Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Viktoár


Viktoár
addikt

Igazi "handmade" cucc. :D Itt-ott látszik is rajta de ettől egyedi.A "végeredmény" viszont tetszetős. :C Grat!

Üdv:Viktor

(#2) Toi-Toi


Toi-Toi
tag

UP+++ :C :C :C

Grat! Jól néz ki, de hány kilo? :Y

Jó a config-od, nekem is ilyen cucc dübörög :DD

Toi-Toi - ( Telefonszám adatlapon...! )

(#3) Hisztogram


Hisztogram
aktív tag

Like

////////////////////////////////////////////////////// HP //////////////////////////////////////////////////////

(#4) joecontra


joecontra
addikt

Szeretem olvasni az ilyen barkács cikkeket. A meló és a cikk is jó lett. :K

Üdv,
J

(#5) dzsennifer


dzsennifer
csendes tag

jó jó, de a végére kéne pár kép az elkészült házról.

Dzsenni from the blokk... Be happy!

(#6) raper válasza dzsennifer (#5) üzenetére


raper
senior tag

Tényleg jó lenne látni több oldalról is a kész házat. :)

(#7) Hisztogram válasza raper (#6) üzenetére


Hisztogram
aktív tag

biztos nincs rá építési engedély, s fél a kerületi jegyzőtől

más: hol lehet ilyen fém szereleőszettet venni értelmes áron? az olcsóbb kis csomagok is több ezerbe kerülnek, agy tisztességes doboz pedig 6-8-10k, ami egy vicc.

[ Szerkesztve ]

////////////////////////////////////////////////////// HP //////////////////////////////////////////////////////

(#8) JanFe


JanFe
aktív tag

Tetszik :)

"There is nothing permanent except change"

(#9) kiskaktusz


kiskaktusz
addikt

Jó cucc lett,csa több képet kellett volna beilleszteni :)

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#10) blasko92


blasko92
őstag

Köszönöm szépen mindenkinek! :R
Nem egy kiállításra készült darab lett, de a körülményekhez képest én is meg vagyok vele elégedve.

A ház súlya teljesen összeszerelve 15-20kg lehet, még nem mértem le.

Hisztogram a reszelőket (ráspolyokat) a Pr@ktikerben vettem pár száz forintért (nem is érnek sokkal többet). Érdemesebb minőségibb szerszámokat venni drágábban. Egyébként a legtöbb barkácsboltban be lehet szerezni őket.

Készítek még képeket, és feltöltöm őket az albumba, csak sajnos telefonnal nem tudok jó fényképet készíteni. Megpróbálok szerezni egy digitális fényképezőt, és azzal lőni párat :R

(#11) FlekkeN


FlekkeN
aktív tag

Nagyon durva a ház tetszik!
Ez az ecsetes festés nagyon megadja a barkács hangulatot. Szerintem jó hogy nem a sprayt választottad, mert akkor jobban le kellett volna csiszolni.

[ Szerkesztve ]

(#12) FatalEror


FatalEror
addikt

Na ez tényleg szép lett ez amolyan igazi házibarkács itt-ott nem teljesen tökéletes,de ettől egyedi a ház,de biztos nem könnyű,mert a bútorlap egy nehéz dög :K

HardCore is my LifeStyle

(#13) mongo


mongo
csendes tag

Szerintem ugyan csak jó lett, nem csak kinézetre, hanem funkcionalitásra is, jól ki lett találva az elrendezés. Köszönöm, hogy megemlítettél. :) :R (egyébként, ha vannak akik hasonló tervekben gondolkodnak, azoknak is szívesen vállalok beszerzést és megmunkálást :C )

[ Szerkesztve ]

(#14) Hisztogram válasza blasko92 (#10) üzenetére


Hisztogram
aktív tag

köszi, nem aggódsz hogy a filc gyűjti majd a port?

////////////////////////////////////////////////////// HP //////////////////////////////////////////////////////

(#15) Rycki


Rycki
csendes tag

Gratula, jól néz ki. Mennyi minden alkalmas egy számítógép háznak :D
És a [led szalag] is sokat dob az összképben. :C
Nagyon jó lett :)) És köszi hogy megemlítettél :B

[ Szerkesztve ]

(#16) Bari válasza blasko92 (#10) üzenetére


Bari
Modder

Grat, igazi pofás 'kis' házibarkács házikó :D
Nagyon tetszik az elején a kivágás és az oldallap, a led szalagok is sokat dobnak a végeredményen.

A teljesen kész végeredményről majd tehetnél még fel képeket.

Használd egészséggel.

Üdv: Bari

(#17) pschio válasza dzsennifer (#5) üzenetére


pschio
őstag

pont ezt akartam írni én is!

