Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) buvartacsko


buvartacsko
addikt

MacBook Pro helyett inkább MacBook.

(#2) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Amint előttem is írták, sima MB-ról van szó.
Az MBP-n nem USB Type C töltő van.

Aki hülye, haljon meg!

(#3) Chrys_


Chrys_
addikt

Mennyi rossz kábel kerül a piacra... és ezt nem az Apple ellen írom. Talán a Google egyik alkalmazottja teszteli a kábeleket, és már olyant is talált, amitől a gép is tönkremehet.

(#4) eventus válasza Chrys_ (#3) üzenetére


eventus
veterán

Ha még noname cég lenne, de nem.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#5) Sebaj Fóbiás


Sebaj Fóbiás
aktív tag

Nem igaz, hogy már egy k***a kábelnél sem tudnak normális minőséget garantálni, és csak termelik a hulladékot... (Nem csak az apple, az összes.)

Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

(#6) Tin


Tin
veterán

mi a leglepő? az apple is belépett azok táborába, ahol a minőségbiztosítást a userre bízzák. bugosan adnak ki szoftvereket, spórolnak a hardveren, olcsóbb beszállítókkal dolgoztatnak. aztán ha gond van, és a userek megfelelően letesztelték a terméket, lépnek.
az külön könnyet csal a szemembe, hogy mindezt úgy, hogy közben aranyáron mérik a műanyagot is. dehát a hosszú évek nevelése már beért - mindegy, mi van a dobozban, ha a logó csillog, akkor a termék prémium, a hiba pedig "máshol is előfordul".

[ Szerkesztve ]

(#7) #06658560 válasza Sebaj Fóbiás (#5) üzenetére


#06658560
törölt tag

Az Apple szerintem ezen a téren sose volt jó, lásd a korábbi füleseik. Most a legújabb került tesztelésre, kíváncsi leszek fél év múlva.

(#8) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Arra kivancsi lennek, hogy szar kabelt legalabb aranyaron adjak? Itt mekkora haszon van innovacio cimszo alatt?

Lehet minoseget kene adni, nem pedig az 1$-od kabelekre rasutni a logot, es adni tobbszoros aron...

Annyi OEM gyarto van, aki szarehugye gyart... Gondolom ebben az esetben is.. Keresni kene masikat

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#9) kcsa


kcsa
veterán

Azért elég nagy gáz van a Type-C kábelekkel, a nemjuteszembenevű Google mérnök is tesztelgeti őket ugye, de alig van ami a nem túl nagy elvárásoknak megfelelne.

Messze van még az az idő, hogy nyugodtan lehessen venni egyet az első sarki boltból.

(#10) gerii válasza Graphics (#8) üzenetére


gerii
addikt

30$, most néztem meg mert kíváncsi voltam, lehet 50-ért már belefért volna a min.ellenőrzés is.

(#11) Graphics válasza gerii (#10) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az korrekt..

6$ egy kabel, de van mar 1$-ert is...

Tehat min: 8x max 30x haszonnal / de ez spekulacio..

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#12) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Az összes Apple kábel hulladék. Gondolom abból a pénzből, amit az Apple fizet nekik, nem is lehet normális kábelt gyártani. Azt se hiszem, hogy a műanyag burkolaton keresztül is "tűzforró" tápegységek a műszaki tervezés mintapéldái lennének. A perifériák, pl. egerek, külső CD meghajtók detto ugyanez a kategória. Érdekes, hogy tudnak gyártani tényleg magas minőségben, de bizonyos részegységek a kínai gyártás legalját képviselik.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#13) Graphics válasza Tigerclaw (#12) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Minden OEM/ODM, semmit se maguk gyartanak... Lefaragjak a gyartatasi koltseget amennyire lehet. Es ilyeneknel jon ki.. A hype eltartja oket :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#14) #16939776 válasza Graphics (#13) üzenetére


#16939776
törölt tag

Viszont működik a stratégia: aki fontos(-nak érzi magát) az nem tesz fel kérdést hogy miért ennyi, vesz új kábelt, mert olyan sokat használta, (sok pénzt keresett vele), hogy tönkre ment.
Mindenki elégedett, az történt, amire számítottak, nincs kérdés.

Amúgy is fogyóeszköz minden amit a gép mellé vehetsz, milyen lenne ha nem romlana el.

[ Szerkesztve ]

(#15) buvartacsko válasza #16939776 (#14) üzenetére


buvartacsko
addikt

nem vágom, nekem még nem ment tönkre kábelem pedig második iPhoneom fogyasztom, és a MacBooknál is okés pedig hurcolom. viszont barátnőm nexus 4 töltőkábele kezd szétmenni. :R

(#16) Graphics válasza #16939776 (#14) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Itt csak az árral van gond :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#17) #16939776 válasza Graphics (#16) üzenetére


#16939776
törölt tag

Van/Volt erre is piac: kb.: fele árú kiegészítő, ami olyan hitvány módon van belűről megcsinálva, hogy az 1/10-ét sem érné az eredeti terméknek. Két hét alatt szétreped/szétesik kinyírja a portot, amibe bedugtad, és még nem is fogják elvállalni az alaplapcserét garanciában, mert tudják hogy mi okozhat /olyan/ sérülést...

