Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) M@cika


M@cika
őstag

Nekem ez is túl sokat tud, túl nagy és leginkább túl drága. Az én "célcsoportom" a 100k ár, fullHD, max. 100 cm átló és tudjon felvenni/lejátszani anyagot USB csatin keresztül. Más nem kell. :-)

Nasit a kis fehér medvének!

(#2) _Scythe_


_Scythe_
aktív tag

Engem igazából az érdekelne, hogy ez a készülék hogyan viszonyul a nemrégiben tesztel Philips modellhez.
Én tuneren kívül semmi mást nem szeretnék a tv-be, leginkább második monitornak szánnám.
Nyilván ez jóval többet tud, engem igazán csak a képminősége, a csatlakozók és az automatika (képjavítás, felskálázás) érdekel. Erre tud valaki választ adni?

Más, de ehhez kapcsolódik. Szeretnék már 4K-s tévét venni kb 55-ös méretben. Mi fog történni, ha pl játszok a gépen, amin van egy full hd monitor és a leendő 4K tv. Nyilván a gépem nem fogja tudni 4k-ban normális fps mellett megjeleníteni a mostani modern játékokat kimaxolva, de ha full HD-t küldök ki a 4k-s tévére, akkor az olyan lesz, mint amikor sd tartalamt húz szét egy full hd-s monitor (elmosódott, felhős, kockás) vagy azért ezen a technológián már túl vagyunk?
Még egyszerűbben: full HD tartalom 4k-s tévén olyan lenne-e, mint ha VCD-t néznék full HD tv-n? :)

[ Szerkesztve ]

(#3) Gausz


Gausz
aktív tag

Engem az lep meg, hogy még mindig nem lehet a felirat színét változtatni, esetleg hátteret adni neki...

(#4) IGN85 válasza _Scythe_ (#2) üzenetére


IGN85
csendes tag

Szerintem a Fhd felbontás még ebben a méretben is szépen mutat.
Én gyakran HD (1366*768) képet küldök a 42-es FHD tv-re és élsimítással, stb elég korrekt még így is a minőség.

(#5) sixpak válasza _Scythe_ (#2) üzenetére


sixpak
nagyúr

Teljesen jó a full hd játék egy uhd tévén.
Tegnap is játszottam rajt, Mad Max, GTA5, SW Battlefront, Garden Warfare, etc...
Nyilván sokkal jobban néz ki, ha 4K-ban tolod, de teljesen élvezhető 1080p-ben is.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#6) BatchMan


BatchMan
senior tag

Sose értem minek ettől jobb. Legyen rajta HDMI bemenet, a többit intézzük külső eszközről, egyébként kit érdekel, hogy a killasample vagy a böngésző hogy teljesít. Ez egy két év múlva elavult zárt, támogatás nélküli hardver.
A miracast-nak viszont működni kell.

(#7) FollowTheORI válasza M@cika (#1) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nincs olyan hogy egy TV túl nagy... :P

Sosem lehet elég nagy... én már 65 alatt nem is vennék. :D

És olyan sincs hogy túl sokat tud... sosem tud eleget. :N

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#8) speed471


speed471
aktív tag

Szerintem sok érte ez a ár, és ha jól èrtelmezem egybe van a talp a tévével? Én mindig falra szerelem fel.....

Két lépés közt születik a megoldás. "Okos az, aki csak a felét hiszi el annak, amit hall. Zseni az, aki tudja is, hogy melyik felét."

(#9) atike


atike
nagyúr

A 4K tesztvideókat csak minimális akadozással játszotta le... :( Nagy kár. Ellenben várom a következő teszteket, hogy a végre 4K-val is felbővített tesztcsomag ugyan mit fog mutatni... :)

Gondolom visszamenőlegesen már nincs mód a korábban tesztelteken lefuttatni, pedig érdekes információ lenne, hogy pár előző tesztalanyon miként futnak...

