Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) haxiboy


haxiboy
veterán

Most nem azért, de ha ez a videó akar lenni a reklám, legalább felvehették volna valami okostelefonnal, mert ez a minőség egyszerüen nem e világi :D
Egyébként ennek csak laptopoknál látom értelmét...

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#2) ronson válasza haxiboy (#1) üzenetére


ronson
őstag

Tudod vannak még emberek, akiknek csak a nyomógombos nokia a telefon.
Na az meg átlag pont ilyen videót csinál. :D

(#3) Ptech válasza ronson (#2) üzenetére


Ptech
őstag

Az még elmenne, de ma már egy krumpli is jobb képet csinál, mint ez.
És grafikai dolgot akarnak eladni, ha a pixelek nem is, az irónia megcsap.

(#4) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Ez a videó kritikán alulira sikerült, és ha ezzel a videóval akarják ezt a technológiát eladni, akkor az nagyon nem sikerült, akarom mondani ez a videó kontra produktív lett. :)

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#5) haxiboy válasza ronson (#2) üzenetére


haxiboy
veterán

Jó jó nyilván, csak ne akarják nekem beadni hogy annyira le vannak égve hogy ilyen sz@r reklámra telik, vagy "Nekünk nincs pénzünk profi technológiára, egy webkamerával vettük fel a reklámunkat is azért ilyen, szóval vedd meg a termékünket". Kérdem én : ha egy videóra nem adnak, akkor miből van a dokkoló? Sárból?

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#6) atti_2010


atti_2010
nagyúr

Eddig minden fejlesztésük egy nagy rakás hulladék volt, most ez a videó rettenetesen meggyőzött hogy ez sikeres lesz. :DDD

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#7) Youri


Youri
veterán

Az a videó!!! Ja és igen, Thunderbolt! Apple-n kívül szinte senki nem használja :)

RTX ON

(#8) PPatrik


PPatrik
aktív tag

Ez kis filmecske szép és jó, de szerintem ha igazán be szerették volna mutatni mit tud, akkor egy ultrabookhoz kellett volna dugni, pl.: Acer S5 :W

Egyébként reméljük beválik, de igazán csak akkor hódíthat, ha olcsón adják, szóval szerintem kb 10k-t ér meg, de félek ez több lesz, sokkal

(#9) helkis


helkis
addikt

nem rossz, de azért álmodhattak volna nagyobbat is,
pl hogy ne kelljen egy működő gép hozzá, max egy standby-ban lévő, vagy hogy ne vezetékkel tolják át az adatokat, hanem akár wifin, vagy hogy egy házi-gpu-servert tudjon működni otthon (többmagos gpu-kat a népnek!), amiről telefonon, tab-on, pc-n, notin is otthonról bármivel tudna game-elni akár egymással..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#10) Televan74


Televan74
nagyúr

Nem tudom mennyire lesz életképes ez a megoldás.Gyanítom elég szűk réteg vásárolja majd meg. Azokból meg nem lehet megélni.
Ilyen rossz minőségű videót bárki össze tud dobni otthon, ha már prezentálok valamit , akkor az legyen igényes.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#11) FRENK1988 válasza Youri (#7) üzenetére


FRENK1988
veterán

már rengeteg giga/asus lap van amelyiken van TB

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#12) Youri válasza FRENK1988 (#11) üzenetére


Youri
veterán

Tök jó.... és miért is jó egy asztalinak egy külső VGA? Itt a laptopokról szól a dolog

RTX ON

(#13) FRENK1988 válasza Youri (#12) üzenetére


FRENK1988
veterán

:D jó mire elküldtem észbekaptam. De a lényeg hogy nemcsak az Eppölé a TB

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#14) Youri válasza FRENK1988 (#13) üzenetére


Youri
veterán

Azért írtam, hogy szinte :)

RTX ON

(#15) .mf válasza haxiboy (#1) üzenetére


.mf
veterán

Nem értem, mit sír mindenki itt a videón. Egy újságíró a telefonjával készítette egy bemutatón, ez nem egy hivatalos videó, de a lényeg ezen is látszik. A lényeg márpedig az, hogy a korábbi megoldásokkal ellentétben, amik csak külső monitorra tudták a képet lőni, ez vissza is tudja küldeni, így a laptop mellé nem kell egy külön monitor.

"Egyébként ennek csak laptopoknál látom értelmét..."

Mert oda is tervezik okostóni :W

"nem rossz, de azért álmodhattak volna nagyobbat is,
pl hogy ne kelljen egy működő gép hozzá, max egy standby-ban lévő, vagy hogy ne vezetékkel tolják át az adatokat, hanem akár wifin
"

Nem működő gép: azt meg mégis hogyan? Odateleportál maga mellé egy cpu-t, egy merevlemezt, és adatokat a merevlemezedről?

