 11k-ért, az már azért urasabb mint a G530. Mire összerakom a gépet szerencsével meglesz 10k alatt. E8400 over_power :))

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#14) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Nagyon jó cikk, én is ilyesmi gépet rakok össze nemsokára, viszont számomra az FM2-es vonal még érdekes alternatíva :)

Azért most ott jött ki egykét okosság, az viszont főképp otthoni multimédiásnak jó, plusz VGA-val már az is korrekt.

És a memória, nos olyan olcsón van memória-upgrade, hogy evidens 8GB-tal kapja bárki ,aki gépet vesz :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#15) Abu85


Abu85
HÁZIGAZDA

[link] - e mérések alapján az AMD vonalon inkább a Bulldozer és Piledriver procikat érdemes meggondolni. A régebbiek annyira nem acélosak, bár a Phenom II azért tartja a lépést, de az Athlon II X4 a Core i3 szintjére süllyed.
Érdemes észben tartani, hogy az AMD a Gaming Evolved címeknél szerződéseben szabályozza az optimalizálást. A programokat mostantól kötelező Bulldozer architektúrához szabni. Agresszív politika ez, de az AMD a szoftverfejlesztéseket minden erővel szabályozni akarja a saját igényeinek megfelelően. Ez viszont hátrányosan érinti a régi és a konkurens dizájnokat.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#16) Chaser válasza Tuco78 (#12) üzenetére


Chaser
titán

Konzol trolloknak mondhatod, ott nincs feeling'. Valahogy hiányozna, ha nem én válogatnám/raknám össze az alkatrészeket. Meg azt is nehezen tudom elképzelni hogy mindenféle szopacs nélkül tudjak játszani. Én ezekhez már hozzászoktam, hiányozna. Konzollal meg úgy vagyok hülyegyerekpcje', na nem kell személyeskedést érteni alatta. Pc-vel azért nem csak játszogatni tudok. Egy video szerkesztés pl nehezen menne konzolon:)

szerk: Abu85: Hajrá nékik. Gondolkodtam amd-ben is, de minek? A 2 magosak vga-ja nem sok, cpu-ban meg celeron v pentium inkább erősebb. Aztán ha kell kraft később i5, amd-nél nem tudom hogy állnak. De ahogy mondtad régi x4 i3 szintet hoz ami soványka, újakat nem tudom.

>Deego..: Úgy érti az esetek többségében az i3 2mag+2HT-vel ugyanazt hozza amit egy x4. És kevesebbet is eszik. Mostani i3-mak valszeg el is kalapálják az athlon x4-et. Phenom2 se volt olyan egetrengetően gyorsabb. Az új munkagépeiket nem ismerem, de valszeg nem lettek azok se nagy számok, arról már sztem tudnék.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#17) >Deego.. válasza Abu85 (#15) üzenetére


>Deego..
senior tag

Ezt hogy érted? de az Athlon II X4 a Core i3 szintjére süllyed

[ Szerkesztve ]

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#18) Abu85 válasza >Deego.. (#17) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ott van a teszt. Az Athlon II X4 620 kb. annyit teljesít, mint a Core i3-2100. Ezekhez képest a Bulldozerre épülő négymagos FX-4100 sokkal gyorsabb. Ezen a játékon látszik, hogy az AMD szabályozza az optimalizálást. A motor működése úgy van szabva, hogy a Bulldozeren működjön a leghatékonyabban. Ha budget szinten keressük az FC3-hoz a legjobbat, akkor az A8-5500, ami az árához képest a legjobban teljesítene.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#19) dragonfx


dragonfx
veterán

jo a teszt.
kiderül belőle sok minden.abszolut flamementesen.>>aki kicsi megalkuvást is képes tenni összerakhat fc3 alá 100e.ért konfigot és nem kell 300ért.
a dx9 és dx11 közt is alig van különbség.felbontások...sőt low és high között is látható de nem csunya egyik se.
full hd.ba kell a 4 mag amugy nem.ugyanez igaz a 4gb vs 8gb ramra.
teljesne korrekt hogy kb 40 fps.nél hal le a 7770.csodát nem várok én se 28e.ért.

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#20) RaPiDsHaRe válasza Abu85 (#15) üzenetére


RaPiDsHaRe
aktív tag

AMD vonalon melyik processzort érdemes most megvenni az FX-eket vagy az A8,A10 -eseket inkább? Ha szempont a későbbi bővíthetőség is.

(#21) frescho válasza Tuco78 (#12) üzenetére


frescho
addikt

Nem csak jatekra kell, hanem netezgetesre, dokumentumok szerkesztesere is.