(#10) nismoka válasza speed471 (#8) üzenetére


nismoka
addikt

Nincs egyben.

(#11) flexxx2


flexxx2
őstag

Az a 4k akadozás mit jelent, élvezhetetlen volt a film?

(#12) _Scythe_


_Scythe_
aktív tag

Köszi a válaszokat! :)

(#13) GoldhandRent


GoldhandRent
őstag

Valahogy a kepfrissites mindig lemarad, illetve a kamu 800hz-vel jonnek. Erdekelne a panel tenyleges kepfrissitese, mert jatekra is kellene, az 50/60hz meg minden csak nem jo :D

[Offosabb:] Sonynal van egy allitolag valos 120hz panellal szerelt 4k 3D TV (sonynak a legszebbek a szinei, csak azt vennek + samu szamomra mrgnizhatatlan es nem beszamithato) ami anno kb 250k volt.
Ha valaki tud ilyet (FHD is eleg), es adott a miracast, esetleg az okos rendszer is, az irjon :D

-

(#14) jambiyya válasza GoldhandRent (#13) üzenetére


jambiyya
őstag

Ez a Tv 50hz-es.

(#15) Sullivan


Sullivan
tag

Akkor ez a típus számítógépre kötve 4k/50hz-et tud? 60at nem?

(#16) mpioca válasza _Scythe_ (#2) üzenetére


mpioca
tag

A FHD tartalomnak hibátlannak kellene lennie 4K-n, mivel pont a 4-szerese, így nem kell skálázással foglalkozni. Egy pixelt amit lerenderel a PC-d, 4 pixel fog megjeleníteni a TV-n módosítás nélkül. Ha tévednék javítsatok ki

[ Szerkesztve ]

(#17) Madwe válasza FollowTheORI (#7) üzenetére


Madwe
nagyúr

Az első részben egyetértek, nem véletlenül használok projektort.

Az viszont h túl sokat tud, az baj nagyon sokunknak, hiszen tök mindegy milyen funkciók vannak benne, azok rendre silány minőségüek. Egy médialejátszás egy okostvn szörnyű pl, a legolcsóbb vacak médialejátszó is ezerszer jobb ezeknél. Szóval sokat tud, mert ami kell, arra van jobb megoldás, mindig. Innentől kezdve pedig felesleges, árat növelő tudásról beszélünk.

Aki játékra akar 4k tv-t: játéknál a legfontosabb az input lag, ami kapásból nagyobb 4k tvnél, főleg ha upscaling is kell neki mert 1080ps tartalmat küldesz csak rá ki. ezerszer jobb megoldás egy rendes fhd tv erre a célra, tekintve pluszt nem csak negatívumot kapunk. Aki meg a jövőbe fektet: még mindig jobban járunk szvsz azzal h most veszünk 100-200kért egy rendes fhd tvt és évek múlva mikor lesz értelme a 4knak mert lesz rá anyag is, akkor már lemegy annyira a 4k tvk ára is, amennyibe a fhd tvnk került kb. Cserébe lesz egy eladható/másra ruházható tvnk is, pluszban.

(#13) GoldhandRent benq w1070 projektor igaz, de olcsóbb, bármekkora képátló, 144hzes frissítés, 3d, igaz nem okos, ha esetleg más is szóba jöhet.

Szvsz projektor ki tudja váltani a tv-t ha filmeket nézel rajta, sorozatokat meg játszol (30ms ilagos amit írtam) de ha vki egész napos rtl klubozásra keres kijelzőt, annak már nyilván problémás a sötétítés miatt.

