Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ldave


ldave
félisten

Várjuk, jól elverem majd benne Vettel-t :)

A Slime draws near! Command?

(#2) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Várható lesz ebben a részben végre valami normális törésmodell, vagy megint csak egy újabb prém lesz?

Motion_Blur
Zsírság....

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#3) Motion_Blur válasza Dr. Romano (#2) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Utóbbi.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#4) kengyel


kengyel
nagyúr

Várjuk :K

kengyel

(#5) varmi2


varmi2
nagyúr

Van valami infó arról, hogy milyen motorra épül? Ha ugyan arra mint az előző kettő, akkor nem kell cserélni a videokártyámat.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#6) Ipszilon


Ipszilon
csendes tag

Egy F1-es játékban nekem nem a törésmodell a sarkalatos pont :D

Remélhetőleg nem kezdik el ennek is tovább butítani a fizikáját a Grid 2-höz és Dirt Showdown-hoz hasonlóan.

(#7) wolfman válasza Dr. Romano (#2) üzenetére


wolfman
veterán

Várható lesz ebben a részben végre valami normális törésmodell, vagy megint csak egy újabb prém lesz?

Az biztos ha Pirelli gumijaid lesznek a kocsin, akkor véletlenszerűen durranni fog a jobb hásó. :)

[ Szerkesztve ]

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#8) ldave válasza varmi2 (#5) üzenetére


ldave
félisten

Szerintem a GRID 2 motorját fogja használni.

A Slime draws near! Command?

(#9) Balu12


Balu12
csendes tag

Nem az én műfajok de azért kíváncsi vagyok rá

Haswell hőproblémáinak megoldása: http://logout.hu/bejegyzes/balu12/haswell_hoproblemainak_megoldasa/hsz_1-50.html

(#10) varmi2 válasza ldave (#8) üzenetére


varmi2
nagyúr

Az abból a szempontból jó, hogy végre előre lépnek, rossz, hogy lehet, hogy cserélni kell a videokártyát, ha nem fogja bírni.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#11) putti


putti
aktív tag

Az F1GP4 óta, a grafikát kivétel, nem tudtak olyan jó játékélményt varázsolni számomra, pedig hatalmas lenne. Persze kinek mi tetszik.

(#12) Steve1207 válasza Dr. Romano (#2) üzenetére


Steve1207
veterán

Szerintem nem volt ezekkel gond, tény, hogy csak frissítés szinte, de jókat játszok a 12-vel. Szerintem most több minden frissül, lassan kiforr az egész.

Grid2 engine? Felőlem jöhet, de azt ne vegyék át, hogy kilöknek egyből, ha kicsit melléjük megyek :D

.

(#13) GeryFlash


GeryFlash
veterán

A grid 2 motor kb ugyanaz a szint mint az f1 2012, szal valszeg ugyanaz az elavult ego enginere épül a játék mint eddig mindig, remélem előhúznak már vmi újat a codemastersmél a következő generációra. Ez egy így egy dlct ér meg kb, nagyobb lehúzás mint a fifa...

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#14) Abu85 válasza GeryFlash (#13) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Fura ezt az elavult szót használni. Az EGO motor legújabb verziója használja a piac legmodernebb leképzőjét. Nem egy fejlesztőcsapat erre fog átállni a jövőben. Például a Witcher 3-hoz is ilyet használnak majd. Az EGO technikailag a piac egyik legfejlettebb motorja.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#15) GeryFlash válasza Abu85 (#14) üzenetére


GeryFlash
veterán

Nem tudom, szerintem 2007-2008-ban nagy durranás volt a Griddel, de azóta azt látom, hogy 5 év alatt nem sokat fejlődött. Biztos a régi konzolok is visszafogják, de szerintem nem ennyire, egy nfs runba szebbek a textúrák.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#16) Abu85 válasza GeryFlash (#15) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ha valami fejlődés, akkor ez az:

