Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Cifu válasza tupuk (#46) üzenetére


Cifu
nagyúr

Tavaly ugye 20 (sikeres) kilövése volt a SpX-nek orbitális pályára. Van még olyan magáncég, amelyik akár csak megközelítette ezt?

Az a 20 valójában 18, és nem nem volt ilyen számú, noha az ArianeSpace mérhető hozzá (az Ariane 5 2 műholdat visz GTO pályára, míg a Falcon 9 csak egyet).

Csak Bezos lépkedi a mikrolépteit iszonyú szorgalmasan, de olyan nagyon szorgalmasan hogy ahogy elnézem nem csökken, hanem nő a távolság a két cég között....

Leírtam, hogy szvsz pont a Blue Origin megjelenése ösztökélhette Muskot arra, hogy a BFR felé nagyobb lépéseket tegyen. A New Glenn az F9 és az FH között van nagyságrendileg, és újrafelhasználható módban repül csak - vagyis olcsóbban vihet fel nagyobb terheket, mint a Falcon Heavy....

Talán pont te írtad (de lehet más?) hogy Musk egyszer már utalt arra hogy egy alap szintű infrastruktúrát ők összedobnak, aztán tényleg vége, de a minimumot megcsinálja.

Ez volt a terv, azóta nincs előrelépés e téren....

Ez a fickó már 20 éves kora óta sikert sikerre halmoz, ráadásul többféle iparágban, az IT-től az autóiparig.

Hátőizé... A SpaceX-et az mentette meg 2007/8-ban, hogy megnyerte a NASA COTS CRS tendert.
A Tesla a mai napig egy nyereséges évet nem hozott, csak a hype eladja a befektetőknek.

Azt sose vitattam el, hogy Musk rohadt ügyes üzletember. Valahogy mindig szerez pénzt, hogy folytassa, de ettől még ez egy kamikaze menet.....

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#52) Cifu válasza schawo (#50) üzenetére


Cifu
nagyúr

Pardon, de az Enyergia mindkét repülése sikeres volt. Az első úton a Poljus műhold irányítórendszerének hibája miatt nem nem állt megfelelő pályára, maga az Enyergia tökéletesen működött...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#53) schawo válasza Cifu (#52) üzenetére


schawo
titán

Akkor rosszul emlékeztem :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#54) gilfoyle


gilfoyle
őstag

Azt ugye tudtátok, hogy meg vagytok vezetve? Lapos a föld bammeg... Az élő videó meg csak CGI...
Még a hold is lapos, és mindenkinek egyedi napja van.
Hihetetlen, hogy ilyen hülyék léteznek. :W

[ Szerkesztve ]

(#55) schawo válasza gilfoyle (#54) üzenetére


schawo
titán

Szerintem sokkal többen rágódnak azon, hogy ilyen hülyék léteznek, mint ahány ilyen hülye létezik. :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#56) gilfoyle válasza schawo (#55) üzenetére


gilfoyle
őstag

És lehülyézi a nem laposföld hívőket, mert a tudás nem náluk van, hagyják magukat megvezetni.
No mindegy. motto

(#57) doc válasza gilfoyle (#54) üzenetére


doc
nagyúr

egyebkent pont azon gondolkodtam, hogy most, hogy ennyire olcso feljuttatni valamit az urbe, a laposfold-hivok igazan osszerakhatnanak egy mikromuholdat, amit 'fillerekbol' felkuldenek, es vegre szinte a sajat szemukkel lathatnak a valosagot

(#58) schawo válasza doc (#57) üzenetére


schawo
titán

Nem jó, mert amíg kikerül a kezükből, addig azbösszeesküvők megbuherálják.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#59) gilfoyle válasza schawo (#58) üzenetére


gilfoyle
őstag

akkor menjenek föl ők, aztán ha kedvük(lehetőségük) van jöjjenek vissza és mondják el mit láttak...