Abu: A legolcsobb ketmodulos a 740, ami mar boven kivul esett a beruhazhato kereten, ha dGPU-t akartunk melle. Az IGP-s verziok kevesek a full HD/high beallitashoz. Az egy modulosok pedig szora sem erdemesek.

Kicsit tobb penzbol a kovetkezon gondolkoznek: A 740-tol 2 ezresre ott a 750k, ami siman tudja hozni egy FX 4100 teljesitmenyet es egyszeruen tuningolhato. Egy FM2-es lap 750k paros egyertelmuen jobb, mint a Celeron, sot egy i3-nal is jobb valasztas. Esetleg lehetett volna egy 750k - HD7750 paros is, de bevallom oszinten, hogy erre csak most gondoltam :)

Egy bajom van az FM2-vel: Jelenleg nem fejlesztheto tovabb es mar kezdek nem bizni egyik gyartoban sem, hogy biztosan kompatibilis lesz a majdan erkezo ujabb szeriaval a most megvasarolhato alaplap.

https://frescho.hu

(#22) Tuco78 válasza Chaser (#16) üzenetére


Tuco78
tag

Kedves Chaser!

Nem vagyok konzol troll!
Lehet már akkor játszottam PC-n amikor neked még a bilibe lógott a kezed...
Wolfenstein, Doom, Half-Life stb.
Viszont sajnos manapság nagyot változott a helyzet.
A játékkészítő cégek elsősorban a konzolokra fókuszálnak ezért a pc kezd háttérbe szorulni játék téren.
Én 1éve vettem konzolt és nagyon nem bántam meg ennyi pénzből bőven kijön egy jtag xbox360.
Manapság már mindenkinek van pc-je csak kérdés érdemes-e folyamatosan bővítgetni rengeteg pénzből vagy hagyni és egyszer venni játékra egy konzolt.
De az ilyen szűklátókörü emberek mint Te ezt soha nem fogják belátni...

Ha lőnöd kell hát lőj ne fecsegj!

(#23) Graphics válasza Tuco78 (#22) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Konzolt sem egyszer fogsz venni, elég csak megnézni a melegedős XBOX mizériát... Sőt ugyanúgy abbahagyják a terméktámogatást, lehet hamarabb mint PC-n...

Vettél egyszer egy PS One-t, kifulladt, esetleg PS3-at ,de már lehet arra se jönnek ki új játékok, vagy Wii-t ,esetleg XBOX-ot...

Ott se áll meg az élet, nem fogják hagyni a gyártók, hogy te egy konzollal legyél végig... :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#24) Chaser válasza Tuco78 (#22) üzenetére


Chaser
titán

:DD a konzol trollt magamra értettem és a hozzám hasonlókra, de azért köszönöm kedves szavaidat. De ne dícsérj, pirulós fajta vagyok :B :P

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#25) Abu85 válasza frescho (#21) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az FM2 az bővíthető lesz. Még két generációig biztosan. A harmadikra már nem mondott semmit az AMD. Lehetséges, de nem tudják biztosan állítani.
Ha már van egy FM2 alaplapod, akkor abba semmiképp sem vennék csak procit. Az IGP az nem csak grafikára jó. Ráadásul kész a végleges CodeXL, így lehet rá programot is írni. A BOLT előzetese is benne van az App SDK-ban.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#26) PC-rev-RM


PC-rev-RM
tag

Ennyiért nem rossz. Meglep, hogy a FC3 4-nél több giga ramot is értékel, bár nálam 1280x800-ban minimumon nem volt jelen ez a helyzet.

Ha már Far cry 3-hoz milyen procit, akkor ajánlom figyelmetekbe: LINK
Ennyit az AMD optimalizálásáról.

[ Szerkesztve ]

"My GPU maker took more money from me than yours did from you! My GPU maker is #1!"

(#27) dragonfx válasza PC-rev-RM (#26) üzenetére


dragonfx
veterán

hát ja ott a közepén tessék nézni i3 2100 és alatta mi van? :)) ..na erről van szó...

