Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kernel


Kernel
nagyúr

Ennek sajátossága, hogy a rácsszerkezetben elhelyezett fénykibocsátó diódákat 1000 egyedileg vezérelhető csoportba osztották, amelyek fénye akár ki is kapcsolható.

Jól van már, akkor rendezzétek 1920 x 1080 darabba, de akkor legyen még RGB is! Utána pedig el lehet dobni az LCD-t.

Kicsit túlzásba viszik már a baromságot, szerintem.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#2) flexxx2


flexxx2
őstag

Jó lenne megnézni egymás mellett egy Oleddel.

(#3) Hg3X


Hg3X
tag

Egészen érdekesnek tűnik.

Jeff who??

(#4) #72042496 válasza Kernel (#1) üzenetére


#72042496
törölt tag

Egy FHD OLED pontosan ezt tudja. (Jó, nem pontosan, mert van benne fehér komponens is. Viszont létező alternatíva, ha LCD jelyett kell kijelző, pixelszintű vezérléssel.)

[ Szerkesztve ]

(#5) Kernel válasza #72042496 (#4) üzenetére


Kernel
nagyúr

Persze, ilyesmit próbáltam levezetni, gyenge poénként.

Amúgy nem nagyon látom értelmét, szervizemben jelenleg is rengeteg a háttérvilágítás-probléma, de ezek legalább jól javítható konstrukciók. Az emberek többsége is az olcsó, egyszerűbb készülékek felé hajlik.

A háttérvilágítás bonyolítása további hibaforrásokat visz be, de még a javítást is nagyban megnehezíti, illetve a hozzávaló alkatrészek beszerzését. Költségek is nőnek. Esetleg még több ügyfélnek kell mondani, hogy jobban jár, ha kidobja és újat vesz.

Ja, valahol ez a cél, akkor nincs is miről beszélni.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#6) lezuvius válasza flexxx2 (#2) üzenetére


lezuvius
őstag

Tessèk :)

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#7) Archttila válasza Kernel (#5) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Esetleg a 2016-2017 LG OLED szériák beégéséről van személyes tapasztalatod? Jöhet privátba is ;]

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#8) elefant válasza lezuvius (#6) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

saját szemmel, saját kalibrálás után jobb lenne :D

(#9) Cassi


Cassi
senior tag

Ezzel csak annyi a baj, hogy valaki kiad egy ilyenért kétmillió forintot, hadd vakuljon a paraszt, áthívja Pistikét a szomszédból, aki lefittyedt szájjal csak annyit mond: "hát nem egy OLED".

(#10) Kernel válasza Archttila (#7) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nincs szerződésem egyik céggel sem, tehát csak fizető javítás. Az egykori garanciálisak mindig csak később csapódnak le, amikor már lejár, értelemszerűen. Újak esetleg törött kijelzővel, de minek, ha nem pótolható gazdaságosan, de még csak bontott sincs hozzá.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#11) Ed_007 válasza Archttila (#7) üzenetére


Ed_007
aktív tag

Ez engem is érdekel. :) Átküldenéd?

(#12) Joshi válasza lezuvius (#6) üzenetére


Joshi
titán

Nagyon gyatra minőségű a video, arról nem is beszélve, hogy eléggé hiteltelen a video. Gondolok itt arra hogy tényleg ezek a tévék vannak a képen? Milyen beállítással stb?

(#13) arn


arn
félisten

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#14) L3zl13 válasza Cassi (#9) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Ha valaki nem a sajät igényei, hanem a szomszéd Pistike lenyűgözése miatt vesz bármit az már régen rossz.

Aki hülye, haljon meg!

(#15) Hg3X válasza arn (#13) üzenetére


Hg3X
tag

:DD :DD

Jeff who??

(#16) zorrokalap válasza flexxx2 (#2) üzenetére


zorrokalap
tag

En most vettem TV-et es nezegettem ezeket(QLED) is(ha mar ott voltam, de annyi penzem azert nincs erre).
Eloben az OLED jobb viszont a QLED is sokkal jobbnak tunik mint a sima LED, de nem mindegy melyik, ami tenyleg utott az annyiba is kerult amennyiert mar OLED-et kap az ember akkor meg inkabb az.
Akinek meg akar minimalis fingja is van az egeszrol az tudja hogy az OLED a jobb technologia.

Ha mar video ez egy fokkal hihetobb:
https://www.youtube.com/watch?v=YUi5OY6VvbY

(#17) Joshi válasza zorrokalap (#16) üzenetére


Joshi
titán

Kevered a dolgokat. A QLED a Samsung saját "Quantum dot" megoldása, ez a cikk a Hisense saját ULED megoldása. Nem ugyan az.
Igazából a háttérvilágítás több zónára való osztása a hír érték. A Sony ZD9 szériája is hasonló, de ott 648 dimming zones van míg itt 1000. Hogy aztán ez önmagában mire elég majd egy hiteles teszt megmondja mint pl HDTVtest.

[ Szerkesztve ]

(#18) zorrokalap válasza Joshi (#17) üzenetére


zorrokalap
tag

Ja igaz bocs :)
Azt hittem ez is az csak mas neven(LG is mashogy hivja a QLED-et stb. aztan megzavarodtam itten).

A fenyero viszont kerdes mert a boltban ami latvanyos volt annak mindnek nagy volt a fenyereje.
A HDR 10bit-es szintartomany nagyreszet tudjak az olcsobb panelek is(pl amit en vettem) de sokkal kevesebb a fenyero(ami nekem ok mert nem nyaron az udvaron akarom nezni es a HDR se erdekel kulonosebben).

[ Szerkesztve ]

(#19) tntmax


tntmax
aktív tag

kamÚled

(#20) rii válasza arn (#13) üzenetére


rii
nagyúr

"reobok" .-)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#21) arn válasza rii (#20) üzenetére


arn
félisten

inkabb

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#22) lezuvius válasza elefant (#8) üzenetére


lezuvius
őstag

Jó is lenne tesztet olvasni róla itt PH-n és esetleg egy ZD9, XE9-93-al összehasonlítós iromány is remek lenne.

Mondjuk egy ilyen Nanocellás csodát összezárhatnátok egy XE9005-el egy sötét szobában, kiváncsi lennék mi sülne ki belőle :D

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#23) Georgexy_hun válasza lezuvius (#22) üzenetére


Georgexy_hun
tag

Ha más nem akkor a szemük...:D

Samsung Galaxy S23 Ultra- Dell XPS 17 L702X - MSI X470 Gaming Plus Max - AMD Ryzen9 3900X - Nvidia RTX 2060 Super - 32 Gb DDR4

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.