(#60) doc válasza schawo (#58) üzenetére


doc
nagyúr

nyilvan ugy kell csinalni hogy ne lehessen megbuheralni (megfelelo titkositas alkalmazasaval eleve nem lehet meghamisitani az eredmenyt)

(#61) doc válasza gilfoyle (#59) üzenetére


doc
nagyúr

jojjenek vissza? minek? :D csak arra kell figyelni hogy egyszerre az osszeset felkuldjuk

lattam regebben egy kepet, mikor a laposfoldhivok ulnek egy urhajoban jo magas palyan, es szolnak le a kozpontnak hogy
- tenyleg gombolyu, nahat! OK, meggyoztetek. Houston, mehetunk vissza. Houston! HOUSTON!...
:DD

(#62) cinemazealot válasza doc (#61) üzenetére


cinemazealot
addikt

Hasonló képregény, de talán ON, mert Musk is szerepel benne. :D

A cikkért pedig köszönet! :R

[ Szerkesztve ]

(#63) tupuk válasza Cifu (#51) üzenetére


tupuk
aktív tag

Nem értünk egyet továbbra sem pár dolog megítélésében, de annyi baj legyen, nem akarom a vitával terhelni a fórumot, meg téged sem, szép napot :)

(#64) tupuk válasza schawo (#55) üzenetére


tupuk
aktív tag

"Szerintem sokkal többen rágódnak azon, hogy ilyen hülyék léteznek, mint ahány ilyen hülye létezik. :)"

Ezzel nagyon egyetértek, rossz nézni hogy pár holdkóros bolond mekkora hihetetlenül aránytalan, óriási figyelmet tud kiváltani a butaságával. Nem mellesleg egy részüknek talán pont ez volt a valódi célja.

(Amúgy ezeknek eleve nap alapfokú képzés kéne szerintem hanem pszichiáter.)

(#65) akom


akom
senior tag

Epic videó. :C

[ Szerkesztve ]

(#66) schawo válasza akom (#65) üzenetére


schawo
titán

inkább [link], mert ez ugynaz, csak jobb felbontásban :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#67) akom válasza schawo (#66) üzenetére


akom
senior tag

inkább [link] ;)

(#68) schawo válasza akom (#67) üzenetére


schawo
titán

:R

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#69) Teréz Atya


Teréz Atya
senior tag

Ha már Heavy és egy sportkocsiban utazik az űrhajós, senkinek sem ugrott be a Heavy Metal nyitójelenete?

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#70) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Ezt ide:

(#71) opr válasza Malibutomi (#70) üzenetére


opr
veterán

#72 dugø: Ok, megvan, asszem ma kulonosen retard napom lesz. Koszonom! :R

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#73) Szabaka


Szabaka
tag

Azért szép nagy ez a raktér. :)

Ide a kamion is elfért volna :)

Amúgy kaphatunk még valamilyen képet majd a kocsiról, mármint amatőr, vagy nem amatőr csillagászok megtalálhatják? Vagy ahhoz nagyon kicsi?

Ami nem oldódik meg magától, azzal nem érdemes foglalkozni.

(#74) Cifu válasza Szabaka (#73) üzenetére


Cifu
nagyúr

Így hirtelen kettő:

Virtualscope.eu

Elecnor-Deimos:

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#75) Szabaka válasza Cifu (#74) üzenetére


Szabaka
tag

Hát a "Don't panic" felirat nem látszik rajta, szóval nem győztél meg :P :DD

De köszönöm! Szuper!

Majd a John Webb telescoppal levadásszák biztosan :) nyilván ilyen céllal küldik fel :)

Ami nem oldódik meg magától, azzal nem érdemes foglalkozni.

(#76) schawo válasza Szabaka (#75) üzenetére


schawo
titán

A John Webbel biztos nem, mert az inforvörös tartományt látja, a Tesla meg nem igazán fog infravörösben sugározni. :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#77) Szabaka válasza schawo (#76) üzenetére


Szabaka
tag

Jó, de a szkafanderben ülő Jeff Bezos? :D

Ami nem oldódik meg magától, azzal nem érdemes foglalkozni.

(#78) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

"Az autóban elhelyezték Isaac Asimov Alapítvány regényciklusát tartalmazó lézerlemezt, és egy plakettet, amire hatezer Spacex-alkalmazott nevét gravírozták.": mostantól elég macerás lesz a spacex-nél a leépítés...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#79) apatyas válasza bambano (#78) üzenetére


apatyas
Korrektor

Na igen, náluk elég jól sikerült a Hól of Fém.

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#80) moleculez


moleculez
veterán

'csába, énneg a Holdon vettem telket, ezek meg a Marsra járnak...