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#28) Abu85 válasza PC-rev-RM (#26) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ez csak medium detail. Mivel ennél a programnál a globális illumináció állandó, így annak csak a minőségét lehet változtatni. Ez kihatással van arra, hogy a processzor hány probe-ot számol, és időnként mennyit fog frissíteni. Medium beállítás mellett kevés a probe, így nem lehet annyira párhuzamosítani, míg magas minőséggel sok a probe, így a kevés mag elfogy. Egyik teszt sem mond hülyeséget, csak a GameGPU magas minőségben tesztelt. A medium szint fölött még van két lépcső, ami a probe-ok számára hatással van. Ez a globális illumináció minőségét is nagyon megnöveli. Ezért fogynak el a kétmagosok a GameGPU tesztjénél, mert annyi probe-bal már nem bírnak el, mint a több maggal dolgozók.
Nyilván az AMD a Gaming Evovled címeknél nem helyezi hátrányba a régi processzorokat és a konkurenseket, de a játék dizájnját úgy alakítják ki, hogy értékelje, ha sok mag van a prociban. A Far Cry 3 ezért tud skálázódni még maximális grafika mellett is (amire manapság nem volt példa), mert nagyon sok a probe és azokat gyorsan kell így frissíteni. 2-6 mag csak ezzel foglalkozik az egész játék futása alatt. Ez egy nagyon jól párhuzamosítható feladat. A probe számításokat leszámítva a játék két szálig skálázódik.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#29) Chaser válasza PC-rev-RM (#26) üzenetére


Chaser
titán

Hát valahogy én se hiszek az amd-nek, ha még csak jövőbeli dolgokról beszél is most Abu. Papíron már évek óta hiperszuper dolgokat tud az amd, kár hogy gyakorlati haszna ezeknek nem sok volt. Maradok a biztos nyers erőnél, majd ha nem csak papíron lesz az amd propower akkor vissza lehet térni újra a kérdésre.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#30) frescho válasza Abu85 (#25) üzenetére


frescho
addikt

Ez a teszt sem rossz: [link] Szepen mutatja, hogy kezd a Bulldozer achitecture feljonni, de azt is, hogy mennyire kell neki az orajel emeles.

Az, hogy elvileg tamogatott lesz nem garantalja, hogy ertelmes idon belul kijonnek a lap gyartok is hasznalhato BIOS-al. Az IGP-vel ellatott peldanyok erosen tularazottak, a legolcsobb A8 majdnem 26k. Amire most kellett a gep semmi elonye nem lett volna az APU-nak. Ezen mar tobbszor vitaztunk, de meg mindig tartom azt, hogy nem a jovonek (maximum a belathato kozeljovonek) veszunk gepet, hanem jelenlegi hasznalatra. Ez fokent igaz egy sokkal erosebb dGPU mellett. Ha olyan program jon ki, amihez ertelmes gyorsitast jelent az IGP, akkor meg mindig cserelheto az Athlon 750k.

PC-rev-RM: Az atlagolas csaloka. Pont a mikro shutteringet nem lathatod belole, amiben jobb lehet a modulos AMD meg ha az atlag valamivel kisebb is.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#31) Tuco78 válasza Chaser (#24) üzenetére


Tuco78
tag

Nem akartalak megbántani!
Ez csak az Én nézőpontom:
Amikor 1év hitegetés után kiderült,hogy a Red dead redemptiont mégsem adják ki PC-re akkor mérgemben vettem egy jtag xbox360-at.
És itt jött a felismerés részemről:
-Nem volt 50ezer az egész!!!
-minden megvan rá stb.
Eladtam a fél évvel azelőtt több mint 200ezerből összerakott akkoriban korántsem piskóta gépem:
PhenomIIx4,4870x2,4GB Ram stb.
Vettem belőle egy fasza notit(Dell 9400) amivel még akár játszani is lehet és megfogadtam,hogy többet nem leszek olyan marha,hogy százezreket költök egy játék PC-re...
Ez egy örök vita egyébként ahogy látom viszont érdemes elgondolkodni rajta ha kis pénzből akar valaki játszani...

Ha lőnöd kell hát lőj ne fecsegj!

(#32) dragonfx válasza frescho (#30) üzenetére


dragonfx
veterán

durva 2 ghz emelés +10fps intelnél.na ezért vannak lefogva a procik mert ők is tudják smemi értelme tuningolni.
maga az architektura feldogozo szálak magaok olyna erősne hogy alacsonyan is brutál jol teljesitenek.
tessék megnéznia sokak által süvegelt 5800k hol van.....

tuco>>totál igazad van.lcd.je gyakorlatilag bárkinek van.azon lehet tolni nem mellesleg ugye 2-3x akkor a kijelző lehet fotelből bluetoth kontrollerrel kényelmesne. de a pc széleskörübb egybe ott van minden rajta.ja én speciel a kontrollert nem tudom megszokni....