Az EGO motor leképzője a leggyorsabb deferred leképzőhöz képest is gyorsabb 4xMSAA mellett. Ráadásul lényegesen. Pár éve azt sem tudtuk elképzelni, hogy a deferred leképző közelébe lehet érni sok fényforrásnál forward leképzővel, a Codemasters pedig annyira újított, hogy le is verték a deferred leképzőket.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#17) Syz


Syz
senior tag

Ha azokat a játékbeli butaságokat kijavítják amit a 2012-ben elkövettek akkor már is ezerszer jobb lesz a játék.Grafikailag szerintem nincs probléma,szép volt eddig is ez a sorozat és ráadásul nem is kér igazán nagy hardvert cserébe úgyhogy a low gépeken is szépen elkocogott de az idióta gumicserés dologgal jól elcseszték az előző részt..Na meg tegyük hozzá gyorsan hogy 12 patch jött ki hozzá és azzal lett már élvezhető a játék úgyhogy van még mit fejlődni :)

"Egy nap 24 órából áll..egy rekeszben 24 db sör van..Ez nem lehet véletlen!

(#18) GeryFlash válasza Abu85 (#16) üzenetére


GeryFlash
veterán

Akkor csak az f1 készítők nem hoznak belőle mindent? Vagy a konzolok fogják vissza? ha megnézem a 2008as f1-et és a 2012-est, ugyan van fejlődés, de nem 4 évnyi...Ha a grafikán nem javítanak akkor legalább fizikán, egy rFactor szintű dolog nem lenne rossz. Azt meg tartom, hogy alig van vel munka, a fifnál sokkal nagyobb licencdíjakat kell fizetni, a rengeteg átigazolás stb. sokkal költségesebb, itt gyakorlatilag évente max 2 pályát kell lemodellezni, 4-5 embert átrakni, és a 11 autót lemodellezni, és egy két plussz cuccot berakni. Ez maximum egy dlc-t ér meg, hisz az f1 2010 és 2012 nem sok különbség van.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#19) Abu85 válasza GeryFlash (#18) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az F1-et készítő csapat nem állt még át az új EGO motorra, amit a Dirt Showdown és a Grid 2 használ.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#20) Bambalazs


Bambalazs
senior tag

Silverstone-on lesz defekt mód? ;]

(#21) scampolo84 válasza GeryFlash (#18) üzenetére


scampolo84
aktív tag

Nem szeretném magasztalni a készítőket, valóban letehetnének többet az asztalra, de ha már a 2013-as verzióról van szó, igazán utána nézhetnél a hivatalos fórumon milyen is lesz az új játék. Szemre úgy tűnik végre dolgoztak is nem csak a zacsk*t vakarászták.... ;]

(#22) scampolo84 válasza Bambalazs (#20) üzenetére


scampolo84
aktív tag

+1 :DD :DD

(#23) GeryFlash válasza Abu85 (#19) üzenetére


GeryFlash
veterán

Ja ezt nem tudtam kösz Abu. De a textúrák javulni fognak a 2013-as f1ben, vagy csak a fény árnyjáték fog fejlődni?

Bambalazs :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#24) Jeanne d'Arc

Engem sajnos csak rövid időre köt le, talán majd most megtörik a jég.

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#25) holodp


holodp
aktív tag

Nem tudom, valami úgy hiányzik belőle. Pont most néztem meg a PCARS cikkben a videókat... Hát az a megvilágítás, az aszfalt, a környezet... Zseniáális, ez annak a nyomába sem ér. Itt olyan az aszfalt, mint a Race 07-ben (ami nem rossz, de azért már 13-mat írunk.)

(#26) Csabee. válasza holodp (#25) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Ezt én is így vettem észre. De még messze a megjelenés, lehet javítanak rajta valamit.

Üdv: Csabee.

(#27) Peat;) válasza Abu85 (#19) üzenetére


Peat;)
veterán

Hát én meg nem mondtam volna hogy a Grid2 alatt új motor van, Project Cars pl szebbnek tűnik, de ahhoz még nem volt szerencsém. De féltve megjegyzem hogy boxon a forza4 is kellemesebb összbenyomást hagyott bennem. Ha jó a motor akkor használják is ki..