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#81) bbdzyx


bbdzyx
senior tag

Kitűnő és nagyon informatív írás, akárcsak csak a korábbi bejegyzéseid és hsz-eid a témát illetően! :R

“Going outside is highly overrated.” ― Ernest Cline, Ready Player One

(#82) 2xar válasza Cifu (#43) üzenetére


2xar
tag

Nem a Mars a fő projekt. Ha az lenne, akkor a Red Dragont megvalósították volna....

Miért, mi a cél? Én úgy emlékeztem Musknak az állandó Mars-bázis a fő célja, többi projekt csak azért van, hogy az ehhez szükséges pénzt előállítsa.

(#83) Cifu válasza 2xar (#82) üzenetére


Cifu
nagyúr

Yepp, de per pillanat nem tudja még a BFR-re fordítani a figyelmét, noha folyton azt hangoztatja, hogy most már az lesz a prioritás...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#84) electrodoki


electrodoki
aktív tag

Oszt akkó' mostan mit szólnak a flat tardok? :D

[ Szerkesztve ]

"A lét határozza meg a tudatot! Ha megiszom a lét, elszáll a tudat!" /Hofi Géza/

(#85) apatyas válasza electrodoki (#84) üzenetére


apatyas
Korrektor

Nem az értelemmel vitatkozol, szóval hagyd a picsába. Értelmes embert meg lehet győzni azzal, hogy a déli féltekén északon van a Nap. Náluk a mantra ott kezdődik, hogy neked hazudnak a Földről.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#86) dabadab válasza electrodoki (#84) üzenetére


dabadab
titán

Ők megtalálták az eredeti, még nem fotosoppolt képet:

DRM is theft

(#87) electrodoki válasza dabadab (#86) üzenetére


electrodoki
aktív tag

:DD :DD AZAZ :D

"A lét határozza meg a tudatot! Ha megiszom a lét, elszáll a tudat!" /Hofi Géza/

(#88) BatchMan


BatchMan
senior tag

Dolák-Saly Róbert
február 10., 12:11 ·

Anti-foháX: SpaceX

Könyörgöm, forduljunk vissza,
amíg a nadrágom tiszta!
Mit csináljak itt, az égen,
meggondótam magam régen.

Azt ígérték, boldog leszek,
Teslával egy kört, ha teszek.
Nem mondták, hogy mekkora kör,
nincsen nálam nagyobb ökör.

Nem akartam űrbe menni,
tessék má’ valamit tenni!
Kocsmában, ha most lehetnék,
fröccs helyett levegőt vennék.

Fújják le az utat hamar,
találjon meg má’ egy radar!
Érjen véget az út máma,
érdeklődés hiányába’.

(#89) electrodoki válasza BatchMan (#88) üzenetére


electrodoki
aktív tag

Ezen amúgy nevetni kéne?

"A lét határozza meg a tudatot! Ha megiszom a lét, elszáll a tudat!" /Hofi Géza/

(#90) BatchMan válasza electrodoki (#89) üzenetére


BatchMan
senior tag

Nekem tetszik. Gondoltam felteszem 88. hozzászólásként, aki eddig eljutott, talán másnak is tetszik.
Vers. DSR szemmel láthatóan nem rajong az egészért, de megérintette őt is.
Nevetni nem kell, az szubjektív opció.

(#91) apatyas válasza BatchMan (#90) üzenetére


apatyas
Korrektor

Nekem tetszett, bár én ki nem szállnék egy ekkora buliból.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#92) dabadab válasza BatchMan (#90) üzenetére


dabadab
titán

"DSR szemmel láthatóan nem rajong az egészért, de megérintette őt is."

Nekem ez nem jutott eszembe, inkább csak a másik nézőpont, kb. mint az xkcd marsroveres kockái (és Randall Munroe egyértelműen rajongott azért a projektért): [link]

DRM is theft

(#94) tupuk


tupuk
aktív tag

Hátha érdekel valakit:

http://www.weeklystandard.com/what-the-spacex-success-means-for-the-moon-mars-and-more/article/2011632

Gondolatkísérlet Robert Zubrintól hogy hová lehetne menni a FH-vel, egy Holdbázis mellett ír egy kétfős Mars-expedícióról is, másfél év ott-tartózkodással, 3 FH-t felhasználva. Nekem tetszik az ötlet, gyorsabban haladnánk, de gondolom nincs sok realitása.

(#95) Cifu válasza tupuk (#94) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nem akarom szegény Zubrint bántani, mert amúgy innovatív és okos megoldásokkal rukkol elő a terveiben, de...