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#18) Met


Met
nagyúr

Legközelebb ecset helyett használhatsz szivacshengert :K

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#19) Destructo


Destructo
aktív tag

Nagyon jól sikerült!Gratulálok!:):) ;) ;)

(#20) x_o_n


x_o_n
veterán

nagyon jópofa,de legközelebb mestertapasz helyett két komponensü autós gittet lenne érdemes használni:)
festékböl meg ugyanezt de az akril változatot.
amugy nagyon király lett:)

[ Szerkesztve ]

(#21) blasko92


blasko92
őstag

Köszönöm mindenkinek! Jó látni, hogy nem csak nekem tetszik. :)

Hisztogram mivel a gépben vízhűtés lesz, és az alaplap egy külön elzárt részen van, ezért csak középen van egy ventilátor, ami fújja be a levegőt azért, hogy az alaplapról és a többi elektromos részről eltávolítsa a meleget, így nem kerül be sok por.
A hűtés portalanításánál megejthető a filcréteg porszívózása is. :)

Bari Köszönöm az elismerést! :R Amit sikerül befejeznem a házat csinálok új képeket (plexizés, rács az előlapba és az oldallapba, egyes részek fehérre festése), addigra talán sikerül normális képet csináló fényképezőt szereznem.

x_o_n nálam első, és legfontosabb szempont az alacsony költségvetés volt, ezért választottam az olcsóbb Mestertapaszt. Tudom, a két komponensűvel szebb felületet tudtam volna csinálni :K

(#22) sekli


sekli
addikt

"Fából vaskarika vol. I Ha nem is vaskarikát, de..." ...nem is fából... :DDD

Amúgy jó. :)

(#23) pckownz


pckownz
senior tag

Húúúú Bazsika. Sok a szabadidőd... Szép "vas" lett :C :DDD

Pocc

(#24) blasko92 válasza sekli (#22) üzenetére


blasko92
őstag

:P

Gondolkoztam fenyőfa alapanyagon, és azt szépen lekezelni, de nálam az nem illett volna bele a gépes összképbe :)

pckownz :R
Az építkezésre fordított időt inkább töltöttem volna a kocsmában? :DDD

(#25) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Jó lett a cucc :) Én nem mertem bútorlapból csinálni még, mert itthon nem tudom kivágni őket.
A festéshez nem lett volna jobb egy festékszóró? Szebb felületet ad.

Mutogatni való hater díszpinty

(#26) blasko92 válasza hcl (#25) üzenetére


blasko92
őstag

De jobb lett volna a festékszóró, csak abból minimum 4 dobozzal meg kellett volna vennem, ami ehhez a festékhez képest 3x-os ár lett volna.

Valamint a lakásban ennyit fújni nem lett volna túl egészséges :)

A legjobb az lett volna, ha egy festőműhelyben le tudom festeni.

/túl sok a volna.../

(#27) pckownz válasza blasko92 (#24) üzenetére


pckownz
senior tag

q6600 árából már kijön pár méter fröccs :DDD

(#28) taaz


taaz
aktív tag

Grat a munkához.
Le a kalappal, h bent a lakásban dolgozgatsz. Én is sokszor ilyen körülmények között kénytelen vagyok melozni, átérzem a problémát . :DDD
Mostanába kiszorultam a fürdöszobába furni faragni, forrasztgatni .......

[ Szerkesztve ]

(#29) blasko92 válasza pckownz (#27) üzenetére


blasko92
őstag

Azok a jó kis 450ft/kancsó fröccsös árak.... :)) Főleg a Pokol pub-os fröccs :D

taaz Köszönöm! Néha jó lenne egy kisebb műhely.

[ Szerkesztve ]

(#30) Kiki18


Kiki18
őstag

Minden tiszteletem az építő /tervező kisiparosé. :K

Tetszik a ház, és az elképzelésed és külön tetszett az,hogy bevállaltad a kézzel festést is!Kiváncsi voltam a képekre,hogy milyen is lett kinézetre,de őszintén,meglepően jól sikerült! :D

És persze különdíj,mert teljesen az alapoktól kezdted csinálni. :K

(#31) ftc


ftc
nagyúr

az alaplapi tálca össze van kötve vmilyen módon a táppal? érsd drót vagy mással?

(#32) blasko92 válasza ftc (#31) üzenetére


blasko92
őstag

Nem, nincsenek összekötve.

Kiki18 :R

(#33) Gude


Gude
senior tag

Ügyes munka!Gratula :C

Ha leöltétek az utólsó vadat,ha kivágtátok az utólsó fát,ha megmérgeztétek az utolsó folyót,majd rájöttök,hogy a pénzt nem lehet megenni. -indián mondás-

(#34) imibogyo válasza Gude (#33) üzenetére


imibogyo
veterán

Bár nekünk topik-lakóknak már nem újdonság, de itt is gratulálok hozzá. Sokkal minőségibb (talán a befejezettebb jobb szó), mint amit én csináltam. :C :R

(#35) XtremLor


XtremLor
őstag

Gratulalok a vegeredmenyhez nekem tetszik, par munkaorat bele kellet olni :R
Ezeknek a fa kuckoknak megvan a maga feelingje, igaz nem hiaba csinaljak lemezbol a hazakat, megis egy adott terben elkell ismerni masabbul nez ki a fem es a termeszetes fa :K