(#28) 4ron


4ron
senior tag

A videók alapján ez egy arcade fos.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#29) Abu85 válasza GeryFlash (#23) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem tudom, hogy az F1-es csapat áttér-e az új motorra. Igazából ez nem kötelező számukra.

(#27) Peat: Az apró részletekben nem jobb a Project Cars motorja. Eleve nem támogat MSAA-at, így egy subpixel MLAA van a helyén. Nincs a motorban valós idejű globális illumináció, és az árnyékkezelés is eléggé éles. Nincsenek meg a finom átmenetek a távolság függvényében, illetve igen gyenge az AO minősége. Az EGO motor technikailag számottevően előrébb tart, mint a Project Cars motorja.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#30) ricshard444 válasza Abu85 (#29) üzenetére


ricshard444
veterán

De összességében mégis sokkal szebb és élesebb képet ad, mint akármelyik Ego motorral hajtott játék.Grid 2-ben pl a kocsi élessége és kidolgozása sehol sincsen hozzá képest és a környezet sem a legszebb ezért is írtam anno, hogy valami innovatív új genes motort kidobhatnának ismét, mert hát az volt anno a Dirt első részénél is.

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#31) kpal


kpal
veterán

Hát ez se hoz eget verő újdonságot .

[ Szerkesztve ]

(#32) Abu85 válasza ricshard444 (#30) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az nem a motortól függ, hanem a tartalomtól. Ha ugyanazt a tartalmat az EGO alá raknák, akkor megjelenítené jobb megvilágítás és árnyékolás mellett.
Elég jó a mostani EGO motor. Nincs hova fejleszteni jelenleg, mert ők diktálják az iramot, amit a többiek tartani próbálnak. Ha a grafika nem jó, akkor annak a művészek az okai.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#33) Peat;) válasza Abu85 (#29) üzenetére


Peat;)
veterán

Én a szememmel közelítem meg a dolgot, úgy meg az EGO-val van valami gond. Valamiért nem alkalmaznak részletesen kidolgozott modelleket és tűéles textúrákat, azt hogy ez a motor hibája vagy sem nem az én tisztem leírni, én csak a végeredményt bírálom. (szerintem azért joggal)

(#34) ricshard444


ricshard444
veterán

Nem vonom kétségbe amit mondasz, hiszen ilyen téren nem vagyok otthon, de azért gyakorlatban tényleg nem egy világ.


[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#35) ricshard444 válasza ricshard444 (#34) üzenetére


ricshard444
veterán

Azért azt hozzáteszem, hogy gépigényben is 2x a difi maxon, de amit én látok az az, hogy a Cars szebb, részletesebben kidolgozott, élethűbb, élesebb képet ad, mint bármelyik Codemasters játék.Ennek megvan az ára is, de régen nem láttam ilyen innovatív látványvilágot.Toltam eleget mindet ahhoz, hogy (szubjektív) véleményt alkossak a látottakról.

Az, hogy mi van a motorban egy dolog, gyakorlatban az a lényeg, hogy mit hoznak ki belőle.

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#36) geratn


geratn
tag

Szerintem az EGO engine nagyon jó, és ott figyelnek olyan apró részletekre mint a megfelelő optimalizálás, ami fontos egy olyan játéknál, amiben a folyamatosság, idő és akció/reakció fontos tényező, ezért jól kell megválasztani a grafika részletességét(pl táj, autók, eső), ami lényeges az élvezhetőségnél is. A Grid 2 az ami az EGO 3.0-át használja, de a motor alapjai előre tervezettek, az EGO engine első kiadásától folyamatosan építik, tervezetten fejlesztik. Az EGO motor fejlesztői is tudnának olyan fizikát, amitől leesne az állunk, viszont amikor azt a főnök meglátja, odaáll a programozók fölé, és elkezd ordítani, hogy a kocsi lepattanjon a korlátról, és 240-nél lazán drifteljen, ezt a piac diktálja. Sajnos. A Slightly Mad Studios pedig lutrizott amikor a közösségi finanszírozást választotta, aki már látott céget belülről, akkor tudhatja mit jelent egy ilyen kockázat, a shift, shift 2 bevételeikből éltek akkoriban, de szabad kezet akartak a madness motor adott volt, viszont a pénz hiányzott.
Lett pénz, de években mérhető hátrányban vannak, és a szebb grafikát, és a sok hibát, a mai hardverek még csak nyögve tudják megjeleníteni, ezért a sok lassulás és mikrolag stb ezért is a 2014-es csúszás. Azért én optimista vagyok, és nagyon szurkolok, hogy az általuk indult fejlesztés visszahozza a pc szimulátorok korszakát, és a codemasters is készítsen hatásos fizikával, valami ütős anyagot.