-"demonstrating a capacity to lift 60 tons to low Earth orbit" Csakhogy semmi ilyet nem demonstrált az FH. Sőt, mivel ugye régebbi Core modulokból épült fel, így valójában jóval alacsonyabb a teherbírása, mint a propagált 63,8 tonna - arra a Block 5. változatú Core modulokkal lesz képes. A Block 5. pedig még sose repült (pár hónap múlva fog).

-"And, to cap it all, the launch vehicle is three quarters reusable." Nem igaz. Három opció van,

@LEO:
3 Core modul visszahozása: ~25 tonna
2 Core modul visszahozása: ~55 tonna (ha igaz Musk állítása)
Egyszer használatos: 63,8 tonna

-Nem tesz említést róla, hogy az FH tesztindítás után kinyilatkoztatásra került, hogy a korábban belengetett kereskedelmi Hold-megkerülő Dragon v2 repülésből nem lesz semmi - a Falcon Heavy-t nem akarják emberes repülésre engedélyeztetni. Így a Marsra se fog senkit vinni....

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#96) schawo válasza Cifu (#95) üzenetére


schawo
titán

Falcon Heavy-t nem akarják emberes repülésre engedélyeztetni. Így a Marsra se fog senkit vinni....
Állítólag a BFR-rel olyan jól állnak, hogy nem érti meg ezzel bohóckodni. Meglátjuk.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#97) Cifu válasza schawo (#96) üzenetére


Cifu
nagyúr

Egyfelől üdvös, másfelől kínos.

Van egy rakéta, amely egy-két éven belül valóban használható lenne emberes Mars-repülésekre Dragon v2-vel, vagy akár Orionnal is, miközben ugye a nem is arany, de gyémánt-áron készülő SLS indítását most csúsztatták tovább 2020-ra.

Csak éppen a SpaceX maga nem fogja / nem tudja ezt finanszírozni, a NASA keze pedig oda van béklyózva az SLS / Orion pároshoz, tehát ő sem fogja kifizetni ezt.

Szóval roppant kínos, hogy azt a pénzt, amit az elkövetkezendő években az SLS-re költik, abból akár egy Mars-missziót is össze lehetne szvsz. hozni...

Hogy miért üdvös?

Mert a BFR/S egy hosszú lépéssel az FH előtt jár(na). Teljesen újrafelhasználható rendszer....

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#98) Cadal


Cadal
őstag

Talán nem zavar senkit, ha belinkelek ide egy videót a "hogyan készülnek a rakétakilövésről a videó felvételek" témakörben.

How does SpaceX get these amazing camera shots?

(#99) apatyas válasza Cifu (#97) üzenetére


apatyas
Korrektor

Tök jó a BFR, de nem értem, hogy mitől lenne gazdaságosabb. Azzal az esettel összevetve, hogy visszahozzák a FH darabjait. Bazinagy egydarab raketta, aminek a teljes terhét fel kell emelni odáig, ahol leválik róla a teteje. Míg a FH-nél a boosterek mennek amíg mennek és utána még gyorsít tovább a középső alsó fokozat.
Elismerem, nem értek hozzá, de nem érzem hogy miért lenne jobb.
Hacsak úgy nem, hogy teljesen más kategória, és a teherbírása jóval nagyobb teljes újrafelhasználással, mint a FH, így a felvitt tömeg/üzemanyag+indítási költsége jobbra jön ki (azért /üzemanyag, mert a vasat újrahasználnák)
Szóval, a kisebb multiblokk megközelítést nem érzem hogy legyőzné a nagy monolitikus design, de ez legyen az én bajom.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#100) Cifu válasza apatyas (#99) üzenetére


Cifu
nagyúr

A Falcon 9 és a Falcon Heavy esetében a második fokozat (ami a Core fokozatok után jön) egyaránt elveszik. Nincs is mód arra, hogy visszahozzák. Márpedig az a Falcon 9 ~60 millió dolláros árának nagyjából a harmada egymagában. Ezt a részt pedig pótolni kell minden indítás után.

Jelenleg az áramvonalazó kúp visszaszerzésével próbálkoznak még, az cirka 5 millió dollár, ha elveszik.

A BFR/S esetében minden visszatér, tehát "csak" az üzemanyag és a járulékos költségek vannak, de nem kell (elméletben) semmit sem újra legyárta a következő indításhoz.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.