Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sethdobaloah


Sethdobaloah
senior tag

Humánus persze... kivéve, ha úgy jársz mint én. 2 napig semmi kapás, legközelebb 2 hét múlva már csak a mumifikálódott tetemmel találkoztam.
Mondjuk hosszú távon az egér nem a csapdától tűnt el, hanem a felújítás közbeni élettér hiányától :)

...csak én vagyok helikopter?

(#2) sonar


sonar
addikt

Azért én itt némi ellentmondást érzek.
Macska jó volna, de nem engedték és vmi humánus megoldást kerestél... :N

Egyébként a ragasztós csapdákat ajánlom ;) azok össze szednek mindent.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#3) Lauda


Lauda
félisten

Szia!

Tenyleg humanusabb megoldas, mint ragasztozni vagy merget kitenni, azonban szerintem ertelme nincsen azon kivull, hogy jo moka ezt osszerakni es nezni, hogy bent a kiseger. ;) Nalam is szoktak lenni csaladiban, a garazsban meg patkanyok kozben. Volt hogy leszedtem az egeret a ragasztorol es probaltam lemosni a szorerol a ragasztot, azonban nem sikerult es egyebkent is elpusztult, valoszinu a sok erolkodestol es stresszelestol. Ok nagyon szapora allatok, borzalmas mennyisegu egyed szuletik, ezert nehez oket kiirtani. A mereg azert hatasosabb mert igy az ottani populacio tagjai hullanak es van ra esely, hogy idovel megszunik az eger jelenlete. :)

Ha az eger nem megy a kihelyezett mereg kozelebe, akkor valoszinu nem jo helyre van kihelyezve. Amugy ilyen helyen a ragaszto a legjobb, mert egybol meg is van a rosszasag.

[ Szerkesztve ]

(#4) F_Gergely válasza sonar (#2) üzenetére


F_Gergely
őstag

Macska nyilván párat elfog de utána megszűnik az egér mint olyan. Volt munkahelyemen szintén hatalmas telephely, ott minden épületnek volt saját macskája :)

Lehetett volna kirakni hagyományos egérfogót is de én nem akarok elpusztult egeret látni.

Az hogy telephelyen van kevésbé zavar, az irodában ne legyen, mert szétrág mindent, meg potyogtat az asztalomra. Ekkora területen egyébként nem lehet megszüntetni, még egér méreggel sem, végleges megoldás csak a macska lenne. Rengeteg a zöld, az olyan terület amit nem naponta használunk és nagy az alapterület is (több km x több km)

(#5) #20655360


#20655360
törölt tag

A világ legundorítóbb teremtményei. Össze pisálnak/szarnak mindent, büdösek, megrágják a dolgokat, betegségeket hordoznak.
Az meg hogy még az asztalra is felmegy, kemény. Én itt már nem gondolkoznék humánus megoldásokban, inkább arra hogy minél hamarabb eltűnjenek, bármilyen módszerrel is.

Egy macska tényleg jó, megoldás lehet. Viszont az is csak akkor fogja meg, ha nagyon éhes. (közbe meg iszonyatosan megkínozza - a miénk fél órát játszott vele, utána meg leharapta a fejét ;] )

Én amikor volt egér, beletereltem őket egy, a helység sarkába helyezett konzerves dobozba. Gyorsan megvan. Nyilván ha a helység tele van cuccal, akkor nem az igazi. Buta kis állatok, nem nehéz egy seprűnyéllel stb. levadászni őket am. Viszont, megértem, mert én se szívesen gyilkolok. :(

(#6) F_Gergely válasza #20655360 (#5) üzenetére


F_Gergely
őstag

Én kedvelem a rágcsálókat, tartottam otthon hörcsögöt, degut, csincsillát, ugróegeret, futóegeret.
Nincs velük bajom, sőt csincsillát simán be tudtam tanítani hogy ne rágjon szét semmit a lakásban - szabadon mászkáltak.
Macska ha ilyen "céges" az megeszi mert ugyan olyan étel neki, nameg vadász ösztön. De pl otthoni macskánk, az megette de a belsőséget nem. Azt mindig otthagyta.... Mostani macskám meg csak benti macskák :)

Ha irodán kívül van egér nem zavar, de irodában helye nincs.

(#7) ncc1701 válasza #20655360 (#5) üzenetére


ncc1701
veterán

Tévedsz, a macska akkor is megfoja, ha nem éhes, mert szeret játszani. Nálunk otthon van 2 macsek, kijárósak, azok mindenre rámozdulnak, ami mozog, született ragadozók, nem meglepő. De csak kinyírják őket, utána hazajönnek enni. :)

(#8) shteer


shteer
titán

Ha van hova elvinni tényleg humánus.

Egyéb módja nem igazán van, macska se az bár hatékony.

..szerintem jónak tűnik

(#9) F_Gergely válasza ncc1701 (#7) üzenetére


F_Gergely
őstag

Volt olyan macskánk, (kijárós) elkapta az egeret, de a belsőséget nem szerette, megette az egeret de a farkát meg a belsőséget mindig otthagyta. :DDD

(#10) potyautas


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Virágcserép leborítva, befelé fordított fél dióval feltámasztva. Már csak egy lap kell alá, amivel együtt ki lehet vinni a szabadba. A ragasztós megoldásnál bármi más humánusabb.

(#11) F_Gergely válasza potyautas (#10) üzenetére


F_Gergely
őstag

először mi is ezzel próbálkoztunk, csak valószínűleg kollégám nagyon kívülre tette a diót mert másnapra mindig üres volt, tehát kilopta a diót. De ez a műanyag flakonos dolog nekem tetszik, meg legalább én sem unatkozom :D

(#12) #20655360 válasza ncc1701 (#7) üzenetére


#20655360
törölt tag

Akkor csak az enyém ilyen béna? :) Pl. levittem a pincébe, pont ott fut az egér. Ránézett, utána meg rám és elment. :) Mondjuk ez egy dagadt, lusta disznó macska.

(#13) Shinjike87 válasza #20655360 (#12) üzenetére


Shinjike87
aktív tag

Valószínű, mienk remeg, ha egérszagot érez, a morzsolt kukoricakupac közelében ha turkálunk, addig ott ül, nyalja a pofáját, hátha előbukkan egy egér.

(#14) F_Gergely válasza Shinjike87 (#13) üzenetére


F_Gergely
őstag

Verszemet kap a macska :DDD

(#15) Kalandor


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Túl bonyolult és romlékony, ez ezerszer egyszerűbb.

(#16) Lauda válasza Kalandor (#15) üzenetére


Lauda
félisten

:D :R Milyen nagy fule van! :DD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.