Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#23) battag válasza vadkörte (#18) üzenetére


battag
aktív tag

"A Fairphone 4 sajnos elhagyta a 3,5 milliméteres jack csatlakozót" -> ez szerintem pont a fairphone-tól nem fair...

"A készülék Android 11-es rendszerrel mutatkozott be tavaly októberben, viszont két főverziót isti biztire megígért a gyártó, a biztonsági frissítések pedig 2025-ig érkeznek majd." -> oké, oké, de milyen gyakorisággal? Ha évente egyszer kap friss security patch-et, akkor az pont nem ér semmit. Kézzel fogható ígéret az lenne, hogy 3 évig havi gyakorisággal, utána egy évig negyedéves, majd újabb egy évig féléves gyakorisággal kap patcheket. (ezzel nem azt akarom mondani, hogy az ötödik évben nem lenne kívánatos a havi patchelés).

"2015-ben bemutatott Fairphone 2 például nemsokára megkapja az Android 10-et [...] tíz hónap volt optimalizálni a 10-es rendszert" -> ez a meló szerintem csak akkor ér bármit is, ha a rendszeres security patcheket is biztosítják hozzá. Vagy lehet épp az volt az oka a 10-esre váltásnak, mert a 8-as droidra már nem érkeznek patchek sem? Ha mégis érkeznek, akkor szerintem egy nem létező igényt próbáltak kielégíteni, aki még mindig Fairphone 2-t használt, az szerintem többre értékeli az állandóságot (és az esetlegesen azóta is érkező patch-eket) mint pár új 10-es feature-t.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.