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#33) Alchemist


Alchemist
addikt

Érdekes, nekem a "budget" szóról a Trinity APU-s megoldások ugrottak be... gondolom jóval olcsóbb, mint diszkrét videokártyával és az alkalmi játékosok igényeit kielégíti... vagy pl. a MS Flight Simulator rajongóit.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#34) Abu85 válasza frescho (#30) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Inkább csak ebben a játékban erős a Bulldozer. Az FC3-on kívül egyetlen program sem használ állandó globális illuminációt. A valós GI-t használó programok nagy többsége inkább a GPU-ra helyezi a nagyobb terhet. Természetesen az FC3 abból a szempontból erős, hogy minőségi beállítás mellett nagyon sok a probe, és azokat sokszor kell frissíteni. Ezt rengeteg magra szét lehet osztani, illetve maga a feldolgozás úgy van kialakítva, hogy az a Bulldozernek ideális legyen. Ezért tud erős lenni.
Magán a játékon is látszik, hogy mennyire jól skálázódik. Maxon ilyen skálázást manapság nem lehet látni.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#35) frescho válasza Tuco78 (#31) üzenetére


frescho
addikt

Nem rossz dolog a konzol, de kell hozza egy nagyobb TV, be kell erni a gyengebb grafikaval. Raadasul tobb eszkoz kell, hogy mindent meg tudj oldani. Ez egy kollegiumban nem biztos, hogy megy, ahogy a laptop sem mindenkinek tuti megoldas. Kerlek a hitteritest ne itt vegezd..

Alchemist: Leirtam, hogy miert nem felel meg. Szimplan azonos osszegbol sokkal alacsonyabb a GPU teljesitmenye, mint a vegso megoldasnak. alacsonyabb koltsegvetesnel, amibe nem fert volna bele a dGPU en is az APU-t javasoltam volna.

Abu: Masban is jobb a ket modul, mint egy i3. Ugy tapasztaltam, hogy tobb programnal nyujt kiegyensulyozottabb teljesitmenyt. (BF3, video atkodolas, program forditas) Raadasul tuningolhato :)

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#36) Abu85 válasza frescho (#35) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Persze. Két szál dedikált erőforrásokkal kedvezőbb párhuzamos számításra, mint két szál, amik ugyanazért az erőforrásért küzdenek. Ez logikus.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#37) >Deego.. válasza Abu85 (#34) üzenetére


>Deego..
senior tag

Ebben igazad van
Sok tesztet átnyálazva nagyon ritkán hozzák az elvártat a Bulldozerek, de szép számban akad ennek az ellentéte is.
Nem rossz vétel a Bulldozer és nem is rossz az optimalizálásuk sem.

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#38) Tuz válasza Chaser (#9) üzenetére


Tuz
tag

Chaser,>Deego.. : Köszi a tippeket.

S3 Marble White _ Tab 3 10.1 3g _ Ps3 Superslim 500Gb

(#39) Silentfrog


Silentfrog
veterán

"- Mennyit számít, ha 4 helyett 8 GiB memória van a gépben?
A játékon erősen érezhető. Már simán futkosás közben is érzékelhető kisebb akadás, ha csak 4 GiB van a gépben. Ez volt az a bővítés, ami azonnal megragadta a tulaj fantáziáját bármilyen rábeszélés nélkül."

A napokban összeraktam a sajátommal teljesem megegyező gépet és felraktam az új gépre is a Far Cry 3 játékot,tesztelni a hardvereket.
Az én gépemben a 3870k Llano apu mellett 2x4 gb 1600 mhz-es memoriák vannak az új gépbe meg csak 2x2 gb 1600 mhz-esek. /tehát a fele,és persze párba/

A beállítás ugyanaz volt, és a felbontás is. Én meglepődve vettem észre,hogy nulla fps csökkenés nem volt tapasztalható a kissebb memoriával megáldott gépben.
A memoria használatot folyamatosan monitoroztam a háttérben összesen 2.5 gb volt az amit a játék kért maximum,természetesen az összes memoriahasználat több volt a 8 gb os gépben ,hisz ott többet foglal le alapba a windows.
1280X1024 felbontás mellett én még egy játékot sem láttam ami nem elégedne meg 2x2 gb memoriával,ráadásul ha a gépben volt a Hd 7770 akkor a sebesség sem számit ,mindegy volt hogy 1920 ra húzott 2x4 gb memoria van vagy csak 1333mhz ugyanebben a párosításban a min és a max fps értékekben nem vettem észre különbséget.

(#40) frescho válasza Abu85 (#36) üzenetére


frescho
addikt

Ebben teljesen egyetertunk. A modulos felepites, a HT-nal sokkal hatekonyabb es ez fokent 2 mag+HT vs 2 modulnal jon ki. A Celeron felett pont ezert i3 helyett inkabb egy 750k-t vennek, ha nem tervezik a bovitest belathato idon belul.