[ Szerkesztve ]

(#18) rambustibi válasza jambiyya (#14) üzenetére


rambustibi
őstag

Igen, ez a TV nem 50Hz-es, hanem 60Hz-es. Tudod Hdmi 2.0 (4K@60Hz).
Ezt a típust használom tavaly november óta és brutál a képminőség 4K-ban PC-s játékokat játszva :K
Most 269e a TV, szóval best buy! [link]
Mobillal fotóztam (Battlefront 4K-ban):

[ Szerkesztve ]

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#19) wwenigma válasza rambustibi (#18) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Ez még igy mobillal fotozva is nagyon odaver. :)

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#20) jhorogh válasza rambustibi (#18) üzenetére


jhorogh
aktív tag

Igen, tv adásnál viszont 50hz.

(#21) bul07


bul07
nagyúr

Ez a mondat piszkosul szúrja a szememet

A magasabb kategóriás Samsung tévék mellé idén már jár egy második, mozgásérzékelővel és mikrofonnal felszerelt kiegészítő távirányító, amely a netes alkalmazások futtatása, illetve a böngészés során jöhet jól.

A helyes

Az idén* már csak a magasabb kategóriás Samsung tévék mellé jár egy második, mozgásérzékelővel és mikrofonnal felszerelt kiegészítő távirányító, amely a netes alkalmazások futtatása, illetve a böngészés során jöhet jól.
*2015-ös modellek

Mivel a H6400 szériás tévékhez járt második távirányító tehát ezen is spóroltak
Arról nem is beszélve hogy nem csak Smart részben használható egy ilyen smart távirányító mert van virtuális billentyűzet is és ahhoz jól jön :)

És még pár dolgot is kihagytak ami az előző 6-os szériás készülékeknél jelen volt(nem mindnél)
Kihagyták a 3D-t , ami nem gond sokaknak, és amúgy is lecsengőbe van
Viszont ami nagyon jó kényelmi funkció a volt a IR hosszabbító kábel, na ezt is kihagyták, össze lehetett párosítani mondjuk a IPTV bokszával és egy távirányítóval lehetett vezérelni mindkettőt

Csomó funkciót kihagytak de semennyivel se lett olcsóbb az ára

És az se véletlen hogy a favorit még mindig a H6400 széria ami mai napig lehet kapni

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#22) dabadab válasza rambustibi (#18) üzenetére


dabadab
titán

"Igen, ez a TV nem 50Hz-es, hanem 60Hz-es."

Igazából persze tudja az 50 meg a 60 Hz-t is, mert PAL területen TV adásoknál megmaradt az i50, NTSC területen meg az i60 formátum használata (illetve a p25 meg a p30).

DRM is theft

(#23) ZooLLeR


ZooLLeR
tag

"Súlya állvánnyal együtt is csak 17,3 kilogramm, nem kell attól tartani, összeomlik alatta a polc, szekrény vagy állvány."
Tehát egy páncélszekrény kell alá hogy megtartsa? ;]

Farhát eladó.

(#24) sb válasza BatchMan (#6) üzenetére


sb
veterán

Mert a vásárlók működő megoldásokat akarnak?
Olyan mintha azt írtad volna az autóban ne legyen fűtés, rádió, tükrök. azt majd te fel-/beszereled utólag.

A frissítéshez:
Ennek 120Hz-esnek kell lennie. Máshogy nem nagyon tud aktív 3D-t megjeleníteni.

[ Szerkesztve ]

(#25) bul07 válasza sb (#24) üzenetére


bul07
nagyúr

Nincs 3D ebben

(egy pillanatra elbizonytalanodtam de tényleg nincs benne 3D[link])

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#26) jhorogh válasza sb (#24) üzenetére


jhorogh
aktív tag

Bocsi, de olvastad is a cikket?

"3D

A modell a térhatású tartalmak megjelenítését nem teszi lehetővé."

(#27) =Mentor= válasza FollowTheORI (#7) üzenetére


=Mentor=
őstag

Nekem mondod, 2008-ban váltottunk LCD-re akkor csak ámultunk a 94 centis képátlón, hogy milyen szép nagy, ma már érik egy 50 col környéki :)

(#28) DjFlanker


DjFlanker
aktív tag

Én mostantól minden Smart TV tesztnél belevenném, hogy van-e előtelepítve, avagy telepíthető-e rá Netflix app.