Wifin menjenek át az adatok? A Thunderboltban ebben az esetben eleve a sávszélesség a korlátozó tényező, a wifiét kiszámoltad? Saccra tizedakkora használható sávszélt kapnál...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#16) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Ahogy nézem ki lett cserélve a videó :) ezen már látszik is valami, de szerintem még mindig hagy kívánni valót maga után.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#17) zsolt501 válasza .mf (#15) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Azért sírt itt mindenki az elején, mert az első videón gyakorlatilag semmi nem látszott, szóval azóta a cikkben lévő videót lecserélték...

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#18) cattus


cattus
őstag

Ilyent már csinált a Sony a vaio z-ben Radeon 6650M-el, egy usb 3.0-val és a noti tápcsatlakozójával kapcsolták a géphez, volt a PH!TV-ben is: [link]

[ Szerkesztve ]

Do the thing!

(#19) Abu85 válasza zsolt501 (#16) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Igen, találtam egy jobbat, de ez sem az igazi. Sajnos ebből kell főzni. :)

(#18) cattus: Abba nem te raktál egy tetszőleges asztali VGA-t, hanem kaptad a dokkolóval a mobilt. Ez most kicsit szabadabb felhasználást tesz lehetővé.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#20) Kiki18


Kiki18
őstag

Érdekes elgondolás,és tényleg van haszna. De lenne rá kereslet?

(#21) Zanik


Zanik
addikt

Én látom rosszul, vagy tényleg az van, hogy mikor azt mondja "ninety frames per sec" akkor először 89-et látunk, majd 87-et, utána meg hirtelen lecsökken 35-40 közé az FPS?! Csak azt már nem veszi élesen (bár előtte se túl jó a kép) a kamera. :DDD

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#22) Abu85 válasza Zanik (#21) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Talán azért történik ez, mert a program egy komplexebb jelenetre váltott. Az Intel IGP-n is leesik 18-ról 8-ra. Szóval az, hogy befeleződik a sebesség teljesen normális.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#23) Zanik válasza Abu85 (#22) üzenetére


Zanik
addikt

Elhiszem. Csak olyan fura és gyanús volt a dramaturgia, hogy pont akkor távolított el a monitorról. :B

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#24) Kiki18 válasza Zanik (#23) üzenetére


Kiki18
őstag

Ahogy írtad,rögtön ránéztem még 1x a videóra....nagy icc lett volna,ha igaz let volna. :DDD

(#25) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Mi a fenének ultrabookon játszani?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#26) Ringman válasza Jim Tonic (#25) üzenetére


Ringman
nagyúr

hogy ne legyen szükség külön gépre, ha játszani akar valaki.

(#27) Jim Tonic válasza Ringman (#26) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Szerinted az ultrabookot használók rétege találkozik a játékosokéval? És ha néha találkozik, akkor azon akarna játszani?

Valószínűbb variációk:
- ultrabook + no game
- gamer notebook
- ultrabook + konzol
- ultrabook + gamer pc

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#28) .mf válasza Jim Tonic (#27) üzenetére


.mf
veterán

Majd nyilván utazáskor / apró kolesz-szobában az asztali gépen fogsz játszani, ha kedved támad rá :K Ne tettesd már ennyire a fantáziátlanságot. A vidkari kaliberéből láthatod, hogy ez inkább az alkalmi játékosnak szól, aki néha elővenne egy-egy játékot, ami az IGP-n nem futna élvezhetően. Nem kell két külön gép, a laptop lehet tetszőleges méretű (13" és alatta ritkán van dGPU), és egy nagyobb (14-15") ultrabook méretű gépbe zsúfolt dGPU alulméretezett hűtésével, melegedésével sem kell küzdeni.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#29) Jim Tonic válasza .mf (#28) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Utazáskor hogyan kötsz rá külső VGA-t?
Koleszba pedig a játékra alkalmas notit ajánlanám, nem az ultrabookot külső VGA-val. Ugyanis bőven vannak olyan notik, amik felérnek egy ultrabookkal használhatóságban, és van bennük tisztességes VGA. Eleve jön a hibrid éra...

Egy seggel három lovat nehéz megülni.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#30) .mf válasza Jim Tonic (#29) üzenetére


.mf
veterán

Te most direkt érted félre és játszod a fantáziátlant?

Utazáskor a hotelben este bedugod a konnektorba.

Koleszos példa: ha egész nap egyetemen vagy, cipeled egyik előadásról a másikra, azzal jegyzetelsz, és alatt nincs töltőhöz hozzáférésed, akkor kenheted a hajadra a 2.5-3 kilós, a dGPU és erős hardver miatt alacsony terhelés mellett is csak 3-4 órát kibíró gémernotit.

Igen, jön a hibrid éra, én is várom, ahogy a nyáron megjelent Trinity-s notikat is, amik azért valahogy mégis csak mutatóban vannak a kínálatban. S nem csak a hibrid éra jön, hanem 1-2 éven belül a konzolok új generációja is, s akkor megint megmozdul a játékipar állóvize, újra nőnek a gépigények.
Én továbbra is látok benne fantáziát, hogy végre nem kell külső monitor hozzá, s bármilyen (akár régebbi hardver, akár gyengébb IGP) gépre rádugható, ahol megvan a csatlakozó; viszont egy nagyobb sávszélességű interfész úgy hiányzik ennek a koncepciónak a további fejlődéséhez, mint egy falat kenyér. Csak hangosan gondolkodva: DP-n adatot is át-, ill. vissza lehet vinni, esetleg annak valami jövőbeli revíziója?