Silentfrog: Ne atlagot nezzel. Sokkal simabban fut 8GB memoriaval. Nem a memoria sebessege, hanem a mennyisege volt a donto. Sajnos (vagy szerencsere?) a szemem erzekeny a mikro lagra. Lehet ezt az is segitette, hogy gyakorlatilag 5 percen belul futottuk be ugyanazt a szakaszt 4 es 8GB memoriaval.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#41) Silentfrog válasza frescho (#40) üzenetére


Silentfrog
veterán

A min és a max fps értékeket néztem mikro lag nem volt de erőssen ugrált az fps szám végig
Azt ez előbb elfelejtettem,hogy nekem is Hd 7770 kártyám van és ha azzal játszottam akkor sem volt szüksége a játéknak 2.5 gb ramnál többre,pedig 8 gb volt a gépbe. Bár ennyire nem értek a memoriákhoz de ha program kimutatja,hogy a max memoria haszálatom / összesen játékkal +win/ egyszer sem volt 4 gb közelébe sem akkor miért kell a 8gb?

(#42) frescho válasza Silentfrog (#41) üzenetére


frescho
addikt

Latod ez egy jo kerdes. En arra jutottam, hogy azert szaggat be, mert ahogy a szigeten korbeloholtunk toltogette az ujabb reszeket. A nagyobb memoriaban a Windows cachelni tudta az adatokat es ezert nem nyult a hattertarhoz, hanem a memoria file cachebol toltott. Raadasul a meres kozben SSD-rol futott a jatek, merevlemez eseten a mertnel is nagyobb lehet a kulonbseg.

https://frescho.hu

(#43) Osynho


Osynho
addikt

Jó teszt!
A processzor "átalakítása" közben a cache-t is letiltottad? Mert abban is van különbség i3, i5, i7 között. A több ram meg ugye dual channelt is jelent, nem csak a mennyiség nőtt (bár nem tudom ez mennyi pluszt jelent)

(#44) neszoljalbe


neszoljalbe
csendes tag

Esetleg ugyan ezt a tesztet az Assassin's creed 3 al nem tudnád megcsinálni ? Híresen CPU ra van írva a játék . Jobban megy az I7-GT555m lapimon mint a C2Q6600-7850 asztalimon :W .

(#45) frescho válasza Osynho (#43) üzenetére


frescho
addikt

Mivel a cache-t nem lehet letiltani, ezert nem. Tehat az i3/5/7 az mindig az i7 ccache mennyisegevel futott, de szerintem ez nem jelent lenyegi kulonbseget. Ha szamitana, akkor ma az ugymond "i3" es a G530 kozott kijott volna. Nem hiszem, hogy a dula channel ennyit szamitana, ezt arra is alapozom, hogy akkor folyamatos lenne a kulonbseg nem pedig periodikusan ismetlodne, ami inkabb az ujabb palyareszek betoltesere utal.

neszoljalbe: Mivel nincs meg a jatek, ezert nem. De nem nagy kunszt, te magad is le tudod merni.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#46) RyanGiggs válasza Silentfrog (#41) üzenetére


RyanGiggs
őstag

Ezt a Ram-os dolgot én sem értem. Monitoroztam a játékot, és én is csak 2.5Gb memória használatot láttam. Akkor meg mit számít hogy 4 vagy 8 Gb van a gépben??!

(#47) neszoljalbe válasza frescho (#45) üzenetére


neszoljalbe
csendes tag

Nincs Celeron procim ezért nemtudom .

(#48) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Köszi a részletes bemutatót, azért megnéztem volna,, ha kcisit megpöckölöd a 4670-est mit változott volna a kép :))

(#49) tDr1v3r válasza Tuco78 (#12) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Konzolon igencsak trágyán fut, már az is jó ha heyenként megvan a 30 FPS... oda én semmiképp se venném meg az FC3-at, az Ubisoft kritikán aluli munkát végzett az ottani porttal.

(#23) Duliee: Nem fogják egyhamar abbahagyni a játékgyártást a jövőbeli legacy platformokra... mindhárom konzolból rengeteget adtak el, simán van annyi kereslet az új játékokra, amit a nagy kiadók ki is fognak szolgálni még évekig a konzolok utódjának megérkezése után.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#50) dragonfx


dragonfx
veterán

valljuk be full hd.t kivéve nincs olyna játék ahova 2012ig ne lenne elég 2 mag....lehet a crysis 3 erre hamar rácáfol de az nem idén lesz. :D

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.