Jó pilóta alagútban nem katapultál

(#29) gyuribácsi88

Szerintem lassan minden háztartásba szükség lesz ezekre a 4K-s tévékre, mivel minden tévéműsör és online streaming szolgáltató már csak 4K-ban sugároz, egyértelmű a váltás. A rengeteg 4K-s olcsó blu ray filmről már nem is beszélve.

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#30) b.


b.
félisten

Nem értem. nekem 6900 S 4K modell van , ami szintén belépő volt tavaly amikor vettük.
Akárhogyan nézem, mindenben többet tud mint ez a modell, olcsóbb is volt ( most kb egy árban vannak) és van hozzá 2. távrángató, valamint hibátlanul tolja le a 4 K filmeket. Nincsenek túlszaturált bőrtónusok,. Ugyan így 4 magos proci stb.és szebb is. Most akkor ez vissza fele fejlődött?

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#31) bul07 válasza b. (#30) üzenetére


bul07
nagyúr

Ez is tavalyi széria, 2015-ös
J = 2015
JU = 2015 UHD
JS = 2015 S'UHD

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#32) aram01


aram01
nagyúr

Ez egy fapados tv, kb a fele ár lenne reális érte

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#33) b. válasza bul07 (#31) üzenetére


b.
félisten

Elméletileg 2014 amikor az enyém jött. bár nem biztos.[link]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#34) bul07 válasza b. (#33) üzenetére


bul07
nagyúr

Akkor a tiéd tavaly előtti :DDD
H = 2014
HU = 2014 UHD

Amúgy mindig 5-6 hó környékén jönnek az az évi új modellek

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#35) b. válasza bul07 (#34) üzenetére


b.
félisten

Hát akkor végképp nem értem ezt a visszafejlődést...

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#36) domos válasza mpioca (#16) üzenetére


domos
senior tag

Sőt, a 720p tartalom is normálisan néz ki, mivel 1 pixelből lesz 9.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#37) Madwe válasza sb (#24) üzenetére


Madwe
nagyúr

Pont ez az h a vásárló működő megoldást akarna. az autó nem jó példa mert az kompakt, de vegyük azt h már minden autóban van alapfelszerelésben (tudom h nincs, de vegyük azt) légkondi fűtés rádió gps és ülésfűtés, de mindez megkapható lenne olcsón kiegészítőkként is, amik rendre sokkal jobban működnének, mint az alapfelszerelés, ezért lesz az autóban 2 fűtés, légkondi és gps is, s te csak a sajátodat használod, mert annak van értelme.

[ Szerkesztve ]

(#38) Mercel válasza b. (#35) üzenetére


Mercel
senior tag

Gáz a képminőség. Eddig olvastam.

Marcel

(#39) ttamas


ttamas
tag

Nekem ju6800 van, a tesztet olvasva nem jottem ra, hogy az enyem mivel tud tobbet, ennek fuggvenyeben a tapasztalatok :
4k videokat siman jatszotta a beepitett wifin keresztul, igaz, ezek upscaled h264 videok voltak/Harag,MIB3/
A miracast/screen mirroring siman megy note 4 es sony z3 compact teloval is.
Full hd adas es filmek is gyonyoruek. Ha pcre kotod ott te allitod be a felbontast, de mint fentebb emlitettem, a full hd is nagyon jol nez ki ekkoraban.
Netflixet a tv megkapta januar kozepe tajekan sw frissitessel.

[ Szerkesztve ]

(#40) ChrYsler válasza b. (#30) üzenetére


ChrYsler
aktív tag

Hát pont ide jutottunk el mi is a Samsung LCD és LED TV-s topikban: [link]

(#41) Derivel


Derivel
tag

300 ezer véleményem szerint egyáltalán nem az olcsó kategória. Éppen a napokban akartam venni egy Samsung 4K-s tévét 150-ért. Egy nagy elektronikai áruházban akciós.