(#37) Sub-ZeRo válasza holodp (#25) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

De egy race 07-et ne is hasonlíts hozzá, mert az szimulázor, ez meg nem igazán. A raceroom játékukal inkább lehetne hozzá hasonlítani.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#38) Segal


Segal
veterán

Ez megint olyan lesz mint a többi előd. Alapból egy agyhalott megoldás (pl törés, büntetési rendszer, fizika stb.) de utólag mindegyiket ki lehet majd javítani plusz sokkal szebb (és valós) 2xHD grafikai csomagokat is lehet majd hozzá letőlteni és akkor már tényleg élvezetes lesz. Tehát várjuk a játékot és méginkább a modderek munkáit :D

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#39) danikollar


danikollar
őstag

Ez videón szép, de a GRID 2-től nem voltam elájulva sem grafikailag, sem másban.

(#40) mephi666


mephi666
nagyúr

még ekkora sírást: pár éve az volt a baj, hogy "10 éve nem volt normális f1-es játék", most meg az a baj, hogy minden évben jön egy :C jön? jön... kötelező megvenni? nem... ennyivel le is lehet rendezni... szerintem inkább jöjjön minden évben egy új és csak minden negyediket veszem meg, minthogy 10évente adjanak ki egy újat...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#41) ViiiiktorOC


ViiiiktorOC
senior tag

Ez a Classic mód eddig megfogott! :)
Meglátjuk majd milyen lesz az idei.

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#42) Segal válasza ViiiiktorOC (#41) üzenetére


Segal
veterán

csak egy lopott ötlet...
Az eddigiekhez is kismillió évadot lehetett letőlteni (akár a 2013-asat is) tehát valakinek csak egyszerűen az eszébe jutott hogy legyen ez az egetrengető újdonság benne gyárilag.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#43) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

A hír kicsit bővebben

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#44) joshua7 válasza Petyyyyy (#43) üzenetére


joshua7
veterán

felkerült a listára, akárcsak Nigel Manssel 1992-es világbajnoki gépe, az FW14B

Na, végre megint tudok menni a kocsimmal, ha már Frank papa nem engedi. :C

Csak emiatt érdekel az ez évi kiadás.

Semper Fi

(#45) Bambalazs válasza ricshard444 (#34) üzenetére


Bambalazs
senior tag

Ez a screenshot melyik játékból van?

(#46) ricshard444 válasza Bambalazs (#45) üzenetére


ricshard444
veterán

Project Cars

Vannak dolgok...

(#47) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

nah, ez miben tud mást mutatni az elődökhöz képest?... :DDD
szabálymódosításokat/átigazolásokat leszámítva....

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#48) Glenda válasza - = Zk = - (#47) üzenetére


Glenda
addikt

#43

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#49) Bambalazs válasza - = Zk = - (#47) üzenetére


Bambalazs
senior tag

Verseny közben mindig felugrik egy ablak, amiben Ecclestone úr pampog valamiért. ;]

(#46) ricshard444: Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#50) Petyyyyy válasza joshua7 (#44) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Kíváncsi leszek a köridőidre a játék topikjában. ;] Nem kevésbé erre "vissza a régi szép időkbe" húzásra. A látvánnyal eddig sem volt baj, a hangra leszek kíváncsi.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.