[ Szerkesztve ]

"Legen...Wait for it...Dary"

(#36) Hisztogram


Hisztogram
aktív tag

Ha leverem a lambériát, biztos csinálok belőle egy házat:D

////////////////////////////////////////////////////// HP //////////////////////////////////////////////////////

(#37) Tibor_560sec


Tibor_560sec
aktív tag

Tetszik
Gondolom meg mindig festekszag van ? :D

Ne játszd el a bizalmad , főleg előttem !™

(#38) blasko92


blasko92
őstag

Köszönöm mindenkinek az elismeréseket :R

A festékszag már szerencsére teljesen eltűnt a sok szellőztetéstől. :)

Remélem ezzel a kis írásommal jól szemléltettem, hogy a legalapvetőbb szerszámokkal, alacsony költségvetésből is lehet egyedi dolgot alkotni, és sokan bátorságot merítenek belőle :B

(#39) shaft72


shaft72
tag

Legközelebbi munkádhoz ajánlom a natúr MDF lapot, az könnyebb, és jóval könnyebben is csiszolható, megmunkálható, festhető... Van belőle ilyen benútolt változat is, amit akár hajlítani is lehet --> ívek! Összeillesztéshez használj csavarokat, amiket besüllyesztesz, és a fejüket a már említett Möster tapasszal behúzod. Festésnél ezt a taknyolós mázolást felejsd el, soha nem fogsz szép felületet kapni. Csak porfestés, utána visszacsiszolás egyre finomabb csiszolópapírral (600-tól 2000-ig). A belső térre alkalmazott padlófilc viszont kifejezetten tetszett. Mindenesetre díjazom a barkács kedvedet és látom hogy van tehetséged a dolgokhoz, tehát csak így tovább!

(#40) blasko92 válasza shaft72 (#39) üzenetére


blasko92
őstag

Azt hiszem a legközelebbi munkámnál már nem fog közbeszólni a pénz, és a munkakörnyezet sem, és az már nem fából fog készülni.

Az asztalos szakmához nincs semmi közöm, bár párszor végeztem már ilyesmi munkát (konyhabútor, szekrénysor, stb...), én inkább a fémekkel vagyok barátságban :)

Azért nem akartam megfúrni, és úgy összecsavarozni, mert féltem, hogy szétnyílik a bútorlap. Ugye ha mozgatom a gépházat, akkor feszülhet a szerkezet.
Otthon van hozzá csapom, és a csapoláshoz szükséges fúrósablon (tökéletesen merőlegesen lehet vele fúrni, és a könnyű összeillesztéshez adott távolságonként lehet vele furatokat csinálni), de ilyesmi itt most nem állt rendelkezésemre.

A festés tudom, hogy nem lett szép. Tervezem is ezt a felületet felcsiszolni, hogy a felületi egyenletlenséget eltüntetni.

[ Szerkesztve ]

(#41) Amacs


Amacs
aktív tag

Szép is, egyedi is!
Csak gratulálni lehet a készítőnek, a bejegyzésért pedig egy köszönet! :)

(#42) Psychopeti


Psychopeti
senior tag

Gratula nagyon fa**án néz ki :U

Kend azt hiszi ez csak úgy van, hogy befogjuk a kancát a szekér elé, és gyi te szürke???

(#43) redbull86


redbull86
aktív tag

Gratula részemről is,.. Sok munka volt vele :))
a Kész állapotról tehettél volna több képet is ki,.. bár lehet én vagyok a vak hogy nem néztem még az albumot! :)))

Asrock fatality b250 I7-7700T 16Gb 2400Mhz GTX 1060 6Gb Be quiet Shadow rock 2

(#44) redbull86


redbull86
aktív tag

Sorry ! :D Ott találtam még több képet! :)) THX

Asrock fatality b250 I7-7700T 16Gb 2400Mhz GTX 1060 6Gb Be quiet Shadow rock 2

(#45) izriot


izriot
tag

Bocs, de olyan, hogy "szabályzó" nincs a magyarban, csak szabályozó. Úgy látom a ph-n ezt nagyon sokan elrontják. A másik tipikus még az akkumulátor, meg is lepődtem a másik logoutos cikken, hogy jól írta a tag : )
A gépház nagyon tetszik, jó lett, gratula!

(#46) Sokee


Sokee
aktív tag

Vártam a végét mit hozol ki belőle, meglepően tetszetős kis kuckó lett! :C

(#47) hcl válasza blasko92 (#26) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, nekem is ilyen bajaim voltak a lakás ajtajaival :D
Na meg ne jutott eszembe. Tuti megoldás a lakkhenger. Szép felületet ad, és óccó.

Mutogatni való hater díszpinty

(#48) randras


randras
veterán

Akkor mér inkább fém faház lehetett volna a címe! ;]

(#49) lorcsi


lorcsi
veterán

elég érdekesen néz ki..

(#50) waterdragon1


waterdragon1
tag

Nagyon tetszetős lett és OLCSÓ + egyedi gratulálok hozzá !!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.