(#42) b. válasza ttamas (#39) üzenetére


b.
félisten

Igen ugyan ezek nálam is. netflix is simán fut, wifin át is nyomja szépen a vidiket.
Screen mirroring mindennel tökéletesen működik a családban, Lenovo tablet és telefon, Huawei telefon Samsung s4 teló. hibátlan, youtubot is bármiről bármennyit végigtol, anélkül , hogy eldobná. Lehet a tesztnél volt akkor valami gond, vagy ez az új felület nem működik akkor jól.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#43) rambustibi válasza ttamas (#39) üzenetére


rambustibi
őstag

Nálam is működik minden(ju6400) , nem akad, nem szaggat. Menürendszere is gyors, bekapcsolás után sacc 3 másodperc a boot. Galaxy S6-ról is szépen lövöm át a videókat..280-ért vettem (novemberben), akkor is best buy volt, most az euronicsben 269.900,- :Y
3D-t nem tudom miért írtak a teszt fejlécében, mikor alapból nem 3D-s a TV :DDD

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#44) winfos


winfos
tag

Sziasztok!

Van lényeges különbség ez és a ju6000 között?

köszi

(#45) BiP válasza Derivel (#41) üzenetére


BiP
nagyúr

Én is ezt akartam szóvá tenni. 300K-s 4K tévé 3 éve lett volna olcsó. Ma már nem az.
Értem én, hogy 55", de akkor hivatkozzunk arra, ne az összes 4K tévére, mert ott bizony az olcsó az 150-200 között van.

(#46) Grodd


Grodd
tag

Na, ez már tényleg elég olcsó, ilyenkor verem a fejem a falba, hogy 4-5 éve még képes voltam kiadni egy fullHD-s 55"-esért majdnem 400k-t. Majd ha lemegy a 75"-esek ára erre a 300-350k-s szintre, akkor váltok 4k-ra.

[ Szerkesztve ]

(#47) amadeus11


amadeus11
senior tag

Nem kell.

There is a star

(#48) tng válasza winfos (#44) üzenetére


tng
tag

Egyikben sem samsung va panel van, mind a kettő pls-t használ. Amiben még megegyeznek, hogy valós 50hz a panel képfrissítése(!) viszont a ju6400 interpolációja sokkal jobb. A színek és a betekintési szög a pls panel miatt jó, viszont én nem venném meg ha már az egyik legnagyobb panelgyártó sem a saját paneljét használja, nyilván spórolás céljából. Ha mindenképp választani kell akkor viszont egyértelműen a ju6400. Érdemes tudni, hogy a samsung egyre lejjebb adja a középkategóriás tvket, 2015ben pl a j6300 az egyetlen valós 100hzes készülék a 6os szériában. Többnyire jó a szoftveres javítás, viszont ez akkor is gáz. A ju6000ről pedig azt érdemes tudni, hogy nyugaton nem kellett senkinek, ezért Lengyelország, Magyarország és Románia kapta meg őket, itt kell eladni. Én 8as széria alatt nem vennék samsungot, viszont az már rohadt drága. Lg-ből sokkal jobbat kapsz középkategóriában. Kicsit rádobsz és egy 55uf778v 1000x különb tv ezeknél.

(#49) kpal


kpal
veterán

Érződik 4K -nak nem sok jelentősége van egy ilyen minőségű panellal . De még amúgy is felesleges 65 " alatt ez a felbontás . Ez nem ér 300e jóval kevesebbet.

[ Szerkesztve ]

(#50) peti_s


peti_s
addikt

Én nem értem egy ilyen tvnek mi értelme, ez nekem nagyon a gyártsunk felesleges szemetet és tegyük vele tönkre a bolygót feelinget hozza.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.