Ki van találva, meg van támogatva, működik. Az Ár is jó helyen van, csak fel kell venni ezt az "életstílust" és minden O.K.! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#18) gyugyo79 válasza buvartacsko (#15) üzenetére


gyugyo79
addikt

Érdekes én ugyanezt le tudnám írni fordított eszközökkel. Ja, hogy én pont ezekre a dolgokra tudok vigyázni ő meg nem ...

(#19) buvartacsko válasza gyugyo79 (#18) üzenetére


buvartacsko
addikt

Itt van a kutya elásva úgy néz ki, vigyázni kell rá és ennyi, néhányan már úgy beszéltek itt mintha a magára hagyott apple töltő kábel 1 év után a fiók mélyén kettétépné magát csak úgy... Más gyártók kábele meg egy atomháborút is túlélne...

[ Szerkesztve ]

(#20) szervuszfiam


szervuszfiam
csendes tag

Szimpla marketing fogás, ingyen megjelenés. Cikk készült.
+ egy rakat boltba betérő vásárló, akik hogy-hogy-nem valami extra termékkel a kezükben fognak kisétálni az apple storeból.

1 dollárért behozni egy fizetőképes valakit a boltba? Naná :D

[ Szerkesztve ]

(#21) DummyBoy


DummyBoy
senior tag

Nem hinném, hogy ez bármibe is kerülne az Apple-nek ... valószinűleg a kábel beszállitó itt is (mint sok más esetben ...) szart a szabványra, és csak simán kicserélte a csatlakozót ...

Gondolom ezt is ők fizetik majd ...

Life is shor...

(#22) hunluki válasza gyugyo79 (#18) üzenetére


hunluki
senior tag

Pontosan, vigyázni kell rá és nem lesz baj. Nekem van iphone 4S töltőkábel 5. évében és semmi baja, 5S-hez adott kábelemnek sincs gondja (be is b.szna, kb fél éves), de 2009-es MBP töltővel sincs gondom. Ugyanígy semmi bajom a sima usb kábelekkel, microusb-vel, sőt még régi GPS-hez lévő miniusb madzagom is van totál hibátlan állapotban.

Körülöttem meg megy a kábeldara, mindenki panaszkodik hogy évente cserélgeti őket mert akkora szemetek, legyen az almás vagy bármi más.

Mondjuk én anno a fülhallgatókat ettem így, középsuliban kb 2-3 hétig tartott egy. A mostani amit használok szerintem lassan 7 éve megvan, de lehet hogy több, pedig napi szinten használom futás/bicaj/tömegközlekedés közben. Vigyázni kell rájuk és akkor nem lesz baj. Ettől függetlenül nem sértődök meg ha jobb minőséget gyártanak, de szvsz a madzaghisztik jelentős százaléka user error.

[ Szerkesztve ]

(#23) #06658560 válasza hunluki (#22) üzenetére


#06658560
törölt tag

Kínai telefonhoz adott, LG,Samu töltök esetén a tapasztalat, a kínai kábel jól dolgozik, de laza, az LG tökéletes, a Samuból van/volt milliónyi, egyikkel volt baj, mert nem tölt. Gyári csomagolásból kivéve, elsöre sem. de másik három samu tökéletesen dolgozik, három éve.

(#24) hemaka


hemaka
nagyúr

Amugy sem arrol hiresek, hogy a kabeleik sokaig huznak. Nem romlik el, csak a csatlakozok korul elkezd szetmalni a boritas egy ido utan. A kinai utangyartott lapos 2$-os kabelen meg semmi extra hiba nincs, erdekes.

(#25) buvartacsko válasza hemaka (#24) üzenetére


buvartacsko
addikt

van egy pár iPhone kábel itthon, de egyiken sincs semmi hiba pedig van ami több éves. érdekes.

(#26) #16939776 válasza buvartacsko (#25) üzenetére


#16939776
törölt tag

Valószínű hogy az átlag user szokásai eltérőek a tiédtől, pl.: hordják magukkal a töltőt ;)
De ezt nem merném "user error"-nak hívni az esetek nagy részében, még akkor sem, ha pont e-miatt megy tönkre a kábel...

Meg kellene oldaniuk, hogy ne menjen a használhatóság, tartósság rovására a dizájn, és a cérna vékony kábelek, lehelet vastag szigeteléssel.

Ha megnézed a keresztmetszetét, a csatlakozó tövénél a szigetelés az egyetlen rugalmas dolog aminek a kábel hajlásából adódó feszültséget fel kellene dolgoznia, alatta fonott árnyékolás, amire rá van öntve, így még elcsúszni sem tud rajta, csoda hogy lemállik?

[ Szerkesztve ]

(#27) #16939776 válasza #16939776 (#26) üzenetére


#16939776
törölt tag

Milyen kreatívak az emberek:

Mindkettő megoldás a valós problémára.

[ Szerkesztve ]

(#28) buvartacsko válasza #16939776 (#26) üzenetére


buvartacsko
addikt

a kúgel nevű cég nexus 4 telefonjához adott töltő kábele elkezdett foszlani 2 év után (pedig ez soha nem volt hurcolva, sehova, főleg mert hát mint tudjuk mUSB kábel mindenhol van a világon!!!44) , itt van előttem, látom, szóval az a helyzet hogy nem csak itt lehetnek problémák

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.