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#31) Jim Tonic válasza .mf (#30) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Szerintem Te játszod az értetlent.

Majd nyilván utazáskor / apró kolesz-szobában az asztali gépen fogsz játszani, Te írtad, hogy utazás közben játszol.

Szerintem nem ismered a mai APU-k teljesítményét. A legtöbb játék játszható rajtuk alap felbontással. Ha komolyabban akarsz játszani, akkor veszek egy komolyabb grafikus maggal rendelkezőt. Ettől a súlya még nem lesz elviselhetetlenül nehezebb. Koleszban amúgy sem a high end játékokat szokták tolni. Amúgy milyen ultrabookon játszani? A kijelző vagy a billentyűzet lesz kevés?
De térjünk vissza az eredeti kérdésre: mekkora az a réteg, aki koleszban komoly játékokkal játszik. Hány vesz ebből magas áron ultrabookot, hogy külső VGA-t tegyen rá?
Nem valószínűbb, hogy az ultrabook az üzleti szférába megy, a koleszos meg az olcsóbb szegmensben keresgél? Főleg, hogy játékos noti kijön egy ultrabook árából?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#32) Jim Tonic válasza Jim Tonic (#31) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

alap részletességgel, nem felbontással.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#33) .mf válasza Jim Tonic (#31) üzenetére


.mf
veterán

"Szerintem Te játszod az értetlent."

Ó, az irónia. Vagy trollkodás? Figyelmen kívül hagyod vagy félremagyarázod azt, amit írtam. Már bocs...

Utazáskor, igen. Utazás nem csak abból áll, hogy ülsz a repülőn vagy vonaton (btw., nyugatabbra vonaton sem ritka a konnektor, ott is bedughatod), hanem megérkezel az úticélodra és ott nyaralsz vagy csinálsz valamit, aztán este visszaérsz a hotelbe, kimenni már nincs kedved, esetleg elered az eső, s játszhatnékod támad.

Játék: ha neked a HD3000 / 4000 mellett (ultrabookokban ez van) minimumra butítással tizen-, jó esetben huszon-FPS játszható... S mint mondtam, 1-2 év és az új konzolos generációval a játékok gépigénye is megugrik, amit nem biztos, hogy a hibridek egyből követni tudnak, az ilyen vékony gépek hűtési korlátai miatt sem.
Továbbá egy szót sem szóltam hárdkór játékról, sőt, pont ellenkezőleg azt írtam, hogy ilyen kaliberű videókártyák mellett épp az alkalmi játékosoknak szól.

Kolesz: egyrészt, a TB-ból látszik, hogy ez a termék se nekünk készült ide keletre. Tőlünk nyugatabbra, ha már az egyetem elég magas árát ki tudják fizetni, ahhoz képest aprópénz egy jobb laptop. Nézd meg, hogy mikkel járkálnak ott a diákok.

Viszont: nézd már meg a postomat, a koncepciót méltatom, és azon morfondíroztam, hogy más porttal, pl. DP-tal vagy annak valami következő revíziójával nem lenne-e ez megoldható. DP pedig már manapság egyre több laptopon van, a nem-túl-drágák között is.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#34) Jim Tonic válasza .mf (#33) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Baromira életszerűek a példáid. Nyaraláson már csak játszik az ember. Meg üzleti úton is. Meg a koleszos, aki ultrabookon tolja. Hagyjuk. :)

BTW, minden notbookra köthető külső GPU megoldáskor pont a tieidhez hasonló érvek hangzanak el. Aztán mind meg is döglött. :)

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#35) .mf válasza Jim Tonic (#34) üzenetére


.mf
veterán

Ó, nagy bölcsesség mindentudója, bocsáss meg, hogy a Tiéden kívül is véltem igazságot felfedezni, tudhattam volna, hogy a Te egyetlen igazságodon kívül nem létezik más :C

:U
Amikor huzamosan vagy kinn egy porfészek üzleti parkban, ahol semmi látnivaló nincs, reggeltől estig dolgozol (nem ritka, hogy este 9-10-ig dolgozunk), s nap végén kedved lenne egy kis levezető játékot benyomni, ami az igp-s céges üzleti laptopon természetesen nem megy, igazad van, totál életszerűtlen, ilyen nem létezik, én is csak képzelgek :U

De abban igazat adok neked, hogy hagyjuk. Olyan elvakult vagy a saját véleményedben, hogy veled nem érdemes vitatkozni, mintha csak egy magnóval beszélnék.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#36) Jim Tonic válasza .mf (#35) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Visszatérünk majd rá egy év múlva. :)

Ha vettél egyet, kérek egy fotót. :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.